15.12.2019 | Svátek má Radana, RadanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Dvojí odpadŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 15.7.2014 9:10, přehled diskusí

Re:
Autor: V. Hošek Datum: 15.7.2014 8:01

Pane Brzák,

na vašem příspěvku je zajímavé jak uvažujete Vy. Spravedlnost je velmi drahá věc, obviňujete stát, že nestanoví systém lépe. Systém je stanoven tak, aby byl co nejjednodušší. A do jisté míry se i osvědčil, než do něj obce začaly vpašovávat politiku, toho osvobodit, že je v zahraničí, ve vězení, v Praze apod. tato hra na spravedlnost není spravedlností je pseudospravedlností.

Dále občané stále dávají nesmyslný význam tzv. trvalému pobytu, když je to jen evidenční záležitost.

Vsadím boty, kdyby se přijal "spravedlivější" úzus, byl by jste první kdo by kritizoval neúměrné transakční náklady na spravedlnost. Jen tak mimochodem, poplatek za odpad není platba za službu, to je poplatek obci na provoz systému svozu odpadů. Dále je ještě zajímavé, že si všichni myslí, že je z tohoto poplatku hrazen svoz směsného odpadu, ale to je jen polovina (nyní možná již menší) problému. Z čeho se platí svoz objemného odpadu, provoz sběrných dvorů, separace úklid, černých skládek to Vás asi vůbec nezajímá.

Pokud mate dum ve venkovskem mestecku,:
Autor: P. Sulc Datum: 15.7.2014 1:37

proste budete za odpadky platit, at uz tam bydlite nebo ne, ci jestli dum pronajmete. To je preci vase vec; kdyz tam budete jen dva mesice pres leto, budou odpadky, prijedete obcas na par dni, budou odpadky. Mesto vam preci nemuze posilat nejaky ucet za jazdy den.  A totez plati pro kanalisaci, mesto nemuze nainstalovat nejaky hovnomer ci chcankometr. Jestli v tom vidite prikori, barak proste prodejte. Nebo ten byt ve meste.

Je-li autorovi zatěžko platit ročně 500.-Kč:
Autor: F. Doušek Datum: 14.7.2014 18:02

za svoz odpadu, jak potom řeší zálohy za el. energii v nevyužívaném bytě, které jsou řádově vyšší (dle sazby)?

Re: Je-li autorovi zatěžko platit ročně 500.-Kč:
Autor: V. Petrová Datum: 15.7.2014 9:10

elektřinu každý rok vyúčtovají a přeplatek buď vrátí, nebo nějaký měsíc neplatím. Například v Praze teď nebudu platit zálohu na elekřinu půl roku. Heč !

Kamerový záznam:
Autor: E. Pavel Datum: 14.7.2014 11:21

Řešením je, nechat se denně natáčet na video před nějakou jasně pražskou nemovitostí, kde jsou v záběru hodiny s datem. Pak to časosběrné video přehrát paní na magistrátě a je hotovo. :-)

Platím za tři popelnice, heč ?:
Autor: V. Petrová Datum: 14.7.2014 9:47

Za jednu jako podnik ( OSVČ ) 4 x 350,- Kč za rok. Do té také dávám odpad, ale je ho tak málo, že popelnici ztěží naplním jednou za 14 dní. Za druhou ve vedlejší vsi, kde de facto bydlím, ale popelnici jsem odmítla vyfasovat, protože odpad vozím do té první. A za třetí ( podíl ) v Praze, kde mám byt v OV, v němž občas přebývám, abych také nabrala trochu kultury a smogu. Zhruba 25x za rok hodím do společné popelnice malý igelitový sáček s běžným odpadem za 2 - 3 dny a sem tam nějakou láhev, plast a papír. Samozřejmě tříděně. Stejně tak ve vesnici, kde opravdu bydlím ukládám papír, plast a sklo.  Celkem zaplatím za odpad cca  dva tisíce za rok. A mám klid, nehádám se. Podobně je to s pejskem. Mám vlčáka, který hlídá podnik. Ale přihlášený musí být v Praze ( jestlipak má paní Kvitová přihlášeného pejska v Monaku ? ) a platit za něj musím 1.500,- ročně, ačkoliv Prahu neviděl ani mžournutím očka a naopak tvrdě pracuje coby hlídač stovky km vzdálen od Prahy.  Co naděláte, takové jsou předpisy a úředníci jsou placeni za to, aby je prosazovali a ne za to, aby používali zdravý selský rozum. Nějaká kontrola by jim to ještě mohla vytknout a persekuovat je. VÁŽENÍ, NECHCETE SE PUSTIT DO PSANÍ NOVODOBÉHO ŚVEJKA ?

Naskýtá se otázka, jestli chceme takovéto úředníky, :
Autor: P. Vaňura Datum: 14.7.2014 21:29

nebo dokonce chceme-li takovýto stát! Paní Kvitová by mohla poslance Humla "odpálit" větou, že nebude platit daně v Česku, aby politici, jako poslanec Huml měli co rozkrást!

Protože poslanec Huml dobře ví, že NEMŮŽE paní Kvitovou zbavit občanství a akorát vede populistické kecy by si takovouto reakci více než zasloužil!!!

Pane Malý,:
Autor: F. Svoboda Datum: 14.7.2014 9:43

podejte podnět k ombudsmanovi. Snad se toho ujme s. Křeček, který bude mít alespoň nějakou činnost a nebude mít tolik času na zaplevelování zdejšího " Psa ".

:):
Autor: J. Vlasák Datum: 14.7.2014 9:39

Předpokládám, že vzhledem k přímým platbám za odpad magistrátu bydlíte v obecním. Je Vám zatěžko, za nadstandard prázdného bytu, který nejspíš držíte jenom proto, abyste si mohl občas ve vaně ohřát nohy a do koše neodhodíte ani obal od nanuku a to bez ohledu na délku pořadníku na obecní byt v ČB, připlatit 500/rok?

Je zajímavé, jak vše souvisí. Způsob Vašeho uvažování ve smyslu výjimky z pravidel přesně odráží českou mentalitu i např. v soudnictví, kde jsou jasně a exaktně dané paragrafy ohýbány podle mysli úředníka. Zrušte trvalý pobyt a nebudete mít problém, ale také o čem psát, nicht wahr?

Re: :):
Autor: R. Brzák Datum: 14.7.2014 10:55

Pane Vlasák,

je zajímavé, jak uvažujete Vy. Autor žádnou výjimku nechce. Jen se ptá, proč platit za službu, kterou nevyužívá. Váš náhled na věc je přesným popisem většinového uvažování v naší zemi, kdy se lidé sklání před státem z kombinace lenosti a zbabělosti. Nebo možná z té základní "neinformovanosti" o faktu, že stát tvoří já sám - a tudíž v oblastech, kde jako občan tohoto státu narazím na zjevný nesmysl, mám občanskou povinnost do podstaty věci rýt, dokud společně s mnou placeným úředníkem nedojdu k smysluplnému řešení.

autore:
Autor: F. Matousek Datum: 14.7.2014 9:26

Autore, jeste ze nemáte víkendovou chalupu. Platil byste trikrát.

Ono je to o lidech...:
Autor: J. Aspirin Datum: 14.7.2014 9:00

... dcerka je dlouhodobě mimo ČR, má trvalé bydliště u mě a našemu úřadu stačilo vízum - a popelnici neplatí :-)). Zkuste to také, zažádejte o vízum (pracovní, na 5 let) až ho dostanete vstupte do toho státu, okopírujte vízum a jeďte zpět. No a máte na pět let pokoj - budete v Praze a v ČB budete 5 let předkládat vízum z příslušného státu :-))...

Také je možnost předložit účty z obchodu. :
Autor: P. Dvořák Datum: 14.7.2014 1:42

Na druhou stranu je pravda, že těžko budete dokazovat,že když kefír koupíte v Praze, pixlu od něho nevyhodíte v Budějovicích. A naopak šampon na vlasy koupený v Budějovících, možná vypapláte v Praze a tam také odhodíte pixlu.

Tady vidíte, jak obtížné to mají někteří naši dle Kalouska "úspěšní", kteří mají nemovitosti rozseté po republice a bydliště mají třeba v Monaku.

Chudák Petra Kvitová,:
Autor: A. Bocek Datum: 14.7.2014 6:44

v Česku se ani neohřeje a ještě aby platila ve Fulneku popelnici. Za paskvil může nelogičnost , že producentem odpadu není občan, ale obec.Vzniká tak obecní neřešitelný rebus.

Re: Chudák Petra Kvitová,:
Autor: J. Hejna Datum: 14.7.2014 8:16

To myslíte vážně?

Producentem odpadu je člověk.

Jak by "problém" řešilo, kdyby se váš návrh nepravdy bral jako pravdivý?

Re: Chudák Petra Kvitová,:
Autor: J. Hejna Datum: 14.7.2014 13:14

Napsal jsem blbost, omlouvám se.