30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

POLEMIKA: Astonovo neuklouznutí na vakcíně

Zdeněk Lanz si vzal na mušku moji zmínku v úvodníku o nehorázném článku Ladislava Jakla. Článek napsal podle osvědčeného receptu, jak vést podpásovou polemiku. Do popředí se postaví postulát, o který v napadeném článku nešlo, a do něho se pak autor srdnatě trefuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 2.1.2021 11:23

Pokusim se vam to vysvetlit. Samozrejme, Rusove ockuji. Ockovani v Rusku ovsem vlajkari z Hanspaulky nezpochybnuji, to je holt jina "liga" - a mozna i v te ma Kellner sve prsty. Zpochybnovanim ockovani u nas se jednak pokouseji podryvat duveru obcanu v nase a evropske instituce, druhak pokud presvedci nemalou cast lidi, aby se ockovat nedala, poskodi to zdravotni stav obyvatelstva a tim celou ekonomiku a i politickou stabilitu nasi zeme, resp. zemi EU. Coz je v zajmu Ruska - i Ciny. Uz chapete?

J. Elias 2.1.2021 8:53

Jakl byl novinářský trefný a Neff to neunesl.

J. Kasl 2.1.2021 9:41

Jakl prokazatelně lhal, ať již vědomě nebo z neznalosti a takové lži by vůbec neměly být zveřejňovány, natož aby se o nich vedla takováto polemika.

L. Novák 2.1.2021 12:00

Přesně! !! R^

O. Uživatel 2.1.2021 8:42

Uživatel požádal o vymazání
P. Chládek 2.1.2021 10:09

Vám už pomocí není...

P. Dvořák 2.1.2021 11:00

Zato vy jste takový sebepomahač-samouk.

Nebo snad chcete tvrdit, že tím vším, co popisuje E. Horáková, nás tady už třicet let ti havloidi v ČT a ČRo nekrmí?

Vlastně nekrmí, protože jsou prý jiní než oni.

;-D

L. Novák 2.1.2021 12:03

Vy jste klausoid? ;-D

L. Kubeš 2.1.2021 10:18

A tato dáma má dokonce volební právo........;-D

A. Poláková 2.1.2021 21:24

Jak je to v té bibli . blahoslavení chudí duchem....Vážená na vás stoprocentně čeká Darwinova cena.

I. Polák 2.1.2021 8:23

Kdo se zabývá vedlejšími účinky vakcin aniž by se podrobněji informoval o "vedlejších" účincích těžšího průběhu Covidu je u mne idiot.

Pokud jde o dezinformace, bohužel nezbývá než se orientovat podle autorů. Další článek o ekonomii si od IVK pravděpodobně, i když s pochybnostmi o kvalitě, přečtu, ale články z IVK o pandemii jsem přestal sledovat po zveřejnění informace o tom co si Václav Klaus myslí o lyžařských helmách. Takže tady vlastně nepřímo reaguji na článek pana Jakla, který jsem vůbec nečetl.

P. Boublíková 2.1.2021 8:54

R^

J. Kasl 2.1.2021 9:54

je takové jedno trefné přísloví, které se na IVK vyloženě hodí: "Ševče, drž se svého kopyta!"

J. Urban 2.1.2021 11:25

To by se ovsem v IVK museli drzet tak akorat jeden druheho.

K. Wágner 2.1.2021 7:59

Vydávání internetového deníku je věru nevděčnou záležitostí, Astone. Server Manipulátoři už Neviditelného psa coby internetový magazín zařadil do seznamu webů, které šíří dezinformace o aktuální pandemii, což se vztahuje především na texty převzaté z Institutu Václava Klause (IVK), jeho spolupracovníků a jeho příznivců. A nejhorší na tom je, ač takovéto servery moc nemusím, že všichni ti stoupenci IVK a obhájci posledních článků pana Jakla či Lanze skutečně v posledních dnech šíří dezinformace (a mnohdy holé nesmysly) o aktuální PANDEMII a o VAKCINACI, jimiž zaplevelují zdejší diskuze. Tedy zde v praxi, Astone, vidno nádhernou ukázku té zvrhlé vděčnosti, kterou by málokterý vydavatel deníku čekal, před kterou však naši předkové varovali rčením: PRO DOBROTU NA ŽEBROTU.

K. Wágner 2.1.2021 8:00

Jinak i já jsem stoupencem svobody projevu a hájím tezi, že každý máme na svůj názor právo. Jenomže žijeme v 21. století a neměli bychom podporovat pavědu. Před několika lety zmítala světem kampaň zelených organizací proti geneticky modifikovaným organismům a aktivisté ničili pole s vědeckými pokusy. Dnes tu máme nové „aktivisty“, šířící pavědecké nesmysly o škodlivosti nám aplikované vakcíny, opsané ze stránek konspirátorů či jejich řetězových e-mailů, které kolují českým internetem. A mezi konspirátory se již zcela jasně a průkazně svým jednoznačným výrokem zařadil i šéf IVK, tedy sám Václav Klaus: „Očkování považuji za zbytečné a obrovskou propagandu okolo očkování považuji na straně jedné za propagandu farmaceutických firem, které na tom chtějí nekonečně vydělat, a na straně druhé za propagandu politiků, kteří chtějí šířit strach mezi veřejností. Na to ale mě nenachytáte.“

Zdroj: https://www.klaus.cz/

J. Lukavsky 2.1.2021 8:16

"Na to ale mě nenachytáte.“ doufám, že p. prof. tento názor opravdu, ale doopravdy vydrží i až mu budou na JIP strkat do nosu hadičku s kyslíkem. Připomíná mi to doby dětství když nám nějakej vykuk říkal "neboj se a skoč". J.L. end

J. Kasl 2.1.2021 8:19

krásně shrnuto!

