4.12.2022 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

PRÁVO: Věštírna Václava Moravce

Sleduji soustavně pořad České televize Otázky Václava Moravce v částech, které pojednávají o problematice justice. Po opakovaném zhlédnutí vydání ze dne 18.září 2022 mi nezbývá, než abych touto cestou navrhl generálnímu řediteli České televize, aby změnil název beztak zprofanovaného pořadu na přiléhavější Věštírna Václava Moravce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sládeček 21.9.2022 22:39

Škoda není žádná, tak co chtějí soudit? Co OKD, Mostecká uhelná, dopravní podnik v Praze, atd.?

J. Vrabec 20.9.2022 19:57

Za Okamuru nebo podobnou můru žeeeeeeee? Pan Moravec byl a je výbornej moderátor !

P. Skřivan 20.9.2022 16:59

Kdyby kauza Čapí hnízdo byla politika, tak by pan Babiš neměl důvod dotaci vrátit. Bohužel tak učinil až po vyzvání orgány, čili trestnost jeho skutku zaniknout nemohla. Jeden zfalšovaný podpis, ale na dotační podvod zcela jistě stačí. Ostatně jako na jiné podvody. :-)

Trochu mi to připomíná kauzu Janoušek, kde i přes genialitu svých advokátů sedí i po půlce trestu. No na to, žádného advokáta mít nemusel. :-)

B. Havel 20.9.2022 9:36

Vždyť Andrej se usvědčil sám, stačí záznamy ze sněmovny.

Pokud je popře, tak lhal. V normální zemi by (viz BJ v Anglii) by jej vyhnali i vlastní.

P. Kučera 20.9.2022 9:34

Causa Václav Moravec.

První roky jsem OVM dost pozorně sledoval. Časem se ale začalo jeho moderování nenápadně měnit. Čím dál častěji skáče do řeči hostům (ano, okřikuje je), a sice zpravila právě ve chvíli, kdy prezentují zajímavou, či dokonce důležitou myšlenku. Může to být tím, že VM jen málo sleduje co se u stolu prezentuje a v hlavě si už konstruuje svůj další dotaz či nápad, který mu přijde nekonečně důležitější než názory hostů.

Před několika lety se zavedla změna v šotu, uvádějícímu OVM. Je na ní VM coby Bůh-otec, který tvoří celé hvězdné soustavy a galaxie, stimuluje jejich rozvoj či naopak jejich kolaps, kriticky se dívá na různé grafy, aby je mávnutím ruky smetl, provádí kádrovou politiku "škatule škatule hejbejte se" na těch nejdůležitějších místch, aby vše zakončil hlubokým zamyšlením a pózou, odkoukanou od Rodinova Myslitele. Je to odporně nevkusné. Sice to sám VM asi nevymyslel, ale jistě s tím musel souhlasit. A jeho moderování se přesně ve smyslu znělky mění v mistrování. Ne. Už je pomalu na čase moderátora vyměnit.

F. Navrátil 20.9.2022 8:17

Otázky Václava Moravce jsou oblíbeným pořadem pro diváky se sklonem k mediálnímu sadomasochismu.

M. Hoblík 20.9.2022 8:09

Jestli se mu nepřehřál mozeček!