19.5.2022 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kpt 28.12.2006 9:35

něco k Pí´tovi

Na flek po VH dál tu máme

chrudimskou perlu S bradkou Píťu

za jinou dnes ač komunitu

ruku svou zvedá Přesto cíťu

plky co živ jest aniž klame

starosta 27.12.2006 0:43

Ano

Pane Hofhanzle, byl jste jedn z mála, ne-li jediný poslanec, který opravdu v parlamentu zastupoval občany, nikoliv jen sebe a své zájmy. A také jste za to dostal velmi zlé hodnocení i vlastní strany (tuším ODA) a psychické meze  jsou někdy, zejména ty dlouhodobé, již za hranicí odolnosti  toho fyzického těla.  Čtenáři aspoň mají případ pravdy , kam až dospělo to české politikaření a že, bohužel, poctivec a služebník občanů nemá šanci, protože  tací skoro už nejsou. Díky za Váš příspěvek.

Jonas 27.12.2006 0:06

Re: Souhlas s autorem

Byl jsem  ( slavný listopad 89) u toho a už tehdy jsem se nestačil  divit. Dnes s tak dlouhým odstupem se už snad nikdo ani tolik nediví, k souvislotem popsaným v článku postačí tzv. selský rozum.

Po takové morální devastaci se o nás >- stejně jako v historii mnohokrát, už nějaké ty cizí mocnosti postarají a to sic žel Bohu, ale je to ten lepší případ.. Jinak se dá doufat, a to je snad jediný pokrok, že z autora tohoto článku neudělají  pitomce a psychopata jako z jakéhosi pana Cibulky z Brna , který říká pravdu od roku 90.

Véna 26.12.2006 22:19

ano

Ano, je to stejné, jako jinde ve světě, kde se však rychle zavírá do lochu a na delší dobu. Jinak by to podvodníci těm zájmovým skupinám, ovlivňující z povzdálí politické a ekonomické dění společnosti pořádně rozkradli. Souhlasím s Františkem, že něco ukrást není zárukou úspěchu. Nikdy nepochopím, proč se Kožený nechtěl stát nejmocnější osobou české ekonomiky a Smetka realitním magnátem. Snad asi proto, že toho moc neuměli. Majetky byly neotřesitelně přerozděleny, zbývá tvrdá kontrola politiků veřejností. Účinná či méně účinná, jako všude jinde, nic lepšího prozatím nikdo nevymyslel. Jako první se proto ptejme, kde z poslanců trvá na feudální imunitě pro sebe, kdo nechce hovořit o tom, co jej jeho majetek. Kecy o nebezpečenství pro jejich činnost jsou komické.  Chlívy se v Čechách čistí každých dvacet let, myslím, že v letopočtech bývá nějaká osmička.

Jonas 26.12.2006 21:35

Souhlas s autorem

Auiam 26.12.2006 20:06

Autor je silný a poctivý člověk

s obrovskou znalostí historie a společenských věd. Je-li přesvědčení, že společnost musí stát na nějakých všeobecně přijatelných hodnotách, charakterová vada, v tom případě jej tato abnormalita skutečně diskvalifikovala. Občané, kteří přestali být schopni rozlišit dobro a zlo, nečinně přihlížejí rozkrádání svého majetku, neboť nechápou, že krádež prostředků k obživě je bytostně ohrožuje.Pojem genocida je pak zcela mimo chápání takového společenství.  

Svobodová 26.12.2006 19:28

Re: Brilantbi clanek

Kotas Jiří Včelař (*1952), historik, novinář a politik; 1979–1989 aktivista čs. exilu v Kanadě

Svobodová 26.12.2006 18:57

Re: Re: Re: Brilantbi clanek

Já myslím že Svobodný blog:-) byl mnohem lepší než KDU-ČSL:-)

SÍLA ODSUDU 26.12.2006 14:42

Re: Re: Autor je frustrovaný demagog!

