7.4.2020 | Svátek má Heřman, HermínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Snění o sociálním bydleníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 1.1.2014 17:54, přehled diskusí

Je další ostudou:
Autor: P. Papež Datum: 1.1.2014 15:31

Je další ostudou tohoto státu, že v současné době je ombudsmanem (po pochopitelném odstoupení pana Varvařovského) člověk který lhal (lžidoktor), který napadal majitele bytů a sám bydlel lacino ve státním, i když jeho výdělky byly statisícové. Hajzlík politik.  Lhář zůstává lhářem i jako ombudsman.

Re: Je další ostudou:
Autor: L. Novák 475 Datum: 1.1.2014 17:54

Socialisti si ho podrží. A ještě z něj udělají ombudsmana. :) V šílené České republice už je možné všechno. :)

J :
Autor: P. Papež Datum: 1.1.2014 15:26

Kdo platí těch 39 organizací? A z čeho?:
Autor: I. Kudrnová Datum: 31.12.2013 20:02

Soudruh Křeček:
Autor: Š. Hašek Datum: 31.12.2013 18:20

také neoprávněně používaj titul JUDr po dobu devíti let.

Ozvěte se i nějací, co jste ho volili. Nikoliv kvůli ostrakizaci. Ctím volby. Rád si ale poslechnu nějaké racionální argumenty, proč zrovna tato osoba má být poslancem a ombudsmanem. Bydlící po desetiletí v regulovaném nájmu psát ale zrovna nemusí.

Soudruhu Křečku,:
Autor: Š. Hašek Datum: 31.12.2013 11:40

zamyslel jste se někdy nad tím, že především Vaše "iniciativy" na dlouhá léta pokřivily možnost jednoduché dohody mezi majiteli bytů a nájemníky?

Asi v tom stále pokračujete. Viz naprosto zbytečné a hloupé rozkazy v nových zákonech jak má vypadat smlouva mezi občany (nikoliv Vašimy podruhy) stran pronájmu bytů. Nechtěl byste to laskavě už konečně nechat na občanech? Občany ty Vaše moudra totiž již značně s----rou!

Aby bylo jasno, nejsem nikterak zaiteresován na pronájmu bytů, mluvím obecně o buzeraci  od takových zoufalců jako jste Vy.

Re: Soudruhu Křečku,:
Autor: Š. Hašek Datum: 31.12.2013 11:51

Omlouvám se!!!!!!!!

-Vašimi podruhy-

Nespěchat a přečíst po sobě!

No co,:
Autor: M. Prokop Datum: 31.12.2013 11:32

prostě jsou v A2 JEŠTĚ větší (horší) socani, než je Křečoun nebo autor oněch pitomostí z nového Občana.

On si trh poradí, stejně jako si poradil i za komunistů.

Re: No co,:
Autor: Š. Hašek Datum: 31.12.2013 12:23

Také mě zarazily "buzerační detaily" stran pronájmu bytů v novém OZ. Brzy se dočkáme, že smlouva mezi občany "bude jen a jen podle nařízení vrchnosti/Křečka/Marxové-Tominové" a to doslovně. Běda, jak si dva občané dohodnou (naprosto v pohodě) něco "proti Befehlu".

Re: No co,:
Autor: P. Boublíková Datum: 31.12.2013 14:16

Je ale někde výslovně uveden zákaz pronajímat byty bez smlouvy? I to se děje, v tomto případě majitel bytu tahá za podstatně delší kus provazu, neboť může nájemníky bytu vypudit kdykoliv.

A pokud přestanou od zítřka platit smlouvy sepsané podle starého OZ anebo někdo sepíše novou smlouvu, ve které budou nedostatky a tím pádem bude neplatná, odskáčou to jedině nájemníci - budou bydlet bez smlouvy.

