30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

POLEMIKA: Astonovo neuklouznutí na vakcíně

Zdeněk Lanz si vzal na mušku moji zmínku v úvodníku o nehorázném článku Ladislava Jakla. Článek napsal podle osvědčeného receptu, jak vést podpásovou polemiku. Do popředí se postaví postulát, o který v napadeném článku nešlo, a do něho se pak autor srdnatě trefuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 5.1.2021 0:22

Krematorium Ostrava nestíhá zpopelnit všechny zemřelé, jejich počet kvůli koronaviru narůstá

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/krematorium-ostrava-nestiha-zpopelnit-vsechny-zemrele-protoze-jich-kvuli-koronaviru-narusta.A210104_182027_ln_domov_liev

L. Novák 5.1.2021 0:20

Jen tak málo? To bude asi tím úbytkem po vymírání na COVID-19.

V. Sember 4.1.2021 0:15

Letošní čistý populační přírůstek na Zemi se briskně blíží jednomu milionu

https://www.worldometers.info/cz/

Pandemie jako z praku:-P

L. Novák 4.1.2021 0:01

Už zase žvaníte blbosti? Rv A tohle se živilo 30 let vysedáváním a žvaněním v politice....

L. Novák 3.1.2021 23:57

Tyhle politické kecy zamíchané do racionálního řešení koronavirové pandemie miluju...

Potíž je v tom, že vakcinace populace proti nákaze infekcí je kolektivní záležitost a měli by ji absolvovat všichni. Snad s pár výjimkami, kde to z nějakého vážného zdravotního důvodu není možné. Ale šířit zrovna v této věci falešnou propagandu "svobody" potenciálně šířit nákazu nebo zbytečným onemocněním zatěžovat zdravotní a sociální systém při komplikovaném průběhu a příp. trvalých následcích, mi přijde docela hloupé a nefér vůči ostatním, kteří se chovají odpovědně. Vám ne?

J. Jirka 3.1.2021 18:42

Není třeba falšovat. Už je vybráno kódové slovo "šestá dávka" jejímž obsahem je čistý fyziologický roztok. Pevná cena za ní byla jedním z předmětů jednání v Rio's, aby někdo nekazil kšeft.

J. Kulheim 3.1.2021 17:00

Je otázkou jaké pravomoci by měla vláda dostat pro řešení pandemie. Může nutit, aby se občané museli vakcinovat? Může to dělat přímo nebo nepřímo. Rozdělit společnost na občany prvního a druhého řádu. Vláda nemůže dělat žádné rozhodnutí, protože nemá mozek. Vláda jsou vlastně lidé, kteří rozhodují. Je dobrá dát lidem, kteří jsou v současnosti na vedoucích pozicích a rozhodují, takové pravomoci?

Nejde tady o nic menšího než je zdraví. Je dobré dát péči o svoje zdraví někomu jinému? Je dobré odevzdat péči o naše zdraví, individuální svobodu tj. pravomoci někomu jinému? Já si myslím, že je to špatný obchod.

Totalita vždycky nějak začíná. Je otázkou jestli je dobré dát svobodu za nějaké slibovaní jistoty. Dělají špatná rozhodnutí. Nikdo z dnešní vlády nemá komplexní myšlení. Já chci rozhodovat sám. Raději se budu mýlit sám ze sebou, než s panem Babišem. Šíření pandemie nikdo není schopný kontrolovat. Pandemie určitě přejde, svobodu vám nikdo dobrovolně nevrátí. Vždycky je něco za něco.

J. Kulheim 3.1.2021 16:43

Myslím, že srovnávat žloutenku s pandemickým onemocněním, které se šíří jako kapénková infekce lze velmi těžko.

Lokální nákazu lze zastavit docela jednoduše.

Totalita vždycky nějak začíná. Je otázkou jestli je dobré dát svobodu za nějaké slibovaní jistoty. Já si myslím, že je to špatný obchod. Pandemie určitě přejde, svobodu vám nikdo dobrovolně nevrátí.