 Na problém vývoje společnosti po Sametce je pochopitelně možné mít rozdílný pohled...Divná patrona by se mohla stydět, že se on, popřípadě jeho rodiče nepostavili asi žádným způsobem proti zhovadilé moci bolševiků....Předchozí pisatel pak i přes veškerou tragiku ve sdělení obsaženou, by mohl holedbat, že trpěl svým způsobem za omyly svých předků a být hrdý na to, že uspěl v jistém směru....   Již z těchto příkladů je možno rozpoznat individuální přístup k minulosti i přítomnosti a to každého z nás.....Proto bych autora nenazýval demagogem, ale spíše vizionářem, kterých je ve společnosti třeba....To, že v polistopadové džungli nastolené Klausem a jeho hochštaplery neuspěl, bych mu rozhodně nevyčítal a spíše bych vyslovil obdiv, že se snažil pokračujícímu bolševickému marasmu zabránit....

Cesilko :-) 26.12.2006 14:38

Re: Re: Dotaz

Kdyz to "rodinne stribro" byl jenom "srot", jak rikate???? Proc se o to ti "privatizatori", co "nerozeznaji spinave penize od cistych..."  tak rvali????????:-) Potom jsem taky slysel, kdyz jeden uprchlik se hlasil o svuj ukradeny majetek,  hlas z domova: "Milacku, proc (????) to chces zpatky? Vzdyt s majetkem jsou vzdycky jenom starosti....." :-) :-) :-) Jej, dnes ti ctyricet let okradani a okradeni musijo bejt jeste radi! :-) ze z nich ti cimani veskere starosti a namahy  s udrzovanim majetku spojene laskave a z cire lasky!!!!! snali..........:-) :-) :-)A ovsem, on to neni vlastne zadny "majetek," ale jen "srot"......:-)

Bili kone 26.12.2006 14:17

Jeden mechanismus maskovani zjevne zlodejny:

Rozhodovaci pravomoc ma osoba ci skupina osob X, zatimco pravni odpovednost ma osoba na pozici Y. Osoba Y je mlady vysokoskolak, ktery je najat na neco trochu jineho, nez puvodne cekal, ale zmenit zamestnani v polootrokarskem systemu (viz Zakonik prace) neni vubec jednoduche, a navic do pohovoru a prestehovani uz leccos investoval a na dalsi presun nema prostredky. Taktez nemusi byt hned zrejme, co se na nej chysta. Cili zde mame disociaci pravomoci a odpovednosti. Nekdo si to libit necha, nekdo ne. Zajimave bude, az si elity v CR priznaji, kolik mladych lidi bylo podobnymi praktikami dokopano k emigraci. Ted uz mate co jste chteli.

Patron Divný 26.12.2006 13:48

Re: Re: Brilantbi clanek

No jestli je to opravdu on, tak je to ještě ten poslední, který nám tady chybí...:-D

Svobodová 26.12.2006 13:21

Re: Brilantbi clanek

Zdravím pane Kotase - Včelaře do Kanady, škoda že již nejste (stejne jako autor článku) v politice!

Pěkné Vánoce!

vládík 26.12.2006 11:10

Re: Re: Autor je frustrovaný demagog!

On zkoušel být i ve vedení privatizovaných podniků. Neuspěl (jak jsem tehdy rozuměl /neznal jsem ho/ pro povahové vady).

JH 26.12.2006 11:09

Pane tomasi pansky, naprosto

s vámi souhlasím, že největší a nejdelší problém posametového vývoje je demoralizace našeho národa.

