3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Diskuse k článku

PRÁVO: Jak protáhnout soudní proces

K hlavním příčinám nespokojenosti veřejnosti se stavem justice patří úmorná délka trestních procesů. Čtenáři, kteří mi píší, většinou její příčiny nechápou a domnívají se, že náprava by byla možná, jen kdyby se všemocnému ministrovi spravedlnosti chtělo: stačilo by upravit právní předpisy, zavést pevné procesní lhůty, v kterých musí být věc vyřízena a začít vyhazovat soudce, kteří se loudají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sládeček 3.7.2022 13:19

K naší slavné soudní stolici se snad ani nebudu vyjadřovat.

F. Zrcek 2.7.2022 17:33

Znovu se skláním před moudrostí pana Françoise Rabelaise. Vše zapadá, soudit je třeba do té doby, než jedné straně dojdou prachy. S obhájcem ex offo už žádné potíže nezpůsobí a vynesený rozsudek bude platný.

F. Navrátil 2.7.2022 10:12

Soudy, právo a spravedlnost, proč nikdy nesetkají se spolu?

P. Hatina 2.7.2022 3:52

Tedy, gratuluji, poměrně přesně popsáno. Jenom tedy, že právě tyto popisované okolnosti narušují ústavní práva občanů, jak je uvedeno v Listině základních práv a svobod, čl. 38. kde je výslovně uvedeno "..Článek 38 (2) Každý má právo, aby jeho věc byla projednána ..bez zbytečných průtahů "..

Čímž se pak vracíme na začátek článku " jen kdyby se všemocnému ministrovi spravedlnosti chtělo"- přece na toto porušovaní ústavních práv se odvolal prezident Klaus při své rozsáhlé amnestii v roce 2013. Asi není divu, že byl za tuto neúctu k našim soudům, sám potom ústavně obžalován..;-D

A pak ještě druhá technická, jestli je i v článku zmíněno ".. Předání věci jinému soudci znamená nejen přetržku a průtahy v jednání, ale také provedení celého řízení znova od samého začátku." - na to jsem tu upozorňoval v reakci minule, že právě tyhle a ještě větší průtahy hrozí v případě soudu s panem Babišem..- že soudce Šott dostal ten případ přidělen v době kdy už odchází na jinou práci. Takže se dá čekat, že ho v nějaké budoucí době (několik let procesu?) předá jinému soudci a ten bude provádět celé řízení znovu od začátku?