8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

PRÁVO: Kradou nám, co jsme ještě nestačili rozkrást

Škodlivých hlupáků, kteří např. s odkazem na upalování čarodějnic ve středověku popírají vlastnická práva církve k majetku uloupeného církvím v r. 1948 násilím organizovaným zločinným komunistickým režimem, nemusí být málo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 9.9.2012 12:14

Ještě je čas

Nikdo není tak špatným správcem majetku jako stát. V rukou církví bude uchován na lepší časy, protože již brzo se našeho bohatství zmocní "Brusel" (Berlín) (naštěstí ne navždy).

P. Kozelský 7.9.2012 19:10

Sám jste to napsal pane autore !

Vlastnictví majetku státem, který je zločinným režimem nedává právo s majetkem státu nakláídat a tedy jej i vracet církvím. To je přípustné podle stejné logiky kterou v článku  udáváte.

Mám -li hodnotit zločinnost režimu bývalého a dnešního jsou sobě rovny. Miliony občanů jsou denně nedemokratickými zločinnými rozhodnutími politických stran organizovaných v parlamentu systematicky okrádáni a ožebračováni a je to vydáváno za demokratické právo.

Až budu opravdu žít v právním státě, který má fungující právní , mocenský a ekonomický základ budu i Já ochoten se bavit o odškodnění jakýchsi již dávno zapomenutých křivd. V dnešní pozici krachujícího státu je i jen taková diskuse nemorální a nedemokratická. Natožpak projednávání v parlamentu. Tím tento parlament ztrácí legitimitu a to nejen k tomuto kroku v očích občana .

Protože jsem občan tak prohlašuji stejně jako jeden z Ludvíků Francouzských : "Stát jsem Já ." Když to udělá dostatečný počet občanů a  prohlásí stávající mocenskou strukturu za nelegitimní bude muset nastat změna, neboť na to dle Ústavy právo jako občané máme. Každý další zákon, který nás v tomto právu omezuje je defacto s Ústavou v rozporu a je možno jej v této krajní nouzi prohlásit za neplatný. Bohužel občané jsou oblbnuti pozlátkem konzumní společnosti  a nevidí dále než přes plot k sousedovi a závist je pohání k ještě většímu nepochopení toho co se ve skutečnosti děje  a kam tento systém směřuje. A ten směřuje zpět k nějakému Ludvíkovi, či nějakému Adolfovi, nebo Josipovi Visarionoviči.

Jak bylo řečeno v jedné pohádce : Kdo zlu neodporuje, sám jej podporuje.  Z tohoto pohledu jsou restituce zlem směřujícím k další totalitě. Budeme k tomu dále mlčet občané ?

B. Rybák 9.9.2012 11:52

Zločiny totality a demokracie jsou si rovny?

B. Rybák 9.9.2012 12:03

Re: Zločiny totality a demokracie jsou si rovny?

Kdyby jste to zdůvodnil tím, že demokracie je stále rychleji nahrazována bruselskou, k zelené totalitě směřující postdemokracií. Kdyby jste tvrdil, že EU-hujeři se stávají stejnou vlastizrádnou 5. kolonou, jakou byli komunisté (někteří ovšem tehdy stejně jako dnes jen v trapné roli "užitečných idiotů"), bylo by o čem diskutovat.

Pokud to zdůvodňujete (mediálními) zlodějskými aférami, není o čem diskutovat. Zlehčovat zločiny rudé totality je stejně hloupé jako zlehčovat zločiny hnědé (jakékoli) totality.

A. Reček 7.9.2012 18:42

Je na tom dost pravdy.

ČSSD se snaží  protirestitučním postojem odvést pozornost občanů, zvláště před volbami, od svých vnitřních problémů. Tímto přístupem si však bere za rukojmí nejen církve, ale i řadu obcí a institucí, které nemohou díky nevyřešeným majetkovým poměrům hnout se z místa.  V této její kampani nejde o napraveni nějakých chyb navrženého restitučního zákona, ale jde o své zviditelnění u ateisticky stavěných občanů.  A věřící si toho úskoku už všímají.

J. Blažek 7.9.2012 15:02

Copak Altner ....

..... hloupé, nenávistné výštěky - toho je schopen. Ale aby argumentoval věcně, aby se zabýval konkrétními námitami, tak na to zcela evidentně nemá! Jeho žene ku psaní toliko nenávist!