Osobně jsem z postojů VK st., IVK velmi zklamán, jakožto jeho dřívějšímu "fanouškovi" se mně jeho vyjádření a činy z poslední doby obzvlášť zajídají :-(

A. Poláková 2.1.2021 21:31

Nemocnice se opět plní, minule se to zastavilo na 8000. Klaus zjevně promeškal příležitost držet ústa.Člověk, který má naprostou jistotu, že když vstoupí do nemocnice s jakoukoliv prkotinou, zlomí se polovina personálu v pase, nemá morální právo šířit tak příšerné ptákoviny.My ostatní si v současné době můžeme dovolit tak akorát covid....

P. Boublíková 2.1.2021 8:53

V tomto je pan Neff patrně nepoučitelný, neboť i na dnešním Psu vyšel pochybný článek pana Guttmanna. Anebo se Pes Astonovi utrhl z řetězu.

J. Jirka 2.1.2021 8:57

Pravda bolí, že?

P. Boublíková 2.1.2021 9:07

Jaká pravda, prosím?

Problém je v tom, že se zde na Psu sešel spolek expertů, kteří věci rozumí jak prase hodinkám. Vy sám jste nedávno psal v diskusi na Lidovkách, že protilátky se stanovují PCR testem. A takoví pitomci tady donekonečna mudrují o něčem, o čem nemají ani páru.

J. Jirka 2.1.2021 9:33

Koukám, že mne bedlivě sledujete, čímž se také zřejmě vysvětluje, kdo nahlašuje moje příspěvky na Lidovkách jako nevhodné a ty je pak v zájmu jediné správné pravdy mažou.

Mimochodem, nenapsal jsem PCR testem, ale jen "testem". To PCR jste si tam přidala vy v odpovědi.

P. Boublíková 2.1.2021 11:09

Ne, řeč byla tehdy o PCR testech.

A vaše hloupé příspěvky nikam nehlásím, jen ať hezky zůstanou jako doklad vaší úrovně tam, kde jsou.

Bolí paranoia?

J. Jirka 2.1.2021 8:55

Že zrovna vy si stěžujete na zaplevelování diskusí... ;-D;-D;-D

L. Novák 2.1.2021 11:37

Jasně. Od vás to sedí...

Autor Jiří Payne (viz také komentáře J.Jirka)

https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/koronavirus-nejde-mi-to-do-hlavy.A200524_105313_p_veda_wag

https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/veda-podomacku-usite-rousky-spis-skodi.A200524_163633_p_veda_wag

J. Jirka 2.1.2021 16:38

Jděte k lékaři! Pomůže vám.

J. Kulheim 2.1.2021 12:52

"...Jakla či Lanze skutečně v posledních dnech šíří dezinformace nesmysly)."

Jak jste na to přišel?

Vy máte právo jeho nesmysly v diskusi rozcupovat na kousky. To jste zatím neudělal. Vydáváte svoje názory za pravdu.

M. Kanda 2.1.2021 6:55

Astone, píšete že "Jakl útočí na vakcinaci proti koronaviru tím, že straší jeho nedostatečným ověřením v praxi". Na rozdíl od vás to nepokládám za útok, ale realistické varování.

Plnohodnotný vývoj vakcíny trvá minimálně 4 roky, častěji však 6-8 let. Za několik měsíců lze vyvinout pokusnou látku, avšak bez znalosti všech vedlejších účinků. Dlouhodobé účinky prostě neodhalíte v horizontu měsíců.

Navíc je pro úspěšný vývoj nutná důkladná znalost reakcí imunitního systému a zde je k poznání opravdu velmi daleko. Máme tu několik názorů a pro žádný z nich zatím nejsou k dispozici nezvratné důkazy.

Pro plnohodnotné využití chybí naprosto zásadní informace. Jaké jsou dlouhodobé účinky vakcíny? Jak byly testované? Proč se výrobci smluvně vyvazují z odpovědnosti za tyto účinky? Jak dlouho bude ochrana působit? Jak bude organismus reagovat na nutné opakované dávky? Co se stane když ochrana bude kratší než státní očkovací cyklus? Jaké jsou interakce s jinými léky?

Nechuť odpovídat na tyto otázky ve mně budí podezření, že vakcína je především byznysem a o lidi jde až na posledním místě. Kdyby odpovědi byly uspokojivé, proč by byly před veřejností tajeny?

Uspokojivé odpovědi na tyto otázky jsou nezbytnou podmínkou k tomu, abych o očkování začal byť jen uvažovat. Zatím mne k takovému počínání nic nemotivuje.

H. Paculová 2.1.2021 7:06

Nejde o "Nechuť odpovídat na tyto otázky", ale o Vaši nechuť nastudovat odpovědi na tyto otázky v odborné literatuře. V tom ale nejste sám. ;-)[>-]