Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

J. Skotnica

2. 2. 2011 17:09
I já se připojuji

k souhlasu. A organizace TI, ke které všichni kverulanti zbožně hladí bych rozehnal.Vychází při svých hodnoceních hlavně z nas ranosti lidí, měsíčního svitu a vůně růží. Nedostatek "tvrdých" důkazů při našem paranoidním myšlení si lidé vykládají jako další důkaz zkorumpovaných soudů.

0 0
možnosti
PJ

P. Jirka

2. 2. 2011 19:27
Re: I já se připojuji

Rozehnat, ale kdeže. My všichni jim ještě z našich daní dáme dotaci. Doporučuji:

http://www.mvcr.cz/clanek/vysledky-vyberoveho-dotacniho-rizeni-v-ramci-dotacnich-programu-prevence-korupcniho-jednani-a-boj-proti-korupci-provozovani-protikorupcni-linky-199-pro-rok-2010.aspx

Opravdu neuvěřitelné čtení... Nestačil jsem se divat na co jdou mé daně :-(

0 0
možnosti
PJ

P. Jirka

2. 2. 2011 15:26
Vážený pane Kabelíku,

smekám před Vámi kloubouk, protože v téhle úchylné době jsem už dlouho nic podobně racionálního nečetl. Vynikající článek!

0 0
možnosti
MV

M. Vondráček

2. 2. 2011 12:44
skvělý článek

0 0
možnosti
LK

L. Kalina

2. 2. 2011 11:26
Pane Kabelíku

děkuji za tento článek, který bych rád podepsal.

0 0
možnosti
PH

P. Hofman

2. 2. 2011 10:06
NEPOUŠTĚT NA SAKA

Jako první bych použil parafrázi na zápis jednoho našeho intelektuálního Goliáše v pracovní knížce: "Nepouštět na saka", kterou bych u soudce Městského soudu v Brně Kabelíka nahradil v dokumentech jeho nadřízeného šéfa upozorněním: "Nepouštět na korupci".

To, co pan soudce požaduje je snem všech lumpů a nejen těch ve státní správě a politice ne celém světě. A bylo by dokončením onoho mistrovského díla pod pracovním názvem "Státní korupce": nám nakloněni úředníci sledováni námi nakloněnou policií kontrolovanou námi nakloněnými státními zástupci a když už není zbytí tak soud vedený námi nakloněným soudcem a to vše ve společnosti, kde občan nejlépe nesmí vlastnit nejen zbraně, ale i jakékoliv nahrávací audio-video zařízení, natož ho podle proti nám použít.

Někteří z nás si jistě ještě pamatují, jak v dobách nedávno minulých byla zařízení jako Xeroxy v podnicích pod zámkem a pracovat s nimi směl jen dobře prověřený komouš.

Ale jedno nám pan soudce sdělil jasně: už víme, kdo se u Městského soudu v Brně stane jeho budoucím předsedou.

0 0
možnosti
MV

M. Vondráček

2. 2. 2011 11:29
pane Hofmane

Stále mi vrtá hlavou, kde lidé jako Vy , berou odvahu někoho posílat na saka. Patrně to bude tak jak říkávala maminka Foresta Gumpa "pro hlupáka každý hloupý " . 

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

2. 2. 2011 10:02
Janyško, nic pro vás, vy nemusíte, vám to nedojde

TISKOVÁ ZPRÁVA AČMN

AČMN vítá posun v jednáních s protestujícími lékaři pozitivním směrem, stejně tak jako návrh přednesený ministrem zdravotnictví upravit finanční prostředky pro nemocnice o 2 mld. Kč. Je však nutno si uvědomit, že jde pouze o návrat k úhradám v roce 2009. V tomto smyslu tedy nejde o zvýšení letošních úhrad, odpovídajících současným nákladům a požadavkům na navyšování platů lékařům.

Návrh Ministerstva zdravotnictví na snížení akutních lůžek v nemocnicích o 10 000, tj. o 20 % představuje neúměrný zásah do nemocniční sítě, kterému nepředcházela analýza potřeb a dostupnosti nemocniční péče. Odporuje tradicím středoevropského zdravotnictví a jde opačným směrem, než zdravotnictví našich nejvyspělejších sousedů Rakouska a Německa. Snížení počtu lůžek samo o sobě nemůže přinést žádnou úsporu. Ve skutečnosti jde o návrh podstatně omezit finanční prostředky pro nemocnice, tedy o pravý opak toho, o co protestující lékaři usilují.

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

2. 2. 2011 10:04
Re: Janyško, nic pro vás, vy nemusíte, vám to nedojde

pardon, patřilo jinam

0 0
možnosti
KJ

K. Janyška

2. 2. 2011 9:04
Pane soudče, klobouk dolů, článek přímo senzační ! A přelomový ! Tak nějak si představuji funkci pravého soudce a v tomto duchu se musí svět ubírat !

Jen doufám, že také nemůžete zkousnout rozhodnutí o tzv kupčen í s hlasy !  Právně uchopit motivy k hlasování voličů i zvolených je tím nejdrsnějším a pravým útokem na svobodu jednotlivce a svobodně ustavený spontánní řád lidské interakce, který si jen lze představit ! A ministečrstvo vnitra a ministerstvo sparvedlnosti za to chystá až 3 leté tersty  ! To už opravdu hraničí s fašismem ! Dzp.

0 0
možnosti
MH

M. Hanko

2. 2. 2011 9:25
Re: Pane soudče, klobouk dolů, článek přímo senzační ! A přelomový ! Tak nějak si představuji funkci pravého soudce a v tomto duchu se musí svět ubírat !

Spontánní řád lidské interakce zejména narušuje, když nám všem stát sebere násilím střízlivým odhadem 100 miliard Kč každý rok, aby je věnoval spřáteleným firmám skrze předražené veřejné zakázky.

0 0
možnosti
MH

M. Hanko

2. 2. 2011 8:13
skandální článek

Nad argumenty pana soudce mi opravdu zůstává rozum stát. Podle něj snad platí, že je-li nějaký problém (korupce a neefektivní nakládání s veřejnými financemi) silným veřejným tématem, pak jeho veřejné pranýřování je automaticky populismus (a abychom nebyli populisté, bylo by nejlépe o korupci mlčet, ne?) a současně to jakýmsi způsobem oslabuje závažnost toho problému?

Dovoluji si panu soudci připomenout, že z našich daní se vydává ročně víc než 600 miliard na veřejné zakázky. Jak vysoká je podle něj efektivita v procesu zadávání veřejných zakázek? Každé jedno procento neefektivity znamená, že 6 miliard z našich kapes se nuceně, pod diktátem státu, přesune privilegované skupině soukromých osob či firem, aniž za to my jako občané máme jakoukoliv protihodnotu! Odborníci (např. Pavel Kohout) odhadují, že takto jsme (my občané) nuceni odevzdávat soukromým skupinám spřáteleným s politiky ROČNĚ částku přesahující 100 miliard korun!

Jak si vůbec dovolujete bagatelizovat tato alarmující podezření trapnými nálepkami jako "populismus"?

Pokud bychom se všichni chovali jako pan Michálek, pak je zřejmě důvodné předpokládat, že by to korupčníci měli výrazně těžší - je vám tohle trnem v oku, pane soudce? Pletu se, a nebo by z toho podezřívavý jedinec mohl vyvodit ve vztahu k Vám nějaké implikace?

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

2. 2. 2011 9:40
Re: skandální článek

já jsem to už naznačil, že takovýto "soudce" s takovýmto právním vědomím, je zmetek vzdělávacího systému a talár mu nenáleží

0 0
možnosti
VK

V. Kahánek

2. 2. 2011 7:12
Odposlech do každé hospody!

Dobře napsáno. Každý pátek nás sedí v hospodě kolem deseti u jednoho stolu. Nepřál bych orgánům činným v trestním řízení zpracovávat případnou Bondovu nahrávku z kteréhokoliv našeho pravidelného setkání. Bylo by tam všechno, od banálního přestupku až po vlastizradu.Jedn z nás se dokonce hlásí ke Spartě a má rád Tomáše Řepku!

0 0
možnosti
JJ

J. Jílek

2. 2. 2011 9:44
Re: Odposlech do každé hospody!

to je stejně "mistrnná" analogie, jako je "mistrnné" uvažování pana soudce....rozmělnit téma odposlechů vysokých státních úředníků v přímém výkonu funkce do analogií odposlechů kamarádů v hospodě, to se jen tak nevidí. Řekl bych, že oba máte v mozkovně jen háček na míchu....

0 0
možnosti
JC

J. Chládek

2. 2. 2011 6:48
No to snad ne.

Doufám, že tento článek je míněn z legrace, jinak je to opravdu o vysvlečení z taláru, vážený pane, váš pocit zákonnosti a smysl pro spravedlnost, v době kdy na jedné straně nezákonným jednáním utíkají miliardy a na druhé se berou příspěvky samoživitelkám, to je něco. Potěš nás pánbů. Doufám, že vám podobných je v tomto úctyhodném stavu jen hodně málo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz