8.8.2020 | Svátek má SoběslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Manipulace na počkání, fake news iHNedŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 63, poslední: 28.4.2017 9:46, přehled diskusí

Turnerovy deníky, aneb co uděláte, když si přijdou:
Autor: P. Vaňura Datum: 27.4.2017 19:33

pro Vaše zbraně...

Jasná vidina budoucnosti v režii sluníčkářů...

Biben bude žurnalista nové generace.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 27.4.2017 17:39

Vytáhne (obdrží) statistiku a už jede. To neznamená, že lže. Jen nemusel pravděpodobně maturovat z matematiky. A taky uznejte, že titulek " Jedna registrovaná zbraň z 15ti tisíc je použita ke trestnému činu" by mu ke čtenosti nepomohl.

Pro sluníčkáře je mnohem přijatelnější znásilněná:
Autor: P. Vaňura Datum: 27.4.2017 13:46

česká holka, než jí v sebeobraně zastřelený migrant!

A o tom to celé je!

Pana Gene a spol. :
Autor: J. Veselý 965 Datum: 27.4.2017 13:34

Současné znění Ústavy ČR:

(1) Bezpečnost České republiky zajišťují ozbrojené síly, ozbrojené bezpečnostní sbory, záchranné sbory a havarijní služby.

(2) Státní orgány, orgány územních samosprávných celků a právnické a fyzické osoby jsou povinny se podílet na zajišťování bezpečnosti České republiky. Rozsah povinností a další podrobnosti stanoví zákon. MV navrhuje přidat odst. (3)

(3) Občané České republiky mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k naplňování úkolů uvedených v odstavci 2. Toto právo může být zákonem omezeno a zákonem mohou být stanoveny další podmínky jeho výkonu, je-li to nezbytné pro ochranu práv a svobod druhých, veřejného pořádku a bezpečnosti, životů a zdraví nebo pro předcházení trestným činům.

Cílem změny je dostat celou problematiku zbraní do sekce týkající se obrany státu a tím vyloučit, že by nám do této legislativy EU mohla v budoucnosti zasahovat. Nic víc, nic míň. Co na tom nechápete?

Hlupák ten,:
Autor: A. Alda Datum: 27.4.2017 11:24

kdo své zbraně legalisuje.

Je třeba ozbrojovat se bez vědomí a proti vůli státu.

Proč?

Protože ten stát už není náš.

Re: Hlupák ten,:
Autor: S. Donát Datum: 27.4.2017 11:27

Jo a pak o tom psát v diskuzích na internetu. To je taky geniální...

Re: Hlupák ten,:
Autor: J. Lepka Datum: 27.4.2017 11:52

Ony stále existují zbraně, na jejichž evidenci stát nesáhl.

Re: Hlupák ten,:
Autor: B. Uhlich Datum: 27.4.2017 12:22

To se časem může změnit... Nedávno proběhl na fcb plakát s anglického venkova, kde policie vyzývá k odevzdání všech nelegálních zbraní... kromě válečných bajonetů a starodávných bambitek, tam jsou kuchyňské nože, šroubováky, kladiva, sekerky... Tedy se neradujme, tato směrnice o omezení zbraní má za tři roky projít revizí a co vy víte, co bude pak........

Re: Hlupák ten,:
Autor: S. Donát Datum: 27.4.2017 12:22

Aha, nenapadlo mě, že myšlenky pana Aldy směřují ke zbraním kategorie D.

Pořiďte si tank:
Autor: A. Alda Datum: 27.4.2017 13:49

a dalekonosné dělo, ale nikomu to neříkejte. A pokud jste toho schopen, vyrobte si i atomovou pumu jako poslední řešení.

Re: Pořiďte si tank:
Autor: S. Donát Datum: 27.4.2017 13:54

Díky, vystačím si s pistolí a puškou. Oboje samozřejmě řádně registrované. Netuším, na jakém základě jste usoudil, že toužím po tanku, ale taky nemusím vědět všechno, že :)

Re: Pořiďte si tank:
Autor: J. Vintr Datum: 27.4.2017 16:55

To "řádně registrované" bohužel znamená, že když si nějaký úřada z Bruselu (nebo i nějaké domácí panstvo) vzpomene, tak vám to může být odejmuto ...

