6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

MIGRACE: Pokukování po propasti II.

Milí čtenáři, tento díl vlastně nemá dobře volený nadpis. Má totiž být o kvalifikované migraci, jejíž bezpečnostní rizika jsou přece jen zřetelně menší než rizika migrace lidí, kteří neumějí nic.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Prikner 1.11.2022 20:22

Marianě, v ČR sice bude bodovací systém,ale komise bude zkorumpovaná. Dopadne to jako vždycky.

L. Burget 31.10.2022 12:45

Česká republika cizí pracovní síly nepotřebuje. Na nekvalifikované profese je potřeba přeškolit zdravé lidi řad veřejné správy, kterou je za tímto účelem co nejvíce zredukovat, čímž se taktéž pronikavě sníží její buzerační a kazisvětská praxe. A cestu k odborníkům specializovaným pan Kechlibar naznačil jasně - stipendia pro nadané, ovšem především z řad našich občanů.

Česká republika cizince na práci nepotřebuje, ani na tu nejméně kvalifikovanou. Potřebuje zákony, které donutí pracovat, a tím myslím skutečně pracovat i ty, kteří se zatím mohli zašívat na zbytečných židlích ve státní správě a na kanapi na dávkách.

P. Diviš 31.10.2022 17:39

Mně se po pracovní povinnosti nestýská (ač jsem byl zaměstnán celkem bez problémů za bolševíka i po něm). Lituji, nefunguje to.

P. Hák 31.10.2022 22:31

Problém je v tom, že se mladým do potřebných oborů nechce; museli by moc pracovat, radši jdou na něco humanitního.

R. Polášek 1.11.2022 11:15

Spíš jim ty práce nikdo nezobrazuje. Ve filmech a seriálech v televizi a na internetu a nakonec i u rodičů vidí právníky, učitele, lékaře, neziskovky, úředníky a maximálně snad nějaké ekologické zemědělce. atd A podle toho si potom vybírají obory, kde by chtěli pracovat.

P. Hák 1.11.2022 11:28

To taky.

M. Vaněk 31.10.2022 10:32

U tabulky negramotnosti jsem se zasmál: Proč není USA v červených číslech na úrovni Indie, když negramotnost tam dosahuje skoro 8% populace? Podobně je na tom i Británie, kde se museli razantně snížit nároky na učivo, aby novobritové stíhali alespoň čísta trochu psát, Francie na tom není v toto směru o nic lépe, a o ČR, kdysi tak pyšné na své lidi, kteří toho dokázali skutečně mnoho ve všech sektorech společenských dovedností, ani nemluvit...

J. Anděl 31.10.2022 11:57

Copak, realita zase odmítá reflektovat vaše představy?

M. Vaněk 31.10.2022 23:13

Co to zase blábolíte? Vždyť vy nejenže nevíte, ale ani netušíte, co se kolem vás děje, natož co se děje ve světě... ;-D

M. Vaněk 1.11.2022 9:31

Dokonce už i Němci připouštějí, jaká katasatrofa se děje i u nich, a to je co řící - Němci se vždy považovali za pupek světa ve vzdělanosti:

Takže už začínáte cháat, co se kolem děje, nebo potřebujete ještě trochu času...? :-)

https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2022/bildungstrend-analphabeten-in-der-schule/

J. Anděl 1.11.2022 12:38

Tak německé statistiky budou asi ovlivněny novými Němci, ne?

Ale jinak vlastně jo, máte pravdu, jak se posouvají informační technologie a jejich využití v praktickém každodenním životě, jak přibývá lidí a informací, má to vliv na mozek, učení, soustředění. A to je otázka, jaký vliv mají další faktory (mikroplasty atp.).

Lidstvo se posouvá na novou úroveň a nemusí to být nutně "vyšší". Záleží, jestli vám mravenci připadají jako vyšší forma existence.

