2.12.2023 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

MÉDIA: Mafra nebezpečně bobtná

Zatímco v politice Babišovo impérium má za sebou první prohry v Praze a v Brně, jeho mediální divize zaparkovaná ve svěřeneckém fondu se rozrůstá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ticháček 17.10.2018 21:23

Je to asi strašně

Takže ta bestie Babiš si koupil další politický vliv. Živě si dovedu představit, jak pro svou politickou kariéru využije ženské a motoristické časopisy. Představují si to tak, že zatímco od dnešního stavu, kdy si ty ženské prohlížejí svetříky, které by se jim líbily, a chlapi, kteří mlsně čtou o autech, které si nikdy nekoupím, si z ničehož nic vzpomenou, že jim to Babiš koupí. A o křížovky jsou jasné. Ať bude v tajence úkryt citát Husův, nebo Koniášův, vždy to poslouží Babišovi. Asi.

I když mám jisté podezření, že jsou některé oblasti mediálního světa, které prostě nemohou ovlivnit volební výsledky za żádných okolností.

Kdyby si Babiš koupil Chip (jestli ještě ten časopis existuje), nebo Computer World, jeho politický vliv tím nevzroste. A i kdyby si koupil tisíc redakcí, které se věnují podprsenkám, pleťovým krémům, nebo dokonce motorovým olejům, nic to nemění.

F. Navrátil 17.10.2018 15:04

Kdo platí, rozhoduje

Hvížďala vidí Babišovu mediální říši, ale přivírá oči před mediální říší svého chlebodárce Bakaly. Bohužel navíc předstírá slepotu v případě tzv. veřejnoprávních médií, které vyždímají z koncesionářů desítku mld. korun a bez jakékoliv finanční nebo programové kontroly hlásají propagandu podle pokynů fýrerů, o kterých koncesionáři nic nevědí a kteří se čerta starého zajímají o pravdu a objektivitu vysílání. Neříkám, že soukromá média jsou etalonem kvality a objektivity. Mnohdy je tomu naopak. Ale blbnou si za své, na rozdíl eurokorektní České televize.

I. Mertl 17.10.2018 16:06

Re: Kdo platí, rozhoduje

No, srovnávat Bakalu a Babiše jistě lze: Oba začínají na "B", oba zbohatli pochybným způsobem za podpory českých polistopadových politiků a patří mezi nejbohatší Čechy: Bakala 10., Babiš 2. Ale pak podobnost končí: Bakala přišel z emigrace, zatímco Babiš z STB. Bakala aktivní obchodní činnost v ČR de facto ukončil a jeho reálný vliv na Česko je minimální, zatím co Babiš vstoupil do politiky, je to nejmocnější muž ve státě a svým bohatstvím korumpuje politický vývoj země směrem k autokratickému systému. Ano, máte pravdu, kdo platí, rozhoduje. Díky Bohu to ne tak zcela platilo v posledních volbách, kde Babiš nezvítězil, přestože do voleb investoval zhruba tolik prostředků co ostatní volební aktéři. A kdepak zůstal Bakala, pane Navr8tile?

F. Navrátil 17.10.2018 19:51

Re: Kdo platí, rozhoduje

Aniž bych se chtěl kohokoliv z těch dvou zastávat, tak Babiš investoval vyšmelené peníze v České republice, jeho podniky zaměstnávají tisíce lidí, platí zde daně a měl tolik odvahy, že šel se svojí kůží na volební trh. A kdepak zůstal Bakala pane I.Mertl? Koupil přes nastrčení překupníky za hubičku OKD za přispění sociálně demokratického Sobotky a jeho loutkovodiče Pokorného. Z firmy vysál 100 mld. korun, které si převedl do zahraničí a prázdnou slupku i s horníky vyplivl směrem k Babišovi, kterému nezbylo, než firmu opět postavit na nohy. A to nemluvím o tom, že jako bonus dostal 40 tisíc hornických bytů i s nájemníky způsobem, jakým opilý carský důstojník prohrál v kartách vesnici i s nevolníky. Bakala nemá odvahu vstoupit do politiky přímo, ale činí tak prostřednictvím svých eurohujerských médií, financováním havlistických spolků a parazitických neziskovek. Tak srovnávejte!

