Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

krkavec

4. 7. 2007 9:18
Václav Klaus uvádí velký filmový švindl bizardní sekty revolučních marxistů

Srdce France Kafky musí plesat, když právě v jeho Praze uvede film marxistických sektářů právě konzervativní politik a český prezident Václav Klaus, a to jako součást své kampaně na ochranu svobodu ohroženou zlotřilými ekologisty.

http://sumnymysak.bloguje.cz/555853-vaclav-klaus-uvadi-velky-filmovy-svindl-bizardni-sekty-revolucnich-marxistu.php" target="_blank" rel="nofollow">Václav Klaus uvádí velký filmový švindl bizardní sekty revolučních marxistů

0 0
možnosti

ivoš

3. 7. 2007 23:51
tak si zase našel další hračku,

ten náš Koryfej. Ač sám rád provokuje, běda, když mu někdo začne oplácet stejnou mincí. Hned spustí (on, nebo jeho příznivci) křik: "ONI" nám ubližují! Co si to vůbec dovolují! Ať se omluví!

Nic nového, připomínají lišku a zajíce z Ezopových bajek.

0 0
možnosti

JJ

3. 7. 2007 15:38
Treba LM reciprocne

otiskne VK nejakou tu jeho stat.

0 0
možnosti

nepolitik

3. 7. 2007 14:41
Ačkoliv není Miloš Zeman mým šálkem čaje

stále platí a ještě dlouho bude platit jeho rčení: NOVINÁŘI JSOU POVL!A já dodávám, až na několik čestných výjimek potvrzujících pravidlo. ;-)

0 0
možnosti

Ladislav N.

3. 7. 2007 20:23
Re: Miloš Zeman... a novináři

Potíž je v tom, že o Zemanovi se to dá říct taky a na druhé straně tvrzení je platné jenom pro část "novinářů"...

0 0
možnosti

Jiří K.

3. 7. 2007 13:00
Kdo by se tedy měl omlouvat?

Není to od pánů Macha, Jakla, Klause nehorázná drzost, dožadovat se omluvy?

0 0
možnosti

Pete Brich

3. 7. 2007 14:59
Re: Kdo by se tedy měl omlouvat?

Rudý komisař zelených melounů?;-O(Y)

PB

0 0
možnosti

Jiří K.

3. 7. 2007 12:44
Omluví se Václav Klaus? (za to co nám nestydí předložit) - 5 příkladů serióznosti Durkinova filmu.

1. Profesor Carl Wunsch: „byl jsem oklamán“ - Oceánograf Carl Wunsch, profesor na Massachusetts Institute of Technology, obvinil autora filmu z manipulace s jeho názory. Natočené interview podle něj sestříhal tak, že vědec v pořadu vystupuje, jako by prezentoval přesný opak toho, co si ve skutečnosti myslí. … V dopise produkční společnosti, která film vyrobila, napsal: „Jsem to já, kdo byl podveden n;swindled]. Co máme před sebou, je kus čiré propagandy… Profesor Wunsch ve svém prohlášení doslova napsal: „Jsem přesvědčen, že změny podnebí jsou reálná, vážná hrozba, a téměř jistě na nich má velký podíl člověk.“ V prohlášení a v dopise producentům popisuje na konkrétním příkladu, jak autor upravil jeho vystoupení, takže vyznívá opačně než Wunschovy názory. Zároveň kritizuje další nepravdivá tvrzení v pořadu

2. Falšované údaje: Dánský vědec Eigil Friis-Christensen, jenž ve snímku také vystupuje, po odvysílání vydal prohlášení, kde autora obvinil z falšování údajů. Film mimo jiné argumentuje grafem, který pochází z jeho studie. Friis-Christensen upozornil, že části křivky „byly doplněny o zfalšovaná data“  3. John Christy: citace neodpovídají názorům:  Podezřelé jsou i citace amerického klimatologa Johna Christyho. Ve filmu je natočen, jako by tvrdil, že panují rozpory mezi teplotami z pozemních měření a údaji naměřenými družicemi. Kdysi skutečně takový názor zastával. …  „Dříve uváděné rozpory mezi oteplováním u povrchu země a výše v atmosféře byly používány coby argument proti věrohodnosti klimatických modelů a realitě člověkem vyvolaného globálního oteplování.“ Tento signifikantní rozpor už neexistuje, protože byly identifikovány a opraveny chyby v údajích ze satelitů a radiových sond.“ Problém totiž vyřešila série odborných prací, jež vyšly v září 2005 v časopise Science. Ukázalo se, že šlo jen o chybu ve výpočtech.

