14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
krkavec 4.7.2007 9:18

Václav Klaus uvádí velký filmový švindl bizardní sekty revolučních marxistů

Srdce France Kafky musí plesat, když právě v jeho Praze uvede film marxistických sektářů právě konzervativní politik a český prezident Václav Klaus, a to jako součást své kampaně na ochranu svobodu ohroženou zlotřilými ekologisty.

Václav Klaus uvádí velký filmový švindl bizardní sekty revolučních marxistů

ivoš 3.7.2007 23:51

tak si zase našel další hračku,

ten náš Koryfej. Ač sám rád provokuje, běda, když mu někdo začne oplácet stejnou mincí. Hned spustí (on, nebo jeho příznivci) křik: "ONI" nám ubližují! Co si to vůbec dovolují! Ať se omluví!

Nic nového, připomínají lišku a zajíce z Ezopových bajek.

JJ 3.7.2007 15:38

Treba LM reciprocne

otiskne VK nejakou tu jeho stat.

nepolitik 3.7.2007 14:41

Ačkoliv není Miloš Zeman mým šálkem čaje

stále platí a ještě dlouho bude platit jeho rčení: NOVINÁŘI JSOU POVL!A já dodávám, až na několik čestných výjimek potvrzujících pravidlo. ;-)

Ladislav N. 3.7.2007 20:23

Re: Miloš Zeman... a novináři

Potíž je v tom, že o Zemanovi se to dá říct taky a na druhé straně tvrzení je platné jenom pro část "novinářů"...

K. 3.7.2007 23:38

Re: Re: Miloš Zeman... a novináři

Ackoli Zeman neni mym salkem kavy, notuje si v tom navic i s T. Blairem.

krkavec 4.7.2007 9:22

Proc se Klaus s marxistickym novinarskym povlem spojuje?

Proc se Klaus s marxistickym novinarskym povlem spojuje? Autori filmu prezentovaneho panem KLAUSEM a CENTREM PRO EKONOMIKU A POLITIKU jsou marxisticti fanatici popirajici masakry ve Rwande a obahjuji teror komunistickeho diktatora MIlosevice.

Jiří K. 3.7.2007 13:00

Kdo by se tedy měl omlouvat?

Není to od pánů Macha, Jakla, Klause nehorázná drzost, dožadovat se omluvy?

Pete Brich 3.7.2007 14:59

Re: Kdo by se tedy měl omlouvat?

Rudý komisař zelených melounů?;-O(Y)

PB

Jiří K. 3.7.2007 15:12

Re: Re: Kdo by se tedy měl omlouvat?

Se zelenými českými melounisty mě laskavě nedávejte dohromady, ty já také nerad. Tedy ty politické, ty z polí a plantáží můžu, na těch si s vnučkou pochutnám rád.;-)

Nevím o jakém komisaři to mluvíte Pete, ovšem sem by se mezi ty modré nějaký jiné barvy docela hodil. Kvůli rovnováze, aby se ta Psí kocábka nepřevrhla na pravý bok.;-D

Jiří K. 3.7.2007 12:44

Omluví se Václav Klaus? (za to co nám nestydí předložit) - 5 příkladů serióznosti Durkinova filmu.

1. Profesor Carl Wunsch: „byl jsem oklamán“ - Oceánograf Carl Wunsch, profesor na Massachusetts Institute of Technology, obvinil autora filmu z manipulace s jeho názory. Natočené interview podle něj sestříhal tak, že vědec v pořadu vystupuje, jako by prezentoval přesný opak toho, co si ve skutečnosti myslí. … V dopise produkční společnosti, která film vyrobila, napsal: „Jsem to já, kdo byl podveden n;swindled]. Co máme před sebou, je kus čiré propagandy… Profesor Wunsch ve svém prohlášení doslova napsal: „Jsem přesvědčen, že změny podnebí jsou reálná, vážná hrozba, a téměř jistě na nich má velký podíl člověk.“ V prohlášení a v dopise producentům popisuje na konkrétním příkladu, jak autor upravil jeho vystoupení, takže vyznívá opačně než Wunschovy názory. Zároveň kritizuje další nepravdivá tvrzení v pořadu

2. Falšované údaje: Dánský vědec Eigil Friis-Christensen, jenž ve snímku také vystupuje, po odvysílání vydal prohlášení, kde autora obvinil z falšování údajů. Film mimo jiné argumentuje grafem, který pochází z jeho studie. Friis-Christensen upozornil, že části křivky „byly doplněny o zfalšovaná data“  3. John Christy: citace neodpovídají názorům:  Podezřelé jsou i citace amerického klimatologa Johna Christyho. Ve filmu je natočen, jako by tvrdil, že panují rozpory mezi teplotami z pozemních měření a údaji naměřenými družicemi. Kdysi skutečně takový názor zastával. …  „Dříve uváděné rozpory mezi oteplováním u povrchu země a výše v atmosféře byly používány coby argument proti věrohodnosti klimatických modelů a realitě člověkem vyvolaného globálního oteplování.“ Tento signifikantní rozpor už neexistuje, protože byly identifikovány a opraveny chyby v údajích ze satelitů a radiových sond.“ Problém totiž vyřešila série odborných prací, jež vyšly v září 2005 v časopise Science. Ukázalo se, že šlo jen o chybu ve výpočtech.

Jiří K. 3.7.2007 12:51

Re: Omluví se Václav Klaus? - dokončení

4. Chyby ve filmu: Odborný klimatologický server Realclimate.org publikoval recenzi, kde experti Durkinův nový film podrobili ostré kritice. Argumentace pořadu stojí na tvrzeních, která jsou buď naprostým nepochopením věci, nebo záměrnou mystifikací – ať už jde o časovou souvislost mezi křivkami oxidu uhličitého a teplot v meziledových dobách, o vývoj teplot během dvacátého století nebo vliv slunečního záření na globální teplotu. Coby argumenty proti klimatologům vytahuje věci, které jsou dlouho vyřešenými banalitami.

5. Recidiva: případ Against Nature:  Nejde o první takový případ práce Martina Durkina. V roce 1998 vyrobil televizní seriál Against Nature, kde argumentoval, že ekologická opatření poškozují rozvojové země a ekologické organizace jsou imperialistické. Film vyvolal skandál ze stejných důvodů: manipulace rozhovory a podvody vůči interviewovaným. Britský televizní regulátor Independent Television Commission posléze přiměl stanici Channel 4, která pořad uvedla, aby v prime timu odvysílala několikaminutovou omluvu. Co vy na to, pánové Jakle, Machu, Klausi? Odpovíte? Uvedete odkazy, že tomu tak není? Nebo budete raději dále šaškovat a vytvářet mimikry povykem kolem jednoho článku v Lidovkách a jednoho zaniklého časopisu.Jste k ;-D;-D!

I.L. 3.7.2007 12:57

Re: Re: Omluví se Václav Klaus? - dokončení

Kdo ze to vytvari povyk kolem jednoho zanikleho casopisu???

vladan 3.7.2007 20:52

Re: Omluví se Václav Klaus? (za to co nám nestydí předložit) - 5 příkladů serióznosti Durkinova filmu.

Já tedy nevím, ale neplete u bodu 3. dvě věci dohromady?

Jak pozemní, tak družicová měření měří teplotu "při zemi".  Teplota ve vyšších vrstvách atmosféry je něco úplně jiného - a, pokud se nemýlím, opravdu se stratosféra ochlazuje.

baltahsar 3.7.2007 21:48

Re: Re: Omluví se Václav Klaus? (za to co nám nestydí předložit) - 5 příkladů serióznosti Durkinova filmu.

a je nám to platný jak, jako mrtvýmu zimník? Učíte se aspoň lítat? :o)

Jiří K. 3.7.2007 11:32

Hodlal Klaus dezinformovat českou veřejnost záměrně?

Václav Klaus minulý čtvrtek v Centru pro politiku a ekonomiku promítal dokumentární film televize Channel Four, zpochybňující globální oteplování The Great Global Warming Swindle (Velký švindl globálního oteplování). Tento film vyvolal po odvysílání v Británii obrovskou kontroverzi, četní komentátoři poukázali na to, že obsahuje omyly a věcně chybné informace. Televize Channel Four se od filmu distancovala a jeho tvůrci se za chyby ve filmu omluvili.

Václav Klaus musí vědět, že film obsahuje věcně chybné informace, které byly veřejně zpochybněny a za něž se tvůrci omluvili.

Hnutí Duha k záležitosti vydalo tiskové prohlášení, které zveřejňujeme níže. Pozoruhodné je, že Duha film zpochybňuje nevěcně, "typicky česky", totiž použitím antikomunismu - poukazem na to, že autoři filmu pocházejí z okruhu bývalého časopisu Living Marxism.

Hnutí Duha (se svou standardní hloupostí) ani netuší, jak bezvadnou nahrávku na smeč ve skutečnosti Klausovi a jeho poskokům dalo. Odborné výhrady vůči filmu a Durkinem prezentované manipulace není třeba rozebírat, stačí šikovně převést pozornost na naprosto nepodstatné a podružné okolnosti kolem jednoho časopisu. Více najdete v britských listech, budete li chtít.

Zdeněk Kříž 3.7.2007 12:34

Re: Hodlal Klaus dezinformovat českou veřejnost záměrně?

Snad si chudáku nemyslíš, že budu číst Britské listy. Dneska BL, zítra Haló noviny, pozítří Pravdu a popozítří snad Der Stürmer, ne? 

