5.7.2020 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a MetodějeDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Cesta do hlubin študákovy dušeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 41, poslední: 24.10.2009 13:51, přehled diskusí

Plzeň není žádná výjimka, výjimkou je snad UK nebo ČVUT:
Autor: Mgr. Milda Datum: 16.10.2009 21:08

jinak je pohled bezútěšný. Tržní hospodářství, neviditelná chlupatá ruka trhu rozděluje diplomy podle výhod, které to přinese těm udílejícím. Vlivní politikové si objednají doktorát nebo profesorskou hodnost, hloupý, kdo by nevyhověl, připraví se o přízeň panstva.

Re: Plzeň není žádná výjimka, výjimkou je snad UK nebo ČVUT:
Autor: PraetoR Datum: 24.10.2009 13:46

UK? Je to přesně deset let, co si PF UK zavařilo prodejem vstupenek do prvního ročníku. Jen CZ media velmi rychle zapomněla.

Hrubá chyba:
Autor: gnomon Datum: 16.10.2009 20:55

je považovat mariáš za hazardní hru. V mariáši jsou již od začátku ve hře všechny karty, proto nemůže jít o hazard ve kterém o výsledku rozhoduje náhoda.

Normalizační morálka:
Autor: Vlado Z Datum: 16.10.2009 18:18

Bez morálky je demokracie naprd. Ostatně, to je největší zločin komunismu - združstevňování i popravy národ ještě rozdýchal-to byly sviňárny, kterým se nedalo uniknout, šlo jenom tiše nenávidět a tak se zachovali duše. Dvacet let normalizace již národ neustál - na rodzdíl od předchozí doby šlo totiž poměrně slušně existovat, když člověk příliš nelpěl na dodržoivání svých morálních zásad. Páteře se ohly a už se nenarovnaly. Pan Klaus nedávno v rozhovoru pro rakušany nazval náš režim "reformovaným komunismem", to je výstižné. Zatímco do změny hospodářského systému jsme se po revoluci opřeli zčerstva, do změny morálky se téměř neinvestovalo. Ostatně-přiznejme si úpřimně- ten komunismus nás štval právě pro ty banány, gumičky do stěračů, boty správné velikosti a vysvícené výklady ve Vídni. A ne pro jeho nemorálnost a nesvobodu.

Způsob myšlení a schopnost oproštění se od svých zásad jakmile jsou na překážku -ty v lidech zůstali -a to bez rozdílu věku a vzdělání. Vzdělance to možná postihuje dokonce více, protože byly za komunistů pod větším tlakem než dělníci na venkově.

Během totality se absence morálky podepisovala spíše na tichém úpadku společnosti a všeobecném drobném rozkrádání, v systému "co není výslovně povoleno, to je zakázáno", byla vynalézavost darebáku omezena samotnou obecnou nesvobodou.

Dnes v svobodnějším systému všechen ten kal vyplaval na povrch i díky svobodě médií, jež o tom informují či samy ty kauzy iniciují, to dříve být nemohlo. To je taky hlavní (pasivní) sebeočistný mechanizmus, který funguje -jenže pomalu. Nezačneme-li do tohoto procesu aktivně zasahovat, budeme se v tomto marasmu máchat ještě hodně dlouho. A btw. - ti studenti mě taky naštvali, takhle bude ta změna k lepšímu trvat ještě déle, než jsem si troufal doufat... Ty tendence v senátech byli vždy, ale bránili jsme se jim i korupci ze strany kandidátů na děkana, to, že v Plzni převládli, je skutečná hanba a vítězství zbabělosti nadevším.

Re: Normalizační morálka:
Autor: Mgr. Milda Datum: 16.10.2009 21:09

R^R^R^

jen tak na okraj:
Autor: zed Datum: 16.10.2009 16:26

http://zpravy.idnes.cz/o-plzenska-prava-se-s-pospisilem-utka-obhajce-fotbalovych-kapriku-1cz-/studium.asp?c=A091016_142201_studium_abr

Ten člověk kdysi předsedoval představenstvu Železnobrodského skla, tak ještě uvidíme...

Re: jen tak na okraj:
Autor: zed Datum: 16.10.2009 16:27

oprava - dozorčí radě

Re: jen tak na okraj:
Autor: Šerlok Homeless Datum: 16.10.2009 19:27

Jak to s Železnobrodským sklem dopadlo? Našel jsem jeho IČO 60278226 na stránkách http://zeleznobrodske-sklo.trade.cz/, ale v obchodním rejstříku:

http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/index?sysinf.@typ=or&sysinf.@strana=searchSubject

 jsem je nenašel ani podle názvu, ani podle IČO:

a taky...:
Autor: milan Datum: 16.10.2009 16:03

by mě zajímalo,jak najednou dostudoval podvodník Kalvoda......:-D?

Re: a taky...:
Autor: ijáček Datum: 16.10.2009 16:16

No, ten asi dostudoval zcela normálně. Ono to je někdy nejjedndušší, pokud na to má shopnosti - a to Kalvoda určitě má.

Re: a taky...:
Autor: hana Datum: 16.10.2009 18:04

i vy jeden naivo......;-D

ZUČ je dobrý spolek:
Autor: honzak Datum: 16.10.2009 14:56

Teď přiznali borci ztrátu kulatého razítka;-D

Co přiznají v pondělí? Chytne knihovna? Zaplaví se archiv? Nebo to celé shoří od ledničky?

Re: ZUČ je dobrý spolek:
Autor: Mgr. Milda Datum: 16.10.2009 21:14

V době počítadel vám kulaté razitko zfalšuje výrobce tištěných spojů za hodinku. Bude hezčí, než ten originál. Shoří ten celý binec  zajisté od vařiče knihovnice, která si vařila čaj a musela na chvíli odběhnout. Jsestli už hoří, nebo teprve pozítří, to nám sdělí LN.

Damy a panove:
Autor: Monte Christo Datum: 16.10.2009 14:26

Pokud jste cetly tento uverejneny dopis Radovanu...Tak jste se znej scela jasne dozvedely,ze pokud stanete pred SOUDEM CR!!! Nemusi tam na VAS cekat soudce,ktery Vas bude soudit podle Ceskeho prava a bude tedy dodrzovat prisahu kterou slozil...Coz je velmi smutne...Za tuto svobodu jsme v roce 1989 nedrzely hrde prapory ceske republiky a zadaly zmenu...A profesori ci reditele nam rikaly oblibenou vetu:Honzo ci Karle jetly to nevyjde budete muset zmizet na zapad...Ac samy byly komuniste...A proto je treba zmen...A pane soudce pokud jste soudce na spravnem miste scela Vas chapu proc jste napsal tento dopis...Nicmene lituji toho ze mozna ve vasich radach jsou lide kteri jaksi na svuj titul nemaji pravo...

Monte Christo Praha Ma zeme Me srdce

nevyžádaný mail:
Autor: woka Datum: 16.10.2009 13:33

"Povídala kráva krávě:/ neruš, čtu si skripta právě./Já jsem totiž chytrá kráva/ a studuji v Plzni práva./Až tam přijdu čtyřikrát/budu dělat doktorát../ Druhá kráva na to vece/ doktorát ten získáš lehce/ ba i diplom dostaneš/ale krávou zůstaneš..."

Je-li:
Autor: Jerome Datum: 16.10.2009 13:29

zmiňovaná kauza vrcholem pyramidy, bude u nás ještě hodně dlouho hůř než zle...Onen nezapomenutelný a naivní samet byl patrně jen malou záplatou na velmi, ale opravdu velmi hrubém pytli. A to ještě ledabyle spíchnuto, že....

není to sranda:
Autor: ivan minařík Datum: 16.10.2009 13:03

 Článek je vtipný, ale nejsem nijak zvlášť pobaven. To co se na plzeňské univerzitě stalo není něco jako dopravní přestupek, považuji to za těžký zločin a tresty by měly podle toho vypadat. Zrušení plzeňské právnické fakulty musí následovat. Argument, že na fakultě pracují i skvělí a poctiví machři nepřijímám. Nemyslím, že se tam všichni lumpáren osobně dopouštěli. Ale pokud nebyli slepí a hluší museli o tom vědět, nebo aspoň tušit.

Máme-li trochu lidsky žít musíme mít něco, čemu můžeme věřit. A když už ne univerzitě tak tedy čemu?

já vám co jste si vyzvonili přeji:
Autor: franta tyčka Datum: 16.10.2009 12:55

Pamatuji hodně. Musím se omluvit, že jsem po hospodách nadával na komunisty. Kupříkladu jsem říkal, že za to, co dokázali by měli jezdit v trabantech a ne v šestsetrojkách.No a jak by měli jezdit tihle? Nejlépe na márách.Copak třeba Krejčíř uprchl?Co se tady děje je to co všichni chtěli tak ať slouží.Aspoň do toho VUMLu museli chodit předepsanou dobu. Absolvoval jsem KPŠ. Učilo se tam i jiné než ML. Když vidím, jak se studuje dnes nestydím se.A teď do mně. Ano je to všechno o ekonomice. Ale takovej bordel jakej je tady teď nebyl nikdy. Vyvraťte mi to banánama.

Re: já vám co jste si vyzvonili přeji:
Autor: Jerome Datum: 16.10.2009 13:39

Milý Františku Tyčko, je tu jeden markantní rozdíl. Za starého režimu platily totalitní limity. Pokud jsi je respektoval, a to potvrzuješ, měl jsi klid. Tak to prostě v totalitách chodí.  A pak během noci limity zmizely a lidé všech odrůd  prožívali a dosud prožívají chaos silvestrovské noci. Všechno, co není zakázané je dovolené. Člověk se tomu může vzepřít jen jako individuum, které tuto hru nehraje. Říká se tomu osobní svoboda, která neubližuje ani nezávidí jiným. Pokud bude takových lidí málo, budeme se v současném balastu potácet ještě dlouho.  Všech možných hospodářských, politických a jiných padouchů je trvale dost. Nebude-li nikoho, kdo by je nahradil, bude prostě cesta návratu k totalitním limitům, jak třeba nastavují mnozí ze současných hejtmanů, především onen středočeský. Jinak ti poradit nelze...

Re: já vám co jste si vyzvonili přeji:
Autor: franta tyčka Datum: 16.10.2009 16:07

Takže jestli tomu rozumím dnes limity nejsou?Každý musí respektovat limity. Jde jenom o to,jak je ten limitovaný postaven. Někdo limity musí dodržovat důsledně, někdo méně, někdo vůbec.Hlavně se mi nesnažte natvrdit,že tahle "demokracie" přinesla pořádek.Takovej bordel co je dnes jsem nezažil. Stačí si přečíst zprávy.Nejlepší je když tady argumentují 30ti korunama. O tom to přece není a každý to ví. Ale argumentovat o tom, kdo to všechno rozkradl a má z toho miliardový prospěch je na socky závidějící. Nejsem na tom tak špatně abych musel žít pod mostem, ani nezávidím, přesto mi přijde n emravné stát se za dva roky v ČR miliardářem Miliardářům zdar.

bejt:
Autor: ati Datum: 16.10.2009 12:22

to kratší, tak jsem si to možná přečetl. Taky pamatuji na strojárně v Brně kombinované studium s podmínkami, o kterých se nám deňákům ani nezdálo.

uff:
Autor: hradec Datum: 16.10.2009 11:55

Lepší, když vystuduje za dva měsíce právník, než kdyby vystudoval za dva měsíce lékař. Musím si dát pozor na MUDry made in Pilsner.

