25.2.2020 | Svátek má LilianaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Zájem dítěte a výživnéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 12.6.2018 14:48, přehled diskusí

.:
Autor: M. Jandáková Datum: 11.6.2018 23:48

Když soudce chce, může si tatík vybrat každé ráno, kterým autem z garáže vyjede, jeho milenky řídit Porsche a jeho zaměstnanci mávat z firemních BMW jeho synovi, čekajícímu na tramvaj, paní doktorko.

Miluji Vaše články, paní autorko,:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 21:58

a jelikož mě děsí ta šílená rozvodovost či "rozchodovost", (kvůli dětem) tak je pečlivě čtu.

"Skutečným zájmem dítěte totiž nikdy nejsou jenom peníze. Ne že by výchova dítěte byla jednodušší, pokud jeden z rodičů bydlí v paláci a druhý někde v noclehárně, ale KAŽDÝ rodič nese VLASTNÍ DÍL odpovědnosti ZA VÝBĚR rodiče, jehož si pro své dítě vybral." .. perfektní argument, protože v současnosti si s tím nevychovaní fracci žádný problém nedělají. Prostě chytne je chuť na intimno a vůbec se nezamýšlí nad tím, že je to možnost = potenciální rodičovství.

Druhý argument, který mě vyděsil a nechce se mi věřit -

"Tatínkové by měli na své děti myslet, když už si je pořídili, i na to, že dítě musí každý den jíst, někde spát, mít něco na sebe a že to všechno něco stojí (přibližně 5000 korun měsíčně)"... proboha, jsem sama a musím vyžít z 10 tis. důchodu (včetně plateb za byt, energie, atd. atd.)...prostě se mi těch 5 tis. zdá moc. Možná u puberťáků...? Ale u mrňousů.. nevěřím. Když si vzpomenu, jak mizerné jsme měli my platy i pak mateřskou a vůbec rodinné příjmy... a všechno se dalo přežít. Jenže my byli vychováváni ke skromnosti.. V současnosti se skromnost stala sprostým slovem.

průměrné výživné 2500 na dítě:
Autor: M. Krutý Datum: 11.6.2018 12:56

myslím, že není třeba dodávat nic dalšího, je to částka na hranici životního minima. I ve dvojnásobné výši stačí sotva na základní věci dítěte. Je mi z toho vážně smutno a z těch chlapů, kteří neváhají šidit vlastní děti a schovávat to za kecy o nákladech matky ještě víc.

Re: průměrné výživné 2500 na dítě:
Autor: Š. Hašek Datum: 11.6.2018 13:10

Je mi smutno ze spousty věcí. Také mě život naučil, že hozením dalších peněz do díry, klimatizované kanceláře, .......... se společnost nezlepší. To se dělá jinak. Nelevičák ví jak.

Z vymýšlení ouřadů (v zadluženém státě a nezaměstnatelných Bc., kteří čekají na nějaké hejbání myší v kanclu) mě bere vztek!!! Zkr.

Dítě nechť má ve své péči ten,:
Autor: A. Alda Datum: 11.6.2018 12:14

kdo mu dokáže zajistit lepší materiální zázemí i bez výživného. Prosadila-li by se tato zásad do rodinného soudnictví, počet rozvodů by kvantitativně velmi významně poklesl.

Re: Dítě nechť má ve své péči ten,:
Autor: Z. Lapil Datum: 11.6.2018 13:04

Definujte materiální zázemí. Víc peněz? Lepší auto na odvoz do školy? Nebo zajímavější činnost mimo školu, výlety o víkendech... Je lepším sportem dražší tenis než levnější přespolní běh?

Vlastně říkáte, že je jedno, co to je, ale když je to dražší, je to určitě lepší.

Re: Dítě nechť má ve své péči ten,:
Autor: J. Schwarz Datum: 12.6.2018 14:12

Jenže právě tím tenisem či golfem zdůvodňuje jeden rodič žalobu o zvýšení výživného ze strany druhého rodiče. Víte o soudu, který by matce doporučil aby se dítko věnovalo levnějším koníčkům a zvýšení zamítl?