R. Langer 7.9.2012 12:43

Ale to je furt dokola,

proti restituci doložitelného majetku v podstatě nikdo nic nemá, problém je v tom zbytku... :-P

P. Urban 7.9.2012 11:39

Pokud právo nevzniká z bezpráví

Tak můžeme zrušit celou Českou i Slovenskou republiku. A vrátit se před rok 1420. Skutečná loupež tisíciletí v této zemi začala totiž právě tehdy, nikoli v roce 1948.

Katolická církev moc velkou zárukou proti mafii není. Zvlášť pokud připustíme, že mafie existovaly a existují i mimo KGB. Připomeňme například italskou zednářskou lóži P2, která zrovna neposílila pověst katolické církve jako instituce zodpovědně spravující svůj majetek.

Jednotlivci, kteří v katolické církvi podlehli mamonu, skutečně existují. (Nepochybně jde o agenty KGB.) Mám pocit, že právě na Slovensku s tím teď mají tak trochu problém.

Obcím, městům ani státům jistě nikdo majetek vlastnit nezakazuje. Církvím ovšem také ne. Z toho ovšem automaticky nevyplývá nárok na restituce.

J. Mrázek 7.9.2012 11:07

Ublížený pan Altner ...

Velkou nespravedlností chce docílit nápravy malé nespravedlnosti. Až tak hluboko že  lze došmajdat ?

J. Dvořák 7.9.2012 9:58

Je to srandista a nebo mocný lhář jinak řečeno žabovřesk ?

Je ovšem další úhel pohledu,když budu za drahé peníze prodávat vzdušné zámky bude to poctivě nabytý majetek který bude muset být vracen i s úroky ?

J. Kiklhornová 7.9.2012 9:18

Fobistické bláboly mimo mísu,

popletení si roku 1948 a 1968 a Kožený neprchl do Ruska,ale do Ameriky,kde vystudoval kde se jim za azyl odvděčil dalšími podvody. Tak asi tak k obsahu tohoto paskvilu.

V. Čech 7.9.2012 8:43

Pravicové kecy!

Úděsné kecy! Pravičák Altner ve své nenávisti vůči našemu slovanskému společenskému zřízení zapomíná, že my Češi NEJSME nějací euroameričtí nevzdělanci. Zapomíná, že my Češi známe svoje dějiny. My Češi dobře víme, že: 1) znárodnění (zestátnění) NENÍ krádež;   2) rok 1948 NENÍ žádný přelom. Víme to MOC DOBŘE, protože jsme MASIVNĚ znárodňovali již v r.1918 (viz „pozemková reforma“). A znárodnění (zestátnění) v roce 1945 bylo VĚTŠÍ a ROZSÁHLEJŠÍ než kterékoli jiné.

My Češi dobře víme, že naše cesta k socialismu začala již v roce 1918; tehdy nám však v ní bránili naši dědiční nepřátelé na našem území - Němci a Maďaři. S jejich odsunem začala nová doba - ihned jsme začali budovat socialismus. Kdo nevěří, nechť si přečte NEJDŮLEŽITĚJŠÍ projev, který kdy pres.Beneš přednesl - projev z 28.10.1945, při svém potvrzení ve funkci.

Pak v r.1946 jsme si zvolili pokrokovou vládu, tato vláda JEDNOMYSLNĚ odmítla tzv.Marshallův plán, a bylo vyhráno. Ano, po našem novém vítězství budeme slavit 10.červenec 1947 jako Den vítězství, protože po 25.2.1948 proběhlo jen dočištění naší vlasti od zbytků poraženého nepřítele. A samozřejmě - tzv.Vítězný nebyl žádný „komunistický puč“, ale operetní pokus o puč hloupých pravičáků. Pokroková vláda prostě pokračovala dál, díky J.Masarykovi a E.Benešovi.

Pravičák Altner prostě jen oprašuje hloupé žvásty o „pravicovosti“ a „evropanství“ nás Čechů. Je to STRAŠNÝ nesmysl, neboť my k socialismu směřujeme po celou svoji historii, my prostě zůstáváme bytostnými a hrdými Západoasiaty.   

Vlasti zdar!

P. Bures 7.9.2012 9:43

Re: Pravicové kecy!

