22.10.2021 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

MÉDIA: Neštěstí jménem Česká televize

Před časem jsem potkal jednu svou dávnou kamarádku, řeč přišla také na zpravodajství České televize a ona mi víceméně vyčetla, co prý pořád proti té České televizi mám, že její zpravodajství je přece profesionální.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 18.7.2021 18:13

Rozdíl mezi mnou a Štěpánkem je ten, že se nedívám na Českou televizi.

Nezdůrazňoval bych to, kdyby se on nepotřeboval odlišovat od lidí, kteří podle něj koukají jenom na Českou televizi.

P. Chládek 19.7.2021 8:09

Já jsem ten co když náhodou zapne TV, tak z 95% jen programy ČT. Myslím, že sledovat ostatní kanály je ztráta času a navíc je to děsnej hnůj. Programy ČT jsou prostě stále nejlepší a nejdůvěryhodnější a doufám, že to ještě chvíli vydrží. Můžete s tím nesouhlasit, může se vám to nelíbit, ale to je tak jediné co se s tím dá dělat:-). Naopak téměř nic nevěřím "zneuznalému remcalovi" Štěpánkovi a bojím se toho, až vliv jemu podobných individuí definitivně zničí i tu ČT a udělá z ní hlásnou troubu vládnoucí garnitury.

J. Anděl 19.7.2021 8:14

Dobrá. Pak tedy o vás píše zneuznalý remcal Štěpánek.

:-)

P. Chládek 19.7.2021 8:58

Asi ne docela. Přestože že jsem téměř výhradní divák ČT, stejně jsem v minulých US volbách podporoval Trumpa a bavil se tím, jak zpravodajům z čt nejdou pod nos názory paní Matuškové a radši by nám předhodili názory fanatika Lukeše nebo Formanovou. Mám vlastní rozum a své názory si vytvářím sám. Bohužel zpravodajství a publicistika na jiných programech je natolik špatná, že v podstatě ČT je jedinná alternativa. Pan Štěpánek opět pohořel s Mlausem a Trikolórou a kdo za to může? ČT !

J. Anděl 19.7.2021 9:07

No, ale právě o tom pan Štěpánek přece píše. Že má známou, která má podobné názory jako on, ale považuje ČT za kvalitní a na jiné programy se nedívá.

Abyste mi rozuměl, nijak vás za to nekritizuji. A článek pana Štěpánka jsem ani nepřečetl, protože už jsem totéž od něj četl desetkrát a desetkrát myslím stačí pro zjištění, že se ani po jedenácté nedozvím nic nového.

Já se na ČT ne-nedívám nikoliv kvůli domnělé nekvalitě, nýbrž kvůli tomu, že nemám klasickou televizi a formát TV zpravodajství mě odpuzuje, protože moderátoři výrazem tváře, dikcí, tónem doplňují informace o neverbální část sdělení, která mě obtěžuje. Dále to podporují střihem, hudebními znělkami či vůbec hudebním doprovodem atd.

To se mi nelíbí obecně. Taky ale vidím, že na komerčních stanicích je tato "dramatizace" ještě silnější, než na ČT.

J. Anděl 19.7.2021 9:08

... nakonec jsem to s těmi zápory u nedívání přehnal, omlouvám se. Snad i tak pochopíte :-)

J. Anděl 19.7.2021 9:10

PS: naopak mi nevadí, když na emoce působí film. Tam je to jeho cílem. Ale zprávy si radši přečtu. Ne že by v psaném textu nešlo manipulovat, ale je podle mě trochu jednodušší to filtrovat.

V televizi mě občas baví sledovat zpravodajství bez zvuku.

T. Kohout 21.7.2021 7:17

Paní Matušková ale byla "hustá". To bylo zábavné jí sledovat, jak se rozčiluje. Díky za ty vstupy s ní! Dobrá show. Mohli by s toho dávat sestřih na Silvestra.

