31.5.2023 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

PRÁVO: Kolik roků vězení je cena života?

Tvrdil, že vypil jen dvě piva, že ho při řízení vyrušil pes, že si nevšiml, že by někoho srazil, a že vlastně poškozená (= zabitá) měla nakonec podle znalce dostatek času na to, aby uskočila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 12.3.2015 0:21

Re: Milý pane, mě takto jeden šofér vytlačil z parkovacího

No jo, Evropa je jenom jedna ...

Š. Hašek 11.3.2015 19:50

Re: Ta Vietnamka si za to možná mohla skutečně sama

Janoušek byl "popraven" na žádost davu.

Když  předtím poškozenou královsky odškodnil. Davu to ovšem bylo málo. Dav chce krev.

P. Vaňura 11.3.2015 18:41

Milý pane, mě takto jeden šofér vytlačil z parkovacího

místa (pomalým najížděním). Ne u nás, ale ve Vídni...

P. Vaňura 11.3.2015 18:36

Ta Vietnamka si za to možná mohla skutečně sama

Janoušek nemusel předpokládat, že se mu po naskočení zelené někdo ÚMYSLNĚ postaví před auto. Mimochodem, pokud Janouškovi naskočila zelená, musela být v kolmém směru červená!

Já přesně nevím jak to bylo (přesný časový sled) ale mám dost pochybností o nezávislosti soudu v takto mediálně sledované kauze.

P. Vaňura 11.3.2015 18:29

VŽDYCKY tu bude problém a "nedbalostní" kriminalitou,

což autor naprosto IGNORUJE. Řidič autobusu, jehož vinou zemřelo při havárii autobusu 20 (DVACET) lidí, dostal jen osm let. Ale, pokud někdo něco třeba ukradne, je tady ÚMYSL a ten u autonehod není, ač jsou následky horší!

Mimochodem, úplně analogický přístup, jaký tady někdo aplikuje na chodkyni, platí při havárii DVOU aut. Např., někdo evidentně poruší dopravní předpisy, nedá přednost v jízdě. Soud ale přesto zkoumá, zda řidič auta, které mělo přednost nemohl snad nějak střetu zabránit a pokud ano, připíše mu část viny. JENŽE to může být třeba tak, že střetu by v dané situaci reálně zabránil jenom profeisionální závodník nebo řidič na jeho úrovni.

P. Dvořák 11.3.2015 15:59

Re: Chcete, aby byl advokát součástí obžaloby?

Měl byste se zamyslet na mým druhým odstavcem.

J. Kombercová 11.3.2015 11:37

Re: Něco k výši trestu:

Třeba ho dohnalo svědomí. Žít s pocitem, že jsem zabila čtyři lidi... nevím.

K. Hinz 11.3.2015 11:28

Re: Advokátce bych vlepil facku

To je přesné, děkuji za perfektní návod.

A. Alda 11.3.2015 10:03

Myslím si,

že ten myslivec ty kluky střelit chtěl. Byl na čekané na posedu a zjistil, že mu žádná zvěř do rány nepřichází. Proč? Proto na poli leželi ti kluci a zvěř je cítila. Tak po nich ze vzteku střelil.

K. Janyška 11.3.2015 10:00

Každý z nás, když jede autem, je smrti blízko tak 2-4 metry

mnohokráte během jediné jízdy. To není moc. Samozřejmě, že alkohol za volant nepatří, to je jasné, ale ostatní prohřešky jsou velmi a velmi diskutabilní. Upadne kolo a a při srážce 10 mrtvých. Je to cena za civlizaci, kterou musíme podstoupit a nedá se s tím nic dělat. Jen dalším technickým vývojem... Dzp.

R. Olbert 11.3.2015 9:21

Něco k výši trestu:

Opilý řidič zabil v jiném vozidle 4 lidi.

Od soudu odešel s trestem,který se nijak nelišil od zde popisovaného případu.

Nastoupil do vězení, kde strávil necelé tři měsíce a protože to byl sportovec - státní reprezentant, dostal od tehdejšího humanitárního bombarďáka milost (prý státní zájem) a šel domů.

Na svobodě se stihl uchlastat,takže se vyhnul tomu,co by mohlo potkat po třech a půl letech, za slušné chování propuštěného mladíka, totiž vendeta pozůstalých.

P. Kmoníček 11.3.2015 8:31

Re: Advokátka

Zajímalo by mne,zda má zaplatit poškozený lak na blatníku.