Pořád má pan Křeček pravdu, že nový OZ více chrání majitele bytů :-)

No a úplně obecně, když si dva občané něco v oboustranné shodě dohodnou a nikdo z nich si to nerozmyslí, tak na OZ můžou hodit bobek, i když je jejich smlouva sebepitomější. OZ přichází na řadu až v případě nějakých sporů.

Re: No co,:
Autor: L. Novák 475 Datum: 31.12.2013 15:33

To je jako se zákoníkem práce a pracovním poměrem na dobu neurčitou. Nevypověditelnost smlouvy jednoduchým způsobem ("ochrana pracujícího lidu") vede k tomu, že teď firmy uzavírají smlouvy na dobu určitou, a navíc tak, aby se vyhnuly placení většího počtu svátků... Jako letos: do 20.12.2013 a nové smlouvy až od 6.1.2014.. To je práce Křečků a spol. a pomatených socialistů obecně, kteří by chtěli mít placených svátků co nejvíc. Oni jsou přece placeni ze státního, tak co...

Re: No co,:
Autor: Š. Hašek Datum: 31.12.2013 18:05

V tomto smyslu byl míněn i můj příspěvek.

Pokud OZ přikazuje něco majiteli bytu, logicky poklesne zájem byty pronajímat. Kdo bude moci, nepronajme byt někomu se psy, případně v obavě, že nájemník bude dále "kšeftovat" s pronajatým bytem (jak umožňuje OZ). V novinách bylo již (ale dosti hloupě) napsáno, že jakékoliv požadavky ve smlouvě nad znění zákona vůči nájemci by mohlo být chápáno jako diskriminace.

Pěkně děkuji.

Žádné náklady na sociální smír nejsou příliš vysoké,:
Autor: P. Vaňura Datum: 31.12.2013 18:17

pokud sjednotí národ (c) Adolf Hitler. A skutečně mu to zafungovalo do té míry, že Němci bojovali ve WW2 "až do hořkého konce." To za WW1 úplně neplatilo.

Pokud půjdeme k té "nejpravicovější" definici státu, tak jeho nezpochybnitelným cílem je obrana proti vnějšímu nepříteli. U starých Germánů stát skutečně trestal jen zbabělost ve vojsku a svatokrádež, dokonce i vražda byla původně záležitostí rodu oběti (možnost krevní msty, ale také finančního vyrovnání).

A války, jako WW1 a WW2 vyžadují zapojení celé společnosti a tudíž její maximální identifikaci se státem. Takže, k tomu, aby byl stát schopen dostát svému primárnímu úkolu, může k tomu potřebovat sociální rozměr ve společnosti. Generál Eisenhower zase napsal, že "individualistickou americkou společnost lze udržet jen pokud budou Američané ochotni za ni bojovat ve válce." A pak je tady situace těsně po válce. Zatímco Britové byli ochotni vráit se po WW1 na svá bezvýznamná místa z doby před válkou, pro mnoho Němců a Italů toto neplatilo. Lidé, kteří několik let krváceli v zákopech očekávali, že to společnost ocení. Z těch zklamaných a nespokojených se pak formovaly Mussoliniho "fasces" i Hitlerova SA.

Něco tak nespravedlivého, jako je tzv. sociální bydlení, :
Autor: K. Janyška Datum: 31.12.2013 10:10

aby svět pohledal. Jak k tomu přijdou ti, co musí platit všechno... Dzp.

Re: Něco tak nespravedlivého, jako je tzv. sociální bydlení, :
Autor: Š. Hašek Datum: 31.12.2013 12:09

Pane Janyško, souhlas i nesouhlas.

Faktem je, že dnes není možno (díky socialistům a komunistům) postavit obecní malobyt pro občany v koncích s bydlením za pomoci přísných (nebojím se napsat kasárenských) pravidel. Nevím, zda i já tento institut nebudu třeba potřebovat. Zatím to vypadá, že nikoliv.

Hlavní překážkou jsou Křečkové a jiní rovnostáři a právaři, kteří pro své ovečky požadují 3plus1 a dovolenou v Chorvatsku k tomu. Všimněme si, jak socialisté bojují za většinového voliče, který šoupne rodiče do domova důchodců a pro své nesamostatné děti vyžaduje státní byty či státní podpory k přepychovému životu.

