29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuze

MONARCHIE: Krásná nebesa, milovaná královno Alžběto

Kdysi jsem se jako novinář bavil s jedním z našich letců, kteří bojovali ve Velké Británii proti Německu, a ten mi řekl, že na nějakém bále tančil s budoucí královnou Alžbětou. I kvůli ní mám raději monarchii než republiku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VC

Vřelý souhlas, pane Zieglere! V

0 0
možnosti
JV

J 41V21l73č63e98k

10. 9. 2022 10:20

Pane Zieglere, nikdo vás nemůže přinutit ztrapňovat se svojí účastí na prezidentské volbě. Klidně ji ignorujte a kašlete na ni.

Prezidentské volby nechte na těch, kteří ještě neztratili naději a víru v nalezení moudré a dobré hlavy našeho státu, podobné té, jakou představoval třeba prezident T.G. Masaryk, nebo alespoň takové úrovně, jakou dosahoval prezident Václav Klaus. [>-]

Vím, že je to hledání z říše snů a fantazie, ale zrovna takové je i snění o jakémsi našem novodobém králi z říše pohádek, které jak známo spadají a patří do světa dětí, a ne nás dospělých. Pokud ovšem nejste vyloženě dětina. :-)

0 0
možnosti
JJ

J98u32r61a 85J97u26r85a44x

10. 9. 2022 13:39

Neztratit naději a víru v nalezení moudré a dobré hlavy našeho státu je dnes velmi obtížné.

0 0
možnosti
PN

Pokud by se měl stát prezidentem někdo ze stávajících "účastníků zájezdu", bude pro občany lepší nechat tuto roli neobsazenou.

0 0
možnosti
Foto

Alžběta II. se stala královnou až v roce 1952, takže za války byla jen princeznou. Rozhodně tedy nesloužila v armádě v roli královny.

0 0
možnosti
HR

To je jen kritika slovosledu teoretickým jazykoslovným pedantem. Královská rodina se tehdy mohla uchýlít někam do bezpečí, zůstala v Londýně a dcera pracovala jako každý jiný. Toto období jejich života je obdivuhodné, v rozdílu k jiným.

0 0
možnosti
DS

Povyk kol Alžběty, mediální, sociálně-síťový, je převážně jeden velký kýč. Novináři píší o nečekaném skonu, o tragédii a hlubokém žalu. Proboha! Zemřela velmi stará paní, která věkem už hodně přesluhovala. Došlo k přirozené, očekávatelné události. Má babička (ano, když ta zemřela, bylo to PRO MĚ moc smutné) asi od 70 let říkala: "Kdoví, jak dlouho tu ještě budu." S Českem/Československem toho Alžběta mnoho společného neměla. To není výčitka. Jen poznámka, že to tak bylo. Včera na ni vzpomínala paní Pecková a její vzpomínkou bylo to, že královna s ní promluvila kdysi pár vět a že se před královnou uklonila. Novináři se pásli na podrobnostech ze života rodiny, nebylo týdne, abychom neviděli články s titulky Harry, Magan, Alžběta, Diana, Charles, Kate (já je nečetl)... A z nich vyplývalo, že královna nebyla jen milá a veselá babička. Nechme Alžbětu spát a nepoddávejme se módním a povětšinou falešným emocím.

0 0
možnosti
VM

R^

Pisálkové, mluvící hlavy, chtějí víc, než jenom na složenky, proto se tak snaží.

Novináře pohledat !!

0 0
možnosti
TK

1) Oceňuji její činy i život. Jen mě maně napadá, že bez přespávání v kasárnách je to tak třetinová vojna. Vojnu dělá hlavně to přespávání v kasárnách. Uznávám, že jako princezna na to měla nárok, ale vojna bez nocí v kasárnách je odvar...

2) Co se týče té touhy po "dobrotivém českém králi" - a napadá Vás kdo?

0 0
možnosti
DU

Ale to ona jistě věděla a asi toho i litovala, ovšem to nebylo její rozhodnutí, ba dokonce si myslím, že ani její rodiny, ale válečné vlády. Nejspíš Churchil řekl tak jo, ale tajně hlídat a na noc na zámek. A ona si mohla vybrat - buď tak, nebo nijak.

0 0
možnosti
VN

Souhlasím. Když si ale představím některé konkrétní osoby na českém trůně, soudím, že raději směšný prezident s časově omezeným funkčním obdobím, než směšný král až do jeho smrti.

Alžběta II. byla myslím světlou výjimkou i ve světovém měřítku.

0 0
možnosti
TK

To je dost pravda. Prapůvodně se králi stali ti. co byli ze skupiny ti nejdivočejší vražedníci. V pozdějších časech řada králů byli naprostí šílenci. Takže on asi myslí nějaké dobré krále a jiní vidí krále z druhé strany. Mě docela bavil ten Bavor, co dal za úkol svému ministru financí to Bavorsko prodat a koupit někde jinde něco lepšího. To byl dokonalý panovník. To by nevymyslel ani Hašek (Jaroslav).

0 0
možnosti
Foto

Bat, bat, skoda ze je pro tohle uz pro nas tak zatracene pozde...

0 0
možnosti