Re: Pořiďte si tank:
Autor: S. Donát Datum: 28.4.2017 2:02

To riziko jsem prozatím ochoten snášet, výměnou za možnost nosit legálně zbraň. Je mnoho zemí, především ve "vyspělé západní Evropě", kde je taková možnost jen vlhký sen mnoha lidí. A až to jednou třeba nepůjde legálně.....

novináři často píší kraviny:
Autor: Č. Berka Datum: 27.4.2017 11:18

a autor také. "Mediální šikana" a "mediální lynch" držitelů zbrojních průkazů? Chudáci myslivci a jiní střelci, v noci se budí hrůzou, kdy v nich někdo na ulici pozná držitele zbrojního průkazu...

Před časem jistý geolog navrhoval, aby myslivci strážili krajinu před hordami migrantů, protože armáda to nevládne... a na druhé straně se nám začal profilovat ministr vnitra jako propagátor lidové brannosti... už chybí fotky a la Standa Gross v maskáčích...zatím si musíme vystačit s fotkami paní praesidentové na střelnici :-(

Legální zbraně jsou zdrojem zbraní nelegálních

Re: novináři často píší kraviny:
Autor: S. Donát Datum: 27.4.2017 11:26

Ta poslední věta je přímo geniální. Člověk by si podle ní skoro myslel, že když zakážeme lidem vlastnit legální zbraně, zbavíme se také těch nelegálních .-)

Re: novináři často píší kraviny:
Autor: J. Vintr Datum: 27.4.2017 14:57

Jenže právě zakazovaním legálních zbraní se z nich stanou (aspoň) zčásti zbraně nelegální. Jestliže se implementací posledního nařízení z Bruselu stane nelegálním držení zbraní, které byly upraveny ze zbraní automatických, stanou se tyto zbraně legálně neprodejnými.

Myslet si můžete, co chcete ;-):
Autor: Č. Berka Datum: 27.4.2017 14:59

jenže fakt je, že většina nelegálních zbraní byla původně zbraněmi legálními. Zbraň v tresoru je vám na obranu na nic...když ji budete nosit, někde za rohem vám může někdo skočit na záda, nebo majznout klackem po hlavě...

Já bych na současné legislativě nic neměnil...nechci nic zakazovat...jen komentuju ty zapálené obránce vlasti- včetně vlastenek, co teď chodí na střelnici aby se naučily bránit znásilnění nějakým tím negrem z Nigerie či Muhammadem...

Ona ta mediální "štvanice a lynch" je tak trochu odpovědí na tu hysterii obránců národa a Vlasti pomazánkového másla

Re: novináři často píší kraviny:
Autor: J. Vintr Datum: 27.4.2017 11:29

Píšete kraviny. Legálnívn zbraně jsou přísně evidované, takže pravděpodobnost, že se k nim někdo dostane nelegálně, je velmi malá. A držitelé zbraní se Bruselských nápadů obávají zcela oprávněně. Už současné nařízení postihne mnoho majitelů zbraní, které byly upraveny z původně automatických a tenhle výmysl Bruselu není zaručeně poslední. Cílem je zcela nepochybně úplně odzbrojit občany.

Re: novináři často píší kraviny:
Autor: B. Uhlich Datum: 27.4.2017 12:12

Aha, tak dneska má u sluníčkářů službu Berka Č. , tak to jo... Ta poslední věta je fakt dobrá, za tu bude alespoň 20 korun, ne? Možná, že byste si mohl v tom vašem svatém protizbraňovém zápřahu uvědomit, že nám ozbrojeným nevadí, když se někomu zbraně nelíbí, ale docela vadí, když někdo slintá nesmysly jako vy....

Re: novináři často píší kraviny:
Autor: R. Langer Datum: 27.4.2017 12:41

Hm, jak vidím tak nejenom novináři. :-P

Největší Berkova kravina.:
Autor: V. Husák Datum: 27.4.2017 16:56

Doporučuji vám se nějakou legálně drženou zbraní zastřelit, protože tak hloupý člověk už nemá právo na existenci.

Věta "Legální zbraně jsou zdrojem zbraní nelegálních" je naprosto nepřekonatelná blbost !!!

Re: Největší Berkova kravina.:
Autor: Č. Berka Datum: 28.4.2017 9:33

no, a odkud se tedy berou nelegální zbraně? Vyrábí je někdo pro nelegální použití? Někde se vylíhnou?