Re: Dítě nechť má ve své péči ten,:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.6.2018 14:48

Nevím. Jen se snažím protestovat proti nemístnému zjednodušení, že čím dražší, tím lepší a že co rozvedená ženská, to vyděračská svině.

Obecně se, počítám, shodneme, že když o zájmu dítěte rozhoduje soud, už jsme dávno za bodem, kdy mělo smysl zjišťovat, kdo za to může.

Zálohové výživné:
Autor: Š. Hašek Datum: 11.6.2018 11:07

nechť poskytuje nejbližší rodina. Sám předkladatel zákona. Lidumilný politik ze svých peněz na dovolenou.

Ubylo by úředníků, nebyl bych nucet dát stranou peníze pro "zálohové výživné, tedy úplatek voličům nějakého politika".

A možná by občas se nějací dali zpátky dohromady, protože by zjistili, že všude chleba o dvou kůrkách - "ponožky muže moc nevoní a ženy někdy ječí úplně kvůli půčovině". A ti ostatní by museli/většinou musely - dítkám naznačit, že peníze moc nejsou a maminka/tatínek si špatně vybral.

Jsem ženatý cca 36 let, "nějak jsme to vydrželi". Nemusí každý, ale taky nemusí jaksi sofort škemrat u mě. Ať škemrá přímo u politiků. Zkráceno.

Tak.:
Autor: A. Alda Datum: 11.6.2018 12:16

Sám jsem si své děti uživil, tak proč mám živit ještě děti cizí? Chci raději pomoci svým dětem živit má vnoučata, než daněmi přispívat ženským, které nedokázaly udržet rodinu.

Re: Tak.:
Autor: Z. Lapil Datum: 11.6.2018 12:43

Jsou i takové ženy, ale jsou i takoví muži. Trošku zpovzdálí, ale znám rodinu (mohu jmenovat, žádná legenda), kde žena - pracující, aby nedošlo k omylu - chodí nakupovat pěšky, protože jí není svěřeno auto, na víkend dostává rozpis činností včetně času budíčku a v teplé vodě se smí sprchovat nevím jestli jednou nebo dvakrát týdně, z důvodů úspor.

Přitom peněz mají dost; rozhodně dost na to, aby jí za dvacet třicet tisíc koupili nějakou postarší nákupní tašku na kolečkách, kterou by případně mohla rozbít.

Na rozvod si nikdy netroufla, protože je, chudák, tak zblblá, že neví, co by si "bez něj" počala.

Re: Tak.:
Autor: Š. Hašek Datum: 11.6.2018 13:06

Vše možné, pane Lapile. Také jsou údernice, které toho doma moc neuševcují a "ten blbec, co na ně dře, nosí domů málo".

Obávám se že, 150 úřednic pro rodinu, budova s klimatizací, drzá Gajdůšková a srocení jiným sockom to nezachrání. Je jim jedno, že to nezachrání - oni/ona to platit nebude. A šéfkou odboru ustanoví svojí rozvedenou dcerušku (teď už si vymýšlím). Ale moc ne.

Obecně se jedná o to, že úřady by Vám radily jak s ponožkama/zajistily ponožky ....... . Ovšem Vy to zacvakáte a zjistíte úplně náhodou, že jedna taková "rada/péče" stojí 100 000 Kč brutto. On ten post v kanclu není za 10 000 Kč čistého, zkr.

Tak to Zálohové výživné od státu...:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 22:08

to mě pěkně vytáčí! Stát ty děti nezplodil, ani neporodil. Mlaďoši si se sexem nedělají žádné starosti a vůbec nepočítají s tím, co se může přihodit. A to absolutně není fér, aby JEJICH ODPOVĚDNOST přebíral stát, tudíž my ! Pokud se někdo fláká s placením výživného (a nedělá to z frajeřiny), pak je tu jeho rodina. Rodiče. Kteří ze svého dítka vychovali neodpovědného fracka !

