19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

PRÁVO: Zákaz kouření v restauracích...

Obránci provozovatelů restaurací a hostinců to oproti přátelům státem nařízeného plošného zákazu kouření v hospodách nemají lehké.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Baldova 28.4.2015 10:40

Pepek Vyskoc Donat a jeho pucflek Sejnoha alias Sesrat

Me muzou skrabat na zadech ja sama jsem kuracka a kdyz je misto pro nekuraky tak tam samorejmne nejdu Verim ze jednou za nekolik desitek let budou lide rikat jak jen lide mohli do sebe vtahovat tolik jedu a koure Tak ze Vy dva jmenovani nahore  me muzete vite co? to co ja Vam nemuzu i s Jaklem a Klausem goodbye

P. Švejnoch 28.4.2015 10:47

Re: Pepek Vyskoc Donat a jeho pucflek Sejnoha alias Sesrat

Ale paní Baldová, proč jest opadla tvář Tvá?

A ještě ke všemu se mi zdá (pokud je tedy možné ve Vašem příspěvku nalézt nějakou základní ideu), že snad s obsahem článku pana Jákla souhlasíte - neměla byste se nad sebou zamyslet? :-)

A propos - jak se má paní Sohorová? :-)

Z. Baldova 28.4.2015 12:13

Re: Pepek Vyskoc Donat a jeho pucflek Sejnoha alias Sesrat

Apropo nevim kdo je ta pani Sohorva,ale Vy urcite to vite protoze jako netovej blb znate vse trubicko

F. Vejr 28.4.2015 14:55

Re: Pepek Vyskoc Donat a jeho pucflek Sejnoha alias Sesrat

Pane Švejnochu, to je stále ta samá blbka. Téměř všichni ji přeskakují a nereagují, neb se chová jako hermafrodit. Původně ji chtěli zamáčknout ještě jako spermii ale někak se potvora vyškubla.

J. David 28.4.2015 10:04

Kouřit či nekouřit v putyce?

Návštěva putyky, či bordeláku je fakultativní záležitostí. Když se mi tam nelíbí prostředí, nelezu tam, protože je to má svobodná volba a lézt tam nemusím. Státní instituce, zdravotnická zařízení, zastávky MHD, etc., toť z jiného soudku, tam našinec mnohdy musí zabrousit, nemá jinou volbu, prostě obligatorní záležitost, tam vlézt občas musí. No, a v tom je to "jádro pudla". "Dobrodefekátoři" vždy nejlépe ví, "kde, kdy, s čím, do čeho a jak"... Takoví novodobí Mičurinové, Filatovové a Lysenkové, nebo Stachanovové a Korabělnikovové. Lid si to žádá, třeba takové "matičky" s nezvedenými spratky vyrazí na dvojku vína a tataráka, nebo utopence v 21:00 do putyky a "vopruzují" mariášníky u pivka, filků a trabuka, aby přestali kouřit, mluvit slangem, že v putyce jsou děti. Svým způsobem nihilismus "matiček" a buzerace štamgastů. Něco, jako v bordeláku zakázat variantu sexu, která škodí zdraví eunuchům, kteří tam vlezou. Klasická politicko-populistická ejakulace "dobrodefekátorů". Něco, jako expirace obvazového materiálu v lékárničkách (kšeft), náhradní žárovky (kdo umí bez praxe téměř gynekologa vyměnit jenom halogen), povinné pásy, tedy zapnuté, reflexní vesty, poslední verzi OP, ŘP, PP, energetické štítky, trvalé/přechodné bydliště, každá prostitutka na plecích v ruksaku registrační pokladnu, povinný příjem daňového dokladu zákazníkem a jeho slosování, čipování školáků... Doplňte další "zhůvěřilosti" politiků a státní správy. Na každého "makačenka" alespoň "tři ouředníky".

Kam ten svět spěje, za Nejedlého se propagovalo, do každé rodiny alespoň "kilo Jiráska", dnes to bude asi místo Jiráska "jednoho engeméta z Afriky", pokrok pílí mílovými kroky v EU. Je mi 65, mariáš hraji, pivo piji a kouřím. Náš putykář prohlásil, že hospodu jako takovou zavře a ustaví klub "přátel žehu tabáku" na spolkové úrovni. Lufťáci nekuřáci, ať si trhnou nohou, a zvěřinovou svíčkovou ať jsi jdou koupit a sežrat na benzínku, KFC nebo Mekáče, tam se nekouří. On má svoji loayální klientelu.

