9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

PRÁVO: Zákaz prodeje o státních svátcích

Co se hýbe, musí být zdaněno. Když se to i poté ještě hýbe, musí to být zregulováno. Když se to přestane hýbat, musí se to dotovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kmoníček 20.2.2015 18:51

Ty blby,

kteří navrhují věci,které patří do rozhodovacích pravomocí živnostníků by bylo dobré neustále jmenovat,aby si voliči příště rozmysleli koho volit.

Š. Hašek 20.2.2015 19:58

Re: Ty blby,

Samozřejmě. Souhlas.

Ale ti stejní poslanci si kupují voliče bezostyšně za třicet kaček (hlavně ta korupce!!!!!). V tom jest potíž.

L. Novák 20.2.2015 18:29

Zákazy práce jsou chorým socialistickým výmyslem

podporované navíc komunisty a katolíky. Všichni by rádi ostatním spoluobčanům dirigovali, co mají dělat ve svém volném čase. Je víc než nutné je důrazně upozornit, že ONI žádný "zájem společnosti" nepředstavují.

K. Janyška 20.2.2015 11:01

Zájem tzv.společnosti neexistuje. Vy jelito. Žádná ani není.

Je jen spontánní řád lidské interakce a zájmy jednotlivců. A omezení prodejní doby státem je hnusným socialistickým zločinem. Co je kurwa komu do toho, že pracuji v neděli a ve svátek a ještě k tomu za obřího zájmu zákazníků... Dzp.

V. Kain 20.2.2015 17:14

Re: Zájem tzv.společnosti neexistuje. Vy jelito. Žádná ani není.

Je to jenom další projev dobroserů,kteří potřebují neustále něco regulovat.Ono se neříká nadarmo dej volovi funkci.

L. Křivan 20.2.2015 18:32

Re: dej volovi funkci

Proč ? Lepší by bylo "dej volovi palicí na palici"

Š. Hašek 20.2.2015 19:46

Re: dej volovi funkci

Připojuji se.

Jest to marné, marné, marné.

P. Urban 20.2.2015 9:06

Máme právo odmítnout práci ve svátek?

Pokud se na Vaše místo tlačí pět zájemců, jejichž zaškolení bude trvat dva dny, pak je praktické vymáhání tohoto práva spojeno s riziky, které to právo fakticky anulují.

J. Schwarz 20.2.2015 10:20

Re: Máme právo odmítnout práci ve svátek?

To je holt volbou povolání! Pokud budete strojvedoucím, lékařen, policajtem taky se budete muset smířit s prací o svátcích. Proč by měl někdo zaměstnávat  neochotného prudiče když má k dispozici dost příjemnějších lidí? Mimochodem, odmítnout pracovat ve svátek můžete, vaše odmítnutí může být těžko důvodem výpovědi, i kdyby na místo čekalo sto zájemců a zaškolení nebylo potřeba vůbec.

Š. Hašek 20.2.2015 10:54

Re: Máme právo odmítnout práci ve svátek?

Někdo jest také dnes přesvědčen (podle TV), že může odmítnout jakoukoliv práci, "která jaksi nevyhovuje jeho naturelu". Budeme tedy všichni vydělávat mimochodem mezi volným časem. A hlavně zábavnou formou.

Už se ten novosockomunismus nějak moc roztahuje. Díky voličům, z nebe (taky pamatuji, že bejvávalo "s nebe") to nespadlo.

M. Vondráček 20.2.2015 17:43

Re: Máme právo odmítnout práci ve svátek?

Máte . Důsledky si přičtěte sám. Pak je ještě možnost , že se bude živit sám ve své režii. Pak zjistíte , že soudruzi regulátoři to s ochranou čehokoli opravdu trochu přehánějí :-)

J. Lepka 20.2.2015 8:55

Naprostá zhovadilost !!!