V. Hodorka 18.7.2021 11:35

Ma nejaka normalni strana ve svem volebnim pamfletu, ze v pripade kdyz bude u vesla zrusi koncesionarske poplatky?

V. Hodorka 18.7.2021 11:31

Zpravodajstvi na ct nesleduji tak deset let a vubec mi nechybi.

J. Kanioková 18.7.2021 19:34

́Hmmm, tak to asi raději Primu a Novu, že ?

Tam je to plné reklam, fuj !

M. Innemann 18.7.2021 9:00

Štěpánku, ty už máš z té ČT fobii. Možná bys to měl začít léčit.

Š. Hašek 18.7.2021 11:00

Nemá.

Je třeba zrušit (předělat) gobbelsovnu, rozuměj ČT09.

Zkuste si problém promyslet, zkusit myslet. Zkusit myslet bez Nory.

P. Chládek 19.7.2021 8:16

Zdá se, že myšlení je spíše váš problém. Paní Nora přeci nemůže za to co páchají námi vyvolení představitelé státu, že kradou, lžou a jsou směšní diletanti.

Paní Nora tyto hrůzy jen zachycuje a popisuje a za to jí dík...

O. Košíček 17.7.2021 19:58

Před lety jsem si koupil televizor, ale vysílání čt jsem si neobjednal. No, platím to, protože jsem dostal vyděračský dopis, že buďto zacvakám, nebo se mnou ouřady zatočí a také, že se mohu stát dlužníkem a tím pádem úlovkem exekutorů. Tehdy se to týkalo jakéhokoli zařízení schopného přijímat televizní signál. Tak jsem se ocitl v pr...;-€[>-]

Š. Hašek 17.7.2021 20:53

..... říká se tomu veřejnoprávní informovanost. Skrze Goebbelse. Sedí (nově) v ČT09.

J. David 18.7.2021 9:52

Nu a nyní se stanete alimentačním poplatníkem koncese matiček samoživitelek. Máte přeci aparát v pantalonech, byť jste si nešukl, ale šukat by jste mohl. Uhlíři (jak v Pyšné princezně)... Televizi nemám, houno mi je to platný, mám ale elektrickou přípojku, TV bych mohl sledovat a rádio poslouchat, takže koncese je "verplichtet"ve smyslu dienstreglamá. Ofěru platím, co mi jiného zbývá, abych se vyhnul exekuční mafii. Nejde o ty prachy, ale jde o teror. Ať si to ČT zakóduje jak mobily, pak se uvídí, kolik abonentů budou mít.

Š. Hašek 18.7.2021 10:57

Trefná poznámka, stran těch "samoživitelek".

85% z nich jsou vydržovanky jinými spoluobčany. 15% si poradí v rámci rodiny. Na termínu -vydržovanky- trvám!!!

Zdá se, že kámošení (a nebo rozvod), nejlépe s dětmi všelikými, se stane bránou do bezstarostného života. Stoupá počet docela ošklivých celoživotních nedospělců a drzounů, stojících u okének sociálních odborů MÚ. Na tom trvám!!!

J. David 18.7.2021 13:58

Šukaly holky šukaly, na následky holky nedbaly. Matko matičko, já "jsem v tom" milý se brání, že to není on. Neplač dcero moje milá, já se kdysi také pochlapila, najde se vždycky chlapík, něco jako obecný berní poplatník. Matičkám nadefekovat, nezodpovědně šukaly, holt každá činnost má svá rizika s následky. Jenom nevím, proč by tatíci a daňoví poplatníci měli sanovat alimenty poběhlic. Příčinná souvislost, nešukám neotěhněotním, netřeba mi alimentů.

P. Khail 17.7.2021 19:53

Já zase vidím v ČT každý den pana Okamuru a nemám s tím problém, je předsedou parlamentní strany stejně jako paní Pekarová. Jak jen to ten pan Štěpánek dělá, že Okamuru nevidí? Ovšem je také pravda, že bez útoku pana Štěpánka proti ČT by NP nebyl úplný, něco důležitého by tu chybělo. ;-D

Š. Hašek 18.7.2021 8:52

Nejde pouze o Pekarová/Okamura. Čas.