K. Janyška 28.4.2015 9:57

Pozor na ty útoky ! Jedná se o útok na zacházení se vzduchem

a to je neodvolatelně životně a kulturně společné médium všem a nedá se oddělit a přidělit jednotlivci. Zákaz kouření je jasně věcí soukroého práva a ne práva politického, tedy veřejného.  Ať rozhoduje Ústavní soud, jako jeho ochránce a artikulátor a ne hloupí politici ze všech politických stran. A hlavně ne, kuřáci. I pedofilové by si upravili zákon ve svůj prospěch, měli-li by na to sílu... Dzp.

P. Švejnoch 28.4.2015 10:40

Re: Pozor na ty útoky ! Jedná se o útok na zacházení se vzduchem

Vaše výhrada "neoddělitelného vzduchu" by ovšem byla relevantní pouze v případě, že by se jednalo o kompletní zákaz kouření. Dokud je ale kouření někde legální, pak nelze zabránit úniku zplodin ze vzduchu kuřáka do vzduchu nekuřáka, čímž Vaše námitka padá.

A tím se znovu vracíme k tomu, že vlastně nejde o kouření jako takové, ale o omezení vlastnického práva majitelů pohostinství.

Jedná se o stejný princip "omezeného vlastnictví" jako v případě ombudsmáni Šabatové a jejího přesvědčení, že vlastník nemovitosti nemá právo rozhodnout o způsobu pronájmu své nemovitosti.

K. Janyška 28.4.2015 17:21

Re: Pozor na ty útoky ! Jedná se o útok na zacházení se vzduchem

Ne. mýlíte se. Samozřejmě, že směřuji ke kuřáckým a nekuřáckým místům a samozřejmě, že pokud vleze nekuřák do označené kuřácké hospody  je to jeho věc. Obráceně to však z logiky věci není přípustné... Dzp.

M. Prokop 28.4.2015 8:58

Správně, ale marné.

Dobroserové se chystají odškrtnout další svobodu.

(Princip uvaření žáby v praxi)

E. Erat 28.4.2015 9:21

Re: Správně, ale marné.

Souhlas

P. Švejnoch 28.4.2015 8:56

Není co dodat

... ale kde je paní Baldová, aby nám ozřejmila, že se článek ve všem (dokonce i v tom, co vůbec není jeho obsahem) mýlí?

S. Donát 28.4.2015 9:42

Re: Není co dodat

Nebojte, určitě se dočkáme. Dnes tu má hned dva články, pod kterými se může vyblít :).

F. Lesniak 28.4.2015 6:51

Když pročítám Jaklovy argumenty,

tak proč Jakl a spol nebojují pro zrušení používání bezpečnostních pásů v automobilech? Přece to, jestli si rozbiji svoji hubu je přece jen a jen můj problém ne? Auto je také něčí soukromý majetek a majitel by se měl rozhodnout, jak s připoutáváním naloží. V restauracích by si to měli rozhodovat majitelé, ale je třeba zakázat kouření všude na veřejném prostranství. Docela dobře si pamatuji, když jsem stával na ráno zastávce ten smrad těch ubožáků, kteří si museli zapálit. A nedejbože, když jel autobus, tak si to típli na potom.

S. Donát 28.4.2015 9:04

Re: Když pročítám Jaklovy argumenty,

Ano, souhlasím. Bezpečnostní pásy v autě by neměly být povinné, je to každého věc. Rozumný člověk se (dle mého názoru) bude poutat bez ohledu, na to, co říká zákon (i když jsou případy, kdy byly pásy spíš na škodu, než k užitku). Stejně tak rozumný kuřák nebude smradit lidem pod nos na zastávce MHD, bez ohledu na to, co říká zákon.

J. Schwarz 28.4.2015 11:46

Re: Když pročítám Jaklovy argumenty,

Bezpečnostní pásy jsou povinné, protože se stát bouchl v prsa a prohlásil, že bude pečovat zdarma o zdraví všech. Kdyby  se stát rozhodl, že bude zachraňovat a léčit všechny, co si způsobí úraz na horách zdarma a nebude po nepojištěných vymáhat náklady záchranné akce a léčby, pak by nejspíš povolil horskou turistiku jen aktivním horolezcům s povinnou výbavou.

