10.5.2024 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

MÉDIA: Už zase ti židi!

Jak se zdá, máme v Evropě ten antisemitismus zažraný pod kůží jako sto let starou špínu. O tom nejlépe vypovídá třeba nejnovější nápad těch „neprogresivnějších“ států Unie, kterých je prý celkem sedmnáct a které se rozhodly bojkotovat židy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 11.7.2014 11:29

Re: "máme v Evropě ten antisemitismus zažraný pod kůží"

Podsouvat JJ antisemitismus je nehorázná drzost a sprostota.

E. Sevrát 11.7.2014 10:50

Pan Vlk stejně jako včera pan Roth

dělá z komára velblouda,Co je závadného na informaci,kde bylo jaké zboží vyprodukováno.Řada lokálních výrobců třeba ve Francii či Itálii se k tomu hrdě hlásí.Ale,i u nás třeba Jihočeské máslo,Olomoucké tvarůžky atd.Takže pokud je všechno s produkcí na okupovaných územích v pořádku jak tvrdí Izrael,tak není žádný důvod se za něco stydět a místo původu tajit.Problém je,že podle Ženevských konvencí nesmí okupant využívat okupovaná území k produkci, která mu přináší zisk.A toho si byl jistě i vědom MZ K.Sch. když řekl to co řekl.V té době zastupoval právní stát ČR a nemohl tedy podléhat nějákým sympatiím či emocím na rozdíl od pana Vlka,atd.,kteří si mohou psát co chtějí a žádnou zodpovědnost nemají.To je pak jako povídání v hospodě,každý má svůj názor,ale nikdo za nic neručí.Jsem zvědav jak bude reagovat pan Vlk atd.,až bude podobné značení muset být úváděno u pruduktů z Krymu ,které EU chystá.

L. Křivan 11.7.2014 10:57

Re: nesmí okupant využívat okupovaná území k produkci

Jak mohou Židi, (německy Juden) okupovat Judeu ? To samé Samarii ?

P. Urban 11.7.2014 15:20

Tady nejde o Judeu ani o Samaří

ale o Izrael a Palestinu. O území obydlené Izraelci a území obydlené Izraelci.

Stejně dobře byste se mohl ptát, jak je možné, že Němci za druhé světové války okupovali území, které po většinu 2. tisíciletí patřilo k Německu. (Přesněji řečeno Svaté říši římské národa německého.) A kde žili Germáni dřív, než Slované.

L. Křivan 11.7.2014 11:00

Re: nesmí okupant využívat okupovaná území k produkci

Platí to i pro Kaliningrad, dříve Koenigsberg - Ostpreussen ?  Platí to i pro Breslau - Schlesien ?

E. Sevrát 11.7.2014 11:21

Re: nesmí okupant využívat okupovaná území k produkci

A platí to tedy i pro Krym ?

L. Křivan 11.7.2014 11:25

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

Platilo. Dokud ho okupovala Ukrajina. Teď je opět to, co od dob Kateřiny Veliké byl. Teď je zase ruský.

E. Sevrát 11.7.2014 11:33

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

Ovšem to je pouze váš a můj názor.Nikoliv mezinárodního společenství a tak je tomu i v případě Izraele.

H. Lukešová 11.7.2014 11:36

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

I já uznávám Krym za ruské území, kdysi to bylo ruské. To až Ukrajinec Chrusčov daroval Krym své zemi Ukrajině.

S. Landa 11.7.2014 13:21

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

A předtím byl tatarský, turecký a čert ví čí. Až jej zaberou Turci, také to budeš uznávat?

H. Lukešová 11.7.2014 19:14

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

To uznávat nebudu. :-) Uznávám Krym jako ruské území, ale na mém názoru se světová politika neodvíjí.

S. Landa 11.7.2014 20:57

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

No, to by nám ještě chybělo, to by ten svět vypadal...  :-)

Sice stále nechápu, jak můžeš "uznávat Krym jako ruské území", ale pátrat po tom raději nebudu.

L. Křivan 11.7.2014 11:55

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

Samozvané "mezinárodní společenství" si může políbit anus. A teď k otázce, které jste se tak neobratně vyhnul.

Platí to i pro Kaliningrad, dříve Koenigsberg - Ostpreussen ?  Platí to i pro Breslau - Schlesien ?

H. Lukešová 11.7.2014 12:11

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

Meezinárodní společenství ovládají muslimské země, komunistické země a demokratické země pro změnu ovládají multikulťáci...Proto vše jde do šípku. Islamisté, nacisté, komunisté, multikulti politkorektníci, ti jsou naprosto nelidští, kdyby mohli, tak by své oponenty zlikvidovali.

S. Netzer 11.7.2014 12:13

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

To snad není možný ...

H. Lukešová 11.7.2014 12:30

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

Je to možné, bohužel. A nemám z toho radost.

S. Netzer 11.7.2014 13:13

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

Myslím, že Vám nemusím vysvětlovat, co je to za druh lidí, kteří věří svým vlastním bludům.

Jeden takový exemplář se jmenuje Karel Janyška.

