20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

PRÁVO: Svoboda slova musí platit pro všechny

V Lidových novinách z 15. března 2022 mne zaujal text advokáta Jaroslava Dubenského s názvem Nepodceňujme ruskou propagandu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Plzák 23.3.2022 11:41

....Přisuzujete soudruhům inteligenci.....

To snad přece ne. Fialovi, Pekarové?

R. Langer 23.3.2022 12:33

Ale na to přece žádnou inteligenci nepotřebujete, abyste zakázal všechno, co se vám nelíbí. Nebo snad ano? ;-)

R. Langer 23.3.2022 12:34

To nemá s inteligencí zhola nic společného.

V. Kuhaj 23.3.2022 13:01

Pane Lapile, já nevím, kolik je vám let, ale my ve středním věku přesně kvůli tomuhle pohrdali komunismem - jak používali rušičku proti rádiu Svobodná Evropa, jak nám ve "zprávách" místo zpráv říkali, co si máme myslet, kým máme pohrdat a koho si vážit. A čím víc to bylo doprovázeno tutláním a mlžením a lhaním, tím víc bylo zřejmé, jak je to směšné a hrozné a nepřirozené zároveň. Vlastně proto jsem mával klíči já. Aby to už konečně skončilo. No, a máme to tady zpátky. Fakt skvělé, to vám řeknu!

Z. Lapil 23.3.2022 14:29

Nejsme ve při ani v zásadním věkovém rozdílu.

Jenom tvrdím, že "oni to vygumovali" není zárukou, že "to" (= Svobodná Evropa) byla pravda. Zrovna tak není zárukou, že to, co vygumuje aktuální česká vláda, je lež.

L. Netolická 23.3.2022 12:07

Zamyslete se nad sebou čemu věříte. Štvavé a naprosto nepravdivé a manipulativní weby je třeba vypnout alespoň teď v době války. Není nic jednoduššího než, aby si pochybné živly udělali podvodnou anketu, kde by jim lidi odsouhlasili, aby nás Putin osvobodil od fašistů a on by jim velmi rád vyhověl. Není radno si v dnešní době hrát s ohněm.!!

R. Gramblička 23.3.2022 12:25

Pokud se bojíte, že se spálíte, kupte si rukavice. Nevnucujte je ale ostatním

P. Zeman 23.3.2022 12:25

štvavou a naprosto nepravdivou a manipulativní L.Netolickou je třeba poslat do kriminálu bez soudu, k čemu dodržování nějakých práv, stačí když někdo řekne že je válka ;-)

M. Sedláček 23.3.2022 12:32

Nestahujte ostatní na svou nízkou úroveň. Jestli jste tak blbá, že věříte sputniku, je to jen váš problém.

R. Langer 23.3.2022 12:35

To myslíte vážně? Doufám, že vám tam jenom chybí smajlík, tak blbý přece nikdo normálně být nemůže... 8-o

V. Kuhaj 23.3.2022 13:04

Štvavé vysílačky, říkalo se tenkrát. Takže i ten slovník, byť upgradovaný, se nám vrací. No proboha...!

J. Karza 23.3.2022 13:51

Bez lidí, jako je Netolická, by totalita nebyla prakticky možná:-)

M. Salaquarda 23.3.2022 8:49

Koho ty vypnuté weby vlastně dezinformovaly? Většina lidí se o jejich existenci dozvěděla až se zveřejnilo jejich vypnutí.

M. Sedláček 23.3.2022 12:45

Dobrá poznámka. Státní aparát má vlastní občany za nemyslící blbce. Mě docela uráží, že by měla nějaká komunální zlodějská nula jako rakušan (obecně jakýkoliv politik) rozhodovat o tom, co mám číst.

J. Lukavsky 23.3.2022 18:54

"Státní aparát má vlastní občany za nemyslící blbce." A nejen on. W.Churchill: demokracie je nejhorší způsob vlády, až na to, že nic lepšího nemáme. Nejsilnější argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s prostým voličem. Probatum est. end

D. Polanský 23.3.2022 8:49

Prostě jsme se po 30 letech vrátili k osvědčené cenzuře. Test pro vládní moc dopadl dobře. Co bude následovat dál? O tom to totiž je!