:-D dokonale napsáno a zlepšilo náladu

V. Čech 7.9.2012 10:12

Re: Pravicové kecy!

Sloužím vlasti!

K. Filek 7.9.2012 10:59

Re: Pravicové kecy!

Které vlasti sloužíte soudruhu?

V. Čech 7.9.2012 11:52

Re: Pravicové kecy!

Sloužím České republice, to je snad každému patrno z mého příspěvku.

Ano, Česká republika zůstává mojí vlastí, i přes dnešní děsivou situaci. Neboť věřím Leninu a Velebné Matce Přírodě, že po přejití vichřic hněvu se moc zpět k lidu, ó lidu navrátí.

Již jsem se smířil s myšlenkou, že moje rodná země - ČSSR - obnovena nebude. Čas oponou škubnul, a změněn svět. Po našem opětovném vítězství nad Euroamerikou, globalizací a multikulti budou obě naše země - Česko a Slovensko - SAMOSTATNÝMI součástmi obrovského a mocného soustátí, Svobodné slovanské socialistické republiky.

A pak se opět bude tančit všude.

Vlasti zdar!

T. Šmilauer 7.9.2012 21:48

Re: Pravicové kecy!

To dávají propustky z ústavu již v pátek ráno?

V. Čech 7.9.2012 10:11

Re: Pravicové kecy!

Jedno musím přiznat - během budování vlasti jsme se dopustili různých chyb. Za jednu z našich největších chyb považuji znevážení díla Edvarda Beneše.

Ano, bytostný národní socialista E.Beneš byl naší historiografií dlouho líčen jako nějaký nelidský pravičák, jako obhájce kapitalismu a demokracie (myšleno „demokracie bez přívlastků“, tedy buržoasního protilidového režimu).

Ve skutečnosti E.Beneš po celý svůj život v naší vlasti budoval, CÍLEVĚDOMĚ budoval, náš slovanský společenský systém - socialismus. Více zde: http://www.psp.cz/eknih/1945pns/stenprot/002schuz/s002001.htm

Takže : Snaha našich nepřátel o vrácení majetku církvím je stejně zrůdná a velezrádná, jako snaha týchž nepřátel o vrácení majetku Němcům, Maďarům, feudálům, buržoustům a emigrantům. Proti nositelům těchto velezrádných snah by E.Beneš zaujal principiální postoj, stejný jako vůči henleinovcům a agrárníkům.

Vlasti zdar!

J. Kadeřábek 7.9.2012 11:08

Také není od věci seznámit se

s historií vývoje církevního majetku v zemích koruny české. Mnohé činy třeba Habsburků lze páně Altnerovou optikou považovat za znárodnění.

V. Čech 7.9.2012 12:09

Není zestátnění jako zestátnění

Asi myslíte zestátnění majetku papeženců, k němuž došlo za vlády Marie Terezie resp. Josefa II., že?

Nuže, právě na tomto případě si můžeme snadno demonstrovat známou skutečnost - není zestátnění jako zestátnění: Zestátnění, která jsme vykonali my Češi, byla prospěšná našemu lidu a naší vlasti (i když zestátnění po r.1918 bylo nedůsledné, a přineslo prospěch i všelijakým statkářům a kulakům, to jest našim dědičným nepřátelům).

Zestátnění, k němuž došlo v průběhu tzv. tereziánských a josefínských reforem, nepřineslo lidu žádný hmatatelný prospěch. Zato feudálové a buržousti - ti se z něj radovali, ti ano.

Prostě - co si neuděláme sami, nikdo za nás neudělá.

Vlasti zdar!

L. Handzel 7.9.2012 8:20

???

Bílý kůň KGB Viktor Kožený ? Pánu autorovi, mírně řečeno, "chrastí v karfiolu". :)

T. Šmilauer 7.9.2012 1:01

Restituční hranice

Kardinál Dominik Duka, předseda České bisk.konference, Joel Ruml, předseda Ekum.rady církví a Jiří Daníček, předseda Federace židovských obcí, se v minulých dnech zaručili, že restituce nepůjdou před datum 25.2.1948. Stejně i předseda vlády ČR Petr Nečas. To pánové Klaus, Janek Ledecký nezaregistrovali? A vedení ČSSD,VV a KSČM také ne?

J. Mrázek 7.9.2012 11:11

Za spasení duše se také zaručují...

