4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

PRÁVO: Soudců netřeba

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Řehořek 1.9.2011 18:55

Dostat masy na svou stranu

Chceš-li dostat lidi pod kontrolu, postupuj následovně:

1) Ukaž na nepřítele.

2) Přesvědč dav, že se jedná o nepřítele.

3) Veřejně bojuj proti nepříteli.

Lidé pak mají pocit, že jsi na jejich straně a že jim přesně rozumíš. Úkol (2), který je nejtěžší v praxi, je pro média naprosto triviální, neboť mají monopol na informování široké veřejnosti. V lepším případě je novinářská motivace pouze ekonomická.

B. Brousková 1.9.2011 15:40

Demokracie a právo

V zemích kde zvítězil socialismus moskevského typu, byl neomezeným pánem okresní tajemník strany. U nás to byla  KSČ. Na "okrese" se sbíhaly nitky ke všemu co se na jeho území odehrávalo. Jemu podléhali soudci, prokurátoři neboli státní zástupci, jemu byli podřízení esenbáci. Na okrese se "schvalovali" i předsedové závodních výborů ROH, jemu byli podřízení ředitelé škol a podniků. I takové s prominutím hovadiny jako mávátka a třepetalky do prvomájových průvodů či hesla na transparentech musel schválit okres. Všichni věděli kdo je pánem  a kdo je ten, který musí poslouchat a konat. Páni se vyměnili, ale podřízenost k vrchnosti zůstala zachována. Policie předstírá, že vyšetřuje, pokud nedostane naznačeno, že je ve vyšším zájmu něco skutečně odhalit  a i pak patrně zkoumá, jak by měl asi vypadat výsledek, aby nenarazila. Totéž prokuratura a soudci. Čest výjimkám. Dokud nezmizí tato "slouhovitost" u institucí, které mají být nezávislé na politicích, nic se nezmění. Jak toho dosáhnout, namouduši nevím. Mohli by pomoci žurnalisté, jenže tam je to totéž v modrém. T.G. Masaryk kdysi napsal, že novináři by měli především podporovat opozici, že je to jediná možnost, jak ty co vládnou,"umravnit". Mám ovšem pocit, že to platí pouze v případě, že opozice není stejně nemravná jako ti co vládnou. A to je myslím, právě náš případ.

J. Kadeřábek 1.9.2011 14:55

To co známe jako Čunkiáda nebo Lacinizace

není nic nového pod sluncem. Za Rakouska-Uherska to byla známá Hilsneriáda proti níž vystoupil i Masaryk. Motivy jsou vždy stejné. Buď rychle vyřešit nepříjemnou kauzu a zbavit se nálepky neschopnosti nebo účelově něco ovlivnit. Zpravidla boj o moc a peníze. Třeba Lacinizace má za účel zdůvodnit návrh bývalého komunisty a policajta Humla na omezení práva nevypovídat vůči sobě a své rodině. Ovšem nikoliv u činů jako vražda, loupež, ale u daleko závažnějšího činu jízdy např. místo 50 vražedných 57 km/hod. aniž způsobíte nehodu. Dopravní nehody policii totiž nezajímají vůbec a její viníci jsou beztrestní. Ovšem běda pokud nezastavíte na stopce.

J. Kalina 1.9.2011 10:46

jak je možné,

že se ta naše televize jako na potvoru zrovna nachází se svým štábem na místě, kde dochází k zatýkání? To je úžasná "předvídavost". By mne zajímalo na kolik si přišli dopraváci, kteří před časem zastavili auto s hercem Landovským pomalu "v přímém přenosu". Jako přitěžující okolnost bylo to, že k nadýchaným promile měl v síťovce ještě 2 lahváče. To byla dlouhodobá práce nejspíš asi takováto: - policajti vysledovali, že Landovský jezdí pod vlivem, - zeptali se televize, zda by neměla zájem o reportáž, jak ho odhalují a kolik by bylo za námahu, Ta na to kývla a pak si ho prostě vyčíhli. Prostě taková malá operace Vylodění v Normandii. Tam to taky museli všechno klapnout a dobře se připravit. 

T. Řehořek 1.9.2011 18:31

Re: jak je možné,

Přesně tak, jinak to být nemohlo (ačkoli Landovského nemusím).

J. Kalina 1.9.2011 10:38

jak je možné,

P. Fiala 1.9.2011 7:31

Vynikající hodnocení

Již dlouho jsem nečetl tak reálné hodnocení podstaty v ČR uplatňované Spravedlnosti - Justici. A i jiné oblasti jsou velmi "neproduktivní" třeba působení lidí z politických stran ve státní správě (to i A.Hitlerovi činilo problémy, a ten čerpal inspiraci i ze SSSR).