E. Sevrát 11.7.2014 14:19

Re: A platí to tedy i pro Krym ?

Samozřejmě,že ne.Po druhé 2WW došlo k řadě různých změn a výměn území.Polsko-Německo atd.Ovšem všechny tyto změny byly mezinárodním společenstvím uznány,SSSR byl jedním z vítězů válka a nikdo tyto změny nerozporoval.Při zcela chybném umožnění spojení Německa,byly Německem taky uznány hranice na Odře a Nise,jinak by Polsko sloučení nedovolilo.Mělo právo veta.

P. Urban 11.7.2014 17:30

To jsou okupovaná území?

Anektovaná Polskem či SSSR (dnes Ruskem), to ano. Ale okupovaná? Kde máte významnější populaci lidí, kteří sídlí na tomto území, nepovažují se za Poláky, respektive Rusy a nemají ani příslušné občanství? Německo hranice na Odře a Nise uznalo, takže ani z jejich hlediska už o okupaci nejde.

L. Křivan 11.7.2014 20:00

Re: To jsou okupovaná území?

Fajn, tak Israel prohlásí Judeu a Samarii za území Israele, vyžene všechny araby a bude vše ve stejném pořádku jako je dnes Schlesien a Ostpreussen. Svět k tomu řekne to samé co říká ke Slezku a Prusku. Totiž NIC !

J. Orel, Mgr 11.7.2014 10:32

Konečně!

Plně souhlasím. Je to přesně tak.

J. Boleslav 11.7.2014 15:13

Re: Konečně!

Připojuji se.

J. Šula 11.7.2014 10:22

Konečně !

Konečně článek, reagující věcně, korektně a správně. Byl jsem na místě, a po dvou letech letos v dubnu znovu a musím říct, že kdyby nás jako Česko někdo permanentně ostřeloval, naši zemi oficielně neuznával a nekonečně ohrožoval jakékoliv místo na naší zemi, asi bychom se chovali jinak. Vážím si státu Izrael, mám úctu před jeho vojáky a vojačkami, jak hrdinně brání vlastní zemi, obklopené všudy přítomným mrakem terorismu. Rovněž si vážím představitelů státu Izrael, jak jsou schopni a připraveni k akci, když by to bylo potřebné.

P. Pokorný 11.7.2014 10:31

Re: Konečně !

Nikde jste nebyl. Izrael hrdinně brání domy na okupovaném území Gazy. Nedělejte z lidí hlupáky. Jde o území, nic víc. Proto tisíce mrtvých.

P. Han 11.7.2014 10:52

Re: Konečně !

Z vás nikdo dělat hlupáka nemusí.

R. Gramblička 11.7.2014 11:45

Re: Konečně !

ta bodla! Ale jste ho setřel  :-)))

P. Pokorný 11.7.2014 9:48

Pokorný není dement a necucá z prstu (já)

Než zase začnete ječet a nadávat, zjistěte si: u moci je Netanjahu, že? Ten Netanjahu - napovím: 1997, Chálid Mišál, Ammán a Jasín. Ten Pokorný (já) není tupec. A jestliže píši, že tentokrát je Al Kaida zmatená a zírá jak Vizír, má to vždy opodstatnění. Ano, média z vás dělají hlupáky, a fanatiky. Mě jsou islamisti a arabáci ukradení. Ale to neznamená, že zločin se bude utajovat, když tak smrdí. A já té náhodě o třech zabitých nevěřím. Moc, moc to smrdí! A zrovinka po vyhlášení Netanjahuem, že mír nepřipustí! A že by se k tomu Al Kaida s radostí nehlásila, i když jásala nad čtyřmi českými vojáky, byť i přiznala, že cílem nebyli?

Myslete a pak řvete. A vyšetřeno dřív, než by dokázal Holmes s Maigretem... A nyní se hledá, jak volal, když byl svázaný... Jeden z mrtvých...

J. Lepka 11.7.2014 10:08

Re: Pokorný není dement a necucá z prstu (já)

Á, další konspirátor na scéně, to se ještě pobavíme.

P. Pokorný 11.7.2014 10:14

Re: Pokorný není dement a necucá z prstu (já)

Co kdybyste si nejdříve milý pane ověřil fakta. Nejsem konspirátor. U moci je Netanjahu a s Mosadem jedna ruka. A lidumil to není. A jak se o něm vyjadřují ostatní vysocí činitelé už několikrát prosáklo. A ti zabijáci vystartovali s nálety a vraždami po jeho zvolení. Nechci, aby si někdo vymýšlel. Chci pouze jít po faktech a důkazech, proč se navíc zatajuje, jak to bylo s mobilem a jak prosákl přízvuk, jak to rychle dementovali a pak dali totální embargo.

Proč se ptám? Přece mohou ukázat palestinský zločin a lidé jako já se k nim přikloní. Najednou nikdo nesmí nic vědět. Tak je to křišťálově čisté jak byt Standy Grosse.

R. Gramblička 11.7.2014 10:48

Re: Pokorný není dement a necucá z prstu (já)

Zato v palestíně je to samý Gádhí, samá Matka Tereza, viďte? Takoví mírumilovní lidi