A výsledek nikde.....

J. Adler 7.9.2012 0:51

je to opravdu nejsilnejsi argument

Musim rict, ze pana autora docela chapu, ale pripada mi, ze krome nekolika velice citove zabervenych argumentu (coz u soudu vetsinou nestaci, i kdyz to tvrdi kinematografie), neuvedl ty argumenty prave. NAvic, ten posledni bod je sice rafinovany, ale nepripada mi tak uplne eticky - " dejte to Vatikanu, nez to ukradne Putin". Copak o to, ze to Putin mozna ukradne, tomu bych i docela veril, ale jako argument pro navraceni majetku Vatikanu mi to pirpada chatrne. Myslim si, ze jediny platny zpusob je - toto byl nas majetek - a tady jsou papiry, stat nam to nezakonne zabavil (tady jsou papiry) a sup sem s penezma. A ze to uz zrejme nekdo zkusil a prozatim to neproslo jeste neznamena, ze je to spatny pristup. Ja totiz nechapu, co to vlastne ma co do cineni s ustavou - stat se, jako pravni jedinec, dopustil kradeze, tak muze byt rad, ze si nejde sednout a musi holt platit.

J. Mrázek 7.9.2012 11:13

Vetšinově kradoucí menšina také nesedí

...a o vracení něčeho od ní si nechte zdát ....

D. Šimáček 7.9.2012 0:51

CO VÍC DODAT, KDO ŽE TU MANIPULUJE

**"Podle tehdy platného"** , možno říci obyčejového mezinárodního, práva bylo

nabytí kořisti na dobytém území švédskými vojsky za třicetileté války

legitimní. **"Podle současného"** právního řádu České republiky byla loupež

církevního majetku zločinným státem organizovaným násilím v r. 1948

zločinnou loupeží.

M. Šejna 7.9.2012 8:41

to jste popsal přesně

Altner je totiž děsně "korektní". Ten by nikdy nenapsal, že:

- podle SOUČASNÉHO práva byla KRÁDEŽ na dobytém území švédskými vojsky organizovaným zločinem a byla tedy zločinnou loupeží

- podle TEHDEJŠÍHO práva bylo NABYTÍ církevního majetku po roce 1948 provedeno dle platného práva Československa.

Altner ve svém článku přesně odhalil své myšlení. Když je to nutné, použije slovo KRÁDEŽ, jindy ale to samé nazve "NABYTÍ". Jednou použije TEHDEJŠÍ právo, jindy SOUČASNÉ. Jak se to hodí.

Altner by byl skvělých ohájcem cikánů. Ti totiž také rozlišují mezi "právním řádem" a "obyčejovým právem". Altner by jistě u soudu ohajoval cikánského zloděje tvrzením, že krádež majetku nebyla loupeží, protože podle cikánského  "obyčejového práva" je NABYTÍ majetku gadža kořístí na dobytém území.

P. Machačka 7.9.2012 10:11

Re: to jste popsal přesně

Ačkoliv článek považuji za blábol se vším všudy a Vaše argumenty celkem za oprávněné, nemůžu souhlasit s Vaším tvrzením, že nabytí církevního majetku po roce 1948 bylo provedeno podle platného práva. Ten problém tkví v tom, že na rozdíl od předchozích pozemkových reforem kdy byl majetek (nejen) církve znárodněn, dělo se tak za náhradu, což se mělo stát i při znárodnění v r. 1948 jenže k tomu již nedošlo. Kdyby soudruzi dali církvím alespoň nějaké, třebas absolutně minimální odškodné, byla by otázka restitucí mnohem víc komplikovaná, resp. by možná nebyla vůbec. Jenže jestliže si tehdejší režim přivlastnil tak obrovský majetek bez náhrady (kterou i tehdy platné právo požadovalo) dopustil se prostě a jednoduše krádeže. To že si víc než dvacet let od revoluce nechtěla žádná strana "špinit" ruce s církevními restitucemi a přichází se s nimi v době kdy ve světě panuje krize a náš stát není zrovna v nejlepší kondici je věc jiná. Co bylo ukradeno musí být vráceno, jinak se nemůžeme považovat za právní stát. A je ostuda této země že to trvá tak dlouho.

J. Václavíková 9.9.2012 20:59

Re: to jste popsal přesně

Přesně tak.