25.11.2020 | Svátek má Kateřina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jarda 9.5.2008 17:52

Nevím čím to

ale pokud někoho kritizuje George Soros nebo Freedom House apod., mám z toho dobrý pocit. Předmět kritiky jim nejspíše kříží obchodní plány (čti nechce se nechat okrást).

Slovenský zákon by měl být přijat co nejdříve i u nás, už jen kvůli té srandě vidět tajtrdlíky z Mladé fronty a Lidových novin, takto samozvané hlídací psy demokracie, ovšem Němci placené, jak hřímají o nové totalitě a možná přebývají ve spacácích.

AeroKarel 9.5.2008 21:49

Re: Nevím čím to

Slovenský zákon je renaultovina. Renaultovina bez vztahu k tomu, že žurnalistika u nás je mizerná, mimo jiné i zásluhou pana Hvížďaly.

AeroKarel 9.5.2008 21:51

Re: Nevím čím to

Jo a ty tajtrdlíky platíte vy, a ne Němci. Ti z toho naopak žijí. Máte v tom hockey.

EW 11.5.2008 19:56

Re: Nevím čím to

Taktak. Soros pouziva strategii "Pres lidska prava a svobodu slova k vetsim kseftum".  Jako s tim zlatym dolem v Rumusku - kdyz ho nemohl schramstnout on, najednou se vyrojily environmentalni nevladni organizace (placene Open Society Fundem) , kterym ach tak moc lezela na srdci tamni krajina. Zatimco tamni vesnicani rikali, ze se tam dolovalo vzdycky a ze se tesili, ze tezba bude ozivena, aby uz konecne meli praci. Environ-mentalove jim slibovali, ze kdyz budou nadale motykou eko-okopavat  sva policka a rucne nasekanym drevem vytapet sve stalete chaloupky, tak tam mozna jednoho dne prijde i par eko-turistu se podivat na prave rumunske udrzitelne nezmodernizovane rolniky (a pak se zase s dobtryn pocitem vrati do svych ustredne vytapenych bytecku s koupelnou, kde jedinym kusem zemedelstvi je kvetinac s bylinkami do kuchyne...).

EW 11.5.2008 19:57

Re: Re: Nevím čím to

dobtryn=dobrym, uz blbnu.

A kdyz jsem tak u toho, tak to zrovna Soros financuje tu reformu skolstvi pod nazvem "Kriticke mysleni". Hm...

Bzik 9.5.2008 16:23

A proč to Hvížďalo píšete sem?

Napište to ČTK, ČT, Radiožurnálu a všem těm hovadům která kupují tuzemské noviny (o vydavatelích nemluvě).

brána 9.5.2008 16:42

Re: A proč to Hvížďalo píšete sem?

Pan Hvížďala ledá podporu u zařezaných demokratů.

cb 9.5.2008 14:22

Hvížďalo

co slovo to lež. Ani to nečtu, nemá to cenu.

Marat 9.5.2008 12:47

Psavče Hvížďalo

P:Hvížďalo,tak v Rakousku by tedy mělo být chráněno právo i toho zvrhlíka na anonymitu.To je zajimavé zjištění.A kde tá MF iDnes vzala fotografie a celé povidání o tom zhovadilci? Nepřevzala to všechno z Rakouského tisku?Takže to v těch starých demokraciích asi také není takové,jak by ste si přál.A ve starých demokraciích také tak nepečují o co nejlepší podmínky pro zdravý vyvoj dětských a mladistvých zočincu v dokonalé dospělé zločince,tak jak se děje třebas v ČR.

Sunny 9.5.2008 10:56

???

Souhlasím s názorem, že úroveň médií u nás je poněkud pokleslá. Zpravodajství téměř neexistuje, zato komentovaného zpravodajství si užijeme až až. Přitom ten komentář si každý z nás v poklidu udělá sám. Na druhou stranu by mě skutečně netrápilo, že zločinec typu Fritzla je v novinách zveřejněn celým jménem a s fotografií. Problém je u obětí. Ty si už hrůzy užily dost a čelit tlaku bulváru nebo i "seriózních" médií, které baží po reportáži, musí být děsné. Nikdy už nejspíš nebudou vést normální život a ta mediální masáž jim opravdu nepomůže:-(

Marat 9.5.2008 12:38

Re: ???