Jsem nevlastní děda třech princezen 4+6+10 roků :
Autor: M. Krátký Datum: 11.6.2018 10:49

K té první jsme měli i tatínka - manžela dcery mé ženy - i z kriminálu jsme ho vytáhli, když si tam šel odpočinout na 6 měsíců - i slzu jsme uronili. Pak nás ale vykradl - rozvod a pryč s ním. Až pak jsme ale zaregistrovali těhotenství - a nádherná Barborka se pod naší patronací prokousává úspěšně školou, baletem, gymnastikou, houslemi i kytarou - minulý týden jí pravý tatínek poslal stříbrný prstýnek ( jinak ani kč ) - a v jejích třech letech ji matička s novým magorem za asistence Policie ČR odvezla do"vyhnanství" ( za půl roku, když utratili všechny peníze z prodeje auta ) přišli domů a udělali si ty dvě další - taky nádherné. Potom ho najednou Policie ČR vykázala z našeho domu - dostal podmínku za neplacení alimentů - takže máme dvě pohledávky celkem za 500.000,- a řešení v nedohlednu. Držte mi palce - přeji hezký den

Re: Jsem nevlastní děda třech princezen 4+6+10 roků :
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2018 11:03

Je mi vás líto, ale někde holt bude chyba. :-(

A co je mně,:
Autor: A. Alda Datum: 11.6.2018 12:17

řádné daňovému poplatkníku, který své děti vychoval pořádně, do toho?

Já bych s těmi zájmy dítětě brzdil. Žádně neexistují:
Autor: K. Janyška Datum: 11.6.2018 9:22

To vymysleli jen hloupí marxáni a iuspozitivisté... Dzp.

Re: Já bych s těmi zájmy dítětě brzdil. Žádně neexistují:
Autor: J. Lepka Datum: 11.6.2018 10:43

Proboha, vezměte si aspirín a jděte spát.

Re: Já bych s těmi zájmy dítětě brzdil. Žádně neexistují:
Autor: Š. Hašek Datum: 11.6.2018 10:56

Aspirin si vezměte Vy, pane Lepko. Omlouvám se.

Ono opravdu dítě/mladý člověk jest "vychováván" v zájmu rodičů, kteří mu vtiskují "své dobro, postoje, zkušenosti". Bylo to za Masaryka, vždycky. Rodiče (až na výjimky), jednají v zájmu dítěte a séřou na plkání nějaké paní Gajdůškové nebo bruselekomisařky pro tzv. novorodinu dvou stejnopohlavních (to dítě jim udělá asi ta komisařka). VY JSTE POSTUPOVAL JINAK???

Doufám, že mým dětem stran výchovy našich vnoučat nebude nikdo kecat a mávat nějakými stanovami "Oprávněné zájmy dítěte".

Zkráceno, možná jste se unáhlil, pan Janyška asi také má plné zuby eurodětských hodnot a zájmů!!! Zkráceno.

Re: Já bych s těmi zájmy dítětě brzdil. Žádně neexistují:
Autor: Z. Lapil Datum: 11.6.2018 12:29

Já se spíš obávám, že pan Janyška svěřil starost o dítě spontánnímu řádu lidské existence.

Což je možná i pravda, ale na úrovni povídání Jiřího Suchého o strachu: "Pro strach má mít člověk uděláno, tak praví lidová moudrost. CO má mít člověk pro strach uděláno, to už lidová moudrost nepraví".

Což je pravda určitě, ale v praxi nebo dokonce u soudu naprosto nepoužitelná.

Re: Já bych s těmi zájmy dítětě brzdil. Žádně neexistují:
Autor: K. Janyška Datum: 11.6.2018 18:29

Mám dva vysokoškolsky vzdělané syny a 6 vnoučat. To by šlo, ne ? Dzp.

Re: Já bych s těmi zájmy dítětě brzdil. Žádně neexistují:
Autor: Z. Lapil Datum: 11.6.2018 19:13

To zní, jako byste si je udělal pro strach :-).

Vážně - podle mě děláte chybu, že dogmaticky prohlašujete věci, se kterými spousta lidí nesouhlasí, a jelikož k tomu používáte nově definovaná slova, tak vám ani nerozumějí. Většinou ani já ne, a to jsem nějakého Hayeka četl, takže tuším, kam svá prohlášení směřujete.

Re: Já bych s těmi zájmy dítětě brzdil. Žádně neexistují:
Autor: J. Schwarz Datum: 12.6.2018 14:17

Největší hrozbou pro kohokoli a cokoli je "dobroser", jakmile se někdo začíná starat o moje blaho mám chuť odjet za lidojedy na Borneo.

Re: Já bych s těmi zájmy dítětě brzdil. Žádně neexistují:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.6.2018 14:27

Souhlas. Mou představou pro případ "jeď, kam chceš" je sice Ohňová země, ale máte pravdu, že pro dlouhodobý pobyt je to Borneo pohodlnější.

Re: Já bych s těmi zájmy dítětě brzdil. Žádně neexistují:
Autor: J. Lepka Datum: 11.6.2018 16:47

Omlouváte se zbytečně, mám rýmu a aspirin jsem již aplikoval. Ovšem "zájmy" rodičů se zhusta nemusí krýt se zájmy dětí, takový gambler, či profesionální zloděj má asi jiné zájmy a představy o svých dětech než zbytek populace. A dost těžko budete svým dětem (vnoučatům) zakazovat mobil (tablet, počítač) aby byly terčem posměchu pro své vrstevníky.

Re: Já bych s těmi zájmy dítětě brzdil. Žádně neexistují:
Autor: Š. Hašek Datum: 11.6.2018 17:51

Pletete dohromady úplně všechno. Doufám, že nechcete založit kádrovací komise na kontrolu výchovných postupů rodičů. Zlodějství (jak píšete) je třeba věc policie a dárky pod stromečkem/volný čas nezletilce přenecháte Šabatové?? Mně se taky občas někdo smál, já se smál zas jemu. Dětskou partu nevyřeší ouřad. A dítě je plně v rukách rodičů - i "já bych někdy odebral děcko někomu v tramvaji", hodně rychle!!! Ale to není důvod, aby tady čmuchaly "Výbory pro ochranu oprávněných práv dítěte" a počítaly, kolik zmrzlin jim tatík na výletě zakáže. Typ mobilu také není oprávněným právem dítěte. Stačí ta dnešní byrokracie, občas něco zachrání, to holt bývá. Nic dalšího, žádné chození si pro výživné na sociálku!!! Gajdůšková ať pošle ze svého!!!

Tak se kurýrujte, vyzdravte se!

No jo, maminky :
Autor: D. Polanský Datum: 11.6.2018 7:42

mají někdy veliké vedlejší náklady. Kouření, nové hadry, benzín na auto. Něco někdy spolkne i přítel. No a kde vzít, když nevezmete z toho, co patří dítěti? Dokonce v blízké budoucnosti je budeme dotovat i my, daňoví poplatníci. Ať se holky mají.

V každém případě by to mělo začínat u odpovědného výběru partnera z jedné i druhé strany. Ovšem kapánek více u dam. Jenomže to je teorie. Bavil jsem se o tom již s několika dámami, o něž byl v mládí poměrně slušný zájem ze strany mužů. Každá mi potvrdila to stejné: když jsem byla mladá, chtěla jsem hezkého urostlého kluka, vůbec jsem nemyslela na budoucnost. Domácí, pečlivé, odpovědné, a tím jaksi nenápadné typy neměli u nich sebemenší šanci. Chce to tak příroda, tak to respektujme. Dítě má při tomto výběru lepší genetickou výbavu, ovšem někdy platí za to daň, žije v rozdělené rodině. Vždy je něco za něco. To platí i pro děti.

Re: No jo, maminky :
Autor: J. David Datum: 11.6.2018 9:11

Zálohové výživné "od státu" matičkám sanoživitelkám. Víte, jak je to krásné "genderové"? Berní poplatníci, ať "s gulema či hrmou", ty alimenty krásně zálohově zacálují, nu a pak i zacálují palmáre moci soudní a výkonné, při vymáhání po osobách povinných. Holt "ocasné" budou platit v berních i "paničky bez ocasu v rozkroku s berní povinností".

Re: No jo, maminky :
Autor: P. Lenc Datum: 11.6.2018 9:28

Váš příspěvek trefil problém "na hlavičku".ANO!

Re: No jo, maminky :
Autor: Š. Hašek Datum: 11.6.2018 13:11

Tak nějak, pane Polanský.