23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

PRÁVO: Pelikán na pomoc dlužníkům

Pokud německého občana, otce rodiny se dvěma dětmi, dostihne exekuce, jeho možnosti jsou výrazně omezeny. Od čistého výdělku dvou tisíc eur nahoru musí soudním vymahačům odvádět část svých příjmů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Pazdera 26.3.2018 7:16

Re: Ženy si nižší důchody zasloužily tím, pane Pazdero,

S Bakalou to souvisí, na celou transakci, před tím i privatizaci a následný prodej za hubičku panu Bakalovi jsem vznesl dotaz na tehdejšího čestného předsedu soc. dem. p. Komárka na jedné z besed, kterou organizoval za účelem prodeje své knihy, odpověděl, že je to b..del, opravdu kvalitně, takže p. Bakala tady doslova vytuneloval OKD a jestli souhlasíte s jeho postupem je to vaše věc, já naopak ne. Pokud se týče solárního tunelu, hned na počátku, někdy v r. 2006 jsem se dotazoval p. Škromacha, zda jako absolventovi silnoproudého oboru na elektrotechnické fakultě je mu jasné, jaké následné investice plynou z takto pojatého řešení rozvoje energetiky, zejména na nutnost budování dalších zdrojů, aby nedošlo k blackoutu a pokud se týče ceny za dodanou 1 kWh, která překračuje, či překračovala nejméně 10 x cenu vyrobenou v jaderných elektrárnách, byl to tunel, na kterém se podílejí všechny vlády a nikdo ten problém nechce řešit...viz odsouzení a osvobození p. Vitáskové. Vzhledem k tomu, že tato diskuse se ubírá jinam, než byl původní zájem sděluji Vám (p. Nováku), že toto byla poslední reakce na vaše výpady proti mně a žádám vás,. abyste mne příště, tedy v jiné případné diskusi nemistroval.

J. Chaloupka 25.3.2018 23:08

ÚPŘÍČINOU DLUHŮ NENÍ ANI TAK CHODOBA JAKO BLBOST LIDSKÁ

mnozí de lkají nad exekucemi , jak je to pro ty dlužníky těžké a pod. přitom většina dluhů vzniká z blbosti lidské , prostě proto že lidé se lehkovážně odmítají řídit zásadou kupuj si jen to co potřebuješ a až si na to vyděláš . Pláčeme nad chudáky dlužníky a přitom nás televizní reklamy bank dnes a denně lákají na skvělé půjčky ve stylu nevaž se odvaž se , nač šetřit užívej si dnes . Dlužníky nelituji a dluhy bych jim státními zásahy neodpouštěl, nakonec ony šlechetné banky které je k dluhům nalákaly mají samé nožnost jim dluhy odpustit ( k čemuž se ovšem nechystají). DLUHY NEJSOU ANI TAK DŮSLEDKEM CHUDOBY JAKO BLBOSTI LIDSKÉ . ALE BLBOST BOHUŽEL NENÍ TREDSTNÝM ČINEM .

J. Novotny 25.3.2018 19:06

Ještě přidám seznam některých co prošli bankrotem

https://www.affordableattorneysgroup.com/famous-bankruptcy-filers/

J. Novotny 25.3.2018 18:49

Re: .......

Půjčování je business trumbero.

J. Novotny 25.3.2018 18:48

Re: Ani koruna se jim nesmí odpustit.

Jste názorným příkladem toho, kdy se ideologie povyšuje nad rozum. Hlavně se nedejte zmást fakty.

J. Novotny 25.3.2018 18:47

Možnost bankrotu je jedním z pilířů kapitalismu

dává možnost k restrukturalizaci, realizaci aktiv a následnému uvolnění zdrojů - zejména lidských. A to platí i osobní bankrot, neboť u nás se v kategorii OSVC tento rozdíl stírá. I ten nejlepší nápad může nevyjít, nemá smysl, aby byl ten člověk doživotně odkázán na šedou ekonomiku.

Paní Kanioková, do platební neschopnosti se třeba OVSC dostane velmi snadno i bez půjček. Pan Janyška chce výstrahu, ale myslím, že proces oddlužení je pro normálního člověka již tak dosti odstrašující, těm ostatním prostě nemají co firmy půjčovat. A už vůbec nemluvím o kauzách, kde se doživotním dlužníkem stává dítě dovršením 18ti let, kvůli jízdence, nebo poplatku za odpady.

K tomu je třeba dodat, že větší částky se půjčují proti zajištění, takže ti co půjčují většinou své peníze zpět dostanou, ale člověka pak mají doživotně na řetězu přes penále a "příslušenství".

Š. Hašek 25.3.2018 18:29

Re: Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Tak nějak nebudu souhlasit. Já jsem se finanční gramotnosti naučil sledováním cvrkotu doma a pravidelným kapesným.

To by potom škola učila i "jak ukládat kalhoty večer před spaním přes židli".

Úplně stačí pár povídání si v občanské nauce, gramotnost finanční je na dlouhou trať, tady to škola nezachrání. Škola obecně nezachrání (jen tak trošku eliminuje) blbost v rodinné výchově/výchově kámošem a kámoškou. Škola je úřad na pět hodin denně. Rodina má rozvrh na více hodin. Zkr.

L. Novák 25.3.2018 15:47

Re: Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Řešení není v tom, že se budou dlužníkům peníze rozhazovat vidlema z Úřadu vlády nebo z Lidového domu (ostatně, ČSSD, to jsou vzoroví neplatiči, pokud se nemýlím... :)

Finanční gramotnost by měla být povinným výukovým předmětem v posledním ročníku základní školy a v rozšířené verzi na všech středních školách a učilištích.

J. Kanioková 25.3.2018 15:44

1*

Š. Hašek 25.3.2018 14:35

Re: Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Omlouvám se za překlep.

Š. Hašek 25.3.2018 14:25

Re: Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Paní Rousková,

pokud tedy Vámi popsané problémy má řešit společenství občanů, stát - potom se obraťte na levicové politiky, ti v tom lítají. Ve svém rozdávání (a starostech o sebe) nepostřehli, že domácnost "dělnická" nemá na byt a nájem. Zkr.

Exekutoři (nemám takovou firmu) za to moc nemohou, jsou to výkřiky.

A lidská hloupost a nenajedenost se nevyřeší nějakým zákonem Pelikána. Nikdy se zcela nevyřeší, a hlavně se nevyřeší tím, že se dluhy odepíší.

E. Rousová 25.3.2018 12:20

Re: Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Oprava: 2/3 domácností by mělo problém s mimořádným výdajem 20.000 Kč, zhruba 40% s mimořádným výdajem ve výši 10.000 Kč.

E. Rousová 25.3.2018 11:44

Ještě, že Pelikán chce situaci řešit

Je snadné se povyšovat nad druhé lidi, říkat: To by se mi nemohlo stát. Je třeba si uvědomit, že 2/3 domácností by mělo problém s mimořádným výdajem 10.000 Kč. Pak stačí onemocnět... Ve mzdové účtárně složitě vypočítají, kolik člověku zůstane peněz. Bohužel mu nezůstane nic, protože peníze budou poslány na zablokovaný účet a ten dlužník se můža jít pást. Kolik bezdomovců asi připadá na jednoho exekutora?

Š. Hašek 25.3.2018 10:27

Re: .......

No právě! Ten, kdo půjčí (za předem definovaný úrok), je zločinec!!!!!!

Říká to Šabatová a politici, co čmuchají voliče, kteří nikdy nic nesplatili, polovina z nich si dle statistik půjčila poprvé na naprostý nesmysl. Podruhé na splátku té půjčky! A budou nám vykládat, že lichváři zachvacují v noci v parku občany a nutí jim půjčky! Chudákům vnucují dovolené na dluh!!!!!!! Bratři Grimmové hadr.

Znám jednoho lichváře!!! Stát!!! Ten si vezme a potom slibuje a zatím založí další ouřad nebo neziskovku pro Afriku, nebo taky aquapark bez vody!! Vstupné zdarma!

Š. Hašek 25.3.2018 10:20

Re: Ani koruna se jim nesmí odpustit.

Souhlas.

Jsou zde politici, kteří další volby chtějí vyhrát s pomocí dlužníků (taky osob, kterým ti samí politici neumí s pomocí státní mašinerie vymoci dluhy exmanželů).

Já myslel, že volby se v první řadě vyhrávají s pomocí občanů, co mají daně v cajku a exekutoři si u nich nepodávají dveře. Zkr.