O. Uživatel 23.3.2022 10:10

Uživatel požádal o vymazání
R. Gramblička 23.3.2022 8:22

AMEN

Půvabně to zdůvodnili na Slovači, kde vypnuté weby prý svou propagandou zpochybňují řádné fungování státních orgánů a jejich představitelů. Jeden by myslel, že hodnocení fungování státních činitelů je principem demokracie a provádí se skrze volby. Tam ale došli k axiomu: děláme to dobře a kdo říká, že ne, ten lže a tomu zavřeme zobák

D. Polanský 23.3.2022 8:50

Jaksi zapomněli, že demokracie stojí a padá na právu svobodně kritiky.

G. Onion 23.3.2022 8:18

To že se vypnul exanpro ukazuje přesně na ten jejich strach. Tenhle web před zrušením napsal jediný článek o UK a ještě k tomu navrch to bylo takové všeobecné.

Zato ale naprosto přesně popsal záškodnickou a trestnou činnost jistého Koudelky. Takže celkem chápu, že když v první várce, kde bylo i exanpro, poslal NIC dotaz na BIS, že se musel agent CIA Koudelka chechtat až se za břicho popadal a s gustem podepsal vypnutí exanpro.

J. Plzák 23.3.2022 11:44

A já myslel, že to byla Universita Karlova. Tam také sedí mnoho zločinců a příživníků - jak se říkávalo dříve.

P. Vosicky 23.3.2022 7:52

Jenže když se jednou umožní vypínat weby /jiné názory.. Kde to skončí? Tenhle web má jiné názory na Rusko, vypneme ho, tenhle na Green deal vypneme ho, tenhle na globální oteplování, vypneme ho, tenhle na daně vypneme ho, protože ohrožuje stát, tenhle na politiku, tenhle na gender, nebo je proti uzákonění možnost chlapů, kteří se prohlásí za ženy chodit na dámských šaten a záchodků, tenhle web napíše něco o militantním islámu vypneme ho... Ke svému zděšení jsem včera zjistil, že YouTube "vypnulo" kanál svobodné universum, který dělal zajímavé rozhovory o vývoji společnosti s takovými "nebezpečnými extremisty" jako je třeba sociolog Robejšek :-(.

M. Sedláček 23.3.2022 12:49

Uvažujete správným směrem. Nakonec proti sobě budou stát dvě totality - eu a rusko.

J. Kejkrt 23.3.2022 7:44

Jak píše autor, přestěhují se na zahraniční domény a šmytec.

Jde o lidi, co na ty špeky skáčou, a ty nějaký zákaz nepoučí: Jak se říká, vůl zůstane volem a pařez pařezem. :-/

R. Gramblička 23.3.2022 8:24

To udělala Infovojna.sk. Přešla na doménu v Belize. Nepomohlo to. Na území SR je blokována i ta, sledovat je mohou jen lidé ze zahraničí

J. Vocilka 23.3.2022 7:42

Vypnutí Svobodného univerza paní Kociánové je vrchol sprostoty současné vlády , která zavedla cenzuru tuto totalítní praktiku. Občané tohoto státu jsou považováni za hlupce , kteří nerozeznají lži od pravdy , podle mínění cenzora.

J. Kejkrt 23.3.2022 7:46

Tak celá řada jich to bezesporu nerozezná, ale vypnutím zdroje se z toho nevyléčí. :-/

P. Kazo 23.3.2022 8:51

Súdruhovia by očividne radšej "vypínali" takých občanov, ale to je holt trochu zložitejšie...

R. Gramblička 23.3.2022 8:26

SU bylo vypnuto pouze na YouTube a vláda v tom prsty nejspíš nemá. Web funguje dál

J. Plzák 23.3.2022 11:48

Tak konkrétně, jmenovat! Kdo to vypnutí zařídil, podepsal?

Byl to Zeman? Nebo Fiala?

Já abych věděl, koho udat.