Při podobných diskuzích si vždy vzpomenu na překvapené turisty z východu, tedy Japonska,Jižní Koreje a Tchajwanu, z počátku devadesátých let, když si v neděli nekoupili ani film do foťáku / tehdy ještě film / a naprosto nechápali vylidněné ulice. Po podání vysvětlující informace neskrývali údiv : A KDY TI LIDÉ MAJÍ CHODIT NAKUPOVAT, VŽDYŤ V TÝDNU PRACUJÍ ???

J. Jurax 21.2.2015 18:28

Re: Naprostá zhovadilost !!!

Jenže tohle těm, kdož zde diskutovanou hovadinu navrhují, nemůže dojít. Oni totiž, jak se zdá, nepracují NIKDY!

Š. Hašek 20.2.2015 8:45

Zákon

zakazuje zcela jasně nežádoucí/nebezpečnou/do nebe volající lumpárnu, aby "lid po sobě nelezl a nevraždil se". Nejsem právník, proto ta laická definice.

Pokud státní zákony klesají na úroveň bélbých obecních vyhlášek, které vypotí ožralá obecní rada před půlnocí (taky zjednodušeno, nic proti obecní samosprávě, dobrá věc), a týkají se i toho, co má lid vykonávat o nedělích a kdy má hospodyně jít pro mouku .......... pak už je to docela v prde..........

V. Vaclavik 20.2.2015 8:41

Lide na svatky nereflektuji

jak by si (j)elita prala a tak je tato zakonem k jejich oslavovani popostrci, je to jen krucek od povinne ucasti... vsichni si pamatujeme prvomajove pruvody, ve kterych ucast byla dobrovolna, ale kazdy si psal posudek sam, jak se s cernym humorem rikalo.

V. Němec 20.2.2015 7:46

Autor

zřejmě nemusí v tyto sny pracovat.

V. Němec 20.2.2015 7:47

Re: Autor

dny

I. Lyčka 20.2.2015 8:09

Re: Autor

Třeba pracuje na "kolotoč" nebo na směny nebo v nepřetržitém provozu. I on by měl mít právo mít volno o víkendech nebo po druhé hodině odpolední, kdy většina pracujících píchne odchod a jde domů. Proč by měl být diskriminován?

T. Pansky 20.2.2015 5:09

Skoda, ze nam autor nesdelil, kteri senatori maji ...

... cas na blbosti.  Tito senatori totiz zarucene nebudou zvoleni v pristich volbach.

S. Kalužík 20.2.2015 1:34

Pane Plocku

zkuste se zamyslet trochu jinak, co je komu po tom, zda jsem kulturní nebo naopak úplný primitiv? Pokud takový problém má někdo řešit, jsou to nanejvýš osvětové spolky nebo podobně, ale zákonodárce má snad mít poněkud jiné cíle a zájmy. Nebo snad chcete zákonem nařídit, abychom chodili povinně několikrát do roka např. na "výchovné koncety" nebo něco podobného ?

J. Jurax 21.2.2015 18:30

Re: Pane Plocku

Souhlas!

J. Prikner 20.2.2015 1:29

Nevidím důvod

proč bych měl nakupovat o státních svátcích. Do příchodu řetězců bylo zvykem světit státní svátek klidem. Co bylo třeba nakoupit z potrvin, se nakoupilo v pátek odpoledne nebo i v sobotu ráno; nikdo nemél potřřebu si kupovat odév, boty, domácí potřeby a průmyslové zboží o svátek , v neděli nebo kdykoliv v noci. Nevím kdo má tu potřbu i nyní a má-li ji, pak zřejmě není normální.

S. Kalužík 20.2.2015 1:42

Re: Nevidím důvod

Zkuste trochu logiky. Souhlasím, že nevidím důvod, proč bych měl nakupovat o státních svátcích. Ale vidíte nějaký důvod, proč by mi to měl někdo zakazovat, respektive, proč by někdo měl mít právo mi zakazovat pracovat - prodávat ????