Re: Největší Berkova kravina.:
Autor: R. Sorge Datum: 28.4.2017 9:46

Vy jste naprosto natvrdlý člověk.

Nelegální zbraně se berou z nelegálního obchodu, popř. i z nelegální výroby.

Že pan Biben lže jako Rudé právo je evidentní.:
Autor: J. Lepka Datum: 27.4.2017 10:43

Nejenže cituje pofiderní satistiky, kde se vůbec žádným způsobem nedefinuje kategorie zbraní ( jak už bylo popsáno), ale ani fakt, že mnoho původně "trestných činů" bylo následně překvalifikováno, ale ve statistikách již zůstalo a také nemálo použití zbraně v nutné obraně, s čímž se jak vyšetřovatelé, tak následný soud neztotožnili (ať už z jakýchkoliv pohnutek). Viz případ Houštecký.

Neznalost automatických/samonabíjecích zbraní:
Autor: P. Jaroš Datum: 27.4.2017 10:01

Pane Valento, přesně jak psal pan Donát, automatické zbraně v podstatě nikdo legálně nevlastní. Autor používá promile či ppm, ne absolutní počty; dále co myslíte používáním - nošením zbraně (ze zákona musí být nošena skrytě, tudíž pokud neznáte konkrétní držitele ZP, nepoznáte "užívání"), nebo střílení? Střílení je řádově více na západ od našich hranic, kde už odzbrojení proběhlo, to jsou paradoxy?!

Jen pár poznámek:
Autor: M. Valenta Datum: 27.4.2017 9:38

- "Legální zbraň je 10x bezpečnější než automobil"? nebude to tím, že se používá řádově méně?

- nedávné výkřiky myslivců, že nebudou moci střílet kance. Pěkná blbost co? Mezitím už přestali.

- 27 zemí (včetně Maďarska a Polska)návrh zákon schvaluje. Divné ne?

Podotýkám, že proti legálnímu držení zbraní nic nemám, jen nevím proč by měl mít člověk doma automatickou pušku, s kterou se dá vystřílet půl školy za pět minut.

Re: Jen pár poznámek:
Autor: S. Donát Datum: 27.4.2017 9:45

Nikdo nemá doma automatickou pušku. Tedy ne legálně. Výjimku může dostat držitel ZP skupiny A pro muzejní, nebo sběratelské účely. A jsou to skutečně výjimky...

Re: Jen pár poznámek:
Autor: J. Otava Datum: 27.4.2017 10:22

Pane Valento, otázka je, co se myslí "používáním". Celá řada legálních držitelů své zbraně používá každý den k ochraně sebe i svého okolí - ve smyslu, že je nosí. To, že z nich každý den nestřílí nijak nesnižuje nároky na jejich sebekázeň a zodpovědnou manipulaci, ani určitá logistická omezení. Fitcentra, tělocvičny, plavecké bazény, restaurace, státní úřady... tam všude máte se zbraní jistá omezení.

Je to stejné jak s automobily. Někdo nosí / jezdí denně, někdo občas, někdo zřídka. Ale i sváteční střelec je 10x bezpečnější než sváteční řidič...

Re: Jen pár poznámek:
Autor: B. Uhlich Datum: 27.4.2017 10:35

A proč by měl mít doma člověk sekyrku, když s ní může pomlátit půl mateřský školky, proč by měl mít doma člověk nůž na chleba, když s ním může podřezat celou rodinu i se sousedy a proč by měl mít doma auto, když s ním může najet do lidí a nebo si do něj dát nádrž z benzínem a vjet do nějaké školy a tam se odpálit...., že? A to upozorňují, že jsou všechno věci, které si dokonce můžete koupit bez jakékoliv registrace a povolení a dokonce k nákupu auta ani benzínu nepotřebujete mít řidičský průkaz... to je síla, co? Doufám, že tohle všechno brzy Evropská komise akceptuje a všechny tyhle zákeřné zbraně budou zakázány. Sekyrky budou papírové, nože umělohmotné a auta jen šlapací s omezenou hmotností... Sice to bude život na hovno, ale ten pocit bezpečí je k nezaplacení.... :)))

Re: Jen pár poznámek:
Autor: M. Valenta Datum: 27.4.2017 10:49

Praštit někoho sekyrou nebo "elegantně uspat" puškou pěkně na dálku(nejlépe s tlumičem) je přeci jenom dosti velký rozdíl, Vy ho nevidíte?