30.3.2020 | Svátek má ArnoštDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Co vše ten Rath chtěl dělat?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 27, poslední: 17.11.2013 22:14, přehled diskusí

Víte, pane doktore,:
Autor: J. Berger Datum: 17.11.2013 10:59

ono se občas přihodí, že absolutního hajzla, o němž to víte, který se tím ani nijak netají, nemůžete za konkrétní podraz vyhodit, protože je v tomto konkrétním případě stoprocentně obrněn. Tak ho vyhodíte za něco, za co ani moc nemůže.Probatum est.

Re: Víte, pane doktore,:
Autor: M. Prokop Datum: 17.11.2013 22:13

Pěkné to není, ale funguje to.

Jen je třeba dávat pozor na zneužívání.

doktore?:
Autor: R. Hroza Datum: 16.11.2013 11:07

"nikdo nám neosvětlil, jak vlastně měl hejtman ovlivňovat výběrová řízení".

Proč by Vám to měl někdo osvětlovat? To snad "osvětlí" žalobce soudu, vy advokáte?

Re: doktore?:
Autor: M. Šejna Datum: 16.11.2013 14:22

ne tak úplně. Rath je obžalován kvůli trestnému činu, takže ten čin musel být zdokladován již předem. Jinak by nedošlo k tajných odposlechům a k následnému zatčení. U soudu se pak musí Rathovi ten skutek prokázat a nikoli teprve vysvětlovat, co vlastně jako měl ten Rath udělat.

Re: doktore?:
Autor: J. Kulheim Datum: 16.11.2013 17:12

Ano, tak by to mělo být. Není možné zavírat lidi jenom proto, že si někdo myslí, že kradou. Rok a půl je dlouhá doba. Všechno mělo být dávno ukončené.

Re: doktore?:
Autor: M. Prokop Datum: 16.11.2013 21:54

Zřejmě je, pokud soud probíhá.

Pane Autore:
Autor: Z. Sohorova Datum: 16.11.2013 10:26

Tak ze jste to omlel ve vasem prispevku,tak jak to dela VK ze to nema ani hlavu ani patu a ted jiste muzete slavit vyhru,  ze uz mate sveho zlodeje a podvodnika a hlavne lhare doma Rath je jeden z nejvetsich lharu a zlodeju  v CR

Funguje to úplně jednoduše:
Autor: P. Heteša Datum: 16.11.2013 10:02

Dělá se to již 20 let ve stavebnictví standardně  a úplně jednoduše. Evidentně nejste vůbec v obraze (na rozdíl od Dr. Ratha), pak ale nechápu, proč o tom píšete. Postup je primitivní a je následující: 1.Projektant spočítá že zakázka je za 100 mil. 2. projektant je  uplacen a nadhodonotí požadované práce na 200 mil. ( a uvede je ve výkazu výměr). 3. vyhraje frma která dopředu ví, že to jde udělat za 100 a nabídne 150. Má suverénně nejnižší cenu. Udělá to za 100 (pořád na tom vydělá, protože i v té stovce je polštář) a těch 50 mega pošle Dr. Rathovi, který to takto zorganizoval. Tento postup má pak ještě spoustu různých variant a podvariant od firem které mohou tvořit křoví a pod. Opravdu je to zcela standardní.

pane Hetešo:
Autor: M. Šejna Datum: 16.11.2013 14:20

problém je, že ty zakázky a jejich ceny kontroloval soudní znalec a nenašel v ocenění zakázek žádné chyby. Jinými slovy - zakázky byly nabídnuty ve standardních cenách dle normovaných položek. Tohle je opravdu problém pro policii i pro státního zástupce. Státu ani veřejnému sektoru nebyla dle znalců způsobena žádná škoda. Rath ale nejspíš úplatky bral, ale ty úplatky nebyly z předražených zakázek, ale ze zakázek ve standardních tabulkových cenách. 

Z uvedeného plyne, že firmy jsou schopné státu nabídnout stavební práce za standardní ceny a přitom jsou schopné i tak vytvořit zisk a ze zisku uplácet. Následně z toho plyne, že tyto firmy nejspíš uplácejí všude a všechny. Tedy úplatky berou všichni. Jen Ratha při tom nachytali.

Re: pane Hetešo:
Autor: M. Prokop Datum: 16.11.2013 21:58

Soudní znalec vyčíslí tu cenu, na které se se zadavatelem odhadu dohodne.

