26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

PRÁVO: Proč měl Ústavní soud volby odložit

Je správné, aby rozhodnutí úřadů bylo vždy přezkoumatelné nezávislým a nestranným soudem? Odpověď, kterou nás učí vlastní historie i kultura západoevropských národů je, že rozhodně ano!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 10.1.2013 18:18

Re: Souhlsím s Vámi pouze v tom,

Jen jedna technická - 5 let.

J. Boleslav 10.1.2013 18:17

Re: Není škoda Okamury,

Německá příjmení jsou u nás na rozdíl od japonských zcela běžná. V tom ale přece není podstata věci. Ta je v tom, že Okamůra se svým arogantním a nesmyslným chováním sám zcela zdiskreditoval.

M. Hoblík 10.1.2013 15:27

Není škoda Okamury,

jeho vyloučením z volby se snížila pravděpodobnost, že bude zvolen prezident s cizáckým jménem. Nejsme rasisté, ale když už prezident, tak jedině s německým příjmením!

R. Langer 10.1.2013 8:35

A není to nakonec

jedno?

V. Hájek 10.1.2013 8:27

Souhlsím s Vámi pouze v tom,

že prováděcí zákon má nejspíš všechny ty chyby které uvádíte, ale nevidím to jako důvod pro zrušení volby. Všichni uchazeči se s ním jistě seznámili a protože kampaň zahájili, vzali ho  za své, jako daná pravidla a oficiální stížnost nebo  námitku nepodal nikdo. Domáhat se proto zrušení volby až po oficiálním potvrzení kandidátů na základě, třeba špatných, pravidel podle kterých jsem sám dobrovolně hrál považuji za ubohé a to o to více, že se jedná o osoby ucházející se o úřad našeho vrcholného představitele. Presidenta teď zvolíme a máme k dobru šest let, aby vláda a parlament daly pravidla do pořádku. Co je špatně  víme, teď jen bude-li ochota to napravit a jak dlouho to bude trvat. A to by nemělo. Šest let se zdá jako dostatečně dlouhá doba, ale nový prezident může během té doby kdykoliv z jakéhokoliv důvodu odstoupit, třeba i zemřít a budeme zase tam kde jsme nyní. Ale vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby se to začalo řešit poslední rok před volbou další .