J. Lukavsky 3.1.2021 15:48

Když dostanete infekční žloutenku tak Vás zavřou na infekčním ve špitále a můžete si pyskovat jak libo. Nevím co by se stalo kdyby dotyčný odmítl, asi by ho tam dovlekli policajti. Jedná se o infekční chorobu. Když odmítnete po úrazu si dát píchnout tetanovku tak je to Váš problém, tetanus není nakažlivý byť v 50% končí smrtí, ale Vaší. Totalita je i to, že u nás musíte jezdit vpravo ale v Anglii vlevo. A v obou případech musíte mít řidičák. J.L. end

J. Lukavsky 3.1.2021 15:36

"falšování nějakých certifikátů" no jistěže pokusy budou, ale centrální registr to hóóódně ztíží, Jako registr řidičáků. Celkem spolehlivé by bylo nabídnout "chceš včeličku nebo uříznout ucho?" J.L. end

A. Bátor 3.1.2021 14:40

Tím, že to prohlásíte pitomostí, tento fakt nezměníte. Zeptejte se odborníků (lékařů), co tomu rozumí stejně jako jsem se zeptal já. Vzhledem k tomu, že sám se covidem ohroženy necitím, tak logicky jediný důvod proč se nechat očkovat je, aby jsem vir nepřenášel. To ovšem jak jsem se dozvěděl, stávající vakcíny neŕeši.

Š. Hašek 3.1.2021 14:10

Já ano. Mám připočítat lékaře, které znám?

A vypadá to tak na miliony dalších.

Začnete hrozit? Začnete řečnit? Vyměníte hlavu za politické řeči? Bojíte se? Vaše otázka svědčí o tom, že si i zuby možná čistíte podle televize.

Š. Hašek 3.1.2021 13:50

A rozhodují čísla .......

Víte, kolikrát jsem slyšel - za deštivého podzimního jitra, že je tady šílená, strašná, tragická zima? Mnozí též říkají zdražení rajčat v listopadu šílenost a neslýchanost.

Dneska tak mnozí titulují vir.

Š. Hašek 3.1.2021 13:46

Rizika mám dávno zvážená. Asi čtyřicet let. Od dubna 2020 tutově.

Ryze osobní, občanský přístup. S tím začne být asi problémek. Přestaneme být občany, budeme chovnými kusy. Snaha a činnost tady je.

Š. Hašek 3.1.2021 13:42

Tak jinak,

pokud jsem si nenainstaloval program "Trasování - boj s virem", tak jsem Vás ohrozil?

Berete vážně zprávy televize, že z borůvek dostanete vzteklinu a do roka tady bude sucho jak v Habeši?

Šáhnete bez rukavic vůbec na něco??? Tedy od března.

J. Herodek 3.1.2021 12:47

Pan Jakl lze jako kdyz tiskne, protoze napsal, ze Trojsky kun je vyrobeny ze dreva, pricemz se vyrabel uplne jinak. Je z drevotrisky. A to je dezinformace. Pan Jakl je tedy dezinformator.

Dnes jsem vychytal dalsiho dezinformatora:

Je čas zklidnit společnost a nebýt vězni koronaviru, říká rektor Zima

J. Kalina 3.1.2021 12:06

jo a dám se očkovat po zvážení rizik pro a proti.

J. Kalina 3.1.2021 11:56

štu si na klaus.cz a většinou souhlasím. Se samotným covidem to vidím trošku jinak a je to dané hlavně věkovým a zdravotním stavem v mém okolí. Co se týče jeho poznámek na možní zneužití situace k oívládání obyvatelstva, tak minimálně je to škola v přímém přenosu jak se to dá dělat. Prostě více opatrnosti by neškodilo. Možná, že někdo ve světě ví docela dobře co je to ten virus zač, ale těch lidí je pár a rozhodně to nejsou diskutující na tomto webu. O vakcíně to platí dvojnásob neb hlavní informace jsou od výrobců, vývojářů a to je i částečně reklama, sebechvála. A i kdyby nebyla, tak ti co je poslouchají a informace papouškují do médií to stejně nepoznají. Prostě se "věří". Možná za rok se uvidí jak která funguje a možná že to někdo i objektivně posoudí. A ano, vakcíny jsou založeny na různých principech a opět se uvidí časem jak která a to ještě pochybuji zda nám media pustí všechny informace na rovinu.

S. Rádl 3.1.2021 11:36

Klasické vakcíny proti některým virům (bakteriím) opravdu obsahovaly virus (bakterii) nějak oslabenou nebo zcela inaktivovanou. To se ale v případě covidu týká jedině čínských vakcín (Sinovac, Sinopharm), které jsou založeny na inaktivovaných virových částicích. To není nic špatného a tento princip je používán u řady vakcin proti jiným nemocem. Ostatní zatím schválené vakciny jsou založeny na mRNA (Pfizer, Moderina), nebo virovém vektoru (AstraZeneca, Sputnik).

V. Volek 3.1.2021 11:29

Vyjádřil jste to trefně!

S. Rádl 3.1.2021 11:22

Ani arogance neznamená pravdu, spíše znamená, že se arogantní jedinec nesnaží pravdu zjistit. Ani u epidemie, ani u pandemie není dán číselně počet nemocných, to záleží na jednotlivých typoech infekcí.

"Pandemie je hromadný výskyt infekčního onemocnění bez prostorového omezení. O pandemii tedy mluvíme v momentě, kdy se onemocnění rozšíří na území více států nebo i světadílů a nerespektuje omezení místem."

P. Boublíková 3.1.2021 11:18

Zas ty vaše moudra ze ZDŠ ;-D;-D;-D buď vás tam učili hlouposti, nebo jste časem všechno popletl.

https://www.mojemedicina.cz/pruvodce-pacienta/diagnozy/pandemie-infekrnich-onemocneni.html

Š. Hašek 3.1.2021 10:59

???

Jakou jste to říkal, že máte školu?

Stran čipování se obraťte na pana Chrapka. Vy máte strach? Vir bere 1/1000. 999 vynechává.

Tak se pandemický vir nechová, Vážený vysokoškoláčku. Pandemický vir bere třeba 1/100, 1/85. Není to na Vás moc složité? Je to tak sedmá třída ZDŠ.

K. Tejkal 3.1.2021 10:49

Všichni s příjmením od H budou očipováni.

Š. Hašek 3.1.2021 10:46

Vzhledem k tomu, že mluvíte o zdravotním pojištěneckém fondu, tak máte lobotomii.

Ti chytřejší už dávno vědí, že se jedná o zdravotní daň. Fond ovšem můžete mít v peněžence, či na osobním účtu.

Asi se vyznáte v "kolektivní obraně a ohrožení". Hodně máte strach? Hodně máte strach, že by si Vás ten vir, jako jednoho z tisíce, vybral? On 999 vždy vynechává, od března 2020.

Š. Hašek 3.1.2021 10:39

Hezký zmatek.

Š. Hašek 3.1.2021 10:38

Stran viru přestávám fandit, není to Sparta proti Slávce.

Š. Hašek 3.1.2021 10:37

Souhlas. Přesné.

Š. Hašek 3.1.2021 10:36

Jen blb v modrém může dedukovat, že pozorným sledováním výuky na základní škole všechno skončilo.

Sledujte ho, zásadně nereaguje normálně na fakta i názory - a stále něco mele o šaškovi z divadélka. Asi to má doma do party k tomu modráskovi.

Pamatujte si kapitoly o virech z osmičky? Z bížule? Já ano.

Š. Hašek 3.1.2021 10:30

Takové přitrouble moderní ...... akční, skoro jak v roce 1949.

Umíte si představit to falšování nějakých certifikátů? Dostanete hologram na čelo?

Umíte si představit, že neočkovaní ( i státy a vlády) se spojí proti chemizovaným (bude jich třeba polovina)?

Umíte si představit, že kvůli Vašim náhledům ale bude muset být přepracována Ústava ČR (aby to bylo povinné dle zákona, nikoliv dle vůle nějakého šéfíka z kanclu a vůle Vaší)?

Vy si fakt myslíte, že Blatný s Gazdíkem rozhodnou? A že to vyhlásí Moravec o nedělním poledni?

Vy si fakt myslíte, že společnost světa se bude řídit Vašimi švihlými sny/nápady?