Sociální ubytovny bych až tak nezatracoval.

Zajímá mne,:
Autor: M. Malovec Datum: 31.12.2013 9:48

pane Křečku, zda cituji: "povoluje přibrání podnájemníka bez souhlasu pronajímatele, což podle platné právní úpravy bylo důvodem k výpovědi z nájmu, ...  který znemožňuje vystěhování nájemníka s odůvodněním, že pronajímatel potřebuje byt "pro sebe", - povede k většímu komfortu nájemníků či zda budou nájemníci s obavami čekat na termín vypršení doby určité, na kterou budou smlouvy uzavírány.

Re: Zajímá mne,:
Autor: Š. Hašek Datum: 31.12.2013 12:14

U mě teoreticky (nemám byt k pronájmu) - počkal bych si na první žaloby u ústavního soudu.

Za stavu věci od ledna (kdy jsem buzerován, co mám mít ve smlouvě do poslední tečky) bych byt nepronajal. Smlouva jest věcí mezi občany, zákon řeší pouze již násilí a spory mezi občany.

Právisté, socialisté, Křečkové mají však jiný názor.

Re: Zajímá mne,:
Autor: P. Vítek Datum: 31.12.2013 12:51

Musi se nejak zivit.

Kdyby si tohle hovado pujcilo penize,postavilo byt a pronajalo,tak by bylo po blbych recech.Vubec kazdy socan by si mel zkusit podnikani(ale pomoci statnich kamaradu)

Re: Zajímá mne,:
Autor: P. Vítek Datum: 31.12.2013 13:49

Bez pomoci statnich kamaradu

V tom článku je mnoho slov, ale málo řešení.:
Autor: P. Čulík Datum: 31.12.2013 8:44

Uvítal bych, kdyby místo spousty vaty autor několika větami sdělil, co je příčinou problému a jak jej řešit.

Že některým lidem vyhovuje ubytovna, to naprosto chápu. Na tom není nic špatného.

Že je plno bytů, ale ty jsou nedostupné pro určitý druh lidí, to je fakt. Ale já bych si je do bytu také nepustil.

Ochrana podnájemníků mi přijde hodně přehnaná: nemohu mu zakázat psa ani hada, jak mám zajistit, aby mi ten byt nevybydlel, když soudy nefungují jak mají a co si na něm vysoudím? Jediné, co mi napadá, je smlouva na dobu určitou, stále prodlužovaná. To určitě bude zase protizákonné, jako u pracovních smluv.A že starosta vykoupí ubytovnu a nechá ji zbourat? Vy se mu divíte, docela chápu proč.A tak pane zástupče ombudsmana: Stručně, bez omáčky: řekněte, jak si to představujete VY!

S čím s vámi souhlasím, že další stopadesátý zákon nic nevyřeší, pokud se neodstraní příčiny problémů, ale ty je třeba nejdříve definovat. A to je to, co bych rád slyšel.

Re: V tom článku je mnoho slov, ale málo řešení.:
Autor: R. Langer Datum: 31.12.2013 9:47

Nic takového ovšem od soudruha Křečka neuslyšíte...

Re: V tom článku je mnoho slov, ale málo řešení.:
Autor: P. Schuster Datum: 31.12.2013 9:57

Ochrana podnájemníku tak to je ta správná parketa pro JUDr. Stanislava Křečka. Ovšem socani ho namontovali v dubnu 2013 i přes protest ombudsmana do funkce zástupce Veřejného ochránce práv (obdobný postup je i s prezidentem NKÚ).

JUDr. Pavel Varvařovský "odešel prý z mnoha menších důvodů a i kvůli svému věku (68) přičemž pánu Křečkovi je 75 let. To vysvětluje hodně.