M. Vaněk 1.11.2022 16:31

Stále tedy trváte na své tezi, že jde o "realitu, která odmítá reflektovat mé představy"?;-D

J. Anděl 1.11.2022 17:26

No, hodnotil jste myslím ČR a hovořil o negramotnosti, to mi připadalo opravdu mimo. Ale jestli je u nás podobný nárůst jako v tom Německu, tak budiž, pak jsem to přehnal já.

V. Církva 31.10.2022 9:57

Tak je to přesně tak. Setkal jsem se s odborně skvělými inženýry z Dánska. Samozřejmě tam studovali. Oba dva pak byli z islámských zemí ale jako muslimové neextrémní až vlažní (jeden dokonce jedl vepřové, oba si dali nějaké pivo).

V případě těchto lidí by dokonce ve svých zemích svoje schopnosti a vzdělání nevyužili.

Jinak už i v Německu je na inženýrských pozicích spousta neevropanů. S extremisty jsem zatím neměl tu čest.

Takže jde to, i když správnější by bylo kdyby Němci a Češi rodili evropské děti a islámské stát dostaly rozum a dávaly práci chytrým lidem tam.

V každém případě přijetí vzdělaných lidí znamená nejen odbornost, ale podmínkou musí být rozhodnutí žít naší kulturou a respektovat nás. Třeba jim dát povinně sníst vepřové a extrémní wahábisty samozřejmě jen jako turisty. Co se týká mešit, ty do Evropy nepatří ani architektonicky, ani kulturně. Úplná svoboda náboženství může být jen tam kde nejsou rozpory s naší vírou. Nakonec i velký počet třeba Budhistických modliteben naruší kulturní ráz země. Nakonec v CHKO nelze postavit ani chalupu bez sedlové střechy, proč někdo povoluje v Německu minaret - hulákání meluzínů?

P. Diviš 31.10.2022 10:02

Problém je, že součástí naší kultury (IMHO významnou a důvodem, proč v dřívějších dobách vítězila nad jinými kulturami) bývala svoboda, včetně náboženské. A ta už je tak jako tak omezována woke neomarxisty, takže problémům se nevyhneme.

R. Polášek 31.10.2022 12:49

Ono taky země, kde vyhrál tuhý katolický režim, se většinou staly v rámci Evropy zaostalejší. Země, kde vedle sebe existovalo katolické a nějaké volnější protestanské náboženství nebo ještě víc země, kde vyhrálo nekatolické křesťanské nábožentsví , se staly v Evropě nositeli pokroku.

L. Beneš 31.10.2022 16:00

Ono je to s topu vírou dvojsečné. Proč se například mám koukat v TV na flanďáka, an stříká svěcenou vodu na právě otevíraný úsek dálnice nebo tunel? To je pak nesmí používat ateisté a jinověrci obecně? Stříkne doleva, stříkne doprava a má vyděláno. Potom následuje žranice, až se huba leskne.

P. Diviš 31.10.2022 17:41

Podstatná je svoboda, v͇č͇e͇t͇n͇ě͇ svobody vyznání. Je na objednateli stavby, koho si pozve nebo nepozve.

M. Vaněk 31.10.2022 23:15

Objednavatelé jsme my- občané... Kdo povolil flanďáka na otevírání třeba dálnice? Občané? A co islámského teroristu, nebo nějakého teroristu z NATO - proč oni neotvírají tunely- třeby C-4...? ;-D

J. Poláček 31.10.2022 21:47

No tak se na něj nekoukejte. Přepněte třeba na fotbal anebo nějakou telenovelu - tam flanďáci nejsou.

Z čeho dovozujete, že farářem "postříkaná" dálnice není pro nevěřící ? Zaplatíte dálniční známku a jedete :-)

T. Kohout 1.11.2022 0:17

Problém býval, že 1. generace by možná i chtěla žít "po našem", ale druhá, třetí již zase chtějí žít "po jejich", jak říkají "back to the roots". Takže problém je, že ti noví noví jsou jiní, než bývali dříve, ale že každá další generace má touhu si žít, jak bylo v jejich domovině. A proto se to tak děsivě zhoršuje (typicky ve Francii, ale kdekoli v západní Evropě). Mluvím většinově, jednotlivé výjimky samozřejmě jsou.