Probatum est.

pane Prokope:
Autor: M. Šejna Datum: 17.11.2013 11:43

soudního znalce určuje soud a tento znalec pracuje pro soud a nikoli pro obžalovaného.

Re: pane Prokope:
Autor: M. Prokop Datum: 17.11.2013 22:14

Což na faktu nic nemění.

papaláši se snaží:
Autor: Z. Žabička Datum: 16.11.2013 7:54

dělat z nás blbce. Tatínek Rath má pod podlahou milióny, Drát se prochází s milióny v krabici, v parlamentu  horuje za chudé, dvě rodiny stíhá zabezpečit, další milenky mu jistě nedávají zadara. On a jeho souputníci na bilbordech požadují správně fungující stát - proč už nejede finanční úřad po příjmech a jejich zdanění. Taťka má jistě řádná daňová přiznání na 30 melounů, Drát jistě těch x mega zdanil.....Proč se někdo nepodívá na přiznání - vždyť soc. horují za milionářskou daň. Já odhaduji, že ty peníze nebyly zdaněny. Kdo z nás na to má?

Re: papaláši se snaží:
Autor: P. Lenc Datum: 16.11.2013 8:15

To už mně také napadlo.Po malém živnostníčkovi je schopen finančák jít do minulosti, ale u někoho to prostě nejde.Nebo to je jinak?

Tak to autore více čtěte:
Autor: S. Sedlák Datum: 16.11.2013 7:35

Od začátku se píše, že ve hře byla speciální firma, která výběrová zařízení organizovala. Nějaká ML Compet. Byl v tom zapleten svého času nějaký Bušina a u Rathovy kauzy nějaká pipina, která si postavila barák za 10 mega a neřekne a neřekne odkud to má. Jednatelka firmy je jednou z obviněných.

Pokud Ratha neodsoudí bude to jen důkaz neschopnosti našich orgánů činných v trestném řízení.

P.S. Rath dělal lumpárny už za prezidentování v ČLK. Komu by prošlo neuvedení sponzorského daru 5 Mega v účetnictví, lumpárna s Klimovičovou a úplatky za inzerci v časopisu komory? Tatík asi měl dobré kontakty. Na 7 Mega v krabici, ale nestačily.

Nevím, nevím, ukecaný státní zástupce, který:
Autor: J. Vavrochová Datum: 16.11.2013 7:21

každý svůj krok ihned sdělí médiím, to by asi nebylo moc na místě.

Vyšetřování, které by probíhalo za současného okamžitého publikování médii, by asi nikdy nemohlo nic vyšetřit, protože by se potenciální pachatelé a svědkové domlouvali podle zveřejněného na dalších výpovědích a obhajobě. To by se to advokátům obhajovalo, kdyby všechno hned probírala média a novináři extrapolovali příští dění!

A mohli bychom zrušit soudy, protože všechno by již vyřešili advokáti a novináři.

Nejlepší, podle mě by bylo, kdyby se teď o panu Rathovi přestalo v médiích spekulovat a počkalo by se, až o jeho případném zločinu rozhodne soud. Pak on se jistě odvolá atd., ale jakékoliv závěra, činěné lidmi neznalými podrobností, jen čeří hladinu a odvádějí pozornost od věcí podstatně důležitějších.

Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: J. Holiš Datum: 16.11.2013 6:14

Konečně je Rath údajně dočasně na svobodě. Takový cirkus novodobá ČR ještě nezažila při jeho převážení k soudnímu jednání do Prahy při kterém byl doprovázen kolonou vozidel a vrtulníkem, jako kdyby se jednalo o těžkého zločince, který vyvraždil několik osob. Dle vyjádření jednoho z diskutujících na těchto stránkách, chybou Ratha bylo vystoupení z ODS, kdyby v této straně setrval, byl by řádným občanem. Uvádím mimo jiné přípa senátora Nováka a jeho přijetí 40 milionového úplatku, po dlouhých tahanicích nakonec odsouzenému ke směšně nízkému trestu, dále několika milionovou zpronevěru ředitelky pražské soukromé VŠ, později rovněž odsouzené k podmíněnému trestu a vzápětí omilostněné presidentem VK. Rovněž Klausova novoroční amnestie, která se týkala vedle drobných zločinců, kteří jsou z části opět za katrem, hlavně největších zlodějů a korupčníků, kteří připravili svoji snahou o "zbohatnutí" republiku a tisíce občanů o miliony. Ať nám vládne pravice, nebo levice, v každé se najdou jedinci, kteří se chtějí obohatit na úkor druhých, je však na ostatních zákonodárcích jim v nekalé činnosti zabránit, přijetím takových norem a opatření k omezení nekalých praktik. Nikdo není dokonalý, Rath byl vynikající řečník, vyjadřoval se slušně a věcně, šel jak se lidově říká řadě lidí na nervy, hlavně v parlamentu různým Kalouskům, Němcovým, Bendům, těmto jeho zatčením spadl kámen ze srdce, s radostí mohli otvírat šampaňské a slavit. Nyní je již pro ně neškodný a můžou pokračovat dál ve svých praktikách, pokud jim to ostatní připustí.

