20.4.2021 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

POLEMIKA: Chyba není ve škole

Říká se, že jsme národem J.A. Komenského, učitele národů. A mne tedy zaujal článek na téma (ne)fungování školství, který vyšel na NP dne 19.1. Chtěl bych v článku napsané obohatit o náš pohled rodičů, kteří svoje čtyři děti vzdělávali a ještě vzdělávají na prvním i druhém stupni doma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Horák 26.1.2015 15:17

kdyby existoval Bůh/bůh

tak není možno, aby úředníci barnevernet nehořeli v pekle za to co dělají.

Ale také by neumírali tátové, mámy a děti za druhé světové ve vyhlazovacích táborech. Nemohly by na Ukrajině vzniknout einsatzguruppen, nebo jak by se narodily děti co by později navrhly "konečné řešení". Tolik k "vašemu bohu".

Mohu věřit a doufat jen v bezmocného a zoufalého boha, kterému nadřízení zakázali zasahovat do pokusu. Teorie buď hodný a bůh ti pomůže je qíčovina.

S. Lorenc 26.1.2015 18:39

Re: kdyby existoval Bůh/bůh

Článek neřeší otázku náboženskou (proč je na světě zlo, co je svobodná vůle člověka a proč lidé to zlé přičítají Bohu, v kterého nevěří, ale úspěchy a to dobré sobě...), ale vyjadřuje se k tomu, zda tradiční (křesťanská) výchova je/není počátkem řešení problému školství.

J. Jurax 27.1.2015 0:44

Re: kdyby existoval Bůh/bůh

Po mém soudu není. Tradiční křesťanské výchovy se dostalo i Hitlerovi a Stalin byl žákem semináře.

Koneckonců vzhledem k absolutní promořenosti těchto zemí křesťanstvím řekněme od roku 1200 až do roku 1800 se nezdá, že by křesťanská výchova měla nějaký extra dopad na výskyt všelikých lumpů - bylo jich vždy dostatek a ne vše je zapsáno v knihách smolných :-)

S. Lorenc 27.1.2015 9:40

Re: kdyby existoval Bůh/bůh

No já bych neřekl, že u zmíněných pánů bylo vidět ovoce dobré výchovy, tedy že by měli pod kůží a žili by podle "miluj bližního svého jako sám sebe" a "nečiň druhému to, co nechceš, aby činili tobě" :-)