Jiří K. 3.7.2007 12:53

Re: Re: Hodlal Klaus dezinformovat českou veřejnost záměrně?

Klidně si žij dál, ve své blažené nevědomosti, boháči!;-P

Zdeněk Kříž 3.7.2007 12:57

Re: Re: Re: Hodlal Klaus dezinformovat českou veřejnost záměrně?

To víš že budu. Ale Ty pamatuj, čiň čertu dobře, peklem se Ti odvěčí. ;-)

Martin Malý 4.7.2007 21:36

Re: Re: Re: Re: Hodlal Klaus dezinformovat českou veřejnost záměrně?

Ještě že se Kříž jmenujete,to jste za vodou.

PetrN 3.7.2007 11:28

Nejenom Lidovky, ale hlavně ČTK

Díval jsem se na zprávu na lidovky.cz, a článek je podepsaný ČTK: To znamená, že jej Lidovky víceméně převzaly ze servisu ČTK. Omluvit by se tedy měla především "veřejnoprávní" ČTK...;-(

Mrkvoš 3.7.2007 10:53

spíše to jsou ha*j*z/l/i*c*i používající lež jako standardní pracovní metodu

!!

Mrkvoš 3.7.2007 10:45

Lidové noviny jsou tzv. tabloid nebo-li měkký bulvár již dobře deste let ...

pan Stránský se v hrobě musí obracet ... :-/

honzak 3.7.2007 10:01

fenomén GW

je stejný švindl, jako Nelson Mandela (a ta jeho kotrmelína). Levičáci z celého světa se mohli přetrhnout, aby dobrého soudruha osvobodili z kasemat apartheidu. Povedlo se a výsledek je sqost, že? Teď zrovna ČT propaguje open air festival celosvětového rozsahu na tuto sobotu PROTI GW. Jímá mě hrůza, když si představím ty konce v podání spojených bursíků celého světa a početných kohort jejich užitečných idiotů! Jako např. nick Jiří K, to je opravdu esence melounismu.

Ladislav N. 3.7.2007 10:36

Re: nick Jiří K

...melounismu - sockomunismu (doplňuji) ;-P

Jiří K. 3.7.2007 15:15

Re: Re: nick Jiří K

Ještě že tak, Láďo. Vždy ve střehu. Nebýt tebe a malých brambor ...

Jiří K. 3.7.2007 9:46

To je kalamita, to je kalamita ...

Zatracené lidovky. Klausovi poskoci aby kvůli tomu uspořádali manévry. Včera Jakl, dnes Mach, zítra to bude kdo? Anonymní redaktoři LN by měli být po právu za úsvitu zastřeleni.

Povyk je to náramný a typicky Klausovsky falešný a zavádějící. Vybrali si pouze to, co se jim hodí a v čem ale není podstata problému. Je úplně jedno, kdo má jakou přítelkyni, kdo pracoval pro časopis Living Marxismus a kdo třeba pro "Living Hayekismus" a pro tento spor je úplně jedno, jak to bylo ve Rwandě.

Podstata je ve věrohodnosti argumentů uváděných ve filmu na zpochybnění lidského vlivu na globální oteplování. (To je další rafinovaná manipulace pana Macha - když uvádí, že film nepopírá oteplování jako takové)

Pohoršení pánové Jakl i Mach zamlčují, že Televize Chanel 4 se za uvedení tohoto "dokumentu" omluvila a řada osob v něm vystupujících protestovala proti nesprávné interpretaci či kontextu svých, ve filmu prezentovaných výroků a tvrzení.

To ovšem výše uvedeným pánům a ani jejich neználkovskému velikánovi zjevně nevadí. Mají přece další argument pro svůj donkichotovský boj. To si pánové neuvědomují, jak jsou směšní? Nějak nám svět našeho giganta všech dob, oborů a národů nebere v úvahu. Nejprve jacísi politici z jakési G8, teď ještě ke všemu v sobotu ti komediati s jejich globální megashow. Nepořádek, nepořádek.;-D 

vendelín 3.7.2007 9:50

Re: To je kalamita, to je kalamita ...

Dobře, tak jste je všechny polival. Ale jaký názor máte na oteplování vy, to jste nedodal. Nebo, že by žádný nebyl a jen jste si, jako obvykle vylil špínu na Klause a jindy ODS?

Kirken 3.7.2007 9:54

Re: To je kalamita, to je kalamita ...

Podstata problému je lež v LN, o tom článek p. Macha je. O vlivu člověka na globální oteplování si mysli co chceš.

clay 3.7.2007 10:37

Re: To je kalamita, to je kalamita ...

zajímalo mě, zda je vůbec možné obhajovat to, co se v lidovkách odehrálo a ono jo, vůl se vždycky najde. Samozřejmě to dělá tak, jak "se má". Problém se "vtipně" obejde opěkně obloukem a něco se inkoherentně vyplivne. Zlatý prciny....