K. A. 31.10.2022 9:47

V tomhle případě s Marianem Kechlibarem tak úplně nesouhlasím. Práci, kterou země potřebuje, bychom měli zajistit z vlastních zdrojů (až na naprosté výjimky). Bodový systém by měl smysl jenom v kombinaci s tím, pokud by se nastavil velmi striktní strop na veškerou migraci. Problém není primárně kvůli tomu, že by migranti v EU nebyli prolustrovaní (je to jen část problému), závažnější je, že jich je moc a že tady mohou zůstat i ti, co na to nemají nárok. Kdyby přišel do EU jeden muslimský migrant přistěhovalec ročně, tak se budou muslimové integrovat úplně skvěle. Jenže statisíce imigrantů neintegrujete, ať přijdou odkudkoliv, ani lidé ze západní Evropy se už u nás neučí česky, když je všude ve veřejném prostoru angličtina.

Bodový systém je výhodný pro podnikatele, kteří v něm získávají nástroj, jak si dovézt levnou pracovní sílu, to má tento systém nejspíš usnadnit. Neřeší to ale problémy, které migrace vyvolává.

P. Diviš 31.10.2022 9:58

S těmi vlastními zdroji je ten problém, že dost z nich, obvykle ti nejlepší (čest vyjímkám) odcházejí do bohatších zemí. Je tedy nutno je nahazovat, "těmi nejlepšími" z jiných zemí.

P. Diviš 31.10.2022 11:57

nahrazovat

T. Hraj 31.10.2022 8:54

Dobře, bodový systém nejspíš nepřitáhne větší množství kvalitních a kompetentních pracovníků. Tak ať. Stačí když bude filtrovat ty, kteří by se v budoucnu stali neřešitelným problémem!

P. Kubáč 31.10.2022 8:17

Pořád tak nějak čekám od našich elit omluvu za lékaře (převážně gynekology) a inženýry ( převážně chemiky výbušnin ) ze Sýrie.

R. Polášek 31.10.2022 8:06

Tak ono by pro nějaké získání kvalifikovaných lidí stačilo, aby stát aspoň trochu potíral řádění přiblblých kinderpersonalistů a kindermanažerů ve firmách. Kteří zejména na kvalifikované pozice nepouštějí nikoho staršího než jsou oni sami. Výsledek je ten, že lidi ve věku 50+ nebo ještě nižším, pokud dostanou na personalistickém trhu cejch déle hledajícícho práci, se nedostanou k jiné práci než k základní nekvalifikované manuální práci. (a to jen za předpokladu, pokud na ni fyzicky stačí, což v tom věku anebo když nejsou zvyklí fyzicky pracovat, nemusí být pravidlem) A to úplně bez ohledu, jaké mají vzdělání a praxi. Klidně mohou mít třeba vysokoškolské technické vzdělání a dlouholetou praxi, klidně může nějaký PR vrcholový manažer firmy ve stejné firmě brečet do sdělovacích prostředků, jak nemají kvalifikované lidi a jak je marně shánějí, přes personalistické přiblblíky se ti starší k odpovídající práci nedostanou.

T. Hraj 31.10.2022 8:57

"Klidně mohou mít třeba vysokoškolské technické vzdělání a dlouholetou praxi"

Tomu s dovolením moc nevěřím. Pokud nemají vyloženě 3 roky do důchodu, tak takovíto lidé práci seženou.

P. Diviš 31.10.2022 10:03

Trochu problém s tím je, otázka je, do jaké míry.

R. Polášek 31.10.2022 11:31

Myslím, že kinderpersonalista ve 25 - 35 letech věku bude asi sotva rozeznávat staršího zájemce o práci ve věku 62 a třeba 52 let.