K. Janyška 25.3.2018 10:14

Ani koruna se jim nesmí odpustit.

Musejí zůstat výstrahou ostatním, ne příkladem. A školou zodpovědnosti... Dzp.

K. Janyška 25.3.2018 10:12

Re: .......

Půjčování je dobrý skutek, nevracení špatný. Vy to fakt nevíte ? Dzp.

L. Novák 25.3.2018 8:11

Re: Každý svého štěstí strůjce..

Půjčka nemusí být nejmenší zlo. Pokud si člověk nedokáže spočítat, kolik bude muset platit splátky a kolik mu seberou v případě, že se stane něco, co mu splácení ztíží nebo znemožní, nedokáže v podepisované smlouvě najít záludnosti, které ho pak srazí k zemi, měl by mít půjčování si peněz přímo zakázáno - bez dozoru ekonomicky gramotného poradce, který dohlédne a spočítá, na co jeho příjmy a majetek stačí.

L. Novák 25.3.2018 8:05

Re: Ženy si nižší důchody zasloužily tím, pane Pazdero,

S Bakalou tohle nijak nesouvisí. Bakala je soukromý podnikatel, obchodník a investor, a dělá všechno, co je pro něj výhodné, jako všichni ostatní.

Slyšel jste někdy třeba tzv. Bilionovém tunelu OZE spáchaném koalicí ČSSD a její vládou po roce 2000? Zák. 180/2005 Sb. o podpoře obnovitelných zdrojů energie (OZE) způsobil snad největší útok na státní pokladnu a kapsy občanů v historii (po komunistickém "znárodnění" ve prospěch malé hrstky podnikatelů, kteří by vůbec bez státem zajištěných přjmů do podnikání nevstoupili. Ročně se jen na přímých dotacích ze státní pokladny vyplácí kolem 40 miliard Kč a další desítky miliard jsou skryty v různých "ekologických" poplatcích, o nichž ani nemáme tušení, že existují. TO JSOU příčiny nedostatku peněz na důchody a další důležité výdaje. Viníky jsem jmenoval, a až vám různí zelení a rudí magoři budou slibovat pečené holuby zadarmo do huby, vězte, že náklady na ně vám vykradou z kapes tak, abyste o to nevěděli.

M. Pechr 25.3.2018 5:12

Re: .......

...dobrá poznámka...

M. Pechr 25.3.2018 5:12

Re: Každý svého štěstí strůjce..

...čili nevíte jaké to je...být v situaci...kdy jedinou možností je půjčka...coby nejmenší zlo...

...čili nevíte jaké to je být dlužníkem...

...a kdoví co ještě kolem toho nevíte...

J. Kanioková 24.3.2018 22:08

Každý svého štěstí strůjce..

To bylo pro naši, tudíž i Vaši generaci, základní informací, kterou do nás hustili rodiče horem dolem. Neměla jsem nikdy jedinou půjčku.

J. Kanioková 24.3.2018 22:00

Přesně !

K. Pavlik 24.3.2018 21:43

Re: .......

On nekdo nutil jim pujcovat?