Víte,já si nejsem jist,zdali to těm obětem vadí,či jím to dělá dobře.Pokud vím,tak drtivá většina lidí je ochotna ke všemu,jen aby se o ních psalo,nebo aby je bylo vidět v TV.Mělo by se zeptat na názor těch obětí zda si přejí zvěřejnění,či nikoliv.I v tomto případě není přece žádná hanba na obětech,ale ne jejích tyranovy.Přece před obětmi vyvrhele si nikdo nebude odplivovat.Nevím,proč se dělá takový problém se zveřejnění jména a záběr mladistvého zločince v TV? Přece by i před takovým darebákem by měla být veřejnost varovaná.V TV v USA i v GB,jsem nejednou viděl souzené dětské darebáky a nikdo nepečuje o zdravý zločinecký vývojt těch dětských zločincu.To se děje jen v zemích,kde si neví rady se svobodou a s lidskými právy.

milkom 9.5.2008 10:06

Zloděj křičí, ...

U nás jsou silně zpolitizovaná veřejnoprávní média - právě pravdoláskovým elitářským spolkem. To že tento článek píše pan Hvížďala je velmi směšné. Je to jako když psali za totáče komunisti v Rudém právu o svobodě slova. ;-D ;-D

M. Zima 9.5.2008 10:02

Pane Hvížďala,

ještě horší, nežli bulvarisace co to tématů, a české upřímné "city" vyjádřené hlasem označovaným na Západě "Sladký Palmolive", je český přístup k faktům. Také některé, po harmonii toužící hlasy bez jakékoli věcnosti a odstupu od tématu na ČT těžko snáším a když mi Bára oznámí, že jsou všichni tým a profesionálové, musím přepnout.

brána 9.5.2008 15:34

Re: Pane Hvížďala, a pane Zímo

také se domnívám, že dnešní media jsou zaměřena na afektivní přístup k faktům. Vidím to jako   přirozený proces rozpadu zájmu o demokracké hodnoty - tedy o suverenitu občana, na úkor preference suverenity kapitálu. Na rozdíl od zemí s vyvinuější kulturou demokratického soužití jsou proto doprovodné jevy patrnější. Jinými slovy celebrujeme dekadenci demokracie, kterou jsme ani nepoznali.

Schumacher 9.5.2008 9:44

Rozhodující je prodejnost. Noviny jsou orientovány podle čtenářů- spotřebitelů jako každé jiné zboží.

Každý kupuje ty, po jejichž zprávách touží. Co si koupí, to si zaslouží.  Nad těmi "prázdnými " stránkami mě napadá, že nebýt tohohle, jaké jiné bláboly by zaujaly jejich místo.

EW 9.5.2008 9:21

?

Coze, SOROS si dela starosti o media a demokracii? V tom pripade asi hlasaji neco jineho, nez si preje on.

Ivan Nový 9.5.2008 8:57

Ano onen transfer emocí do médií zatáhl pan Havel,

hlavně přes ČT, bez transferu emocí se nedá dělat jeho manipulativní nepolitická politika.

vajan 9.5.2008 8:44

Jak dojemné

Pikantní na celé informaci je, že KH se podílel a ti nikoli měrou nevýznamnou na změnách mediální sféry po revoluci. Většina produkce (TRT) je v rukou soukromých vlastníků a to navíc poměrně renomovaných západních firem. Tak v čem je problém?

JaS 9.5.2008 8:53

Re: Jak dojemné

Střevní proud a bulvár jsou tu pro vydělání peněz svým majitelům a ne pro informaci. Jejich hlavním zájmem zůstává, aby ta nejblbější většina byla co největší, protože to vydělá nejvíc. V tomto zájmu se tvoří obsah těchto tiskovin i ostatních médií. Pravda a informace nehrají žádnou roli. Hlavní je zábava a senzace.

