28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

MÉDIA: Ovlivnila mediální masáž výsledek voleb?

Není snad lepší příležitost k testování stavu medií a hlavně jejich vlivu na občany a na jejich politickou orientaci než historicky první přímá prezidentská volba. Je veřejně známo, že valná většina respektovanějších medií, jako třeba Mladá Fronta, Hospodářské noviny nebo Respekt atd., více či méně otevřeně podporovaly Karla Schwarzenberga, zejména pak v druhém volebním kole.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Machala 26.2.2013 13:44

přesně tak

Navíc v tom přechválení bylo cudně pomlčeno o tom, že předvolební program TOP09 byl v podstatě podvod, takže žádná morální převaha KS vůči MZ ve skutečnosti neexistovala. A to nejsem ani příznivec levice, ani MZ. Zatímco na straně MZ se objevovaly nepravdy o rodině protikandidáta a o tom, co Posselt řekl/neřekl, na druhé straně trčel nad tím vším daleko silněji podvod s předvolebním programem Topky, za který KS jaksi vůbec, ale vůbec jako předseda nemůže:

http://www.novaustava.cz/clanky/vubec-nejvetsi-karlova-chyba

Důsledkem programové vyprázdněnosti dnes již pouhé pseudopravice a jejího programového podvodu je, že levice má v průzkumech převahu. To by mělo každého pravicového voliče trápit víc, než jestli MZ dělal nějaké přešlapy v kampani.

M. Hoblík 26.2.2013 10:44

Platí nadále, že

přechválené maso ani pes nežere. A proto ho nikdo nesežral.

P. Schuh 26.2.2013 10:19

Výpalné

Ať si mědia podporují koho chtějí, ale za svý prachy. Proč potom ode mě mafiánským způsobem ČT vybírá poplatek, když si prezentuje jen své "politické" názory bez ohledu na vyváženost a korektnost....

A. Bocek 26.2.2013 9:22

Proč Zeman ?

Fandil mu venkov, staří a jednodušší. Media s tím moc nemohly dělat.

V. Kain 26.2.2013 12:55

Re: Proč Zeman ?

Ti staří a podle vás jednodušší mají víc rozumu než ta umělecká věčně zchlastaná inteligence.

Kolikrát ta Schwarzenbergova pomáda vyhrožovala,že skončí pokud nebude po jeho?A pokud vím,tak tam ještě chrápe.Co udělalo toto knížátko pro tuto zem pozitivního? Nic,pokud pomluvy naší země nebudeme brát jako pozitivum.

A. Bocek 26.2.2013 13:52

Re: Proč Zeman ?

Venkov byl vždy konzervativnější , starší zapoměli afér Bamberg a Olovo a ti jednodušší čtou Blesk  a vystraší je i fotka Posselta.

P. Scheck 26.2.2013 3:50

Vysoce oceňuji!

Váš článek, pane Pieralli! Je v rámci Vámi zpochybňované úplné objektivity velmi objektivní.Těm sportovněji založeným dám příklad.

Po fotbalovém utkání napíše jedna strana: "Naše mužstvo perfektně plnilo taktiku trenéra, nepustilo soupeře do vážnější akce, s nebezpečnými náznaky si dobře poradilo a po zásluze si odváží bod za remízu."

Druhá strana napíše: " Mužstvo soupeře přijelo s naprosto destruktivní taktikou. Za celý zápas nebyli schopni se pořádně dostat přes půlící čáru a ani jednou nevystřelili na naši branku. Poměr střel byl 26 : 0. Dvakrát po našich útocích je zachránila tyč a jednou břevno. Celý zápas proleželi na trávníku, zdržovali, kde se dalo a každé střídání trvalo 2 minuty. Bohužel pan rozhodčí nastavil jen alibisticky 3 minuty místo námi měřených asi 16 minut."

Kde je pravda? Obávám se, že ne někde uprostřed, ale spíše ve zprávě druhé strany... Peter Scheck

P. Pavlovský 26.2.2013 0:56

Zeman vyhrál médiím navzdory, o tom není sporu

Vyhrál i navzdory tzv. kulturní obci - Bohdalová, Dejdar, Vašut, Slováček a Fr. R. Čech - je jich, Zemanovců, tak málo, že je ze snadno vyjmenovat.

Prosadí-li M. Z. urychleně volby.máme se na co těšit.

Zdá se, že mimo ODS, VV a LIDEM už poroti nim nikdo nic nemá.

P. Pavlovský 26.2.2013 1:49

Re: Zeman vyhrál médiím navzdory, o tom není sporu

Pokud chápeme média v širším slova smyslu, lze říci, že na straně K. S. byla většina tišťěných periodik. Ta ale čte sotva 30% obyvatel.

A. Bocek 26.2.2013 9:18

Re: Zeman vyhrál médiím navzdory, o tom není sporu

dodávám, že Zamanovi stačil bulvár.

M. Pernický 26.2.2013 11:20

Re: Zeman vyhrál médiím navzdory, o tom není sporu

Velice jednoduché,výplod jednoduchých.