P. Švejnoch 11.3.2015 8:28

Re: Žel, nemáte pravdu.

Ano, příklad s úchylem není úplně ten správný.

Přesto tu panuje určitý nesoulad v udělovaných trestech za podobný průběh a výsledek činu: Včera potvrdil odvolací soud trest myslivci, který zastřelil na poli spícího muže. Myslivec byl taky opilý a jistě chlapa zastřelit nechtěl. Přesto tento dostal pouhých 3,5 roku.

Myslím, že oba činy jsou souměřitelné jak co do průběhu, tak co do výsledku - a přesto je trest diametrálně odlišný... Proč?

L. Křivan 11.3.2015 8:16

Žel, nemáte pravdu.

Berou v potaz úmysl.  Když někoho neúmyslně, byť z nedbalosti nebo nešťastnou náhodou, zabijete, je to něco jiného než úmyslný čin buzeranta, který opije a znásilní kluky.

J. Ptáček 11.3.2015 8:14

Advokátce bych vlepil facku

Advokátce bych vlepil facku a kdyby se ohradila, konstatoval bych, že přece mohla uskočit ...

A. Alda 11.3.2015 8:08

Chcete, aby byl advokát součástí obžaloby?

Advokát je placen svým klientem za to, aby ho z maléru vysekal. Ne za pravdu, ne za pomoc soudu, ne za odhalování pravdy.

A aby nesměl lhát obžalovaný, to už by byl jenom krůček k legalisaci tortury.

A. Alda 11.3.2015 8:06

Žel, máte pravdu.

Hierarchie trestů je u nás zvrácená. Zabijete - a je to za pár. Nikoho nezabijete, ale Váš čin směřuje proti vládnoucí ideologii - a z kriminálu nevylezete.

Z. Žabička 11.3.2015 7:25

Advokátka

To tvrzení bylo tak absurdní, že to obžalovanému uškodilo. Kupodivu. Jinak bychom opravdu museli všichni uskakovat! To ovšem neznamená, že odvolací soud uzná povinnost občanů uskakovat.

Chudák ta vietnamka co se postavila do cesty "nadčlověku". V tom případě bylo právo nelézt mu do cesty úplně vynecháno. Ona tam šla vědomě!! Proč to vůbec soudili, že paní advokátko?! Kdyby, nedej bože, ta paní zemřela, tak obhajoba podle advokátky by prohlásila, že to byl pokus o sebevraždu ve stádiu dokončení.

T. Vodvářka 11.3.2015 6:14

A což teprve Roman Janoušek?

opilý jak zákon káže /přes 2 promile je těžká opilost/, nabourá auto tím, že jaksi neubrzdil. Nezastaví, odjíždí, poškozená se jej snaží dojet a zastavit. On dvakrát naznačí, aby ten odpudivý hmyz před jeho kapotou vypadl. Ona si říct nedá, a tak do ní jako správný mistr světa prostě najede /ve slušné společnosti se tomu říká pokus o vraždu /. To, že jí nezabil ale jen doživotně zmrzačil, je věcí náhody a nelze to brát jako polehčující okolnost. Pak ujíždí a poté utíká před policií.

Kolik že to dostal ? 4,5 roku. Bude se slušně chovat a za 2,5 roku je venku z basy a je opět pan Čistý.

P. Dvořák 11.3.2015 2:44

Re: Advokátka

No přece v našem pokřiveném světě může jak obžalovaný tak i jeho advokát použít prakticky cokoliv a ještě to má ohlídáno pokřivenými právními předpisy typu Ústava nebo Listina základních práv a svobod.

Tak si říkám, jak dlouho bude trvat, než bude při obhajobě vraha možno vraždit. Samozřejmě ústavně a listnoprávosvobodně.

K. Hinz 11.3.2015 2:26

Advokátka

Co na to Advokátní komora ? Etika advokáta ? Obyčejná slušnost advokátky, která hájí vraha tím, že oběť měla dost času před vrahem uskočit ? Co novináři ? Nevšiml jsem si, že by na paní advokátku reagovali - vždyť mají moc práce s Ukrajinou.

11.3.2015 1:44

šli na pár piv

bylo jich víc

jsem starý jak metuzalém

J. Jurax 11.3.2015 0:48

No jo,

k soudu si nechodíme pro spravedlnost, ale pro rozsudek.