Díky, že vím, že nejsem sám,:
Autor: Jakub S. Datum: 16.10.2009 11:16

- koho už přes týden udivuje ta neuvěřitelná submisivita a pasivita tamějších studentů. Nějak mi to zavání. Dovedete si to představit ve Francii, UK, ve Státech?! Děkuju. Ani já ne. Ani náznakem...

Re: Díky, že vím, že nejsem sám,:
Autor: portwyn Datum: 16.10.2009 13:02

Asi jim to takhle vyhovuje - což je také smutné.

Re: Díky, že vím, že nejsem sám,:
Autor: woka Datum: 16.10.2009 13:54

naprostý souhlas, taky se divím, že už dávno nestávkují  - ale také ta paní vedoucí katedry, co jako jedna z mála upozorňovala na ten binec už dřív (jméno jsem zapomněla), říkala, že ji udivovalo ještě s jedním kolegou, že na jejich dvou katedrách je nějak velmi málo zájemců o diplomky, naproti jiným katedrám, kde se to zřejmě dělalo systémem "nějak se domluvíme". Proč by si pak stěžovali...asi jim taky nebude vadit, že jejich profesní kredit je a bude nula nula nic 

"tržně vyhnalo pekařské a zelinářské lobby z obchodních míst všech našich měst":
Autor: Jenda Datum: 16.10.2009 10:20

Blekotáte. Ale když ono se to tak krásně rozhořčuje ...

Moc pěkně popsáno!:
Autor: drak 2 Datum: 16.10.2009 10:11

;-)Skutečně poutavým a zajímavým způsobem jste sdělil národu, jaká je skutečnost. A to jste zmínil jenom práva. Obdobné je to v celé společnosti. To je ta Klausova  "neviditelná ruka trhu", aneb džungle, kde se hraje bez pravidel. Zbytky morálky jdou stranou. Samozřejmě jen u skupiny vyvolených s mimořádně ostrými lokty. Většina si ponadává, pracuje(pokud má práci), odvádí daně ať ti navrchu mají z čeho rozhazovat. Před zvolením Obamy presidentem ho informovaly tajné sluzžby, že ve východní Evropéě nastoupily vlády mafií!   Nemýlili se. Když vidím toho Kindla, který by v normální režimu musel bezodkladně skončit v lapáku, jak se směje, se studenty presentuje svoji novou knihu, je mi na zvracení v jaké době žiju. Narodil jsem se před válkou, svoje jsem si také za komunistů užil, ale dneska mohu směle říci, že to byli proti dnešním kádrům úplní žabaři!

    ještě jednou díky za pěkný článek!R^R^R^

Re: Moc pěkně popsáno!:
Autor: Martin Vlk Datum: 16.10.2009 10:29

Milý zlatý důchodcovský:

Jen bych vám chtěl připomenout, že ta škola je Státní nikoliv Soukromá instituce a že si tam nejrůznější existence dodělávaly tituly aby se později chytily ve Státní sféře. Protože uplacený diplom bez znalostí je vám v soukromé sféře na dvě věci. Zaměstnavatele zajímá, co umíte, nikoli co máte někde natištěno. Asi není náhodou, že tituly si dodělával kdejaký posl(r)anec nebo šéf policajtů.

No a za druhé, ten náš kapitalismus v hodně směrech stojí za .... Ale za ten váš ráj na zemi bych ho nevyměnil ani za zlaté prase. A zdůvodňovat proč, se mi zrovna vám zdá dost zbytečné. 

Re: Moc pěkně popsáno!:
Autor: portwyn Datum: 16.10.2009 10:32

Ale vždyť ti vyhození lumpové stejně končí jako poradci nebo co v soukromé sféře... Jinak s posledním odstavcem souhlas.

Re: Moc pěkně popsáno!:
Autor: kolemjdoucí Datum: 16.10.2009 10:47

Už to nehulte. Odpovídáte někomu úplně jinému na něco úplně jiného8-o