Re: Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: M. Martin Datum: 16.11.2013 9:37

Pane Holiš vy můsíte být hroznej vůl.

Re: Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: M. Chmelíček Datum: 16.11.2013 10:13

Pan Holiš se pouze řídí starým známým bolševickým heslem: Gauner, ale náš.

Re: Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: J. Holiš Datum: 16.11.2013 11:38

Pane Martin, zřejmě se řídíte heslem, "podle sebe soudím tebe". Podobných korupčníků je v naše státě nespočet, jen se nepoužívá stejný metr, až bude se měřit všem stejně, bez ohledu na stranickou příslušnost, budu spokojen.

Re: Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: M. Prokop Datum: 16.11.2013 22:02

A arbitrem onoho stejného metru jste vy?

Re: Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: M. Prokop Datum: 16.11.2013 22:01

Možná nemusí, ale je.

Je jen málo věcí, které pro ODS mluví tak výrazně, jako že DRátha vyrazili.

Re: Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: Z. Sohorova Datum: 16.11.2013 10:32

Jezis pane J. Holiš    tak ze vy verite ze ta krabice mela met pro Ratha vino? a tech 7 mega co tam byli jsou co??  Ach jo

Re: Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: J. Holiš Datum: 16.11.2013 11:28

Vážená paní Sohorova, o těch 7 mega vůbec nepochybuji, pouze poukazuji na řadu gaunerů z jiných stran, hlavně ODS, kteří rovněž kradli, byli i soudně stíháni, i odsouzeni, ale tolik povyku jako kolem Ratha u nich nebylo. Další byli mnohem šikovnější, že se nenechali chytit. Jen si vzpomeňte na sarajevský atentát, což byl důsledkem financování ODS, sponzory Pepu z Honkongu, Pištu Báčiho a další, vše vyšumělo do ztracena.

Re: Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: J. Kulheim Datum: 16.11.2013 17:27

Mohl byste, pane Holiši, napsat co ukradli a kde. Pepa z Honkongu byl spatně zaúčtovaný dar. Jednalo se o daňový únik a to ODS zaplatila i s úroky. Neosočujte lidi jenom proto, že si myslíte, že jsou zloději. K tomu je potřebný důkaz. V účetnictví ODS by provedený forenzní audit, který žádné jiné pochybení neobjevil.

Na netu není problém nazvat někoho zlodějem. Zkuste to třeba v hospodě někomu, jenom tak bez důkazů, nazvat zlodějem. Možná by vás dotyčný vyléčil.

Re: Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: J. Malá Datum: 17.11.2013 5:06

A já s Vámi, pane Holiš, naprosto souhlasím. Kde je ten Katáni v sukních?  Na zakázku udělala Ratha , dostala koryto a od té doby o ní není vidu ani slechu. On ten Rath přece jen neměl tak tvrdě jet po Kalouskovi.Všem takovým se to nevyplatilo. A co tak pan Janoušek?Stále s řidičákem se projíždí svými drahými auty po svých državách v Chorvatsku, další vykutálenec žije v Monte Carlu a naši policajti jim chrání zdejší majetek. Že by tak vazba? Kdo by si to dovolil ? Vyšetřování skončilo, zapomeňte!!!

Re: Pozor na Ratha, ať se nám nevypaří.:
Autor: P. Zeman Datum: 17.11.2013 14:21

Milá paní Malá. Na to, proč Janoušek brázdí Chorvatsko se zeptejte Ištvana. A proč Rath držel v ruce krabici se sedmi megy, Ratha :-P.