30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Diskuse k článku

PRÁVO: Klikatá cesta k humanitě

Začátkem ledna odvysílala veřejnoprávní ČT24 reportáž z chráněné dílny v Nové Pace, jejíž zdravotně postižení zaměstnanci upravují padělky oblečení a obuvi, které by prý jinak skončily ve spalovně. Oněch 1 600 kusů falzifikátů jim předala Česká obchodní inspekce, která je zajistila při kontrolách tržnic i kamenných obchodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 14.2. 2020 15:31, přehled diskusí

J. Jurax 14.2.2020 15:31

No, jak patrno, právní stát jsme až tak, že uplatnění práva se jeví kontraproduktivní až debilní.

A to s tím clem a DPH je další, byť malý ukazatel ztráty suverenity, které jsme pozbyli vstupem do EU, jež strká čumák do každé maličkosti a nutí do nesmyslného plýtvání.

Kdyby si ti blbečkové z brusele posedlí bojem proti zločinnému kysličníku aspoň uvědomili, že i padělaný tovar za sebou nechal uhlíkovou stopu, která se završí jeho spálením produkujícím další zločinný kysličník a netrváním na předpisech o clu a DPH v tomto případě umožnili využití onoho tovaru, byl by to dosud jediný klad kysličníkové hysterie ...

L. Písařík 14.2.2020 11:35

Jenom dotaz: A nejsou ta trička úplně stejná, co se kvality týká, jako ta s logem výrobce? Připadá mi, jako báječný obchodní trik, přinutit zákazníka, aby zdarma nosil reklamu výrobce a ještě si na tom zakládal. Dokonce, při posouzení těch nositelů mi to připadá jako dost pitomé. Neměl by výrobce zaplatit spíš zákazníkovi za to, že mu dělá reklamu?

P. Boublíková 14.2.2020 5:38

Zajímavý článek, ale zeptám se: clo a dph se přece musí vypočítat z nějaké ceny zboží. Tu určuje u padělků kdo?

P. Dvořák 14.2.2020 3:45

Mnoho let chodím v botách ADIDAS. Kde jsou ty časy, kdy se v těchto botách dalo odchodit (skromně počítáno) minimálně pět, ale ve skutečnosti mnohem více kilometrů. Klidně dvojnásobek. Dnes jsou to prostě se vším všudy čínské (vietnamské) boty se třemi pruhy.

Strčte si do kabele tu vaši ochrannou známku.

Pozn: nekupuji na tržišti.

P. Dvořák 14.2.2020 3:49

Uklouzlo mi slovíčko: ... minimálně pět TISÍC ....

:-)