K. Pazdera 24.3.2018 20:08

Re: Ženy si nižší důchody zasloužily tím, pane Pazdero,

Ten důvod,proč jsou nízké důchody je popsán níže. Souhlasím s Vašimí názorem, že existoje skupina lidí, kteří pobírají vysoké důchody, jejich přínos společnosti je nulový, či sporadický, Poslanci,eurokomisaři, výsluhové renty. Nyní se připravuje druhá novela, ale to jsou jen kosmetické úpravy. Už při první novele (2010) byla moje zásluhovost přitlumena na základě zásluhovosti jakéhosi soudce, ten požadoval zvýšení svého důchodu, neb pobíral stotisícový plat, takže ta hranice ve třetím pásmu pro výpočet důchodové základy, kdy se zohledňuje skutečný příjem ve výši jen 10% jeho důchod snižovala. ÚS rozhodl, že zásluhovost těch vysoce příjmových bude zvýšena, ale objem stávajících prostředků na důchody zůstane stejný. Přeložím to do člověčiny, přidáme vysoce příjmovým, sebereme těm mírně nadprůměrným a průměrným, malé ponecháme. Od té doby mám důchod o několik stokorun menší, než kdyby nebyla ta první důchodová novela. Nyní bude má zásluhovost potlačena po druhé, k vůli tomu, že si stát neví rady s jednoduchým problémem, že populace stárne, náklady seniorů na léky stoupají, takže se těm, co náhodou dožijí 85 let přidá, ale tak, že se sebere ostatním, navíc se zvýší o 1% základní částka, tím se přidá i těm, co si důchod nepředpláceli a je to vyřešené. Pokud se však do důchodového rybníka víc nenaleje, tak to budou jen kosmetické změny. Navrhl bych zrušit větší část neziskovek, neboť to jsou jen kalné vody a v nich se dobře loví, nikde se mi nepodařilo zjistit jejich počet a co stojí stát. Snížit počty úředníků, kterých jen v době nedávné narostlo o 30 tisíc, při průměrné mzdě to představuje odčerpání z rozpočtu 10 mld. ročně, to nepočítám další vynucené náklady. No a kdyby se podařilo získat zpět od p. Bakaly aspoň polovinu z toho co vytěžil v OKD a přiklonil k sobě, bylo by to 50 mld. Své platy si však poslanci, vláda a vyšší státní úředníci zvyšují o tisíce každý rok.

J. Kanioková 24.3.2018 20:04

.......

"dopředu vědí, že už to nikdy lepší nebude a že své dluhy nikdy nesplatí."

Nepochopím. On je někdo NUTIL si vzít půjčku ???

E. Pawlica 24.3.2018 19:16

Zmršený stát

Když chce platit alimenty za flinky, kteří rádi souloží, ale k odpovědnosti se nehlásí, tak by to klidně mohl udělat i za flinky, kteří si rádi užívají za cizí peníze, ale ke splácení se nemají.

Když už stát strká do něčeho svůj smradlavý rypák, pak by měl tak činit jen proto, aby napravil to, co předtím zmršil. To jest zákon o exkutorech. Nic víc, nic míň. Pak už jen stačí, aby se věřitelé včas domohli svého práva, tedy i peněz. A hned bude o devadesát procent míň i exekucí.

L. Novák 24.3.2018 19:04

Re: Česká politická mafie

Víte, mně exekuoval kdysi z účtu jakousi částku za pokutu, kterou jsem odmítal zaplatit, Magistrát města Brna. Došlo k exekuci z b. účtu, a Poštovní Spořitelna ČSOB exekuci provedla tak "šikovně", že za každý započatý měsíc mi za vytvoření jakéhosi nesmyslného paralelního účtu, který nebylo k ničemu potřeba, strhla 200,- Kč (peníze na účtu byly, ale na konci měsíce ne celá částka, takže exekuce proběhla až z dalšího příjmu v nadcházejícím měsíci). Magistrát si naúčtoval exekuční poplatek 500,- a ČSOB za to, že mi peníze strhla z b. účtu, 400,-. To byl samozřejmě důvod veškeré smlouvy a kontakty s ČSOB ukončit, vybrat statisícové podíly ve fondech ČSOB a hotovost na účtu a odejít s nimi jinam.

Zlodějna v Česku pochází od státní zlodějny a firem, které jsou pod ochranou státu, nebo mají z minulosti na stát vytvořené úzké vazby. Mezi zlodějinou soukromou a státní nevidím rozdíl, ale kdo se chce učit krást, musí se učit od státu a jeho úřadů. ;-)

L. Novák 24.3.2018 18:53

Re: Ženy si nižší důchody zasloužily tím, pane Pazdero,

Počítejte s tím, že za totalitního komunistického režimu (a nakonec i po něm) existuje spousta lidí, kteří berou příjmy od státu nebo vynucené státními zásahy, a při tom pro ostatní občany nic užitečného nevytvoří. Oni ale také berou (často vysoké) důchody! Z čeho myslíte, že ty peníze jim vyplácené, pocházejí? ;-)

V. Jadrný 24.3.2018 18:51

Re: Česká politická mafie

Plácáte hovadiny. Dluhy se platí, samozřejmě. Ovšem to neplatí pro každého, jen pro poddané. A rozlišujte prosím dluhy a výpalné. Například dluh je nezaplacená pokuta 1000 Kč, výpalné 30000 Kč příslušenství.