František 26.12.2006 10:45

Re: Brilantbi clanek

Já bych si dovolil trochu výhrad. Nebylo by to v dějinách poprvé, kdy se vládnoucí vrstva rozhodla k korekci struktury a ono se jim to pod rukama rozsypalo. Zákony společenského vývoje pracují objektivně a na vůli lidí nezávisle. Můžeme je ignorovat, ale nedokážeme zařídit, aby ony ignorovali nás. Většina "národního bohatství a rodinného stříbra" byl převážně šrot. Ukradená firma, pokud nedokáže prosperovat na volném trhu má nulovou cenu. Někdy v roce ´92 jsem publikoval, že z gigantů jako Škoda Plzeň, ČKD Vysočany a několik dalších, mají cenu jen pozemky. Netušil jsem, jak pravdivá to bude prognóza. Nakradené peníze, pokud se cíleně nereinvestují se rozkutálí. Proto se mafiáni po celém světě snaží legalizovat tu viditelnější část svých aktivit a zdaleka nejsou úspěšní. Neumí to. Krást se musí rychle ale investice se budují celé generace. V další generaci většina "privatizátorů" schudne nebo půjde lo lochu a jen část se začlení do nových podnikatelských aktivit. Tyto vývojové trendy již jsou patrné.

M 26.12.2006 9:59

Transformace

Autorův postřeh je více, než 16 roků zpožděná bilance toho, co v zákulisí probíhalo. Kdo je tak aktivní už v OF bylo už od začátku zřejmé.

Skutečnost je ale taková, že se ta nomenklatura drží jen taktak, sice si nakradené ponechali, ale jejich vliv vytrvale slábne. Vděčíme za to zejména médiím, která mnohé odhalila, zcela určitě pak máme značný počet lidí, kteří by si přáli mít právní stát a podle možnosti k tomu přispívají.

Jak zde řečeno, jenom nakradený majetek ke štěstí nestačí, potřebujeme k němu i kulturní a bezpečné prostředí alespoň pro naše děti, když už to ze dne na den není reálné.

Podnikatelé a politikové, kteří řeší své problémy nájemními vrahy a rozpouštěním svých obětí v kyselině či zabetonováním se hodí lépe do ruského prostředí, u nás nemají co hledat. Proto je u nás policie ještě stále velmi důležitá složka státní moci, prozatím se některým politikům nedaří, převzít otěže po Gottwaldovském vzoru. Tam se to rozhodne!

Patron Divný 26.12.2006 9:15

Re: Autor je frustrovaný demagog!

Díky za tento příspěvek, ty ubrečené už se nedají číst. Můj osobní příběh je jiný, nepocházím z "poznamenané" rodiny, studovat jsem mohl a vlastně jsem se neměl tak špatně. Přesto se teď cítím po všech stránkách líp a ve všem podstatném s vámi souhlasím. Jen pro upřesnění: autor článku kdysi v politice byl a nic zvláštního tam nedokázal. To by mohlo vysvětlovat jeho frustraci.

uživatel svobody 26.12.2006 7:23

Autor je frustrovaný demagog!

Asi zklamání nad očekávanými zítřky vedlo autora k napsání tohoto článku. Za sebe mohu napsat toto: Otec tvrdě zaplatil životem za víru v komunistickou ideu. My jeho děti, jsme trpěli zákazem studia. Dvacet let jsem za nejnižší plat musel makat pro socialismus. Sestře se podařilo utýct. Bratr pro studium se zřekl otce, sestry, bratra, podepsal kvůli karieře odsuzující list svých příbuzných, vstoupil do strany a ztrácel zbytky charakteru. Rok 1989 byl pro nás všechny vysvobozením od nesmyslné existence v nelidském světě. Dnes(ač dělník) mám díky své pracovitosti dvě vystudované děti existenčně zajištěné, se svou tvrdě pracující ženou žijeme relativně v blahobytu a stěžovat si můžeme pouze na to, že nás stát značně odírá ve prospěch obrovské spousty nemakačenků. Ale vem to čert! Jsme SVOBODNÍ! Změnil se režim. Kdo chce, ten může žít podle svých představ. Jen pro to musí vytrvale pracovat. Svoboda není automaticky blahobyt. Je to sebekázeň a mnohdy odříkání. Autor žehrá na politiky. Má vstoupit do politiky a MAKAT. Bez dřiny v životě nic nedosáhne. Dá se i krást. Štěstí ale neukradeš!

tomas pansky 26.12.2006 7:03

... Vazeny pane Hofhanzle, velmi ...

... si vazim Vaseho pohledu na dejiny. Vase jmeno se objevovalo pod clanky, ktere jsem si vzdy s chuti precetl. Taktez si pamatuji Vasi praci ve vyssich patrech politiky. Jestli si mohu dovolit par slov. Vase clanky me nuti k premysleni (vazimm si nazoru jineho cloveka takto podanych). Mam snad jedinou vyhradu: presne zmapovani situace a pochopeni deni je dobrym vychozim bodem. Ted jsme se tedy nekde ocitli. Ale co tedy dale? Nehledam "papirova" radikalni reseni, ale snad navrhy malych kroku, ktere nam pomohou se pohnout ... otazka snad zni: Ale kam? Rozkradene soukrome vlastnictvi bez moznosti navraceni je nemoralni status. Ale poslapane narodni vedomi s durazem na moralni citeni je devastace daleko smrtelnejsi. Je take otazkou, zda se na to divame z pohledu jednotlivce ci z pohledu dejin naroda. Nicmene, reseni ci oprava neni okamzita. To nam bude trvat mnoho desitek let. Tady nam komuniste zasadili tvrdou ranu. Jenze vetsina lidi (naroda) to neni schopna videt a mozna ani prijmout, natoz pak neco zacit budovat. Cirkev nesouci urcite hodnoty toho schopna je, proto take byla trnem v komunistickem oku. Ac chceme ci ne, mnoho recniku na techto strankach opakuje komunistickou mantru o skodlivosti cirkve (bez hlubsich znalosti historie). ... Snad tedy zaverem meho nekoordinovaneho prispevku: za Vas clanek dekuji. Budu se tesit na Vase dalsi publikace s navrhy na dalsi vyvoj nasi zeme. top0625top@hotmail.com

honzak 26.12.2006 6:03

nedokázal bych

svůj postoj k budování rozvinutého kapitalismu vyjádřit tak perfektně a slušně. Spanilomyslní čtenáři by byli hodně znechuceni nadužíváním vulgarit.

Ale k meritu věci - jsme tam, kde jsme chtěli být.On totiž žádný společenský systém není ideální, jak si naivně představují někteří občané, jsouce ve vleku některých poblitologů. Politika byla, je a bude hajzlovina, s tím nikdo nic neudělá. Věřejnost má jen malou šanci ovlivnit míru té hajzloviny. V našem volebním systému, kdy není možné žádného kandidáta potopit záporným hlasem je ta možnost spíše teoretická. Zářným příkladem budiž bratr Kalousek, který svého předchůdce Luxe překonal minimálně o 20 dB.

Zmínka páně autorova o problematice dřevařství výrazně prosvětluje zákulisí tzv. "ekologů". Ohánějíce se nesmyslnými mantrami a obklopujíce se hejny užitečných idiotů, hrabou a hrabou. Fascinuje mě ministerstvo vydírání a podpory užitečných idiotů, sídlící na Vršovické třídě , dříve SNB. Jak příznačné!

Shrnuto - jsem velkým příznivcem defenestrace.

doc 26.12.2006 2:52

... a to na to přišel až

po tplika letech... ha, ha ... celá "sametová opereta" byla psána a režírována jen z jediného důvodu a to ...VÝMĚNA MOCI politické a tedy nejisté, za moc ekonomickou a tedy jistou  !!!!!!!!!!!!!!   

Kotas 26.12.2006 2:07

Brilantbi clanek

Velmy vystizne popsano. Naprosty souhlas bez vyhrad.

tomasx 26.12.2006 1:05

paranoia

no s valnou vetsinou souhlasim, ale obcas ta paranoia vystrcila setsakramenstkej drapek