8.2.2023 | Svátek má Milada


Diskuse k článku

PRÁVO: Trest jako míra závažnosti skutku

Usnesením Ústavního soudu definitivně skončila kauza zneužití Vojenského zpravodajství Janou Nagyovou, dnes Nečasovou. Rozsudky nad důstojníky Vojenského zpravodajství a zadavatelkou jejich nezákonné činnosti zůstaly v platnosti. Odsouzeným nepomohla ani dovednost slovutných advokátů, kteří se nechali najmout k sepsání ústavních stížností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Němec 5.12.2022 22:20

Já jsem asi natvrdlý, ale vidím to tak: Nějaká úřednická husa, byť milenka prvního ministra, úkoluje tajnou policii a ta ji poslouchá a plní její příkazy.

Důstojníky služby svinským krokem k soudu a potrestat (určitě ne podmínečně), případ zveřejnit a ostatní by už šlo normální regulérní cestou. Vůbec nechápu, z čeho a proč byla ta kurtizána obviněna.

L. Netolická 5.12.2022 10:32

Pan Jemelík píše o puči, každý z nás, kdo to pozoroval, tak by to také nazval, ale za každým pučem někdo stojí. Kdo?

R. Langer 5.12.2022 11:11

Mrkněte se do Brusele, a k soudružce Merkelové.

Ovšem kdo předepisuje noty jim, to je jiná otázka. ;-)

M. Šejna 5.12.2022 8:11

Zásah policie proti sekretářce , která dřela jako kůň tím, že kouřila premiéra a úkolovala rozvědky, byl zcela v pořádku.

V pořádku ale nebyla demise premiéra. Tu demisi policie nepožadovala. Požadovalo ji po Nečasovi vedení ODS. Takže pád vlády a následující ústavní události způsobilo vedení ODS, které chtělo mít za premierku zděšenou Mirku.

F. Žůrek 5.12.2022 7:01

Je otázkou, zda to bylo v pořádku, když policie pojednou zlikvidovala premiéra. Ten soud je již druhotná záležitost. Pro politiku je asi potřebná... drzost.

A. Dudík 5.12.2022 6:02

Pan JEMELÍK to napsal naprosto přesně ... a tak mu píši eminenter s 1* !!!![>-]

P. Hatina 5.12.2022 2:00

To se obávám že pan Jemelík vychází z naprosto špatného předpokladu a proto nutně musí dojít ke stejně špatnému výsledku.

Ať tedy nemusíme chodit do špinavých podrobností, tak

"Je-li výše trestu výrazem závažnosti provinění", tak by ale rovněž podobná úměra měla platit co do délky procesu. Ale pak se asi těžko vysvětluje proč naše slavná justice tento proces, který skončil jen podmíněnými tresty řešila neskutečných DEVĚT LET...