20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

MÉDIA: Vrtěti psem v obcích a ve městech

O problému s vyvážeností zpráv a objektivitou České televize toho bylo řečeno mnoho. Pravdu však je, že velmi podobný problém existuje i na komunální úrovni. A možná je svou podstatou ještě závažnější.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Pujman 5.5.2018 8:22

jak typické pro Beroun

kde největší problém města - nelegální neizolovanou městskou skládku plnou jedovatého a nebezpečného odpadu, patřící městu Berounu - postupně na stránkách obecního zpravodaje označili za minimální problém a hromadu pouhého kompostovatelného komunálního odpadu, a pravomocný rozsudek soudu o povinnosti ji vyklidit označili za nesmysl s tím, že "odborní úředníci" (pochopitelně na městském úřadě pracující) tvrdí, že tento rozsudek nemusí z odborného hlediska respektovat. A to, že skládku nasypalo město Beroun nelegálně a proti vůli majitele soukromého pozemku na jeho zahradu (celých 43 tisíc tun!!), se projevuje v "Radničních listech" tím, že mu nedovolují uveřejnit jeho reakce na neuvěřitelné pomluvy v tomto obecním plátku o tom, že si jako majitel pozemku tento úmyslně koupil již zavezený skládkou od jiného soukromníka, aby mohl město vydírat, a stateční zastupitelé a úředníci se jeho vydírání nepodvolí. Vedení města používá k odmítání kritických příspěvků dva hlavní argumenty - jde o poplašnou zprávu, a autor příspěvku ve své "neoprávněné" kritice napadá. Nějaký tiskový zákon - je nezajímá......

A. Alda 3.5.2018 14:05

No tak se kvůli Pirátům místní zpravodaje zruší

a ti, co nejsou s to sledovat aktuality na obecním webu, a ti, jejichž obce nejsou schopny aktuálně informovat na svém webu, se prostě nic nedovědí. Ani o změnách jízdních řádů, ani o změnách prodejní doby, ani o uzavírce silnice či elektřiny...

A autorka stejně i nadále nebude moci na svého starostu nadávat v místním plátku.

M. Vondráček 3.5.2018 13:58

:-)

V městském zpravodaji jsou většinou úřední věci, kulturní věci a inzerce z valné většiny místních podnikatelů. Komentářů a prostoru "k ovlivňování! tam je fakt málo.

Tak z toho nedělejte problém, který tam není ...

Ś. Svobodová 3.5.2018 14:13

Re: :-)

Ne vždy je obsah takový.Např. náš Říčanský kurýr je 30ti stránková barevná publikace na křídovém papíru a obsahuje krom vámi zníměmého také místní sport, školství, dopravu, projekty apod...Ale hlavně je to vývěsní štít pana starosty Kořena, který je v každém vydání hojně zastoupen na fotografiích i v článcích. Časopis obsahuje i 1-2 kritické příspěvky s následnou reakcí starosty či odpovědného pracovníka, která je bez vyjímky zavádějící, klamná až vyloženě lživá. A polemika na stránkách připouštěna není.

M. Vondráček 3.5.2018 15:53

Re: :-)

Tak to nečtěte. A polemika v tištěných novinách ?? To v současné době taky moc nefunguje ... Založte si FCB skupinu , tam můžete polemizovat :-)

M. Vondráček 3.5.2018 15:57

Re: :-)

Mimochodem, na www stránkách říčanského kurýra je i diskuzní forum.

B. Rameš 3.5.2018 11:39

Již dávno jsem uvykl tomu,

že místní zpravodaj (Klíč) je reklamou na dobro, jež na nás, oddané poddané, dští místní radnice. Proto putuje ze schránky do tříděného odpadu. Škoda, že jeho výroba a distribuce stojí tolik peněz a práce, které by bylo možné využít jinde. Ale tak bude to přínos pro nějaké kamarády aktuálně vládnoucí osádky, jistě. Nu, dělají to všichni... sakra, ne, to není omluva.

M. Krátký 3.5.2018 11:00

Moje řeč a moje zkušenost

s mojí ženou již 26 let vzdorujeme odboru výstavby v Modřanech - Praha 12. Asi před 6-8 lety jsme ty prasárny, které tento odbor výstavby produkuje chtěli zveřejnit v místním Zpravodaji - zamítnuto tou samou osobou, která stojí za těmi prasárnami - tajemnicí MÚ P12. Hezký den přátelé

P. Kubáč 3.5.2018 10:14

Vše je naprosto normální

Měli jsme u nás v obci takové období, kdy polovina rady města seděla ve vazbě a druhá, po nervovém zhroucení, v psychiatrické léčebně. Městský zpravodaj byl plný kafkovských článků, že tak to má být a je to naprosto v pořádku.

J. Chaloupka 3.5.2018 9:48

Naše "obec" má jeden milion a třistatisíc obyvatel.

Co s tím ti menší udělají?

F. Navrátil 3.5.2018 9:23

Zpravodaj nebo noviny?

Obecní nebo městský zpravodaj by měl přinášet občanům především potřebné úřední informace. Na nějaké hádky a polemiky tam podle mne není místo. Pokud chce někdo vydávat obecní nebo městské noviny, pak má k tomu plné právo a jejich stránky může zaplnit žvaněním. Zpravodaj bych přirovnal k firemním novinám. Tam taky nenajdete komentáře o tom, že se pohádali dva náměstci a ředitel to táhne se sekretářkou.

A. Reček 3.5.2018 9:01

Jde o chybu občanů

V prvé řadě mají navštěvovat zasedání městského zastupitelstva, kde jde o veřejné jednání a tam mohou sledovat o co ve městě jde. Navíc mají možnost tam vedení zastupitelstva nebo i konkrétním zastupitelům vyslovit své názory v diskuzi a oni musí občanům hned odpovědět. V Hodoníně kritizují na jednání zastupitelstva občané činnost redaktora městského časopisu? Asi je jim to jedno a na schůze zastupitelstva ani nechodí.

J. Kouřil 3.5.2018 7:42

Autorka se probudila

a zjistila, co všichni dávno víme a co se děje po celé republice. Dalo by se říct, že je typickým představitelem úředníka, který žije v úplně jiném světě, než ti, kteří na něj vydělávají a platí daně.

A. Pakosta 3.5.2018 8:25

Re: Autorka se probudila

Ano, autorka se probudila a volá po nápravě, zatímco ostatní "o tom dávno vědí", ale jsou zticha, neb jim status quo v lepsim případě nevadí, v tom horším případě pak vyhovuje.

D. Polanský 3.5.2018 6:50

Asi jako kde

v Metropolitanu Brno jsou vždy příspěvky od všech stran, tedy i od opozice. Hodonín je asi servilnější k těm, co jsou u moci.