19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

PRÁVO: Pelikán na pomoc dlužníkům

Pokud německého občana, otce rodiny se dvěma dětmi, dostihne exekuce, jeho možnosti jsou výrazně omezeny. Od čistého výdělku dvou tisíc eur nahoru musí soudním vymahačům odvádět část svých příjmů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chaloupka 25.3.2018 23:08

ÚPŘÍČINOU DLUHŮ NENÍ ANI TAK CHODOBA JAKO BLBOST LIDSKÁ

mnozí de lkají nad exekucemi , jak je to pro ty dlužníky těžké a pod. přitom většina dluhů vzniká z blbosti lidské , prostě proto že lidé se lehkovážně odmítají řídit zásadou kupuj si jen to co potřebuješ a až si na to vyděláš . Pláčeme nad chudáky dlužníky a přitom nás televizní reklamy bank dnes a denně lákají na skvělé půjčky ve stylu nevaž se odvaž se , nač šetřit užívej si dnes . Dlužníky nelituji a dluhy bych jim státními zásahy neodpouštěl, nakonec ony šlechetné banky které je k dluhům nalákaly mají samé nožnost jim dluhy odpustit ( k čemuž se ovšem nechystají). DLUHY NEJSOU ANI TAK DŮSLEDKEM CHUDOBY JAKO BLBOSTI LIDSKÉ . ALE BLBOST BOHUŽEL NENÍ TREDSTNÝM ČINEM .

J. Novotny 25.3.2018 19:06

Ještě přidám seznam některých co prošli bankrotem

https://www.affordableattorneysgroup.com/famous-bankruptcy-filers/

J. Novotny 25.3.2018 18:47

Možnost bankrotu je jedním z pilířů kapitalismu

dává možnost k restrukturalizaci, realizaci aktiv a následnému uvolnění zdrojů - zejména lidských. A to platí i osobní bankrot, neboť u nás se v kategorii OSVC tento rozdíl stírá. I ten nejlepší nápad může nevyjít, nemá smysl, aby byl ten člověk doživotně odkázán na šedou ekonomiku.

Paní Kanioková, do platební neschopnosti se třeba OVSC dostane velmi snadno i bez půjček. Pan Janyška chce výstrahu, ale myslím, že proces oddlužení je pro normálního člověka již tak dosti odstrašující, těm ostatním prostě nemají co firmy půjčovat. A už vůbec nemluvím o kauzách, kde se doživotním dlužníkem stává dítě dovršením 18ti let, kvůli jízdence, nebo poplatku za odpady.

K tomu je třeba dodat, že větší částky se půjčují proti zajištění, takže ti co půjčují většinou své peníze zpět dostanou, ale člověka pak mají doživotně na řetězu přes penále a "příslušenství".

E. Rousová 25.3.2018 11:44

Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Je snadné se povyšovat nad druhé lidi, říkat: To by se mi nemohlo stát. Je třeba si uvědomit, že 2/3 domácností by mělo problém s mimořádným výdajem 10.000 Kč. Pak stačí onemocnět... Ve mzdové účtárně složitě vypočítají, kolik člověku zůstane peněz. Bohužel mu nezůstane nic, protože peníze budou poslány na zablokovaný účet a ten dlužník se můža jít pást. Kolik bezdomovců asi připadá na jednoho exekutora?

E. Rousová 25.3.2018 12:20

Re: Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Oprava: 2/3 domácností by mělo problém s mimořádným výdajem 20.000 Kč, zhruba 40% s mimořádným výdajem ve výši 10.000 Kč.

Š. Hašek 25.3.2018 14:25

Re: Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Paní Rousková,

pokud tedy Vámi popsané problémy má řešit společenství občanů, stát - potom se obraťte na levicové politiky, ti v tom lítají. Ve svém rozdávání (a starostech o sebe) nepostřehli, že domácnost "dělnická" nemá na byt a nájem. Zkr.

Exekutoři (nemám takovou firmu) za to moc nemohou, jsou to výkřiky.

A lidská hloupost a nenajedenost se nevyřeší nějakým zákonem Pelikána. Nikdy se zcela nevyřeší, a hlavně se nevyřeší tím, že se dluhy odepíší.

Š. Hašek 25.3.2018 14:35

Re: Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Omlouvám se za překlep.

L. Novák 25.3.2018 15:47

Re: Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Řešení není v tom, že se budou dlužníkům peníze rozhazovat vidlema z Úřadu vlády nebo z Lidového domu (ostatně, ČSSD, to jsou vzoroví neplatiči, pokud se nemýlím... :)

Finanční gramotnost by měla být povinným výukovým předmětem v posledním ročníku základní školy a v rozšířené verzi na všech středních školách a učilištích.

