17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

MIGRACE: Romské putování 2022

Opravdu se zdá, že ona vlna solidarity a nebývalé ochoty pomoci, která se u nás zvedla v souvislosti s událostmi na Ukrajině, narazila na svůj limit v okamžiku, kdy se těmi uprchlíky stali Romové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 18.5.2022 8:21

A on snad po nich někdo chce, aby se sebou něco dělali? To my máme co dělat se sebou, přece! ;-D

S. Ševeček 18.5.2022 8:37

no, nemusíte zrovna naznačovat tu Pekáčovou adamu.

P. Čech 18.5.2022 8:03

" Romské, ale i jiné aktivistické organizace dělají, podle mne, málo proto, aby úsudek a zkušenosti občanů s Romy byly jiné, než jsou"????

Těch romských, ale i jiných aktivistických organizací, rozumějte neziskových organizací, parazitujících na státu formou jejich financování ze státního rozpočtu je více než 100, slovy sto. To je obrovská část finančních prostředků, které jdou za nemakačenky, kteří nedělají nic smysluplného a jen parazitují na systému.

V. Chrastina 18.5.2022 10:55

Ano, všelijakých neziskovek údajně se zabývajících cikánskou tématikou je příliš, podle všeho mnohem víc než sto. Žádná jiná menšina jich tolik zdaleka nemá. Jsou královsky placeny z našich daní, při čemž žádné politické uskupení usilující ve volbách o voliče se neodváží zařadit do svého programu řešení téhle nemalé díry do státního rozpočtu. Nepochybně je to tím, že my voliči je k tomu nenutíme.Tož tak!!

J. Vorlický 18.5.2022 11:24

Ano, souhlasím s Vámi, pane Chrastino, je to tak. Ono, jak jistě Vy a já dobře chápeme, nutit naše představitele před i po volbách,aby přišli s nějakým řešením, je mnohem pracnější než si ulevit na adresu cikánů, jak tu většina lidí dělá.

Ono prý i stačí, aby se cikáni rozeřvali na úřadě, kam si chodí pro peníze, a už jim vystrašené úřednice hrnou peníze hráběmi, jen aby je nemuseli poslouchat. Pakliže se toto opravdu děje, potom takové úřednice a asi i úředníci, by měli být zproštěni svých postů (určitě dávat peníze někomu jen proto že řve, je porušení jejich povinností), aby se mohli postavit do stejné fronty a řvát si o peníze, zda to funguje i pro ně!

A kdyby pan Křeček opravdu chtěl něco udělat pro pořádek ve státě, měl by spíš se postarat, aby úřady se chovaly ke všem lidem stejně. Ovšem, to by také bylo mnohem pracnější, než si tu a tam ulevit nějakým článkem. Konečně, kdyby se někdo konstruktivně ohradil ve smyslu, že on nedostal a řvoucí cikánka ano a obrátil se ombudsmana, musel by pan Křeček konat z úřední povinnosti. A takový případ tady myslím ještě nebyl, nebo ano? Takže co, hmm? Kdyby byly, atd . . . .Plané nadávky a bordel ve státě pokračuje. srdečně

P. Nešvara 18.5.2022 7:48

Zkušenost říká, že jediná Romská rodina dokáže zničit kvalitu života sousedů na stovky metrů kolem svého bydliště. Vím, co říkám, bydlel jsem v Košicích a nade mnou bydlela taková rodina.

R. Langer 18.5.2022 8:22

Tak zase obecně - ona to vůbec nemusí být zrovna cigánská rodina.

S. Ševeček 18.5.2022 8:36

nemusí, ale bývá.

D. Polanský 18.5.2022 8:59

Jistě, ale pravděpodobnost se u romské rodiny výrazně zvyšuje.

J. Jurax 18.5.2022 19:00

No, ono jsou i tzv. "bílí cikáni", rasově vyhovující i norimberským zákonům ...

J. Pokoutný 18.5.2022 9:31

Souhlas, v devadesátkách jsem opakovaně řešil stížnosti několika sousedů na romské rodiny, usídlené v kdysi hezkých secesních domech naproti Parku J. Fučíka na Praze 7. Co ty dokázaly z přidělených bytů udělat... Nedalo se s tím hnout, a to ještě žádné ziskovky nebyly.

I. Mentlík 18.5.2022 6:28

Pan Křeček, jako vždy, za výbornou. Vyhmátl zásadní problém hned v prvním odstavci. Většině lidí nevadí Romové, ale pro tuto většinu nepřijatelný způsob života, na který se zakládá jichž stovky let přístupem ke vzdělání dětí. Chápu, že prostředí, ve kterém děti tzv. nepřizpůsobivých vyrůstají, mnoho nadějí na kvalitnější vzdělání nedává, ale na to recept většinová společnost dosud nenašla, a domnívám se, že ani najít nemůže. Romské organizace a stát, který předstírá, že pomáhá, konají medvědí službu. Dávat nálepky rasistů lidem, kteří zmíněný způsob života ve svém okolí nechtějí přijmout za svůj ani tolerovat ve své blízkosti nakonec povede nejen k "matičním zdím".

J. Novák 18.5.2022 7:46

Na 'nálepky' vám kašlu. Ty dávají především bolševici všech ideologických zaměření, kteří by si sami takové 'nálepky' zasloužili.

S. Komik 18.5.2022 23:17

Chápu, že prostředí, ve kterém děti tzv. nepřizpůsobivých vyrůstají, mnoho nadějí na kvalitnější vzdělání nedává, ale na to recept většinová společnost dosud nenašla, a domnívám se, že ani najít nemůže.

Podle mne může, ale nechce: internátní školy.

P. Dvořák 18.5.2022 6:17

Ono by docela stačilo, kdyby se ti neziskoví idioti (ve skutečnosti vlastně nefachčenka a vychcánci) postavili osobně do čela pracovních skupin morgošů.

Aspoň by bylo vidět, klik jich je - jak vychcánků tak morgošů ochotných pracovat. Myslím, že těch vychcánků by bylo mnohonásobně víc, než těch druhých.

P. Čech 18.5.2022 8:13

Proč by se stavěli do čela nějakých pracovních skupin, když je náš stát a jeho politické strany tak hloupý a cpe peníze do všelijakých neziskových organizací, zabývajících se začleňováním cikánů do většinové společnosti. V takových neziskových organizacích totiž nikdo nemusí pracovat, stačí vytvářet zdání nějaké činnosti. A o to v tomto našem státě hlavně jde. Ryba ovšem smrdí od hlavy. Stačí se podívat na činnost vlády (nejen té dnešní, ale i té) . Na co sáhne, to pokazí. Chyba je ovšem v systému. Ve vládě a moci politických stran, ve volné soutěži těchto v jejich boji o moc nad občany. V menšinových volbách podle zásad poměrného zastoupení a ve výběru naprosto neschopných lidí do vedoucích funkcí ve státě.

P. Dvořák 18.5.2022 8:28

No vždyť o nich píši - vychcánci.

S. Ševeček 18.5.2022 8:27

S těmi pracujícími Cikány - jak říkáte morgoši - se vídám na Tuřance, když makají jako otroci na rekonstrukci kanalizace, vody, plynu a vozovky a pokládají dlažbu. Jsou to poctiví dříči, skromní a rádi s bílým supremacisem prohodí pár slov k věci.

Stejně tak mě potěší, když vidím vyparáděné cikánské mámy, vedoucí malé, čistě a módně oblečené své děti po Körnerově a Staré ulici do školy.

/tady tučné vajdy, morgoše a morgošky nejsou. u fontány před Janáčkem jo.

P. Dvořák 18.5.2022 11:30

Tak někdy zajděte do Bronxu za demarkační linii, tvořenou ulicemi Cejl, Vranovská, Merhautova, Koliště.

Ostatně pokud si vzpomínám, tak před dvěma - třemi (?) roky kvůli rasistickým útokům na školní děti musely být před školou na Staré rozmístěny hlídky městské policie, protože bílí tátové už dávali dohromady domobranu.

M. Stanovský 18.5.2022 14:10

V tom je ten problém, házet všechny do jedný krabice. Pochopitelně existují ti, co pracují, ale ti nejsou moc vidět, oni vlastně o to ani moc nestojí. Když budou pracovat, posílat děti do škol a nebudou dělat bordel, bude klid. V okamžiku, kdy někdo zjistí, že jde o Cikány, začne na ně ukazovat prstem - a to je to poslední, co oni chtějí. Pár jich znám, a když už se jim nepodaří úplně začlenit do většinové společnosti, tak alespoň je z ní pro předsudky nevyhazovat.

V. Kučer 18.5.2022 17:32

Pokud by byli takoví všichni nebo alespoň většina romský problém by nebyl. Se mnou také pracují cikáni ale ty nechtějí mít se svými nepřizpůsobivými soukmenovci nic společného.

M. Vaněk 18.5.2022 0:29

Je třeba urychleně defenestrovat tuto vlastizrádnou vládu, pozatýkat je a postavit před nezávislý soud (bohužel v této zemi nesplnitelná fantazie, něco jako nezávislá média...), a vyexpedovat všechny parazity zpět do země jejich původu. (ty naše parazity, včetně ziskovek, zaměstnat v uranových dolech, kamenolomech a dalších prospěšných zařízeních...);-D

P. Manda 18.5.2022 4:54

Rv

H. Kotaz 18.5.2022 4:57

R^

J. Jurax 18.5.2022 19:06

Vy byste i Zimní palác šturmoval s vintovkou s dlouhým štykem ... 😉