J. Jurax 20.2.2015 2:44

Re: Nevidím důvod

No, pamatujete, jak se nakupovalo za bolševika? V sobotu o poledni se zavřelo a do pondělního rána jste nekoupil ani zapomenuté kvasnice. Ne že by nikdo neměl potřebu kupovat oděv, boty, domácí potřeby a průmyslové zboží o svátcích, v neděli nebo kdykoliv v noci - potřeba by i byla, ale nešlo to. A nakonec - necítíte-li potřebu, nenakupujte ani dnes. Nicméně těm, kdož tu potřebu mají, tuto neznemožňujte.

A hlavně - je potřebné o svátcích, případně o víkendech nemít otevřeno? Proč? Vyžaduje právě tohle regulaci zákonem? To nemají naší zákonodárci nic lepšího na práce než furt vymýšlet hovadiny? Není lepší to nechat na prodejcích, kdy se jim vyplatí mít otevřeno? Komu by uzavření prospělo? Pár lidí by přišlo o práci, mnohem víc lidí by bylo naštvaných ...

P. Sulc 20.2.2015 3:37

Re: Nevidím důvod

To bejval peknej pruser, v 67-68 ve Vidni. V sobotu na sv.Stepanu v poledne zarachotily zvony a vsude na kramech letely rolety dolu. Ulice plne lidi, za par minut nikde ani noha. Z 79 me firma, Philips, poslala na dva mesice do Holandska, do Bredy. To same, od soboty poledne vsede 'mrtva'' mesta. Delalo se do peti, zaviralo uz v sest, takze ani ve vsedni den moc casu nezbylo a musel jsem litat jako raketa.Nastesti to v USA tak blbe neni a tak se nejvice nakupuje prave v sobotu a nedeli. Jen v nedeli do 12 nedostanete koupit vubec zadny alkohol, dobry krestan rozpravi s Bohem a nechlemta pivo ci whisky, alespon ne v N.Jersey ci NY. Po obede to uz ale jde, je zrejme ocisten od hrichu a tak si muze davat do lebedy. Uzijte si weekend, my tu ted zase mame -12C.

Š. Hašek 20.2.2015 8:59

Re: Nevidím důvod

Pane Priknere,

přeji Vám tedy státní zákony i o zavazování tkaniček u bot. Pak budete spokojen. Ačkoliv si to nepřípouštíte, Vy chcete jen komandovat ostatní. Podle Vás, a i v maličkostech.

Já netvrdím, že jsem v supermarketu na Velikonoční pondělí, ale obchod jest věcí obchodníka a zákazníka (říkal můj otec, ten ovšem byl vyučen za Masaryka).

Ať se do mého volného času a času nákupů nemontuje nějaký zoufalec z té naší )budou asi dvě)  levičáckokomunistické strany!!!!!!!!!!

M. Prokop 20.2.2015 17:06

Re: Nevidím důvod

Nenakupujte, ale neserte se do nakupování jiných.

M. Vondráček 20.2.2015 17:47

Re: Nevidím důvod

Co mi je do toho, jak Vy si představujete nakupování. Nikdo Vás nenutí nakupovat o svátcích. Tak laskavě nenuťte druhé, aby vše dělali stejně jako Vy !

P. Kmoníček 20.2.2015 18:53

Re: Nevidím důvod

Priknere,kdo Vás nutí nakupovat?

S. Kalužík 20.2.2015 1:26

Ano, levičácká zvrácenost

V podstatě bych souhlasil, avšak, dle mého názoru, problém je ještě hlubší. Odvíjí se od zvráceného pojetí práv. Je několik přirozench práv (viz např. nemálo pojednání R. Jocha), ale levičáci rozšířili práva např. na právo na práci. Nejen, že je to proti přirozeným právům, ale když už jednou řekli nesmyslné A, pokračují stejně, ne-li ještě nesmyslnějším B, totiž jakýmsi zákazem práce. Prostě potvrzuí, že z chybného předpokladu plyne chybný důsledek