Š. Hašek 25.3.2018 18:29

Re: Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Tak nějak nebudu souhlasit. Já jsem se finanční gramotnosti naučil sledováním cvrkotu doma a pravidelným kapesným.

To by potom škola učila i "jak ukládat kalhoty večer před spaním přes židli".

Úplně stačí pár povídání si v občanské nauce, gramotnost finanční je na dlouhou trať, tady to škola nezachrání. Škola obecně nezachrání (jen tak trošku eliminuje) blbost v rodinné výchově/výchově kámošem a kámoškou. Škola je úřad na pět hodin denně. Rodina má rozvrh na více hodin. Zkr.

K. Janyška 25.3.2018 10:14

Ani koruna se jim nesmí odpustit.

Musejí zůstat výstrahou ostatním, ne příkladem. A školou zodpovědnosti... Dzp.

Š. Hašek 25.3.2018 10:20

Re: Ani koruna se jim nesmí odpustit.

Souhlas.

Jsou zde politici, kteří další volby chtějí vyhrát s pomocí dlužníků (taky osob, kterým ti samí politici neumí s pomocí státní mašinerie vymoci dluhy exmanželů).

Já myslel, že volby se v první řadě vyhrávají s pomocí občanů, co mají daně v cajku a exekutoři si u nich nepodávají dveře. Zkr.

J. Novotny 25.3.2018 18:48

Re: Ani koruna se jim nesmí odpustit.

Jste názorným příkladem toho, kdy se ideologie povyšuje nad rozum. Hlavně se nedejte zmást fakty.

J. Kanioková 24.3.2018 20:04

.......

"dopředu vědí, že už to nikdy lepší nebude a že své dluhy nikdy nesplatí."

Nepochopím. On je někdo NUTIL si vzít půjčku ???

K. Pavlik 24.3.2018 21:43

Re: .......

On nekdo nutil jim pujcovat?

J. Kanioková 24.3.2018 22:08

Každý svého štěstí strůjce..

To bylo pro naši, tudíž i Vaši generaci, základní informací, kterou do nás hustili rodiče horem dolem. Neměla jsem nikdy jedinou půjčku.

M. Pechr 25.3.2018 5:12

Re: Každý svého štěstí strůjce..

...čili nevíte jaké to je...být v situaci...kdy jedinou možností je půjčka...coby nejmenší zlo...

...čili nevíte jaké to je být dlužníkem...

...a kdoví co ještě kolem toho nevíte...

L. Novák 25.3.2018 8:11

Re: Každý svého štěstí strůjce..

Půjčka nemusí být nejmenší zlo. Pokud si člověk nedokáže spočítat, kolik bude muset platit splátky a kolik mu seberou v případě, že se stane něco, co mu splácení ztíží nebo znemožní, nedokáže v podepisované smlouvě najít záludnosti, které ho pak srazí k zemi, měl by mít půjčování si peněz přímo zakázáno - bez dozoru ekonomicky gramotného poradce, který dohlédne a spočítá, na co jeho příjmy a majetek stačí.

J. Kanioková 25.3.2018 15:44

1*

M. Pechr 25.3.2018 5:12

Re: .......

...dobrá poznámka...

K. Janyška 25.3.2018 10:12

Re: .......

Půjčování je dobrý skutek, nevracení špatný. Vy to fakt nevíte ? Dzp.

Š. Hašek 25.3.2018 10:27

Re: .......

No právě! Ten, kdo půjčí (za předem definovaný úrok), je zločinec!!!!!!

Říká to Šabatová a politici, co čmuchají voliče, kteří nikdy nic nesplatili, polovina z nich si dle statistik půjčila poprvé na naprostý nesmysl. Podruhé na splátku té půjčky! A budou nám vykládat, že lichváři zachvacují v noci v parku občany a nutí jim půjčky! Chudákům vnucují dovolené na dluh!!!!!!! Bratři Grimmové hadr.

Znám jednoho lichváře!!! Stát!!! Ten si vezme a potom slibuje a zatím založí další ouřad nebo neziskovku pro Afriku, nebo taky aquapark bez vody!! Vstupné zdarma!

J. Novotny 25.3.2018 18:49

Re: .......

Půjčování je business trumbero.

E. Pawlica 24.3.2018 19:16

Zmršený stát

Když chce platit alimenty za flinky, kteří rádi souloží, ale k odpovědnosti se nehlásí, tak by to klidně mohl udělat i za flinky, kteří si rádi užívají za cizí peníze, ale ke splácení se nemají.

Když už stát strká do něčeho svůj smradlavý rypák, pak by měl tak činit jen proto, aby napravil to, co předtím zmršil. To jest zákon o exkutorech. Nic víc, nic míň. Pak už jen stačí, aby se věřitelé včas domohli svého práva, tedy i peněz. A hned bude o devadesát procent míň i exekucí.

V. Jadrný 24.3.2018 17:42

Česká politická mafie

Česká politická reprezentace minulých let před Babišem se chovala hůř, než italská mafie. Poddané občany bez milosti odsoudila k ekonomické smrti a vyhnala na noc do parků jen pro to, aby mohly vzkvétat vzájemně provázané úvěrové firmy a exekutorské podniky. Italský mafián vždy myslel na udržitelnost svého byznysu a když vybíral výpalné, nikdy nebral všechno. Na takové ohledy ovšem u nás v Česku i Slovensku není místo. Bývalí lichváři dnes dělají prezidenty a bývalí exekutoři se derou do komunální politiky. Příklady netřeba hledat dlouho.

L. Novák 24.3.2018 18:37

Re: Česká politická mafie

Plácáte hovadiny. Kdo ty "naše občany" bez elementární ekonomické gramotnosti zadlužil? Vláda ČSSD a spol. by měla jít taky do exekuce. A její ekonomicky negramotní voliči, co dělají dluhy a nesplácejí, jsou toho důsledkem. Normální totiž je, že DLUHY SE SPLÁCEJÍ až do poslední koruny. Kdo tvrdí opak, je obyčejný zloděj...

V. Jadrný 24.3.2018 18:51

Re: Česká politická mafie

Plácáte hovadiny. Dluhy se platí, samozřejmě. Ovšem to neplatí pro každého, jen pro poddané. A rozlišujte prosím dluhy a výpalné. Například dluh je nezaplacená pokuta 1000 Kč, výpalné 30000 Kč příslušenství.

L. Novák 24.3.2018 19:04

Re: Česká politická mafie

Víte, mně exekuoval kdysi z účtu jakousi částku za pokutu, kterou jsem odmítal zaplatit, Magistrát města Brna. Došlo k exekuci z b. účtu, a Poštovní Spořitelna ČSOB exekuci provedla tak "šikovně", že za každý započatý měsíc mi za vytvoření jakéhosi nesmyslného paralelního účtu, který nebylo k ničemu potřeba, strhla 200,- Kč (peníze na účtu byly, ale na konci měsíce ne celá částka, takže exekuce proběhla až z dalšího příjmu v nadcházejícím měsíci). Magistrát si naúčtoval exekuční poplatek 500,- a ČSOB za to, že mi peníze strhla z b. účtu, 400,-. To byl samozřejmě důvod veškeré smlouvy a kontakty s ČSOB ukončit, vybrat statisícové podíly ve fondech ČSOB a hotovost na účtu a odejít s nimi jinam.

Zlodějna v Česku pochází od státní zlodějny a firem, které jsou pod ochranou státu, nebo mají z minulosti na stát vytvořené úzké vazby. Mezi zlodějinou soukromou a státní nevidím rozdíl, ale kdo se chce učit krást, musí se učit od státu a jeho úřadů. ;-)

K. Pavlik 24.3.2018 16:43

Je zvlastni

Je zvlastni ze nikde jsem nevidel statistiku proc ty exekuce jsou. To by asi dost pomohlo v reseni problemu - resit jen cast. Jak se rikalo za komousu: problemy ktere nemuzeme resit neresime.

P. Selinger 24.3.2018 13:04

Nezabavitelné minimum

Mnoha dlužníkům by pomohlo, kdyby nezabavitelné minimum platilo i pro běžný účet. Mnoho dlužníků v exekuci se nemůže nechat zaměstnat u většiny zaměstnavatelů, protože málo která firma je ochotna posílat výplatu na složenku nebo vyplácet hotově, a to, co pošle na běžný účet dlužníka, je celé okamžitě zabaveno. Tento nesmysl vede k tomu, že zadlužení se stávají nezaměstnanými, přecházejí do šedé ekonomiky, nebo se stávají i bezdomovci, ačkoliv by se rádi nechali zaměstnat, kdyby jim nezabavitelné minimum zbylo.

L. Novák 24.3.2018 18:46

Re: Nezabavitelné minimum

Ano. To je přesný popis. Nemožnost využívat běžný účet se stanoveným minimem prostředků, které exekuci nepodléhají, vyhání dlužníky do šedé zóny práce načerno a vyhýbání se legálním výdělkům/příjmům vyšším, než... ("proč bych se snažil, když mi stejně všechno seberou"). Několik takových lidí už jsem potkal. Jeden z nich měl dluhy z podnikání tak velké, že se raději zastřelil, než by musel zhruba pár let před důchodem žít na dně chudoby. ČSSZ (říkám jim Česká správa sociální likvidace) resp. český stát jsou vzorem pro všechny gaunery - exekutory.