Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

MRAVY: Morálka na prvním místě

Není to spíš tak, že je to především naše morálka, co určuje, v jakých podmínkách žijeme, pro koho pracujeme a jak se cítíme?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J96u13r56a 33J93u14r24a29x

13. 5. 2024 19:26

No jo no, morální kodex budovatelů komunismu nás kdysi učili ve škole, pravda před cca 60 lety.

Vyučuje se někde mravní kodex budovatelů kapitalismu? Pokud se tedy tomu, co tu pod kuratelou EU provozujeme, dá říkat kapitalismus.

Já vím, máme desatero, ale tam jsou takové pecky jako nepokradeš (vztahuje se i na dotace!) a nesesmilníš (s týmž ani jiným pohlavím, tehdy jich nebylo tolik) a v jednoho Boha věřiti budeš (v praxi v EK v čele s šéfkomisařkou), to se do současnosti nehodí ...

0 0
možnosti
Foto

Ovšem začínám pochybovat, že žijeme v křesťanské Evropě, aby z toho nebyl nakonec kalifát. Nakonec bohatým by vyhovoval, legálně by mohli mít více manželek. No neber to.

0 0
možnosti
Foto

Prostě vykuk, udělal málem ze sebe oběť konspirací. Ovšem viz např. Paroubek, Topolánek, Kalousek, Nečas atd. Morálka je dnes kdesi až na desátém místě.

0 0
možnosti
JP

Hlavně že jsou morálními vzory!!!

0 0
možnosti
LP

to, že zahýbal manželce s poslankyní je jeho věc - na funkci to asi nebude mít vliv :)). Ovšem ty jeho trapné výlevy před tím, než se to veřejně provalilo - to bylo dílo! Vykládal, že se proti němu chystá konspirační dehonestační kampaň - celkem mnohomluvně . Vyznělo to, jako kdyby si na něj zasedlo Rusko nebo tak něco a vše , co se o něm bude říkat, je propagandistická lež:). A pak se provalilo to jeho zahýbání a to, že jej zřejmě manželka vykopla.Ty součané vládnoucí kreatury a jejich poskoci už fakt v trapnosti a ubohosti těžko někdo překoná.

0 0
možnosti
VK

Manželská věrnost se v minulosti vyžadovala aby měl muž jistotu že děti které žena porodí jsou jeho. Dnes je nebezpečí pohlavních chorob.

0 0
možnosti
JJ

J13u45r91a 87J71u20r67a13x

13. 5. 2024 19:29

Včil tu jistotu nemá bez testu DNA též. Kolikrát ani maminka neví, s kým to má.

0 0
možnosti
ŚS

To že někdo napíše blbost neznamená že je blbec.

0 0
možnosti
VK

V95. 75K84u91h86a86j

13. 5. 2024 13:04

Zajímalo by mě, jak je to obráceně. Jestli blbec napíše vždycky blbost, nebo se občas sekne.;-)

0 0
možnosti
SPP

přes věškerou Řehkovu snahu jsme my, gumy, pořád 3. v podvádění

0 0
možnosti
VK

V31. 56K16u68h16a95j

13. 5. 2024 10:15

Zajímavou myšlenku přináší v 0:33 p. Grundmann, že podvádění manželky není v rozporu s dnes platnou morálkou. Ano, jeden z hlavních argumentů odpůrců církví je v tom, že církve drží zkostnatělou morálku a to je prý špatně.

Nu což, špatně to možná je, ale zaznamenávám podivuhodný fenomén: čím více se daří vyrážet církvím z ruky morální a mravní kormidla, nejen že se jich chápou ti, kteří je církvím z ruky vyrážejí, ale - což je podivuhodné - pádlují stejným směrem! Bigotní morálka, jejíž porušení se trestá společenskou dehonestací, srovnatelnou s vyobcováním z církve, a vyhozením z práce, které je srovnatelné s ostrakizací. Prozatím jenom u těch důležitých, tedy vysoce postavených politiků a příslušníků ozbrojených sil.

No uvidíme, kam se progresivní Kosorinové prokormidlují! Já myslím, že s takovou nevěrný učitel nebude moci učit, a kdo ví, jestli lékař bude moci léčit nebo soudce soudit. Oni jsou totiž tak trochu bezhraniční...;-)

0 0
možnosti
ŚS

Pádlují stejným směrem jen když se to hodí. :-/

0 0
možnosti
VK

V74. 76K80u83h35a70j

13. 5. 2024 9:57

Máte pravdu, omyl to je. Tedy, dříve úsloví "Jaký kraj, takový mrav." opravdu platilo. Jenže do krajů, hlavně Západní Evropy, po statisících už delší dobu přicházejí lidé, kteří mají úsloví jiné: "Jací my, takový kraj."

Ale abych nekřivdil, i mezi domorodými Evropany se začíná rozmáhat podobná zásada. Hlavně u dredatých mladíků a mladic, kteří čím méně toho v životě dokázali, tím suverénněji nám říkají, jak to má být správně. Ale myslím, pane Kosorine, že zrovna vy jste jeden z těch, kteří na těch novotách mají docela výrazný podíl.:-P

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz