24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

MÉDIA: Obzinové setnout hlavu, Primě sebrat licenci?!

Má dát hlavu na špalek šéfredaktorka Primy Jitka Obzinová za to, že svým redaktorům řekla, jak mají zpracovávat reportáže o uprchlické krizi? Má se odebrat televizi Prima licence, protože poukázala na problémy, které přijdou?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pražák 3.6.2016 9:09

Opět doba nesvobody: 50. léta v Českém rozhlasu a televizi

Doporučuji poslechnout na webu ČRo včera vysílaný pořad 20 minut Radiožurnálu, který moderovala Karolína Koubová. JSEM ZDĚŠEN. Paní Koubová vystupovala jako rudá komisařka, která by chtěla zaměstnance TV Prima vč. vrátných a uklízeček vydat k odsouzení na smrt. Argumenty jí chyběly, pouze dokola obecně mlela o údajném porušení zákona. Jakýkoli konkrétní odkaz na zákon a souvislost s údajným porušením zákona neuvedla. Jak může Český rozhlas takovou demagogii pustit do vysílání? Připadám si jako v 50. letech, kdy "pracující" posílali tisíce petic za přísné potrestání M. Horákové.

To má ČRo instrukce z EU nebo od naší vlády nebo z Ministerstva Lásky nebo Ministerstva Pravdy?

O vyváženém vysílání bez zkreslování skutečností, bez jednostranné propagandy a dezinformací, tedy tak, jak to veřejnoprávnímu mediu ukládá zákon, si můžeme nechat jen zdát.

Naštěstí má dnes většina lidí přístup k zahraničním informacím prostřednictvím webu, takže už nemůžou ohlupovat lidi jako tomu bylo v 50. letech.

R. Jonák 3.6.2016 9:46

Re: Opět doba nesvobody: 50. léta v Českém rozhlasu a televizi

Slyšel jsem jenom část tohoto pořadu, ale to co předváděla soudružka Koubová to opravdu je možné přirovnat k tomu co se vysílalo tak v padesátých letech. Přitom se ze zákona takovéhle zvrhlosti musíme platit.

R. Jonák 3.6.2016 9:48

Re: Opět doba nesvobody: 50. léta v Českém rozhlasu a televizi

opravuji: Přitom si místo se

J. Schwarz 3.6.2016 10:47

Re: Opět doba nesvobody: 50. léta v Českém rozhlasu a televizi

Kupodivu takovou flagrantní manipulací a demagogií ve "veřejnoprávním" médiu se žádný "odpovědný orgán" ani státem placená neziskovka nezabývá. Manipulace "ve jméhu Dobra a Humanity" je zřejmě OK.

J. Kopeček 3.6.2016 6:23

Je dojemné, jaký je tento lidovecký poslanec

najednou bojovník za demokracii. Ale přitom byl jedním z těch, kteří v EP hlasoval pro kvóty na ty černé kobylky. Najednou jako správný lidovec včas procitl a obrátil se jako korouhvička a opět uchopil to správné téma. Předtím to bylo téma paní Michalákové a jejich synů. Tak co to bude příště? Vidina dalšího zvolení musí být silné afrodisiakum. Ostatně vystudoval obor pastoračně sociální asistent a pedagog volného času a poté absolvoval obor politické komunikace na Papežské salesiánské universitě v Římě. A to je přece vzdělání pro EP jako vyšité.

P. Dvořák 3.6.2016 8:23

Re: Je dojemné, jaký je tento lidovecký poslanec

Kopeček, jděte se bodnout.

Podle vašeho nicku je zřejmé, že jste troll, protože máte na konci trojčíslí z vašeho mobilu. Takže nejste skutečné jméno, skutečný člověk s konkrétní adresou.

P. Remeš 3.6.2016 8:29

Re: Je dojemné, jaký je tento lidovecký poslanec

Jestli tomu dobře rozumím, s článkem pana Zdechovského vlastně souhlasíte, ale štve Vás, že jde o věřícího katolíka. Nu, to pak máte ale smůlu, že ... ;o)))

J. Lepka 3.6.2016 9:56

Re: Je dojemné, jaký je tento lidovecký poslanec

Technická poznámka : Co jste vystudoval vy, Kopečku 533< VUML nebo vokovickou sorbonu ?

R. Morava 3.6.2016 11:19

Re: Je dojemné, jaký je tento lidovecký poslanec

Možná by bylo dobré přečíst si historii a zjistíte jak je to s Křesťany a Islámem. Křesťané včetně papeže většinu historie byli proti Islámu v Evropě.