R. Langer 28.4.2015 13:25

Re: Když pročítám Jaklovy argumenty,

Tak samozřejmě, povinné poutání bezpečnostními pásy je naprosto stejná hloupost, podobně jako dětské sedačky, přilby denní svícení a podobné hovadiny. Bylo by na čase všechny tyto hlouposti už konečně zrušit, a místo toho se normálně věnovat bezpečnosti provozu.

S. Donát 28.4.2015 13:33

Re: Když pročítám Jaklovy argumenty,

Ano, všechny tyto věci mohou být prospěšné, ale i tak je podle mě pitomost je nařizovat. Vůbec těch příkazů a nařízení (a zákazů a výjimek) je na můj vkus poněkud zbytečně mnoho.

R. Langer 28.4.2015 13:58

Re: Když pročítám Jaklovy argumenty,

Pochopitelně, pokud někdo chce všechny tyhle "vymoženosti" používat zcela dobrovolně, tak nic proti. Já v tom rozhodně nikomu bránit nebudu.

S. Donát 28.4.2015 17:29

Re: Když pročítám Jaklovy argumenty,

Tak třeba bezpečnostní pás považuji za dobrou věc. Obzvlášť v kombinaci s airbagem je nepoužití pásu celkem hazard.

F. Vokurka 28.4.2015 6:19

tak tak

lidi si totiz vubec neuvedomuji, ze o koureni/nekoureni tu vubec nejde. jenze co muzete po cloveku, ktery proda svuj hlas za koblihu nebo tricet kacek chtit. aby snad domyslel dusledky nebo, nedej boze, se zamyslel a sehnal si informace. tricetikorunac umi maximalne souhlasne hykat ne pouzivat mozek.

P. Lenc 28.4.2015 8:20

Re: tak tak

Přesné.

F. Matousek 28.4.2015 9:17

Re: tak tak

Nepochopil jsem zcela, co jste chtel sdelit. Z vlastní zkusenosti vím, ze práve  primitivové co se daj koupit za koblihu, jsou z 90 % kuráci. A tedy armáda postizených, která si pár hodin bez cigarety neumí predstavit.

O nekourení / kourení tu opravdu nejde. Kourit se muze o 106. Jenom by se nemelo kourit tam, kde kour ohrozuje zdraví nekuráka. Vsak dríve nez zabývat se zákazem kourení v restauracích, mel uz Dááávno vyjít prísný zákaz kourení, ( t.j. zacházení s otevreným ohnem ), v automobilu. A v prípade, ze je v automobilu díte - postihy nejtvrdsí.

P. Švejnoch 28.4.2015 9:30

Re: tak tak

No, a přesně o Vás píše pan Vokurka... :-)

S. Donát 28.4.2015 9:40

Re: tak tak

Ano. Víc než armáda postižených mi vadí armáda dobrokáků, jako pan Matoušek.

F. Matousek 28.4.2015 10:15

jak jednoduché

jsem-li dobrokák, neboli dobroser a jsem-li opacného názoru jako vy, jak byste tedy nazval sebe ?!  Neco jako zlokák - zloser ?

Nedomnívám se, ze jste zloser, jenom proto, ze kouríte. Kurte jako drív. Jenom ne v uzavreném prostoru, kde jsou malé deti a nekuráci. Nic víc, nic mín.

S. Donát 28.4.2015 10:26

Re: jak jednoduché

Já samozřejmě nekouřím v prostoru, kde jsou děti (a nepotřebuji na to žádný zákon). S nekuřáky se vždy domluvím, jestli jim to vadí, či nevadí. Pokud příjde nekuřák do kuřácké restaurace, automaticky předpokládám, že nevadí (jinak by tam nelezl, že).

F. Matousek 28.4.2015 10:52

Re: jak jednoduché

Pokud by byli kuráci ohleduplní, zádného zákona netreba. V tom s vámi souhlasím a naprosto.

R. Gramblička 28.4.2015 11:50

Re: jak jednoduché

pokud by byli nekuřáci ohleduplní, žádného zákona by nebylo třeba...  :-P

R. Langer 28.4.2015 13:00

Re: jak jednoduché

Stačí když budou ohleduplní nekuřáci a schválně nepolezou do kuřáckých hospod...

M. Mýval 28.4.2015 12:00

Re: jak jednoduché

dobroser je opak Janečkova zlojeda