23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

PRAVIDLA: Dost bylo práva

Kdysi jsem právo milovala. Šla jsem kvůli němu z Ostravy do Brna na školu a pak pracovat do západních Čech, abych coby advokátka lidem v nesnázích pomáhala. Dnes jsem z regulace a zbytečného práva nešťastná a stydím se za ně, za všechny ty povinnosti, regulace a paragrafy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 16.9.2022 15:03

Ale to je přece jejich záměr ! Zlikvidovat co jde . A nastolí "zachránou Demokratickou Diktatůru "?8-o

V. Pavelka 16.9.2022 14:56

Jděte do svého samolibého háje Diviš . Ta mediální lež majitelů demokrací o neviném západu ,který postrkovanou nevinou Ukrajinu (Věrchušku mocně sponzorovanou ) přepadlo Rusko ,jen pro nepotlačitelnou Imperiální touhu a krvelačnost z rozmaru ?! Je nekonečný příběh USA a západu o demokracii nejdemokratičtější § Která už nemá kam se šířit ,je z ní nenažrané netáhlo !Upadek je cítit na všechy strany ! Život nejde naplánovat ..

V. Pavelka 16.9.2022 14:33

Každý ministr spravedlnosti si velmi brzy zjistí že soudruzi v branži si hlídají svoje teritory !Jen boj se státními zástupci je sváděn bez většího ústupku z privilegií dlouho .. Pamatuji si v době kdy po převratu byli ustanoveni ST.Zástupci ,jeden z nich se pochlubil "My jsme hned po Bohu"!Radost z něj kapala a nejen ta ,měl jsem být jako svědek dopravní nehody , poslali mě domů ! ?

V. Pavelka 16.9.2022 14:09

V kterém rohu té obecné platformy Demokracie stojíte ?Diviš. Demos-kratos není váš majetek , se kterým můžete mlátit ostatní po hlavě ,jako třeba Madarsko nebo Rusko ? Japonsko ,USA, Indonézie !Na celém světě používají komunity rozdílný pohled na demokracii . Ta z EUEU má stejné berličky a nedostatky jako ostatní, nemá sebemenší právo statické majetnické dominance . vychovávat dospělé po světě ! To je drzá arogance a infantilita !Pocházející z Metrixu nejbohatších !Seberte jim kost a ubude hádek a rozděleného světa !

V. Pavelka 16.9.2022 13:48

Zůstante u kozy o které se mluví,Diviš !

V. Pavelka 16.9.2022 13:43

Liberalismus dnešní, je otočený a zneužitý od své podstaty ,Jako demokracie kterou si přivlastnili , z Opozice udělali opovržlivé Populisty ? Na tak nesmyslné hraně odtažitosti ? Že plnit sliby lidem je něco špatného ? Přitom i Liberálové jdou do voleb se sliby svým voličům taky ?! Jen si přisvojí právo že si budou vládnout podle svých představ ? A voličům do toho nic není?!§ To snad ne ?EU

V. Pavelka 16.9.2022 13:30

Připustil by jste Diviš aby NEliberálové vlastnili taky takové množství medií a nátlakových institucí jako Liberálové ??

V. Pavelka 16.9.2022 13:20

Paní Kovářová , vaše názory jsou jak sprcha po horkém únavném dni ,s vychlazeným pivem na závěr !Děkuji V

D. Laurencikova 16.9.2022 10:31

R^ A neni sam.

P. Vychodil 16.9.2022 10:14

Typický troll Diviš , ten zaplete Putina i do kuchařky na štrůdl ...

D. Laurencikova 16.9.2022 6:59

Vy prece stojite neochveje na strane EU s jejim Green dealem a Energiewende, s jejim likvidovanim narodni suverenity, s jeji podporou islamizace a stovkou pohlavi - (jak to jde k sobe?) a historickymi sankcemi proti Rusku, ktere EU mozna i polozi. Prave ctu v deniku Die Welt, ze vyrobci napoju stoji pred vlnou bankrotu, protoze nemuzou zaplatit horentni ceny za energie. To se tyka ostatne i pekaru a spousty ostatnich. Pisou, ze bude spotrebitel brzy stat pred prazdnymi regaly. Nepise to Putin, ale Die Welt - denik mainstreamu. Uz vidim, jak stoji spotrebitel pred prazdnymi regaly tam, kde driv stavalo pivo. To je zdarila politika! Slava Ukrajine, at zije EU!

D. Laurencikova 16.9.2022 6:33

A ktere, smim-li se ptat? Kdepak jeste je nejaka demokracie? Vlada lidu, skrz lid a pro lid?

Je vase mylna predstava, ze kdo o situaci premysli trochu objektivne a v sirsich souvislostech, potazmo kdo zvazuje okolnosti, ktere k te situaci vedly, ten tim vyjadruje "sympatie k agresivnimu Rusku". To je ta vase dnesni demokracie: "Kdo nejde s nami, jde proti nam"! Zabednenost a infantilita je to, v nejlepsim pripade.

E. Novotny 16.9.2022 1:22

https://blisty.cz/art/109752-cesi-zijici-v-zahranici-nejsou-zadne-cvicene-opice-pane-ministre.html

Asi tak. Chápu, že je to nudné pro českého člověka, žijícího v ČR, dokonce mi to bylo řečeno (jaká je nuda, když to stále dokola líčím, že mi po třech letech stále nebyla vyřízena žádost ve věci mého manžela) a stále dokola po mne chtějí stejný dokument, jenž má být notářský ověřen (až jsem ho poslala letos už dvakrát a v mě bance jsou z takové byrokracie naprosto užaslí). ale, bohužel, je to tak.