JaS 9.5.2008 8:56

Re: Jak dojemné

A jestli se pan Hvížďala podílel na změnách, tak tehdy to byly změny z bolševického tisku na svobodný. Teď má pan Hvížďala kvalitní komentáře ke stavu médií - tady i v rozhlase (čro6).

Harry 9.5.2008 8:31

Svoboda tisku

je jiste zasadni, ale stejne dulezite je, aby se obcan (i politik) o kterem napisi noviny naprostou nepravdu a pomluvu se mohl nejak branit. Zatim je to u nas tak, ze po 5 letech soudu noviny otisknou na posledni strance nejmensim pismem, ze "informace ze clanku z nasich novin ze dne 1.III.2001 nebyly pravdive a jmenovanemu se omlouvame". Takze ctenar, ktery si nearchivuje noviny 20 let zpatky se nedozvi vubec nic. A pomluva trva, protoze neni sprochu......

Mejla 9.5.2008 8:03

Tento úpadek začíná již na "Filozofické" fakultě, zejména oborech sociologie a žumpalistiky.

Otřesná úroveň vyučujících vede k produkci kreatur typu Václava Moravce, Blanky Kosinové atd.

vajan 9.5.2008 8:47

Re: Tento úpadek začíná již na "Filozofické" fakultě, zejména oborech sociologie a žumpalistiky.

To říkáte proto, že nemáte svého "koupeného" zpravodajce. Jinak byste věděl, jaká je to pohoda mít svého Moravce.

Petr Kohout 9.5.2008 7:57

Faktem je, že všechny sdělovací prostředky jsou už některým politikem vlastněny a žádné nezávislé a svobodné už v České republice nejsou.

Snahapolitiků, nejlépe zvolených, ty nezvolené politiky mediální moci zbavit je tedy naprosto legitimní. Paradoxně nejpoctivější jsou "oficiálně" závislá média (např, Haló noviny), které svou závislost otevřeně oznamují a proto jsou jediná s novináři, kteří se nás nesnaží podvést.

Houmr 9.5.2008 7:44

Gdegdo může za to,

že novináři jsou to co jsou. Jenom né novináři.;-)

fake 9.5.2008 7:22

mudrlante do toho,

tohle hloupé klišé, že za úroven veřejnoprávních médií mohou politici, od častého blábolila v těchto médiích jako externí "expert", to sedí, úroven zpravodajství ČT, je šílená, kvúli osazenstvu, no, čekat zázraky od udýchané Kvapilové, je dost naivní, očekávat něco od Drtinové a Železného, múže snad jen mudrlant Hvíždala, Veselovskýho vynechávám, tj evidentní genius proti ostatním, mezi slepými jednooký králem, Moravec to chce asi dotáhnout na baviče formátu Bubílkové. V ČRO je situace ve zpravodajství podobné jako v ČT. Vit Dvořák nemyslící, Šmídová z ČRO6 tj. ukázkový mimon, neustale stejní externisté, Pehe, Jelínek, Holub, Hvíždala,  lidi bez invence atd.. Nevím jak mohou ovlivnit iq osazenstva politici, to by jste měl experte popsat.

jepice 9.5.2008 7:33

Re: mudrlante do toho,

Zjevně vám uniká rozdíl mezi zpravodajstvím, komentářem, moderováním...

EW 11.5.2008 19:59

Re: Re: mudrlante do toho,

Neni divu. To unika i nasim mediim.

marie 9.5.2008 2:26

u nás je ticho...a možná i proto že se říká, že "ticho léčí", a tak doufáme ?

"Tato zpráva je alarmující, ale u nás je ticho: cokoliv negativního, co se nás týká, ignorujeme, nebo odmítáme jako pomluvu lobbistů či lidí blízkých uskupení, které bývá nazýváno posměšně „pravda a láska“. V západní či euroatlantické civilizaci je ale úroveň zpravodajství považována za národní bohatství. Tento fakt si stále nechceme uvědomit, a proto jsou tato hodnocení tak tvrdá!".. cokoliv negativního, co se nás týká, ignorujeme,a nebo zlehčujeme a při tom se nám vždy  velice hodí páně Haškův Josef Švejk...