6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

POLITIKA: Stupidní nápady

Myslel jsem si, že stupidní nápady bývalé ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové-Tominové nejdou překonat. Mýlil jsem se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kolar 4.2.2019 21:09

A tady potřebujeme přímou demokracii.

Aby někdo mohl založit petici za propuštění této husy.

A. Pakosta 3.2.2019 19:46

Nevím, zda jsem jediný, kdo to pochopil,

pane Zdechovský, já neříkám, že ten nápad je geniální, ale očividně sleduje přesně to, co Vy - totiž preferenci našich pracovníků před cizinci. Přece pokud bude muset podnikatel platit Ukrajinci sto dvacet procent platu Čecha, NIKDY si ho dobrovolně nevybere, to by musel být blbej nebo navedenej, jak jsme říkali coby děti.

Podstatný problém je ovšem v tom, že v takovém uspořádání by se patrně zaměstnávání Ukrajinců přesunulo do šedé zóny ekonomiky.

I. Mertl 3.2.2019 18:32

Zlatej Kocourkov

tedy pokud to pan Zdechovský nemá z vlastní hlavy.

M. Jandáková 3.2.2019 17:49

Nejedná se o "nesmyslný",

"špatný nápad" apod. Jedná se, přece, o DISKRIMINAČNÍ návrh. )

F. Navrátil 3.2.2019 9:16

Ten se před eurovolbami probral!

I slepé kuře Zdechovský před eurovolbami najde zrno. Problémem je, že zvedal křidélko při sebepitomnějším eurohlasování.

Š. Hašek 3.2.2019 12:02

Re: Ten se před eurovolbami probral!

Přesné. Velice. Snaha tady je.

Ale nutno uznat, že tam máme horší. Zároveň uznávám, že jest to poněkud hloupý argument, můj.

J. Fridrich 3.2.2019 6:31

" Dávat více peněz cizincům za stejnou práci je nesmysl " -

" Dávat více peněz cizincům za stejnou práci je nesmysl " - souhlas. Takový nesmysl může napadnout jen socany. Socani s Maláčovou a Valachovou v čele tu konjukturu nyní u nás probíhající úspěšně zničí - jejich neustálé přidávání a navyšování bez rozumu nemůže jinak dopadnout. Jako přříklad uvedu - " ČSSD promýšlí dluhovou amnestii do sto tisíc korun " - tato socdemačka úspěšně likvidovala naše školství a nyní chce zlikvidovat celou zemi - vždyt' to je pobídka k dělání beztrestných DLUHŮ bez povinnosti dluhy zaplatit. Výzva k anarchii v společnosti. Kdo to za ně věřitelům zaplatí,ONA ?

V. Kotas 3.2.2019 6:37

Dávat více peněz cizincům za stejnou práci je nesmysl " -

Tak kdyby pořádně platili dělníkům, tak by asi ubylo úředníků, kteří jsou většinou přepláceni. A nemuseli by sem lákat cizince na práci.

M. Prokop 3.2.2019 16:11

Re: Dávat více peněz cizincům za stejnou práci je nesmysl " -

Úředníci si svůj počet určují sami, takže matláte dohromady věci nesouvisející.

P. Grigar 2.2.2019 19:30

Ještě stupidnější je nápad..

.. dávat cizincům peníze za nicnedělání.

Š. Hašek 3.2.2019 12:08

Re: Ještě stupidnější je nápad..

To máte pravdu.

A ještě stupidnější nápad vlastně je, že je vojenským letadlem nepošlem a nepošlem, teď v zimě zpátky do tepla. Nevědí, kolik jim je let, nevědí kde mají rodiče, tak .......

Asi Němci zapomněli na Stalingrad, co by za to tehdá dali, poskytnout někomu teplo domova!!! Domova! Zkráceno, jedovatější, život není Star Dance, že?!

P. Novák 2.2.2019 17:45

logika

Logiku to má-firma by dala přednost domácímu před Ukrajincem. Pokud by všem domácí byl.

J. Kopis 2.2.2019 16:22

Alespoň Babiš ví

na jakém ministerstvu má vyházet úředníky jako první!

J. Kopis 2.2.2019 16:17

Alespoň

J. Vintr 2.2.2019 14:56

Tenhle pitomý nápad by znamenal

že by u nás nikdo nezaměstnával cizince legálně, takže by se jen víc rozšířilo jejich zaměstnávání nelegální.

V. Kain 2.2.2019 15:47

Re: Tenhle pitomý nápad by znamenal

Hledat logiku v nápadech Maláčové je naprosto směšné.

D. Polanský 2.2.2019 10:40

Jen aby to lidovci nepodpořili,

ti vždy umí zasadit ránu do zad přímo mistrně.

Š. Hašek 2.2.2019 15:18

Re: Jen aby to lidovci nepodpořili,

Trefná poznámka.

B. Baron 2.2.2019 9:46

Proč dnes sedí socani ve vládě a komunisti si diktují? Protože Lidovci, ODSáci a a další nechtěli jít do vlády. Tak ať nyní drží h,ubu . Sklízejí jenom to co zaseli.

M. Pecina 2.2.2019 10:07

Re:

A dělali by jen stafáž ANO. Jen ať se sekta ANO hezky znemožní spolu s dalšími socialisty. Alespoň více lidí při příštích volbách zapojí mozek.

P. Lenc 2.2.2019 10:18

Re:

To různým Baronům nevysvětlíte...A na ty mozky moc nevěřte.

R. Gramblička 2.2.2019 11:56

Re:

taktak, místo převzetí části zodpovědnosti, budou na Babiše kálet se zrejmým výsledkem: stabilními nebo dokonce rostoucími preferencemi. Anonisti jsou partaj bez ideologie, všech různých názorů a jejich politika se naklání dle ideové orientace koaličních partnerů. Kdyby s Burešem šla do vlády odska, mohla protlačit něco ze svého programu. Ať si to připustíte nebo ne, ANO je příliš velké, aby ho statní partaje dokázali ignorovat po vzoru AfD, FR, nebo švédských demokratů

P. Lenc 2.2.2019 13:37

Re:

Nevšiml jsem si, že by ODS na ANO "kálela".Říká stále totéž, co ANO říkala na nabídku spolupráce.A vše co by ODS protlačila by byla "zásluha" ANO a vše špaté by bylo vinou ODS.O tom by mohl vyprávět socan Sobotka.

P. Götze 2.2.2019 23:01

Re:

To co jste popsal ma jeden pojem. Rika se tomu neschopnost. Ano mate pravdu ,Sobotka byl v tomto neschopny. jen mne udivuje vase uprimnost, ze stejnou neschopnost prisuzujete i ODS. Ale budiz. ja teda neschopnost pripisuji pouze panu Fialovi, ODS jako takovou ani tak ne, jsou tam i prima lidi. Fiala udelal naprosto fatalni chybu, ktera se mu vymstila hned po volbach u voleni mistopredsedu snemovny. Vsichni to dobre vime. teda ti co to chteji vedet.

P. Götze 2.2.2019 16:38

Re:

Vite, ale tohle ODS tvrdila i CSSD, at nejdou s babisem do vlady, ze tam nic neprosadi a budou tam jen do poctu, ze tam budou delat stafaz, jak vy rikate. Ja vam nevinm, ale ja vidim presny opak. Obzvlaste komunisti, meli nejhorsi volebni vysledek v historii a tezi z toho maximum. Presny opak toho, co rikate vy a co tvrdila ODS. Nebo mate pro to sve tvrzeni nejaky argument? Kde CSSD dela stafaz ve vlade, u ktereho zakona treba?

P. Čížek 3.2.2019 1:39

Re:

Jestli půjde i nadále ve volbách a po nich jenom o kšeft pro tetičky a strýčky sdružené v jedné partaji a ne o zájem všech ostatních, tak až lidi zapojí mozek, přestanou chodit volit.

K. Janyška 2.2.2019 9:42

Kdo nezná kompozitivní teorii, z toho lezou

stupidní nápady... Dzp.

J. Berger 3.2.2019 12:55

Re: Kdo nezná kompozitivní teorii, z toho lezou

Pane Janyško, nemohu, než se opakovat. V příspěvku k článku p. Kelichbara jsem napsal:

No tak, pane Janyško, směle do toho, objasněte

nám, nevědomcům, základy kompositivní teorie a spontánní řád, stále se

na tyto věci odvoláváte a stěžujete si, že jim nikdo nerozumí. Já tedy

bych rád pochopil aspoň základy. Napište do NP článek!

T. Urbanec 2.2.2019 9:05

Socialistické pokusy

Bohužel mám pocit, že se u nás rozthnul pytel restaurovat socialismus. Včera jsem byl překvapen krátkou zprávou, která neměla příliš velké mediální podpory, že ministryně financí upozorňuje na nedostatek financí a připravuje zvýšení daní (společně se svým guru Andrejem). Tedy vládní squadře i v době ekonomické konjunktury dochází peníze na její sociálně korupční experimenty. Výsledkem je, že nás, kteří odvádíme státu, oberou ještě víc, aby si mohli kupovat volební hlasy těch, kteří čekají na to, až dostanou od státu víc. Doufám jen, že ty 3 roky do voleb do PS a 4 roky do prezidentských voleb přežijeme. Tempo ekonomického růst se snižuje a vzhledem ke globální situaci, kdy jsou rozhádání všichni se všemi, se brzy zpomalí ještě víc. Jsem zvědav, co budou ti rozdávači z cizího dělat potom. A hlavně na koho svedou vinu za to, že jsme včera prožrali to, co mělo být na zítra.

J. Strakoš 2.2.2019 7:08

Platové třídy?

Nezkusíme to bez platových tříd? Musím přiznat, že jsem se domníval, že skončily již za socialismu a nějak nevidím důvod, proč se stále používají. Nebo tu nějaký je?