Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

RODINA: Evropské osvědčení o rodičovství

Rodinné právo patří mezi oblasti výsostné pravomoci členských států. Je to pochopitelné, protože ze všech odvětví práv je právě rodinné právo nejvíce svázáno s tradicemi a zvyky a nejvíce vychází z autentických společenských poměrů
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VB

Jako obvykle se autorka nenamáhala dát odkaz, dělám to tedy za ni. Když se tam podíváte, tak zjistíte, že se to týká sjednocení postupů pro rodiče, kteří se například přestěhovali z jednoho státu do druhého, protože současná legislativa jim automaticky nezaručuje všechna rodičovská práva jako místním. Nejedná se tedy i žádné sjednocení legislativy v oblasti rodičovských práv, jen o zaručení, že i cizinci, kteří se třeba v rámci volného pohybu přestěhovali z ČR do Německa, budou mít ke svým dětem stejná práva jako Němci. Docela by mne zajímalo, co na tom autorce vadí.

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_22_7509

0 0
možnosti
RT

Treba to, ze s nejvetsi pravdepodobnosti se chysta cesta k obchazeni legislativy v pripade LGBT+ paru. Ty si budou zarizovat "rodinne" zalezitosti v nejake progresivni lokaci a pak to budou chtit uplatnovat v konzervativnejsim domove. Takovy "danovy raj" v oblasti nakupu a prodeje deti.

0 0
možnosti
JK

J64i15ř30í 42K96o56u18k

6. 3. 2023 14:51

Otec rodí,? To už v rodném listě může být čáp a vrána.

0 0
možnosti
JK

J58i17ř94í 85K83o41u15k

6. 3. 2023 14:53

Není na čase říci nebinarnim že už stačilo?

0 0
možnosti
JJ

J73u22r87a 85J22u24r85a22x

6. 3. 2023 12:57

Furt to tady píšu - moudrá to žena!

0 0
možnosti
Foto

Jinak s tím osvědčením o rodičovství opatrně! Podle odhadů asi u 4 % dětí není otcem ten, co si to myslí. Osvědčení bude muset potvrdit test DNA. A hned tu máte 4 % rozvrácených rodin, či už oficiálních nebo nadivoko.

0 0
možnosti
Foto

Sice utrácí za nesmysly, ale vždy je to propojeno s peněženkami lidí blízkých těm, co jsou u moci. I v demokracii v horních patrech politiky o nic jiného nejde, než jak se dostat k hromadě peněz bez práce. Namlouvat si něco jiného je přinejmenším naivní.

0 0
možnosti
ZJ

Hlas zdravého rozumu ze Senátu.

0 0
možnosti

Ano, paní Danielo a dobré ráno! Evropská unie by si neměla hrát na stvořitele světa...

0 0
možnosti
OZ

EU si na stvořitele světa nehraje, ona dělá něco mnohem horšího: ona to, o je stvořeno, OPRAVUJE, protože je přece daleko moudřejší, šikovnější a zkušenější než Pánbůh! On je proti EU přece ubohý diletant!!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz