Pondělí 17. srpna 2026, svátek má Petra

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

pvz

3. 11. 2009 2:16
Pane Jemelíku,

se zájmem jsem dočetl váš dlouhý článek. Dejme tomu, že fakta sedí, nad názory relativizujícími provinění Katařana se jeden pozastavaví, ale jako od zasvěceného jsem od vás čekal vysvětlení, PROČ sakra ten Pavel Němec obviněného vydal zahraniční justici. Může být, že má o katarské justici vyšší mínění než o vlastním rezortu, ale nebyl náhodou ministrem české vlády? Jestli tohle není na kriminál (maření výkonu spravedlnosti)... Politická smrt nestačí, jistě by se dala odvodit trestní odpovědnost. I kdyby nakrásně MĚL pravomoc vydat obviněného do zahraničí, pokud tím připravil české občany (ano, myslím ty vámi opovrhované nezletilé příležitostné prostitutky) o ochranu českým soudem, je to sprostý podezřelý a touhle dobou už měl bručet. To mi ve vašem článku chybí. Jinak dobrý.

0 0
možnosti

JUDr. fon Pilsen

2. 11. 2009 21:11
Ministr Němec udělal chybu!

 Ministr Němec udělal chybu, kdyby nevydal prince, - Katar by nám vyhlásil válku. A my bychom pomocí pronajatých Gripenů a našich 4 (slovy čtyř) tanků zvítězili, mohli jsme dnes mít vlastní ropná pole.

0 0
možnosti

O.M.

2. 11. 2009 19:51
Tohle mě zaujalo:

Bývalý proděkan plzeňské právnické fakulty a ústřední postava skandálu kolem ní Milan Kindl tvrdí, že jeho posudek v kauze katarského prince za něj vypracovali předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa a soudce Nejvyššího soudu Pavel Šámal.

Ty posudky se psaly až zpětně, po propuknutí mediálního skandálu. Rychle a přes noc, aby s nimi mohl pan ministr mávat do televizních kamer. A pak se zveřejnily jenom ty "vyhovující" - takže např.  posudek šéfa brněnské katedry trestního práva PrF MU prof. Kratochvíla, který se proti možnosti předání bez souhlasu soudu postavil, veřejnost nikdy neviděla.  Za to jí ukázali posudek Milana Kindla - který ani není trestař, ale šéf katedry občanského práva. Kolik lidí si toho všimne, že. Hlavně že to v televizi dobře vypadá.

0 0
možnosti

Dan

2. 11. 2009 19:49
Jemelíku, Jemelíku.... tys to zase posr.......

Jemelíku, ty si fakt neuvěřitelnej. Já bych to shrnul.

1) Katarskej princ porušil zákon

2) Před spravedlivým trestem ho (udělal co mohl) zachránil Pavel Němec

Z vtoho plyne co je Němec zač.

0 0
možnosti

petr

2. 11. 2009 19:01
,,nahý tanec na stole ..."

Vážený pane Jemelíku,kdepak jste přišel k tak odvážnému tvrzení, že doktor Salichov je disidenty nenáviděný? Pokud je mi známo , a mně známo je , doktor Salichov stíhal pouze jediného , v roce l992 již evidentně bývalého disidenta pana Jirouse Magora a to proto , že zcela obnažen tancoval v jedné z jihlavských hospod na stole. Byl stíhán za veřejné pohoršování , čož v roce l992 již opravdu jen těžko možno považovat za protikomunistický čin. Pana Jirouse Magora si jinak vcelku vážím a myslím si , že zase není tak úplný magor , aby po vystřízlivění nebyl scchopen jakés takés sebekritiky a za nahý tanec se alespoň trochu nezastyděl.. Nemyslím si , že by proto doktora Salichova nenáviděl. prasynovec zavražděného Antonína Škrdly z Babického procesu. A tak mě napadá, pane doktore Salichove, ještě nikdy jsem Vám za to , že jste se zasloužil za rehabilitaci povražděných a odsouzených v Babicích , nepoděkoval , tak tento dík ode mě dnes , prosím , přijměte , ač velmi opožděně. Vlastně si ani nevzpomínám , že by kdy Vám za toto někdo poděkovat. děkuji. Vážený pane Jemelíku , o co jste se zasloužil Vy?  O lži a nepravdy?

0 0
možnosti

žibřid

2. 11. 2009 18:34
pro autora:

Doporučuji srovnávat délku trestu pro katarského občana s délkou trestu třeba pro Opočenského. Naopak srovnání s délkou trestu za neúmyslné zabití (to neúmyslné jste vynechal úmyslně, že?) pro Motejla to nesouvisí. Jste žlučovitý demagog - přinejlepším. Možná jste navíc kamarád někoho z justiční mafie.

0 0
možnosti

jaroslav

2. 11. 2009 16:55
doporučení

Jemelíku,Jemelíku, od tebe něco číst,to je teda zážitek! Už toho raději nech!

0 0
možnosti

Sid

2. 11. 2009 16:24
Jiz Vam neverim...

Cetl jsem pana Jemelika docela rad, nebot nabizel jiny pohled na ceske pravni prostredi. Po tomto clanku zjistuji, ze jej nema cenu cist. Důvody uvedli nize diskutujici a je jich dost.

0 0
možnosti

Eva

2. 11. 2009 13:59
Pane Jemelík,

jak si můžete dovolit obhajovat bývalého  ministra Němce?!?!Takové svintstvo, které v tomto případě udělal, je opravdu strašné.Nutno ocenit odvahu soudkyně Křikavové!Člověku se až zastavuje rozum, jak něco takového můžete napsat!!!!!!

0 0
možnosti

na tom nesejde

2. 11. 2009 13:58
A ještě tohle:

Kdybyste měli čisté svědomí, byli byste první, kdo by chtěl tu věc dotáhnout až do úplného konce.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz