8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

POLEMIKA: Konec demokracie?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Rychlý 28.1.2011 16:09

Re: Pan Bilek prinasi zajimave namety, bohuzel, to je cista teorie.

Pane Panský, otázka koho volit, ta tady bude pořád, ta se uvedeným zmenšením počtu voličstva vůbec nezmění. 

Autoři mají na mysli takové snížení počtu voličů, kdy k volbám půjdou jen ti, kteří rozhodují o svých daních (protože je platí), a nedostali by se k volbám ti voliči, kteří de facto rozhodují o cizích (legálně uloupených) penězích, jelikož sami daně neplatí. V tom vidí autoři (i já) přínos. Zvýšení zodpovědnosti za volbu těch, kteří dobře hospodaří.

Současný systém dává nezodpovědným velkou moc, např. volbou populistů, či mediálně známých tváří. Dovedeno do krajnosti, budou příští volby soubojem PR agentur, které budou národu předvádět populární osobnosti. Nepochybujte o tom, že by se herci z Růžové zahrady neumístili na čelních místech kandidátek libovolných stran. 

Panu Bílkovi bych vzkázal, že to má fuk, jestli bude zkoumat přínos toho či jiného zaměstnání. Taková změna volebního zákona jde zcela proti tužbám politiků a jejich mafiánských sdružení. Těm naopak současná skladba voličstva náramně vyhovuje.

V. Novák 28.1.2011 12:45

Až budete pořebovat občas otočit kvůli

proleženinám a utřít zadek - vona vás ta sranda přejde.

K. Janyška 28.1.2011 10:00

Používaný model demokracie musí doznat jedné zásadní změny ! Tento dovede být doslova zločinný ! Soukromé právo se musí stát institucionalizovaným korektivem všech většinových rozhodnutí ! Dzp.

S. Ševeček 28.1.2011 8:48

Ať žije spravedlivá odměna pro humanitu !

Ať žije spravedlivý Lidský Řád !

(nejlépe typu Severní Korea, či Kuba)

T. Pansky 28.1.2011 4:52

Pan Bilek prinasi zajimave namety, bohuzel, to je cista teorie.

Pokud bychom chteli sepnout volebni pravo s odvody, s placenymi danemi, atd. atd., jenom bychom delali soucasny system komplikovanejsim.  Ceho bychom dosahli ci chteli dosahnout?  ... Misto nadhozeneho tematu "kdo muze volit", ja si myslim, ze pro rozvoj demokracie a zlepseni socialniho klima je nutne se zabyvat tematem "koho je potreba ve spolecnosti volit".  Kam tim mirim?  Mnoho lidi se timto tematem vubec nezaobira - proc si nevolime prezidenta?  Proc si nevolime soudce?  Proc si nevolime nacelniky policie?  Ze je to nesmysl?  Ale neni.  Jinde to tak funguje a to velmi dobre.  ... to je jen takovy namet do budoucna.  A k tomu predevsim potrebujeme volice, kteri to budou volit.  Proto je mozne dobre se odpoutat od velkych slov a zacit mluvit jednoduse, aby to volici pochopili a zvedli ruce.  top0625top@hotmail.com