29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

PRÁVO: Žijeme v diktatuře dopravní policie?

V jednom českém týdeníku se nedávno objevila poněkud sarkastická glosa ke zvažovanému zvýšení dopravních pokut z dílny ministra Ťoka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lepka 29.3.2016 22:52

Již delší dobu mám pocit,

že pan Ťok by měl obývat vypolštářovanou celu. I když pominu slavný tendr na mýto, stačí mi k tomu zdražení dálniční známky spolu s následnými kroky : Omezení rychlosti na jižním obchvatu Prahy, přístupném ovšem pouze s dálniční známkou nebo velmi plynulé "parkoviště" na Velký pátek, které z D1 udělala rekonstrukce mostu.Do toho přesně zapadá myšlenka zvýšení pokut. Prostě odborník na svém místě. Čím to je, že ministerstvo dopravy podobné exoty tak přitahuje???

D. Magnusek 29.3.2016 22:27

Výborný článek

Je to tak. Dopravní policie je tu jen, aby otravovala lidi. :-(

J. Novák 29.3.2016 20:46

Ťuk

je úplatkář (viz kauza Skanska) a gauner, který kvůli bojkotu na nového výběrového řízení na mýtné patří dle mého názoru do kriminálu. Sedí tam lidé za podstatně menší věci. Současně je zodpovědný i za své podřízené, takže by mě opravdu zajímalo jeho vysvětlení nově zprzněných pravidel pro kruhový objezd. To musela vymyslet opravdu nějaká ministerská duševní hvězda.

M. Prokop 29.3.2016 20:51

Re: Ťuk

Doufal jsem, že úplatkář a gauner by nemusel alespoň být blb.

Mýlil jsem se.

P. Harabaska 29.3.2016 11:06

Obávám se, že dopravní policii máme na dvě věci.

Ta první je nic. Policie vyhlašuje dopravně-bezpečnostní akce, aby gauneři za volantem, kteří na dopravní předpisy celý rok kálejí, aspoň v den akce předstírali, že jezdí slušně. Policie opruzuje staré dědky ve Š100, jestli nemají ošoupané pneumatiky, ale mladých frajerů bez zapnutých pásů zato s telefonem v ruce, kteří se valí po silnici nepovolenou rychlostí v nadupaných BMW, si v podstatě nevšimne. Přitom kontroly dělají tam, kde o nic nejde, místům nebezpečným se vyhýbají. Prý nemají auta kde zastavit. Policie ovšem mnohdy dopravní předpisy ignoruje sama. Jezdí s nerozsvícenými světly, dát blinkr při odbočování je pro ni urážející. A mám jednu otázku: V několik uplynulých týdnech nám v TV policie předvedla, kterak zastavila ujíždějící auta tím způsobem, že jim v cestu nastražila policejní služební vozy i za cenu jejich značného poškození ba i zničeni. A co pásy s ostny určené k zastavení prchajících aut, které nám v TV předváděli také? Ty se neosvědčily nebo jsou ještě dražší než ta auta?

P. Kmoníček 29.3.2016 16:09

Re: Obávám se, že dopravní policii máme na dvě věci.

V současné době se stále více rozmáhá to na co poukazujete.Nedávají se blinkry.Ať při odbočování,tak při přejíždění z pruhu do pruhu a ještě jsem neviděl policajta,kterého by to zajímalo.

M. Prokop 29.3.2016 10:11

:-P

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/omezeni-rychlosti-v-cssr-v-roce-1976-autobahn-vsude/

K. Janyška 29.3.2016 9:56

Policie se být musíme, jinak její existence nemá význam.

Dopravní policie však nemá na nehodovost prachžádný vliv. Je tu ve skutečnosti jen na sepisování škod... Dzp.

J. Vintr 29.3.2016 10:43

Re: Policie se být musíme, jinak její existence nemá význam.

a na inkasování dodatečného zdanění občanů, používajících silniční vozidla ...

J. Růžička 29.3.2016 9:53

I toto

je cílená a zvyšující se buzerace lidí státem. Normalizace na postupu. Dostali jste čuchnout a teď zas držet huby a krok. A cálovat. Více a více a za všechno. Co si volíme, to tam máme, vážení.

T. Kočí 29.3.2016 10:49

Re: I toto

Dokonale popsáno.

M. Prokop 29.3.2016 9:21

Přesné.

Dodám dvě věci: Chodce smí policajti kontrolovat jen s uvedením KONKRÉTNÍHO důvodu kontroly (jak se to dodržuje je věc jiná, ale nařízení je). Jakmile se z chodce stane řidič, je možno ho buzerovat zcela neosobně a bez konkrétního důvodu, jen tak "preventivně".

Organizace řidičů (tedy, měly by být jejich) slouží spíše podpoře represe a ne jejich ochraně a zastupování jejich zájmů. Snad proto, že minimálně dvě, Autoklub i do televize často zvaný ÚAMK, mají svůj původ ve Svazarmu, organizaci přímo určené k podpoře státu proti jeho občanům.

K. Dvořák 29.3.2016 8:17

Zijeme v diktature ridici se hlasem lidu

Tok a dalsi politici se pouze ridi hlasem lidu, ktery pravi, ze prisnost musi byt, zvlaste pokud narusitel nema uplne hluboko do kapsy.

Jinak bych se chtel trochu zastat policajtu (a hledam drevo, na ktere bych to zatukal, protoze za chvili se chystam usenout za volant). Najezdim toho docela dost a i kdyz jsem ridic v zasade dbajici predpisu, rozhodne tak necinim uzkostlive. Presto musim rict, ze jsem u Policie CR (nemluvim o mestskych straznicich !) nikdy nepozoroval snahu "neco si najit", nejlepe nejakou bagatelii typu prosla lekarnicka.

K. Frauknecht 29.3.2016 10:52

Re: Zijeme v diktature ridici se hlasem lidu

Ano, mám podobné zkušenosti. Jo, to Městská policie s.r.o., to je jiný kafe.

Na druhou stranu, minulý týden služebně Francie: 2,5 tis. km a jediný policejní auto jsem viděl asistovat (okounět) u porouchanýho auta v odstavným pruhu. Srovnávat s naší D1 ani nechci :-))).

M. Koutný 29.3.2016 15:27

Re: Zijeme v diktature ridici se hlasem lidu

Já ano.

P. Čulík 29.3.2016 8:07

Opravdu je taková pálka za to,

že platný řidičák nemám u sebe, že jsem ho zapomněl doma? Já tu debatu neslyšel, předpokládám, že to je myšleno tak, že pokud vůbec nemám platný řidičák. Pak bych to chápal, jestli ale za zapomenutí té kartičky doma mám zacálovat 25 litrů, tak začínám chápat, že výběrové řízení na provoz mýta se zase nějak nepovidlo:-(

P. Manda 29.3.2016 14:20

Re: Opravdu je taková pálka za to,

není. jen se pořád některým lidem plete pojem , Řidičský průkaz a řidičské oprávnění. Toť vše. jeden neználek to napíše špatně a ostatní to opisují.

P. Čulík 29.3.2016 14:51

Re: Opravdu je taková pálka za to,

No proto, mně se to nezdálo. Díky.