Dnes se sice někteří Křesťané včetně papeže v podpoře Islámu chovají podivně. Asi vítězí neomarxismus v církvi. I tak nejlepší obranou proti Islámu v Evropě je Křesťanství. Proč myslíte že Muslimové hromadně neodcházeli do Křesťanské Evropy? Myslíte, že by jim tu dobrovolně stavěli mešity?

Pokud KDU hlasovala pro "kobylky" (jak píšete) bylo to částečně vlivem dezorientace, už chtěli ať se s migrací něco dělá (přečtěte si co o tom psala Šojdrová), částečně blbosti některých členů. Zdechovského z toho vynechte.

Z. Čábelka 3.6.2016 1:34

Neziskovky jedou

a chovají se jako kolaboranti a konfidenti gestapa. Prima už má udaní u švédských vlastníků. Zadání je splněno. "Veřejná diskuze" je nastartována. Schéma je stále stejné. Osočení, štvanice, odvolání a uchvácení kolaboranty. Doloženo na: ÚSTR, Klokánky, Raspenava atd.

H. Lukešová 3.6.2016 0:39

"....Nechci, aby má dcera musela chodit v burce

neměla vůbec žádný práva..."

"„Já nevím, kdo z vás žil v nějaký arabský zemi. Já jo. Pokud vím, Jitka byla v Somálsku... Když to zažijete na vlastní kůži, tak zjistíte, že vy vlastně můžete mluvit o našich hodnotách, o demokracii a podobných věcech, jak dlouho chcete, ale protože tam ten vývoj byl jinej, a ty tisíciletý rodový a kmenový tradice, a jejich postoj k (nesrozumitelné) mužskému a ženskému pohlaví je úplně jinej. Oni prostě nechápou, co jim říkáme. Buďto to nechtějí pochopit, nebo to nechápou... Oni hlavně trvají na tom, že jejich hodnoty jsou správný,“ řekl Jetmar.

„V Libyi čeká milion dalších uprchlíků na to, aby je někdo převezl do Evropy. Oni v momentě, kdy tady budou a bude jich tady hodně, tak budou mít tendenci opravdu, opravdu prosazovat svoji pravdu, svoje vidění světa, svoje náboženství, svoje pravidla. Upřímně řečeno, já nevímjestli někdo z vás by se chtěl dožít toho – nevím, jak máte velké děti, ale já mám devítiletou holčičku – já bych pak nechtěl za dvacet let, až jí bude třicet, musela chodit v burce a neměla vůbec žádný práva. To opravdu ne... Zatím je jich tady pár set tisíc, možná milion, nevím, ale v momentě, kdy jich tady bude hodně, tak oni opravdu nebudou respektovat naše pravidla. Víte sami, že pokud pojedete do Saúdské Arábie, tak neexistuje, abyste ráno vyšli ven bez toho, abyste měli zahalenou tvář. Tohle oni budou prosazovat tady,“ vysvětloval Luboš Jetmar."

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/15497-tleskam-prime-brani-svobodu-tak-ji-chteji-zavrit-hubu-politici-se-postavili-na-obranu-televize-ale-jini-by-ji-rovnou-sebrali-licenci-podivejte-se-kteri.aspx

Ještě zdravý rozum přežil, není ho moc, ale jsem ráda, že se najdou novináři, kteří píší a říkají pravdu, jaká je.

M. Šejna 3.6.2016 9:40

paní Lukešová

TV Prima zatím negativně referovala jen o KŘESŤANSKÝCH uprchlících. O muslimských referuje zatím neutrálně s výjimkou pořadu "Prostřeno", kte ukázala musllimskou imigrantku naopak ve velice pozitivním světle.

Pokud jde o záznam porady na TV Prima, tak by bylo vhodné připomenout, jak se tento záznam dostal na veřejnost. Nejprve se totiž objevila "studie" o tom, že Prima informuje o uprchlické krizi negativně (což je v souvislosti s KŘESŤANSKÝMI uprchlíy pravda) a tato studie sdělila, že negativní zpravodajství je nejspíš spojeno s tím, jak jsou redaktoři Primy instruováni na poradách.

Následovalo sdělení Primy, že žádné takové instrukce redaktoři od vedení nedostali. Teprve poté byl záznam z porady zveřejněn. A ejhle, najednou se neřeší, že vedení Primy lhalo, ale vysvětluje se, že vedení Primy "bojuje za zachování naší kultury".