19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

PRÁVO: Zákaz kouření v restauracích...

Obránci provozovatelů restaurací a hostinců to oproti přátelům státem nařízeného plošného zákazu kouření v hospodách nemají lehké.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Míkovcová 28.4.2015 13:27

Re: A co chudáci majitelé továren!

Je rozdíl mezi líbit a rozdíl mezi smradem, který je navíc prokazatelně nezdravý ;-) Já se třeba vcelku cíleně snažím lidi kolem sebe "neomezit a neohrožovat" a připadá mi to samozřejmé.

R. Langer 28.4.2015 13:50

Re: A co chudáci majitelé továren!

To si ovšem jenom myslíte. A o tom, co je zdravé, a co je škodlivé se také dá dost polemizovat...

J. Anděl 28.4.2015 15:43

Re: A co chudáci majitelé továren!

Tahle debata mi připomněla kohosi, kdo těžko snášel intenzivní zápach parfémů v pražském metru :-)

I. Hil 28.4.2015 18:12

Re: A co chudáci majitelé továren!

To bezohledným sobcům nevysvětlíte.

S. Donát 28.4.2015 19:24

Re: A co chudáci majitelé továren!

Myslíte sobecké nekuřáky, kteří vyřvávají v kuřáckých hospodách, že jim smrdí? Já teda nevím jak Vy, ale já nelezu tam, kde mi to smrdí. A když už tam dobrovolně vlezu, ani by mě nenapadlo si na ten smrad stěžovat.

I. Hil 28.4.2015 21:13

Re: A co chudáci majitelé továren!

To nejsou vaše hospody (kuřáků), to si jen mylně sobecky vykládáte právo obtěžovat jiné svým kouřem.

S. Landa 28.4.2015 22:39

Re: A co chudáci majitelé továren!

Ne, jsou majetkem jejich vlastníků - provozovatelů, kteří se zatím ještě mají právo rozhodnout, jak se svým majetkem nakládat.

S. Donát 28.4.2015 13:30

Re: A co chudáci majitelé továren!

Nemám žádný problém nekouřit na ulici a na jiných veřejných místech. Klidně se spokojím s mojí zahrádkou (dvorkem), s mojí oblíbenou hospůdkou a s kuřárnou na pracovišti :).

Z. Baldova 28.4.2015 14:28

Re: A co chudáci majitelé továren!

Vidite ja ani nevedela ze pepek vyskoc je kurak,ale ze je z dediny to vim DONATE

S. Donát 28.4.2015 14:34

Re: A co chudáci majitelé továren!

Brno je pro tebe dědina, jeklíčku tupý?

Z. Baldova 28.4.2015 16:34

Re: A co chudáci majitelé továren!

Pepo Vyskoc ja jsem take z Brna a neni mozne ze v Brne ziji lide jako Ty ( sestak a ted vyskoc)

S. Landa 28.4.2015 16:50

Re: A co chudáci majitelé továren!

Hm, to "potěší", že máte ve městě takovou hloupou kreaturu jako je Sohorová. V Brně nevyvážíte odpad?

S. Donát 28.4.2015 17:05

Re: A co chudáci majitelé továren!

Aby byla zajištěna rovnováha, musí na jednoho chytrého existovat někde jeden hloupý a na jednoho génia se pak někde musí jako protiklad najít jedna Baldová, nebo Sohorová :).

M. Košařová 28.4.2015 12:27

Všude není Praha

Před 30 lety se ve všech hospodách kouřilo, ale také všechny měly větrák, takže když tam bylo zakouřeno, pustil se větrák a ten kouř vytáhl. A také se nekouřilo v době oběda. Dnes se šetří energie na topení a větráky majitelé hospod odstranili, protože je hosté pouštěli a pak tam byla zima. A čističky vzduchu se nepouští, protože náplně do nich jsou drahé.

To, že si člověk může vybrat, jestli půjde do nekuřácké hospody je možné v Praze a ve větších městech. Na ostatních místech, pokud máte hlad nebo žízeň, prostě jdete do restaurace, kterou tam máte a sotva budete objíždět kraj a v okruhu 20 km shánět nekuřáckou.

O. Uživatel 28.4.2015 12:55

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 28.4.2015 11:44

Uživatel požádal o vymazání
S. Donát 28.4.2015 12:16

Re: A co takhle trošku jinak.

Drogy by bylo dobré plošně legalizovat. Každý svého štěstí strojvůdcem. Boj s drogovými mafiemi trvá už velmi dlouho a stojí nespočet prostředků, výsldky jsou velmi pochybné. Navrhuji tyto prostředky věnovat spíše na osvětu, drogy zlegalizovat (a zdanit). Po zkušenostech v některých státech USA, kde legalizovali marihuanu pro rekreační účely a kde to přineslo snížení kriminality a nezaměstnanosti a zvýšení příjmů bych to asi zkusil i u nás.

O. Uživatel 28.4.2015 12:52

Uživatel požádal o vymazání
R. Langer 28.4.2015 13:09

Re: A co takhle trošku jinak.

To se nepodaří, protože legalizaci drog narkomafie nikdy nepřipustí a užiteční idioti ji ještě podpoří. ;-)

P. Janoušek 28.4.2015 11:30

Pravda...

...sám celoživotním nekuřákem do písmene souhlasím s autorem. Tady nejde o kouření, ale o svobodu. Dnes kouření, zítra třeba návštěva restaurace jen v červených ponožkách.

M. Ilsner 28.4.2015 16:14

Re: Pravda...

Janoušku, Vy jste ale .... mno. Janoušek.

A. Leščuková 28.4.2015 11:12

Smraďoši

Tak nějak tomu přestávám rozumět. Kuřáci můžou kam se jim zlíbí. A nekuřácí nemůžou nikam, protože přece je svobodné kouřit a když se jim kouř nelíbí, nemusí tam chodit. A majitelé restaurací se mohou svobodně rozhodnout, nemusí podléhat žádné lobby. Je mi špatně z cigaretového kouře, ale daleko hůř je mi z arogance kuřáků, kteří přece na svoji drogu mají právo.

P. Švejnoch 28.4.2015 11:23

Re: Smraďoši

Jen nesmělá otázka: Kuřáci smějí kam se jim zlíbí? Tedy obzvláště mě zajímá, zda kuřáci smějí kam se jim zlíbí, zejména s ohledem na to, zda jsou to místa, kam nekuřáci musí? Například kam?

A co Vám vadí na tom, že se majitelé restaurací mohou svobodně rozhodnout?

J. Schwarz 28.4.2015 11:35

Re: Smraďoši

Mám zato, že kuřáci nesmějí kouřit na nádraží, v nemocnici, na úřadě, ve škole, v práci, v obchodech... a v nekuřáckých restauracích, jsou-li prohlášeny majitelem za nekuřácké. Vy byste zřejmě nejraděj zakázala i noční kluby  nebo striptýzové bary s odůvodněním, že dítě, které si tam zajde na zmrzlinu by mohlo být svedeno na zcestí.

F. Vokurka 28.4.2015 12:22

Re: Smraďoši

muzete prosim jmenovat mista kam nesmi nekuraci?

A. Leščuková 28.4.2015 12:40

Re: Smraďoši

Myslela jsem že v řeči o hospodách nemusím zdůrazňovat, že mluvíme o hospodách. A přiznám se rovnou na místě, že nechápu, proč by se kouření mělo tolerovat kdekoliv, kromě soukromí. Ale už se odhlašuji z diskuse a odcházím z NP, protože kuřáky nepřesvědčím a nekuřáci jsou zde nevítaní.

S. Landa 28.4.2015 12:54

Re: Smraďoši

Nekuřáci tu vítáni jsou, spíš Vám konečně došlo, jaké plácáte nesmysly, a trapně zdrháte...

R. Langer 28.4.2015 13:13

Re: Smraďoši

Proč by byli nevítaní, já jsem nekuřák a nepřipadá mi to tak. Ovšem vy jste nevítaný proto, že chcete cizím lidem kecat do jejich práv a majetku, a ještě si myslíte, že na to máte nějaké "právo", ne kvůli tomu, že nekouříte. V tom je jádro pudla. :-P

P. Švejnoch 28.4.2015 13:18

Re: Smraďoši

tak, a teď jste nás vytrestala...!!! :-(

Ale neodpověděla jste mi na otázku, co Vám vadí na svobodném rozhodování hospodských...?

F. Vokurka 28.4.2015 23:58

Re: Smraďoši

opravdu nekurak nesmi do kuracke hospody? muzete mi prozradit z jake vas hostinsky vyhodil, kdyz zjistil ze jste si nezapalila? nebo vas vyhodil, kdyz jste se mu snazila narizovat co a jak ma delat ve sve hospode? to vas ovsem nevyrazil kvuli nekuractvi, ale kvuli blbym pindam co jste vedla, to je kapanek rozdil.