5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

PRÁVO: Recidivista vykonavatelem zvrhlé státní moci

Možná jste v médiích nepřehlédli zmínku o průběhu výkonu exekuce na mladé mamince se synem nemocným rakovinou, kdy tlupa "vymahačů práva" vnikla v šest ráno do jejího domu a požadovala na ní okamžitou úhradu dluhu otce dotyčné ve výši 300 000 Kč.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 1.2.2014 18:47

Výborný článek !

Pod záminkou boje proti "neplatičům" byla vytvořena nelidská byrokratická bestie. Ani tato otřesná zkušenost ale bohužel nezabránila tomu, aby pod záminkou boje proti "korupčníkům" nebyla vytvářena bestie, ještě větší!

P. Pitro 1.2.2014 13:00

Souhlasím s autorem článku

Z exekutorů se staly hnusné hyeny,zaštítěné naším nemorálním právním systémem.Ostatně tak tomu bylo i historicky.Exekutor v ponětí českého člověka = všehoschopná,zrádná hyena.Však také,pokud v historii v různých zemích probíhaly "protistátní"puče a vzpoury,stávali se "fenďáci",tedy exekutoři,kromě jiných státních kreatur,jejich oběťmi.Již se těším na dobu,až to prosté lidi přestane bavit a dojde jim trpělivost.Rád se zúčastním.

J. Sládeček 30.1.2014 22:49

Ať žije český zločinnecký stát a "právník"

Pospíšil.

B. Lukáš 30.1.2014 16:09

S autorem souhlasím.

Aby si politici  bezohledné počínání mnoha  exekutorských cyniků povšimli, musí být jejich kritika zvolena s nadsázkou, jinak to nezabere. Věřitelům nabízející každodenně v reklamních tiskovinách, rozhlase či televizi  různé formy  pújček, bych vymáhání jejich půjček  zákonem silně omezil a když, tak soudní poplatky včetně honorářů za    úřední výkon by měl jít na jejich vrub.  V mnoha případech jde o lichvářské podvody a triky a je jejich věc, zda  riziko z  nevrácení půjčky postoupí.  Pokud při volbě zastupitelů, starostů, primátorů, senátorů, poslanců , jmenování soudců, policistů , ůředníků a dalších pracovníků na všech úrovních veřejné správy nebude brán mimo jejich pracovitost a tvůrčí činnost zřetel i na jejich morální profil, nelze očekávat zlepšení společenského klíma. Morálně zkažený darebák se totiž chová stejně , je-li levicového či pravicového  smyšlení, nebo má nízké či vysoké IQ.

V. Braun 30.1.2014 15:45

Uvidíme co nová vláda

Text z koaliční dohody o prioritách nové vlády:

Nesmlouvavý boj proti všem formám korupce, závažné hospodářské kriminality, lichvě, neférovým exekucím a insolvencím.

J. Krejčí 30.1.2014 15:07

Populismus

Manipulativní článek. Z excesu dovozuje obecné závěry.

Tvrdím, že vzhledem k celkovému počtu exekucí (který navíc průběžně klesá)je excesů poměrně málo. Navíc příklad s dlužným výživným: Je nereálné, že by dluh jak ho vyčíslil autor narostl exekucí tak, jak uvádí autor. To je nesmysl, stačí si pročíst příslušný předpis upravující odměny exekutorů. Podotýkám, že matka měla zcela jistě exekuční titul (rozsudek, kterým bylo stanoveno výživné), tudíž tam nemohou být ani náklady nalézacího řízení, v úvahu v tomto případě nepřipadají ani sankce apod. Pravděpodobné je, že došlo ke spojení více exekucí.

Realita je, že vymáhání pohledávek je poměrně drahá záležitost. Exekutoři musí mít mnoho zaměstnanců, reálně i ti malí jich mají několik desítek. Jsou-li v okrese 2 exekutoři, může jít o desítky zaměstnanců, kteří mají co dělat. Nevím, jak by se vám líbilo, kdyby tolik lidí v případě zrušení exekutorů musely nabrat soudy. S exekuční činností jsou spojené vysoké výdaje např. na dopravu apod. Kromě těch největších exekutorů, kteří mají smlouvy s významnými věřiteli (Vrána, Podkonický...), to až tak zlatý důl není. A pokud má náklady platit dlužník, tedy ten, který neplní své závazky, je to tak správně.

Prostě typická urban legend. Řekněme si ale, jaká je alternativa současného systému exekucí. Vrátit se k toliko soudním-státním exekutorům? Nebo exekutory financovat státem?

V. Braun 30.1.2014 16:02

Re: Populismus

O výdajích na dopravu již bylo napsáno mnohé, zejména o tom proč často dluh na jednom konci republiky vymáhá exekutor z konce druhého.

J. Forman 30.1.2014 19:40

Re: Populismus

Váš příspěvek je směšný.