1. Jde o hospodaření a červenou nit "zpravodajství", kterou možno nazvat "bruselemanipulace".

2. Jde o nízkou úroveň redaktorů a redaktorek, kteří nechtějí připustit, že rozhovory a zpravodajství se dělají jinak. Lépe.

3. Jde o poměr mezi necháním prostoru politikům (všem, hlavně tedy v činné službě) a plkům vykladačů "jedné věty politika", kterým se říká politologové. A plkům redaktorek, které nám sdělují, jak to vidí ony a jejich kámošky od dortíků v kavárně. Dále viz neustálé skákání do řeči, dle návodu "Vykolejit ho".

Zpracováno na základě namátkové vizuální kontroly obrazovky ČT09. Zkráceno.

M. Těhanová 18.7.2021 9:00

Je to tak. A hlavně nepřipustit, aby se tam objevil někdo, kdo by chtěl říct nějaký vlastní, ne zrovna politicky korektní názor. I ten postoj mají všichni stejný - levá noha na patě se zvednutou špičkou. Děs!!!

J. David 18.7.2021 14:02

Já Samuraje volit budu, má volba.

P. Khail 18.7.2021 14:05

Stěrače se hlásit nemusí. ;-D

P. Chládek 19.7.2021 8:19

Respektuji Vaši volbu, ale na veřejnosti se s tím nechlubte. Ještě by si někdo mohl myslet, že jste hlupák.

J. Skřivánek 17.7.2021 19:05

S názorem autora článku zcela souhlasím a došel jsem ke stejnému závěru již před dranou řadou let.

Přemýšlel jsem, jak alespoň pasivně protestovat proti této zvůli poslanců a úředníků.

Dospěl jsem k jednoduchému závěru. NEPLAŤ!!!

TV jsem zrušil a informace si vyhledávám na netu a v diskusích s přáteli a rozumnými lidmi (například na těchto stránkách). A co hrozí když neplatím? NIC!

Nikdo mne nemůže donutit vlastnit TV přijímač (stejně jako gramofon na kliku - ten bych vlastnil raději).

Aby to nebylo málo, odmítl jsem platit poplatky i na firmu. Pouštět rozhlas ve služebních vozidlech jsem zakázal směrnicí.

Tuto cestu doporučuji všem. Nevidím jediný důvod podporovat něco, co je nejen negunkční, nepravdivé a manipulativní, ale také zastaralé a odsouzené k zániku stejně jako diskety, CD, VHS a bohužel i ten gramofon.

J. David 18.7.2021 14:11

Naivisto, najdou páky, jak Vás zapřáhnou, pokud se neuchýlíte do celibátu, v řeholi.

Š. Hašek 17.7.2021 17:48

Na ČT09 se podívám kontrolně (jako nucený plátce) několik minut. Potom na film, 90 minut. Měsíčně.

Ta ČT09 není neštěstí, je to lumpárna, hnus pravdy a lásky maskovaný spacáky. Nekontrolovatelný spolek kamarádů a kámošek. brusele a bruselepolitických stran.

Neštěstím je blesk do stodoly.

S panem Štěpánkem se tedy liším pouze v jednom slůvku v nadpisu jeho článku.

H. Kotaz 17.7.2021 17:56

[>-]R^ !!

M. Stanovský 17.7.2021 17:45

Nevylučuji, že ČT problém má, i když já jej nevidím a pan Štěpánek mě ubezpečí spíš tom, že problém nemá.

Nicméně, porovnám-li jí s Novou nebo Primou, pak je zlatá stříbrná.

Mně ČT vyhovuje.

Možná tak ještě Seznam, ten nemá špatné zpravodajství, ale nevím, jestli existuje i jako televize. Na našem internetovém televizoru jej nemám.