V. Církva 17.10.2018 21:09

Re: Kdo platí, rozhoduje

Naprostý souhlas. Koncentrace moci v jedněch Babišových rukách dobrá není. Babiš není ani vzorem etického podnikatele. Přesto souhlasím, že Babiš podniká u nás, investuje u nás a politikaří u nás. A i když ho můžeme mít neradi je to inteligentní člověk.

Skoro bych ho nazval osvíceneckým oligarchou. Jinak jsem samozřejmě pro politickou i ekonomickou pluralitu. Ta druhá je dnes ve větě, kdy se peníze kumulují do ruk několika málo lidí ještě větším problémem než ta politická.

P. Lenc 17.10.2018 11:25

Já bych to

zase tak nepřeceňoval, on ten vliv tištěných medií silně klesá, nemluvě o tom, že ty ženské které ty plátky čtou jsou inteligenčně na úrovni těchto plátků a Babiše bude většina z nich volit i bez těchto "tiskovin".

K. Janyška 17.10.2018 8:58

Je to samozřejmě hrozné, jen, že by začala prezentovat

kompozitivní teorii. Ale to by si pod sebou Ducko-mrázko-kejlo-kovarčíko-atd-babiš podřezával zločineckou větvi, na které sedí... Dzp.

Pavel Janout 17.10.2018 7:10

Potrefená husa...

Vážený pane Hvížďalo, kdybyste spolu se svými kolegy, kteří "zprivatizovali" Mladou frontu DNES a spolu s Francouzi založili Mafru, bývali nebyli nenažraní a nechali si těch 51% (tedy neprodali za pár mega do vlastních kapes dvě procenta Němcům), neměl byste dnes o čem psát...

V. Kotas 17.10.2018 11:38

Re: Potrefená husa...

A to majetek SSM, který neměl být nikdy privatizován.

V. Kotas 17.10.2018 5:52

Hvížďalo, co je lepší ,

zahraniční, nebo domácí majitel médií ( a nejen jich - viz pitná voda ) ?

P. Dvořák 17.10.2018 7:51

Re: Hvížďalo, co je lepší ,

Kdo dá víc, je lepší.

Tedy - víc do kapsy.

M. Valenta 17.10.2018 8:58

Re: Hvížďalo, co je lepší ,

Estébák majitelem mediálního impéria dobré řešení určitě není.

F. Kusák 17.10.2018 10:46

Re: Hvížďalo, co je lepší ,

Domníval jsem se, že Babiš byl pracovníkem PZO nikoliv zaměstnancem StB. Asi si pletete pojmy pane Valento. Také je obecně známo, že každý, kdo dlouhodobě pracoval v zahraničí, podepsal s StB jistou formu spolupráce. Nechci tyto lidi omlouvat, jen chci, aby se o některých věcech psalo správně. Také o panu Hvížďalovi je známo, že dva roky studoval politické vědy v Moskvě. Co tam asi studoval pane Valento?

J. Ticháček 17.10.2018 20:59

Re: Hvížďalo, co je lepší ,

Nejen každý, kdo pracoval v zahraničí. Dokonce každý, kdo jel na dovolenou do ciziny musel po návratu sepsat jakési hlášení pro (už si nevzpomenu jak se ta oddělení po fabrikách a úřadech jmenovala) bezpečnostní útvar. A to od patnácti let věku. Takže mám sám že středoškolských let na svědomí spisy o tom, že jsem se o politické a ani ekonomické situaci v ČSSR nebavil ani v NDR, ani v PLR, ani v Jugoslávii, ani ve Španělsku, ani na odpočívadlech cestou tam.

Rok co rok jsem ta hlášení na gymplu psal několikrát. Každé září jsem reflektoval rodinnou dovolenou, mezitím nějaká soustředění a závody.

Jsem STBák.