A to říkám jako věřitel špatně platícího dlužníka.

J. Tachovský 30.1.2014 13:17

A proc nezavolali policii ?

Ani exekutor nema pravo se chovat jako loupeznik.

F. Lesniak 30.1.2014 11:37

Co k tomu dodat?

Chápu stížnosti věřitelů, že se mnohdy nemohou domoci svých peněz, ale nejde všechno přece řešit tak, jak bylo v tomto konkrétním případě. Když manželé roky nežijí ve společné domácnosti, ale manžel tam má trvalé bydliště a naseká dluhy, tak manželka může přijít o všechno a nic nezpůsobila. Kdežto zloději, kteří si majetky přepíší včas na rodinné příslušníky, tak nic chudáci nevlastní a nic jim nemá kdo vzít. Byl to přece i případ bývalého ředitele Novy Železného. Všechno přepsal na manželku Martu a on chudák bydlel v garsonce, kde měl jen stolní lampu. Někde jsem narazil na zajímavou výzvu, která se šíří po Slovensku.

http://www.extra.cz/tohle-video-se-zacina-sirit-celym-slovenskem-vyzva-k-revoluci-a-zabijeni-politiku

P. Boublíková 30.1.2014 11:41

Re: Co k tomu dodat?

Manželka může přijít o všechno - to je ovšem riziko všelijakých nesupořádaných vztahů.

E. Pavel 30.1.2014 13:01

Re: Co k tomu dodat?

To je ovšem argument... Stejně tak bych tedy mohl říct, že jste si prostě špatně vybrala nájemníky a je to riziko vašeho podnikání. ;-)

P. Boublíková 30.1.2014 15:25

Re: Co k tomu dodat?

To je sice pravda, ale riziko obchodních vztahů stát všelijakým způsobem zmenšuje, mimo jiného i těmi exekucemi. Kdežto co si kdo nadrobí v osobním životě, z toho mu stát obvykle nepomůže - pokud se nejdená vyloženě o trestný čin.

Prozradím vám tajemství: dokud neexistovaly exekutoři, pracovaly tzv. vymahačské firmy. A ty už se s neplatiči dluhů vůbec nepáraly. Směly ovšem legálně vymáhat jen dluh, jejich činnost platil věřitel.

P. Vaňura 30.1.2014 11:03

Takovýto režim je třeba zlikvidovat, i s jeho hlavními

protagonisty. Problém je, koho dát na jejich místo, abycho se nedostali z deště pod okap. Možná by to chtělo pravidelnou revoluci, která by největší momentální darebáka postavila rovnou ke zdi aby si ti další už dávali větší pozor a dodržovali jisté meze.

V daném případě musím říci, že mnohé z toho by si nedovolil proti svým občanům ani HItler, naopak, exekutoři tohoto typu by rozšířili osazenstvo jeho  koncentráků!

J. Schwarz 30.1.2014 13:06

Re: Takovýto režim je třeba zlikvidovat, i s jeho hlavními

nejde o režim. Každý stát se dříve nebo později stane zločineckou organizací, jejíž "zaměstnanci" se zabývají hlavně vydíráním a loupežemi. Ovšem  všechno si "zákonně ošetří" a média lidi oblbnou takže si nakonec myslí že by to jinak ani nešlo, že by snad bez státní "péče" umřeli. Ať si tedy kdo chce žije a věří komu chce, neměl by k témuž nutit i "nevěřící". Společnost, která masovými represemi  nutí své poddané k podřízení se je společnost totalitní, teroristická a jedinci nepřátelská. Když zkolabuje, škoda jí nebude!

P. Boublíková 30.1.2014 9:58

Vrátila bych se k nadpisu článku

"Recidivista vykonavatelem zvrhlé státní moci". Takže - recidivista (ba ani nepořádný člověk a popleta) by exekutorem v žádném případě neměl a exekutorská komora by si měla ohlídat kvalitu exekutorů.

"Zvrhlá státní moc" nechť však chrání věřitele i nadále - v opačném případě zde bude zpátky situace z dob předexekutorských, totiž naprostá nevymahatelnost dluhů.

Při běžném postupu, kdy soudní řízení trvá řádově měsíce, dlužníci jsou na dluh mnohokrát upozorňováni, mají spoustu času ho zaplatit (případně si dohodnout splátkový kalendář nebo se jakkoliv jinak s věřitelem rozumně domluvit) a přesto dělají mrtvého brouka a nechají situaci dojít až do exekuce, bych tvrdost podmínek neměnila. Každý špás něco stojí.

P. Papež 30.1.2014 10:53

Re: Vrátila bych se k nadpisu článku

Ale tady snad šlo o něco jiného. Při obrovských ziskách exekutorů by snad mělo být v nejasných případech postupováno opatrně. Tady není presumce neviny ani trochu zohledněna. Ty dva zveřejněné případy vám opravdu připadají normální? Nejde zde již jen o co největší výběr peněz pro samotné exekutory? Proč se zabavené baráky prodávají za 30% skutečné ceny? Jak je možné, že si takový levný exekuovaný barák klidně koupil bývalý šéf exekutorů Podkonický? Opravdu exekuční prostředí dost smrdí.

P. Boublíková 30.1.2014 11:39

Re: Vrátila bych se k nadpisu článku

Ty dva zveřejněné případy mi sice nepřipadají normální, ale při obrovském množství probíhajících exekucí by mě spíš zajímalo, například v procentuálím vyjádření, kolik z nich je v rozporu se zákonem.

P. Vaňura 30.1.2014 11:05

Re: Vrátila bych se k nadpisu článku

ano, cena může být i takováto

http://cs.wikipedia.org/wiki/Exploze_panelov%C3%A9ho_domu_ve_Fren%C5%A1t%C3%A1t%C4%9B_pod_Radho%C5%A1t%C4%9Bm

P. Boublíková 30.1.2014 11:43

Re: Vrátila bych se k nadpisu článku

Takže za explozi domu může věřitel anebo systém vymáhání dluhů. Vy jste fakt dobrej.

P. Vaňura 30.1.2014 13:17

No, oni nájemníkovi prodali střechu nad hlavou, protože

nemohl platit rekonstrukce, které si odhlasovali jiní družstevníci, a on si prostě řekl, že mu nezbývá, než se akorát zabít, ale rozhodl se, že je všechny vezme sebou.

P. Boublíková 30.1.2014 15:27

Re: No, oni nájemníkovi prodali střechu nad hlavou, protože

Přitom měl možnost například vyměnit byt za jiný. Prostě magor.

J. Kanioková 30.1.2014 21:07

Ano, byl to opravdu magor,

který měl neustále nějaké spory s jinými.

M. Prokop 30.1.2014 11:10

Re: Vrátila bych se k nadpisu článku

Chybí tomu trestání špatných vykonavatelů, tedy exekutorů, dále chybí úměrnost mezi výší dluhu a výší vymáhané částky.

Aniž bych se chtěl vracet do doby nevymožitelných dluhů, vidím, že takhle to fungovat nemůže.

P. Boublíková 30.1.2014 11:47

Re: Vrátila bych se k nadpisu článku

S trestáním špatných exekutorů samozřejmě souhlasím, ale každá exekuce má nějaké náklady nezávislé na výšce dluhu. Vymáhání pětistovky může být stejně nákladné jako vymáhání desetitisíců. Takže nějaká paušální částka představující násobek bagatelního dluhu tam bude vždycky.

Uvědomte si, že "za hubičku" už víceméně pracují soudy, že na vymáhání dluhům přispíváme jako daňoví poplatníci, kdežto dlužník platí jen část práce soudů.

P. Vaňura 30.1.2014 14:26

Prostě, dluhy, kde je vymáhání násobně dražší, než

dlužná částka soudně NEVYMÁHAT a nedovolit exekutorům, než zabavit dvojnásobek dlužné částky.

Uvědomte si, že současný bezprávní stav poškozuje mimo jiné důvěrů občanů ve stát, pokud ji ovšem může vůbec ještě něco poškodit...

P. Boublíková 30.1.2014 15:30

Re: Prostě, dluhy, kde je vymáhání násobně dražší, než

Aha. Nevymáhat dluhy. Kam na ty nápady chodíte?

Ve mně naopak zavedení exekucí posílilo důvěru ve stát. Zkuste pochopit, že jiný náhled na věc mají dlužníci a jiný věřitelé.

J. Forman 30.1.2014 19:45

Re: Prostě, dluhy, kde je vymáhání násobně dražší, než

Já jsem věřitel a to celkem značné částky. Dlužník je liknavý. Vinkulovat u soudu poměrně vysokou částku  "na věčné časy" se mi nechce a tak ho uháním jako morová rána. A přesto považuji současný stav vymáhání dluhů v ČR za kolaps spravedlnosti.

F. Matousek 30.1.2014 9:15

samostrední Cechové !

si sami vládnout neumí a od "cizáka" si radit nenechají.

Kdyby ovsem hned po revoluci prevzali zákon o exekucích od nejakého západního civilizovaného státu, ( a nemusel by to být jen zákon o exekucích, mohl to být klidne i zákon o verejných zakázkách, sluzební zákon ... ),

nebylo by zde ted o cem psát.

P. Hlosta 30.1.2014 9:29

Re: samostrední Cechové !

Historie nezná kdyby! Prostě je tu bezpráví a nenapadat tento stav je psychopatické. Psychopati ve všech vrstvách společnosti už vnutili systému své pojetí života. Sociopati ve službách psychopata jsou jen logickým vyústěním.