Re: V tom článku je mnoho slov, ale málo řešení.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 31.12.2013 13:47

Křeček bude strašit tak dlouho, dokud ho nebudou muset zbavit funkce pro nesvéprávnost a odnést z Úřadu i se židlí, na které sedí... :-D

Re: V tom článku je mnoho slov, ale málo řešení.:
Autor: P. Vítek Datum: 31.12.2013 12:53

Pricinou problemu je krecek

Definovat problém je velice jednoduché, pokud:
Autor: P. Vaňura Datum: 31.12.2013 14:49

Vám nevadí, že budete označen za neonacistu, extremistu atd. atd.

Re: Definovat problém je velice jednoduché, pokud:
Autor: Š. Hašek Datum: 31.12.2013 18:11

Asi tak.

Blíží se obecně doba, kdy třeba učitel nebude v žádném případě moci sdělit rodičům (pochopitelně mezi čtyřma očima), že jejich potomek zvládne maximálně zametat náves (třeba jen pro zanedbání rodičovské péče či lenost). Ihned bude označen za naprosto neschopného učitele.

Vyslovit objektivní a měřitelnou pravdu je již dnes obtížné. Vyslovuje se to "co si si lidi myslí".

Já bych ony lidi,:
Autor: J. Heincl Datum: 31.12.2013 7:40

které má na mysli pan Křeček, neubytoval ani ve svém nájemním domě, který nemám, ale ani ve své ubytovně, kterou mám. Mám totiž, zřejmě na rozdíl od autora, svoje zkušenosti. Jinak s větou citovanou v článku: "V každé společnosti budou existovat skupiny lidí, pro které je bydlení na ubytovnách prostě to, co jim vyhovuje." naprosto souhlasím. Existují totiž poměrně slušní lidé chodící do práce, kteří však nejsou schopni postarat se sami o sebe. Nedokážou se přihlásit k placení energií, vody, odvozu odpadu, nedokážou si založit účet a když to někdo udělá za ně, tak nedokážou hospodařit se svými penězi tak, aby vždy měli na účtu k určitému datu potřebnou částku. Mají i problémy s udržováním čistoty a pořádku. I tady mám svoje zkušenosti. Nastěhujte takové lidi do nájemního bytu, kde se budou starat o všechno sami a budou nešťastní jak oni, tak majitel bytu.

Křeček už má nakřečkováno a tak prská.:
Autor: P. Maleček Datum: 31.12.2013 6:18

Škoda, že si dnes óbrombudsman nevzpomněl, jak k této situaci přispěl coby vrcholový člen sociální demokracie, která měla řadu let na to,coby vládní strana, s tím něco udělat. Prostě není nad to, živit se řešením problému, který jsem sám způsobil.

A tak i dál pan Křeček jakoby zapomíná, že podstata problému je v tom, že ze sociálního bydlení se stal za podpory šikovně nastrčených a formulovaných paragrafů nechutný, ale vysoce výnosný byznys. A to i pánů v čele radnic, nebo jejich blízkých parťáků, mnohde vehementně se hlásících k sociální demokracii.

Až se tohle utne, pak přestane být sociální bydlení takovým problémem. Ale na čem se pak pan Křeček bude předvádět a čím se bude živit?

Křečkovi ubývá klientela. 80% lidí v ČR bydlí ve vlastním :):
Autor: L. Novák 475 Datum: 31.12.2013 0:32

Bytů je dostatek, platící nájemníci si mohou vybírat. Hypotéky levné, kdo myslí na budoucnost, může nakupovat... A kde není dost pracovních příležitostí, jsou byty ke koupi "za babku". Všchno funguje jak má. Trh porazil Křečka. :-P

Re: Křečkovi ubývá klientela. 80% lidí v ČR bydlí ve vlastním :):
Autor: P. Boublíková Datum: 31.12.2013 5:58

Trh je železniční vlečka.

Nicméně na rozdíl od dob, kdy býval pan Křeček přecedou všech nájemníků a podnájemnků, píše nyní dosti rozumně.