24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

PRÁVO: Obsílka pro pana knížete

Notář Zdeněk Melichar si mohl koncem ledna smutně povzdechnout. Do jeho kanceláře v Českých Budějovicích dorazil z okresního soudu spis čítající kolem 3900 stran. Jeden z nejznámějších a zároveň nejkomplikovanějších dědických sporů v republice už přitom právník jednou řešil, bylo to zhruba před sedmi lety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 13.2.2013 14:28

Vskutku "slepá spravedlnost"

Už to, že pan "kníže" dokázal získat majetek v Rakousku, protože byl adoptován a u nás proto, že (podle našich zákonů) nebyl adoptován, respektive proto, že bylo i u nás aplikováno právo rakouské, je dostatečnou ukázkou toho, jak pan kníže dokáže (naši) spravedlnost oslnit (nadarmo nebyl kancléřem V. Havla!).

To, že v hyperfeministické EU dokázal pozdně adoptovaný synáček obhájit oloupení své (nevlastní) sestry o dědictví na základě "feudálního rodového práva" (a feministky kupodivu mlčí) je podobný "zázrak", jako to, že odkazem na tyto "rodové zvyky" hladce ospravedlnil i to, že jako náš prezident by si byl mohl ponechat své švýcarské občanství!!!.

Zápas o rodový majetek je pochopitelně hlavním "smyslem" jeho života a jediným důvodem pro jeho politickou aktivitu. Jeho EU-hujersví mu má očividně k němu otevřít cestu v EU (jde prý ještě o cca 40 miliard Kč) a uchránit ten, který už získal. Vždyť EU se dokáže svým "zapáleným aktivistům" opravdu skvěle odměnit (viz. např.guvernér ČNB Tošovský, Pilip, Špidla, Fischer...)

J. Václavíková 11.2.2013 18:48

Re: Paní Pezoldové

Stát má spíš obavy o protržení restituční hranice.

S. Vaněček Šauerová 11.2.2013 18:39

Ne, neperou, pane Še. Jak nevidíte, pere se stále a pouze paní Alžběta.

To je ale maličkost, kterou je třeba přehlédnout, co ? :-) Jste průhledný, pane Še, býval jste lepší.

A. Hrbek 11.2.2013 16:45

Paní von Pezoldová

se pohybuje na velmi tenkém ledě.

1. Nepatří do knížecího rodu Schwarzenbergů

2. Pokud by nerespektovala dědické právo Schwarzenbergů jen mužského potomka v primogenituře a trvala na dědickém právu podle komunistického Československa i na dědickém právu ženského potomka, pak by vedle dědického práva jejího otce Jindřicha, adoptovaného knížetem Adolfem měla dědické právo i

Adolfova větev v ženské linii.

3. V Rakousku s žádostí o vydání tzv. schwarzenbergského majetku zatím neuspěla. A to je skutečně právní stát.

S. Ševeček 11.2.2013 13:14

Co, co?

Už se perou mezi sebou?

V. Petrová 11.2.2013 11:06

Paní Pezoldové

doporučuji: přečíst si pozorně  Lex Schwarzenberg z roku 1947 a vyžadovat jeho plnění. Pokud se nemýlím, tak tento majetek měla řídit zvláštní rada, v níž měl být zastoupen i majitel panství a tuším, že mu to mělo přinést i nějaký peníz. Stát by musel vyměřit hranice panství, ustavit speciální správu a vytvořit direktorium, kterému by byly předkládány hospodářské výsledky a - o co, že by stát raději zrušil  Lex Schwarzenberg a hodil vše na hlavu paní Pezoldové ? Ať se stará o kůrovcem sežranou Šumavu, zámky a paláce, které nic nenesou a jsou prakticky neprodejné. Karel Schwarzenberg vyhodnotil vše správně...

J. Chaloupka 11.2.2013 9:23

Kdyby Pezoldová byla dcerou zedníka ze Žižkova,

tak by si podobné trable rozhodně ušetřila. Jak psal před cca 2000 lety Aristoteles: stát se má starat, aby ve státě nebylo moc chudých, tedy těch, co nemají co ztratit, a málo těch, co mají hodně, protože jinak vznikají sociální převraty. Masaryk zjevně Aristotela četl a proto proběhla I. pozemková reforma. Ale zřejmě nebyl důsledný.