21.5.2024 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiří K. 3.7.2007 11:06

Re: To je kalamita, to je kalamita ...

Clay svým způsobem výstižně popsal i pracovní metodu pánů Macha a Jakla.

V médiích je tolik polopravd, lží i manipulací, že tento případ lidovek nestojí za pozornost. Jenom to tentokráte postihlo známou netýkavku nedůtklivou a její hlídací pejsci spustili štěkot jak pominutí.

Kdyby se měl Paroubek s takovou intenzitou ozývat proti každé nepřesnosti či lži, která se o něm v médiích vyskytla, nebylo by v nich už místo na nic jiného.

Pete Brich 3.7.2007 12:45

Jiříku, ještě by to chtělo alespoň odkaz na tu omluvu Chanel 4 a protesty řady osob v něm vystupujících.

Děkuji.

PB

Jiří K. 3.7.2007 12:57

Re: Jiříku, ještě by to chtělo alespoň odkaz na tu omluvu Chanel 4 a protesty řady osob v něm vystupujících.

Už to máte přímo zde na Psu, děkovat Pete nemusíte, takový jsem já!;-)

vi 3.7.2007 9:38

Modrý, zelený nebo červený mozek, funguje naprosto stejně(blbě).

Také není pravda, že by autor filmu "Velká osvětimská lež" popíral likvidaci židů. Ve filmu se říká, že židé bývali v dějinách likvidováni často!;-D

kamil 3.7.2007 9:38

Hnuti Duha nelze poprve

Byvaly predseda Hnuti Duha Jan Beranek byl pred casem za lhani pravomocne odsouzen mestskym soudem v Brne a musel se omluvit

Dilina 3.7.2007 9:37

Faulování v politice je běžné.

 U nás je běžné, že média uveřejní cokoliv, aniž by to byla pravda a je naivní si myslet, že to inteligentního člověka přesvědčí. Článek na Psu byl součástí určitého politického tažení a za politická tažení Pes neodpovídá. Kdyby měl Pes ověřovat kdejaký canc, tak neuveřejní nic.

 To, že se reaguje na články tu kladně, tu rozčileně je výdělek pro Psa. I ta žádost o omluvu bude pro Psa výdělek. Byznys je byznys. Dokazování pravd a lží je na přispívatelích článků.

 Autor by se raději měl zamyslet nad faulováním v politice. Nad nedodržováním slibů voličům, nad pokradmu se blížícím omezováním osobní svobody ve jménu velkých ideálů. Na straně politiků je výdělek z faulů daleko vyšší, než byznys z mediálního prostoru na Psu.

clay 3.7.2007 10:41

Re: Faulování v politice je běžné.

nepředepisujte autorovi, co by měl dělat a kdyžtak se toho ujměte sama. On si vybral téma, kterého pálí a to řeší. Vy žvaníte mimo téma. Tím je tento průšvih lidovek a potažmo Hnutí duha

Pete Brich 3.7.2007 9:27

ČT1 zahájila v neděli prezidentskou (antiklausovskou) kampaň

I kdyby se nakrásně LN omluvily, v podvědomí čtenáře zůstane, že Klaus popíral genocidu ve Rwandě: uvedl film režiséra ktrerý ji popíral - první zkratka už byla provedena.

Ten film byla jen ona pověstná hůl, která se na bití psa vždycky najde.

PB

Šnek 3.7.2007 9:17

A co má být?

I kdyby genocidu popíral, je to jeho názor. Kdo z LN byl v inkriminované době v Ruandě? Kdo vůbec v Čechách je schopen toto dění posoudit. Holocaust, genocida nebo masakr, na to všechno musím mít právo, mít svůj názor. A žádní škrabálkové z Lidových a jiných novin nemají právo proto mé názory a mou osobu zlehčovat.

JJ 3.7.2007 9:30

Re: A co má být?

Treba maji nazor, ze jste vul. Kdo vubec v Cechach je to schopen posoudit?

www racek 3.7.2007 8:58

názory souhů z nCEP mě někdy připadají

tak někdy z roku 1750 ... takové ekonomické zpět na stromy.

bohudík, ekonomika a věda a technika jde kupředu navzdory jim.:-D 

zrovna tak jako oteplování ... ty skleníkové plyny jsou faktem a ještě jsou veliké rezervy v metanu zamrzlém v sibiřském permafrostu a na dně oceánů.

ne že by počasí necyklovalo, cykluje. ale poslední korelace jsou pro změnu klimatu a současně zvýšením exhalací asi nesporné.

JJ 3.7.2007 8:51

Omluvit by se meli v prve rade poradci prezidenta Republiky

V prvni rade panu prezidentovi a potom take obcanum CR za to, ze dopustili zesmesneni jejich prezidenta. TIm, ze nechali prezidenta, ktery se rad stylizuje do role obrance svobody a vecne diskuze, uvadet film cloveka, ktery se oznacuje za marxistu a  je znam tim, ze ve svych dokumentech manipuluje se ziskanym materialem. Nepratele pana parezidenta by to nedokazali lepe. Rv

Pete Brich 3.7.2007 9:30

Re: Omluvit by se meli v prve rade poradci prezidenta Republiky

Vyhazovač z Lihového domu se probral.;-D;-D;-D

O tom, co smrdutého má Zima v hlavě místo mozku přispěvatelé už vědí.(Y)

PB

JJ 3.7.2007 9:33

Re: Re: Omluvit by se meli v prve rade poradci prezidenta Republiky

Ted mluvite o sobe?8-o

Ccecil 3.7.2007 8:43

Klobouk dolů

Naprosto přesné jasné a výstižné. Naprosto souhlasím. Je vidět, jak vznikají manipulace. Tichá pošta je sice dětská hra, ale má stejný efekt jako někteří novináři. Ti lidé neví o čem píší, ale dělají to rádi.

Sirena 3.7.2007 8:18

Lidovky mne překvapily

Lidovky mne zmiňovaným histerickým článkem překvapily. Předtím v příloze Věda dávaly prostor oběma stranám a nezaujímaly takto vyhraněný prostor. Autor článku se choval jako představitel každé jiné totalitní idelogie, kterému se někdo dovolil kritizovat jeho boha. Legrační je, že jenom pomáhá ostatním ekologistům zvyšovat histerii a pokud nevlastní například nějaký mixér větru, na dotace si dosáhne někdo jiný. Užitečný idiot.  

V. 3.7.2007 7:49

Lidové Noviny

nemusím, vzpomínám na dobu, kdy to byla hlásná trouba US a Havla. Dnes už se nemají o co opřít.

mou 3.7.2007 7:28

Údiv ? Pro boha a proč ?

Autor příspěvku má ve všem, nebo téměř ve všem, bohužel, téměř pravdu.

Ale že by se redakce omluvila ? A proč, pro boha ? Co ji k tomu vede ? Novinářská etika ? Nedejte se vysmát !

Když vám řemeslník špatně opraví domácí spotřebič, jdete za ním a reklamujete jeho práci. Spotřebič - to je věc uchopitelná. A příště k takovému  "odborníkovi" nepůjdete.

Ale vyřčené slovo, to už vrátit nelze, zanechá svůj otisk v myslích lidí.

A pak, to opojení mocí ! Já - tedy novinář, elita národa a hlídací pes demokracie  - něco prohlásím a ono se to stane pravdou ! A to se potom mám omlouvat ? Ne, to tedy ne. A proč taky. Že můj článek někoho poškodil ? Co má být, informace - to je přece moje práce ! Lhostejno, že nepřesné či přímo lživé.Hlavně, když mi můj zmetek nemůže nikdo na příklad  na rozdíl od třeba špatně opravené mikrovlnky hodit na hlavu. Já alespoň o zranění výtiskem novin, ve kterých se objevila lež bohužek ještě neslyšel.

martin TT 3.7.2007 5:50

Andělko

"údajně popíral genocidu" je něco jiného než "popíral údajnou genocidu"

Anděla 3.7.2007 22:53

Re: Andělko

Ještě jednou: Také není pravda, že by režisér filmu popíral údajnou genocidu ve Rwandě.

Tedy není pravda, že by popíral genocidu - nepopíral genocidu. Ale ouha, Mach tvrdí, že genocida byla údajná - ergo popírá nebo přinejmenším zpochybňuje, že by nějaká genocida vůbec byla.

Anděla 3.7.2007 5:33

Údajná genocida?

Také není pravda, že by režisér filmu popíral údajnou genocidu ve Rwandě......

Takže ve Rwandě žádná genocida nebyla, jenom takový trošku nesvár? Dobrý, zdá se, že Mach také popírá genocidu.;-)

Sirena 3.7.2007 8:20

Re: Údajná genocida?

Andělo, Petr Mach genocidu v tomto článku nepopíral. Leda, že bys komentovala nějaký jiný článek. 

JJ 3.7.2007 8:57

Re: Re: Údajná genocida?

Nicmene ta dama z Living Marxismus uvadela "The genocide" v uvozovkach a snazila se namluvit, ze to byl normalni konflikt mezi sousedy, ktery vznikl tim, ze se zoufale snazili ziskat pudu na zivobyti. Cely konflikt byl navic vyvolan USA ...

Zabiti 3 milionu obyvatel podle etnickeho puvodu je genocida a to, ze se s tim musi dany narod vyrovnat je jiste. Stejne jako to, ze tam budou reakce na druhou stranu. Pripomenu chovani Cechu k Nemcum po valce a to pocet ceskych obeti nebyl zdaleka 3 miliony. Zapomenout a tvarit se, jako ze se nic nestalo dost dobre nejde.

pbla4024 3.7.2007 9:12

Re: Re: Re: Údajná genocida?

Je to poněkud složitější, zabíjení proběhlo i v čistě Hutských oblastech spíše podle společenského klíče (zabiti byli nejbohatší a nejchudší). Viz třeba Jared Diamond: Collapse.

JJ 3.7.2007 9:27

Re: Re: Re: Re: Údajná genocida?

Jisteze se v zemi, kde se hromadne vrazdi hodne sveze.

pbla4024 3.7.2007 9:39

Re: Re: Re: Re: Re: Údajná genocida?

Což je ovšem v rozporu s vaší větou "Zabiti 3 milionu obyvatel podle etnickeho puvodu". Ve Rwandě se spíše jednalo o malthusiánský konflikt.

vita 3.7.2007 10:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Údajná genocida?

Což je víceméně (spíše více) totéž, co tvrdila ona - dle Sirény -  marxistická baba.

Čili marxistka měla pravdu, ovšem protože je marxistka - a ještě to drze přizná - jest třeba tepati každého, kdo kdy jen vstoupil do jejího stínu, potažmo vše, co onen lump učinil, a to do pátého a šestého pokolení...

Ve Rwandě proběhla obvyklá africká vyvražďovačka, jaké na tomto kontinetě probíhají stále, "jen" byla o něco větší a více ve světlech ramp. Obé dáno technologií...

JJ 3.7.2007 10:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Údajná genocida?

Obe technologii? Jaka technologie slouzila vyvrazdovani ve Rwande?

JJ 3.7.2007 14:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Údajná genocida?

Dobre, tak to bylo 2.5m podle etnickeho puvodu, dalsich x za narceni ze spoluprace a dalsich y se svezlo na zaklade davove histerie a sousedskych sporu. Cisla nikdo nespocita, ale prijde mi nesmyslne na zaklade omezenych incidentu zpochybnovat etnickou cistku.

Sirena 3.7.2007 9:28

Re: Re: Re: Údajná genocida?

Sohlasím s Vám, že genocida, byť by to byla jenom malá genocídička je strašlivé svinstvo. Vyjadřoval jsem se k příspěvku v diskuzi, jehož autorka nepochopila argumentaci Petra Macha. Ten se vyjádřil ve smyslu, že jedna baba genocidu popírala, ale její vazby na autora dokumentu jsou zanedbatelné. Baba marxistka bude také určitě tvrdit, že za vším jsou USA, to je také pochopitelné -  v tomto článku, ani v Lidovkách jsem ale tento její argument nenašel.