Snad neexistuje byrokratičtější instituce než český úřad.

Toto patri spis k Vasemu minulemu clanku - ale posilam to sem presto.

P. Diviš 15.9.2022 23:16

Jistěže ne. To je pouze vaše mylná představa, že kdo nesdílí vaše sympatie k agresivnímu Rusku je proEUnijní levičák.

Na straně demokracie stojím pevně, to jo.

D. Laurencikova 15.9.2022 21:26

Proc nam chce "liberal" kde co zakazovat? Protoze to zadny liberal neni. Zijeme v dobe prevracenych pojmu. Dnes: "Mir je valka, svoboda je zajeti, nevedomost je sila"! ;-)

D. Laurencikova 15.9.2022 21:17

Ale to vas prece vubec nerusi. Vy stojite pevne na strane "levicove liberalnich" "demokracii", ne?

P. Diviš 15.9.2022 20:41

Ano, to je klasický liberalismus, svoboda a zodpovědnost.

"Dělat si co chci" - anarchie.

Fakt je, že dnes se za liberála vyhlašuje kdejaký socan a Krásenští jim to "žerou".

E. Tkadlec 15.9.2022 18:12

R^

M. Vaněk 15.9.2022 17:22

Tu láhev musel hodit jeden člověk, ale odsouzení stejným trestem byli všichni tři... Popálené dítě je opravdu drastická záležitost, ale soud se vůbec nezajímal, co dělalo 5 dospělých ve vedlejším pokoji - byli vzhůru a popíjeli, a když odjela sanitka, šli popíjet dál do místní hospody... Taktéž se soud nevypořádal se skutečností, že zjevně neško o útok na osoby (láhev byla jen jedna), a sami obžalovaní tvrdili, že šlo cíleně o útok na kradené zboží. Prostě politický proces, který strčil do kapsy monsterprocesy z 50 ́let...

J. Farda 15.9.2022 16:17

Soud a právo? Dvě rozdílné kategorie - ale tenhle vrah tří lidí by už z vězení neměl vylézt! Rv

https://www.novinky.cz/clanek/stalo-se-ridic-ktery-autem-zabil-dva-horolezce-jde-do-vezeni-za-smrt-seniorky-i-tu-srazil-40408787

Z. Lapil 15.9.2022 16:08

On ten nadřízený taky funguje.

J. Vorlický 15.9.2022 16:04

No, já dnes i historicky chápu liberála jako člověka, který je proti autoritativní moci, který pro sebe a i pro ostatní žádá osobní, pracovní a profesní svobodu, přičemž je proti vměšování se do svobod ostatních. Tento přístup k životu vyžaduje spíš více osobní zodpovědnosti a morálky, tedy víceméně opak toho, co tu vidím dnes - tendenci věřit, že demokracie dává právo si dělat co chci.

L. Severa 15.9.2022 16:04

Soud. Jak již název říká, měl by spravedlivě každou kauzu po soudit. Jestliže bude na každou prkotinu paragraf pak se z nich vytrácí lidský činitel. Soudce by mohl nahradit počítač. Kdysi existovaly morální konvence kterými veřejné mínění bylo jakousi normou proto co se smí a nesmí. Jistě to nebylo vždy spravedlivé, ale lidé nemuseli studovat zákoník aby věděli co je po právu.

Z. Lapil 15.9.2022 16:03

A nebo se ty zákony propadnout do nebytí. Ziju v domnění, že autem se má jezdit nikoliv uprostřed pruhu, ale co nejblíže k pravému okraji vozovky. A víte, proč to píšu? Protože mně, zákona dbalemu člověku, je to úplně jedno.

V Anglii zase relativně nedávno zrušili zákon bít manželku po desáté hodině večerní.

Z. Lapil 15.9.2022 15:57

Werich: No dovolte? U nás se NIC nesmí, u nás je pořádek!

D. Uhlár 15.9.2022 15:00

Bohužel během let došlo k antagonistickému posunu významu, dnešní liberál byl dřív prostě socialista.

D. Uhlár 15.9.2022 14:58

Nemají, mají jen stejnou předponu: zákaz je od slova kázat, zákaz tedy zapovídá, zákon je od slova konat, určuje, jak má býti konáno, což nemusí být nutně zákaz.

J. Jurax 15.9.2022 14:48

Ehm ... už jen to první - V jednoho Boha věřiti budeš - nejde, protože bohové jednak nejsou, jsouce jen virtuální konstrukty nevzdělaných lidských myslí a jednak je jich moc, takže proč právě v toho jednoho? A kterého?

A druhé - Nevezmeš jména Božího nadarmo -taky ne, poněvadž nevím, jakého boha. A jsa neznaboh, bezvěrec a ateista vlastně nevím, co tím chtěl básník říci.

Třetí - Pomni, abys den sváteční světil. To nepočítá s přesčasy, nepřetržitými provozy a taky s tím, že o dnu svátečním musím dodělat vše kolem chalupy, na co v pracovních dnech nebylo času. A lenošit je hřích jistě i v den sváteční!

A tak dál - třeba Nesesmilníš - bez smilnění bychom jako druh vymřeli.

P. Diviš 15.9.2022 14:21

To je pouze páně Krásenského omyl v terminologii. Spletli ho (nejspíš) neomarxisté, vydávající se za liberály.

P. Diviš 15.9.2022 14:20

Jenom by mne zajímalo, kam na ty pitomosti chodíte. Nějaká sovětská příručka, pletoucí si liberalismus a socialismus?

Liberálové si to nemohou "přiznat", protože je to nesmysl.