8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

PRÁVO: Zákon o registru smluv

Všichni známe slavný příběh z řecké mytologie o Pandoře, Epimétheovi a skřínce, kterou Pandora otevřela, a ze které vyletěly do světa nemoci, nesnáze a vůbec samé nepěkné věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kříž 28.3.2016 16:27

názorný případ...

... jak právník dokáže jednoduchou věc zamotat a zneprůhlednit tak, že se v tomto oboru nevzdělaný člověk dostane při snaze o pochopení napsaného do nesnází. je to stejné, jako při platbě např. plynu; nikoho z těch, co s ním topí nebo vaří, nezajímá spalné teplo, výhřevnost, spotřeba MW a podobné zbytečnosti. dobrá, je tu nějaká nezpochybnitelná pevná sazba a pak už jen cena za 1 m3. cokoliv je nadto, je určeno k zblbnutí zákazníka. a vychází jim to perfektně.

E. Vašátko 28.3.2016 6:56

Skončí to jako obvykle,

když hora porodí myš. Něco takového už tady kdysi bylo a tam, kde půjde o normální lidi, kteří nebudou chtít, aby se jim do kšeftu vnucoval stát nebo konkurence, se budou uzavírat smlouvy na čestné slovo, resp. "Gentleman agreement" tak nějak se to kdysi v Americe nazývalo. Ostatně na východě se podobné smlouvy uzavírají dodnes.

M. Červeňák 28.3.2016 4:40

Příliš mnoho slov

o ničem. Jako celá legislativa ČR. Ukecaná, upocená, neprůhledná, s nejednotným výkladem, zahlcená přílepky nejrůznějších lobbystických uskupení, většinou obtížně použitelná a tím v praxi mnohdy ignorovaná...