2.2.2023 | Svátek má Nela


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hajský 23.1.2023 10:28

Váš článek, paní Danielo, byl pohlazením na duši i chuťových pohárcích. Stejně jako kniha, kterou jste ve spolupráci s panem Jaklem napsala, a kterou jsem si hned jak vyšla koupil a jedním dechem přečetl.

Pivo mě rodiče dávali k obědu od deseti let. Dvoudecovou skleničku. Později jsem množství vypitého piva zvyšoval, dávám si ho pravidelně (téměř) denně už víc jek 65 let. Ale nikdy ne na zlost, nebo ze smutku, ale vždy jen pro žízeň, dobrou chuť a nebo s přáteli. A víc jak dva nebo tři půllitry denně vypiju jen opravdu výjimečně. Mým krédem je dobrá nálada, dobrá chuť a nikoli opilost. Jsem alkoholik?

J. Fridrich 23.1.2023 10:48

Souhlas pane Hajský, a hlavně souhlas s paní Danielou Kolářovou. Moudrý člověk pije víno a pivo od dob civilizací Mezopotámie, Egypta, starého Řecka a Říma pro radost, dobrou náladu, příjemnou zábavu a chvilku se svými přáteli, a umělci pro dobrou inspiraci.... Hlupák se jde do restaurace-hospody pohádat a poprat, nebo si zanadávat na "poměry", jak je v Čechách zvykem, nebo také vyplakat... Ale to jsou ti životní neumětelové...