0 0
možnosti

Jiří K.

3. 7. 2007 12:51
Re: Omluví se Václav Klaus? - dokončení

4. Chyby ve filmu: Odborný klimatologický server Realclimate.org publikoval recenzi, kde experti Durkinův nový film podrobili ostré kritice. Argumentace pořadu stojí na tvrzeních, která jsou buď naprostým nepochopením věci, nebo záměrnou mystifikací – ať už jde o časovou souvislost mezi křivkami oxidu uhličitého a teplot v meziledových dobách, o vývoj teplot během dvacátého století nebo vliv slunečního záření na globální teplotu. Coby argumenty proti klimatologům vytahuje věci, které jsou dlouho vyřešenými banalitami.

5. Recidiva: případ Against Nature:  Nejde o první takový případ práce Martina Durkina. V roce 1998 vyrobil televizní seriál Against Nature, kde argumentoval, že ekologická opatření poškozují rozvojové země a ekologické organizace jsou imperialistické. Film vyvolal skandál ze stejných důvodů: manipulace rozhovory a podvody vůči interviewovaným. Britský televizní regulátor Independent Television Commission posléze přiměl stanici Channel 4, která pořad uvedla, aby v prime timu odvysílala několikaminutovou omluvu. Co vy na to, pánové Jakle, Machu, Klausi? Odpovíte? Uvedete odkazy, že tomu tak není? Nebo budete raději dále šaškovat a vytvářet mimikry povykem kolem jednoho článku v Lidovkách a jednoho zaniklého časopisu.Jste k ;-D;-D!

0 0
možnosti

Jiří K.

3. 7. 2007 11:32
Hodlal Klaus dezinformovat českou veřejnost záměrně?

Václav Klaus minulý čtvrtek v Centru pro politiku a ekonomiku promítal dokumentární film televize Channel Four, zpochybňující globální oteplování The Great Global Warming Swindle (Velký švindl globálního oteplování). Tento film vyvolal po odvysílání v Británii obrovskou kontroverzi, četní komentátoři poukázali na to, že obsahuje omyly a věcně chybné informace. Televize Channel Four se od filmu distancovala a jeho tvůrci se za chyby ve filmu omluvili.

Václav Klaus musí vědět, že film obsahuje věcně chybné informace, které byly veřejně zpochybněny a za něž se tvůrci omluvili.

Hnutí Duha k záležitosti vydalo tiskové prohlášení, které zveřejňujeme níže. Pozoruhodné je, že Duha film zpochybňuje nevěcně, "typicky česky", totiž použitím antikomunismu - poukazem na to, že autoři filmu pocházejí z okruhu bývalého časopisu Living Marxism.

Hnutí Duha (se svou standardní hloupostí) ani netuší, jak bezvadnou nahrávku na smeč ve skutečnosti Klausovi a jeho poskokům dalo. Odborné výhrady vůči filmu a Durkinem prezentované manipulace není třeba rozebírat, stačí šikovně převést pozornost na naprosto nepodstatné a podružné okolnosti kolem jednoho časopisu. Více najdete v britských listech, budete li chtít.

0 0
možnosti

Zdeněk Kříž

3. 7. 2007 12:34
Re: Hodlal Klaus dezinformovat českou veřejnost záměrně?

Snad si chudáku nemyslíš, že budu číst Britské listy. Dneska BL, zítra Haló noviny, pozítří Pravdu a popozítří snad Der Stürmer, ne? 

0 0
možnosti

PetrN

3. 7. 2007 11:28
Nejenom Lidovky, ale hlavně ČTK

Díval jsem se na zprávu na lidovky.cz, a článek je podepsaný ČTK: To znamená, že jej Lidovky víceméně převzaly ze servisu ČTK. Omluvit by se tedy měla především "veřejnoprávní" ČTK...;-(

0 0
možnosti

Mrkvoš

3. 7. 2007 10:53
spíše to jsou ha*j*z/l/i*c*i používající lež jako standardní pracovní metodu

!!

0 0
možnosti

Mrkvoš

3. 7. 2007 10:45
Lidové noviny jsou tzv. tabloid nebo-li měkký bulvár již dobře deste let ...

pan Stránský se v hrobě musí obracet ... :-/

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz