21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

MÉDIA: Jedenáct let z Reflexu

“Že člověk někdy hajloval, nebo psal do Reflexu, by mělo zůstat jeho tichým tajemstvím,” napsal před pár dny na Facebooku Radek Batelka. Připomnělo mi to vlastní pocity z jara 2004.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Šťastný 22.2.2015 20:50

Den kdy jsem Reflexu

přestal definitivně věřit byl ten, kdy se redakce jako jeden muž postavila veřejně za Karla v prezidentské volbě a zneužila k tomu svůj časopis.

V. Goliáš 22.2.2015 3:26

Také to už dlouho nečtu

Pěkný článek, díky! Ani jsem netušil že bylo v redakci takhle "živo"!

Poté co časopis "zezelenal" a začal publikovat ekologistické agitky (stejně jako Respekt) jsem ho prostě přestal kupovat a číst. Jak vidím ostatní příspěvky tak asi nejsem sám...

V. Goliáš 22.2.2015 3:22

Také to už hodně dlouho nečtu

Pěkný článek, díky! Ani jsem netušil že bylo v redakci takhle "živo".

Poté co časopis "zezelenal" (podobně jako Respekt) a začal publikovat ekologistické agitky jak naběžícím pásu jsem ho prostě přestal kupovat a číst. Jak vidím ostatní komentáře tak nejsem sám...

T. Czernin 21.2.2015 21:19

Podobná sešlost je v Respektu

levičáckých parchantů a přizdisráčů, naprosto totéž co Reflex. Namísto zasvěcených komentářů ubohý pokus o PR...

M. Prokop 21.2.2015 21:33

Re: Podobná sešlost je v Respektu

Respekt se alespoň netváří nezávisle. Zelené hujerství přiznává.

P. Aron 21.2.2015 20:22

Reflex už dlouho nečtu

A článek pana Breziny mi jen potvrdil mé pocity.Tomáš Feřtek mi byl vždy nesympatický, což může být jen prostě neshoda názorů. Ale opět podvědomě jsem cítil proč. Totéž JXD.

Š. Kadlecová 21.2.2015 19:36

Za co bojuje Mirek Dušín dnes?

Díky za článek,

zdá se, že Vámi jmenovaný bývalý kolega, ekologický aktivista Mirek Dušín,  nyní se stejným nasazením mluví do školství. Na internetovém Eduinu působí člověk se stejným jménem jako T.Feřtek. Tak nevím, zda je to tentýž pán; přece jenom ekologický aktivismus a lobbování za inkluzi jsou poněkud odlišné věci. Nechce se mi věřit, že by jeden člověk takto "fenomenálně" ovládal obojí. V případě hloupého boje (bez argumentů, s překroucenými daty ze svých výzkumů, s demagogickými články na Eduinu, nereflektující názory skutečných odborníků v diskusích pod články,...) za inkluzi se nyní zjevně spolupodílí na začátku rozvratu veřejného základního školství a poklesu úrovně vzdělání našich dětí.

I. Brezina 21.2.2015 20:35

Re: Za co bojuje Mirek Dušín dnes?

Nejde o shodu jmen, sluníčkářský mudrlant Feřtek vždy rozuměl úplně všemu na světě. Ekologický aktivismus a inkluze k sobě má velmi blízko – obojí spadá do levičácké agendy. Ale pozor, je inkluze a inkluze. Je myslím zcela v pořádku, pokud budou se "zdravými" dětmi studovat i děti tělesně postižené. Oběma skupinám to jen prospěje a kvalitu výuky to nijak negativně neovlivní. Problém nastává až v okamžiku, kdy chce někdo zdravé děti míchat s dětmi s poruchami chování, autisty nebo dětmi s absencí základních sociokulturních návyků. Jeden nebo dva "problémoví" žácí pak rozvrátí výuku ve celé třídě, nehledě na to, že úroveň a rychlost výkladu se jim jako nejslabším musí přizpůsobovat. A na tom je pak bita i "zdravá" většina. V okamžiku, kdy by do třídy v zájmu inkluze někdo strčil neustále zlobící cikáně nebo autostu napadajícího ostatní bych své děti dal do jiné školy. Takhle se politicky korektně ničí talenty.

Š. Kadlecová 21.2.2015 22:20

Re: Za co bojuje Mirek Dušín dnes?

Myslela jsem si to. Jinak to, co jste napsal o inkluzi v posledních čtyřech větách, zjevně již zasáhlo české školství. A zasáhne ještě více, neboť "problémoví" budou odmítáni zvláštními školami (jak si to údajně žádá Brusel)  a ti kočovnější určitě budou putovat ze školy na školu. No, čekají nás zjevně zářné zítřky, jak nám mediálně tlumočí p.Feřtek a spol.

J. Slaba 21.2.2015 17:30

Děkuju za tento článek

pomohl mi vyjasnit vlastní postoj k organizaci Greenpeace. Byl jsem v minulosti naivně důvěřivý vůči aktivitám této organizace a považoval jsem je jednoznačně za správné, byl jsem "takovej mladej ekologickej aktivista nadšenej".

 V jedné z pouličních akcí, kdy získávali přispěvatele, jsem se i upsal k pravidelnému ročnímu příspěvku 1200,-Kč. Reflex jsem poměrně často četl a články Ivana Breziny hodnotící ekologické aktivisty  jsem neměl rád,  považoval jsem je za záměrně nepravdivé, zaujaté.

Příspěvek Greenpeace jsem již zrušil před několika lety, protože moje pochybnosti o této organizaci neustále vzrůstaly. Stále si netroufnu tvrdit, že Greenpeace neudělali pro  svět nic přínosného, ale určitě  jsem si už jistý, že je nechci podporovat. Prostě mi stačí vědět, že už pro Greenpeace není (jetli kdy bylo) důležité nelhat a neoblbovat  své příznivce a nepoužívat na ně nejrůznější fígle, jak z nich vyrazit peníze k "zajisté správným" činům ve jménu zeměkoule.

  Takže sbohem organizace Greenpeace, mne jsi ztratila. A díky i za ty informace o Reflexu, nevěděl jsem, že se tam tyto věci odehrály. JXD jsem taky nekriticky obdivoval, moje blbost, nakopám se do zadku.

L. Křivan 21.2.2015 13:20

Grünpiss a Hnuti Ouha

mi byly vždy suspekt. Výdělečné organizace žijící z blbosti dobroserů.

V Reflexu se dalo hezky diskutovat s poblouznělými cikánofily a jinými mimoni, moc dlouho jim trvalo, než přišli na to, že si z nich dělám srandu.

M. Koutný 21.2.2015 10:43

Je vidět

že jste Reflex opravdu už hodně dlouho nečetl. Inu, zhrzená láska...

Š. Hašek 21.2.2015 15:13

Re: Je vidět

Kupuji Reflex od založení, chybí mi jen jednociferné číslo výtisků. Ale nejsem tak spokojen jako dříve.

Dovolím si říci, že tedy sleduji cvrkot. Pan Brezina si nevymýšlí. Kupuji dále, nelze úplně všechno nečíst. Asi tak.

P. Jášek 21.2.2015 10:13

Greenpeace,

to je ta pobočka ExxonMobilu?

R. Kříž 21.2.2015 9:57

no....

... a jakou souvislost to má s dneškem?

J. Brunner 21.2.2015 16:15

Re: no....

Věřit naplno médiím bez osobní zkušenosti, je ošidné. Nic víc, nic míň.

M. Kosejk 21.2.2015 9:13

Jak poznat z...a:

Z..d má jiné vnímání úspěchu než slušný člověk. Normální člověk vítězí tehdy, pokud podstatné části jeho požadavků bylo dosaženo. Soupeř nemusí být nutně mrtvý, stačí, když je K.O. a ještě pořád mohou oba důstojně opustit arénu. Při utkáních vedených normálními lidmi je někdy těžko poznat, kdo prohrál a kdo vyhrál. Z..d oproti tomu hraje až do konce, protože potřebuje pocit z absolutního rozdrcení soupeře jako olej do svého motoru na sebevědomí. Pokud někde existuje bodovací systém, vězte, že jej tvořil z...d, protože z bodů je zřejmé na první pohled, kdo je vítězem a kdo poraženým.

M. Kosejk 21.2.2015 9:13

Re: Jak poznat z...a:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2001011201

R. Kluzák 21.2.2015 8:49

Zkorumpovany Reflex

Pan Brezina ma plnou pravdu v konstatovani, ze Reflex je v politice jednostranny, pod vlivem kmotru zkorumpovany platek. Je s podivem, ze spolecnost si to jeste neuvedomila a ze lide dosud veri samochvale Reflexu a jeho blaboly kupuji.

Pan Brezina ale zapomnel uvest ze Reflex koupil z penez neopravnenych restituci pan sislajici slintajici Schwarzenberg - a tomu odpovidala i odpovida tak zvana "nestrannost" Reflexu.

Az dosud je sefredaktor Reflexu zvan do televize jako velky znalec politiky, coz je pochopitelne - vzdyt i ceska tak zvana verejnopravni televize je pod primym vlivem Schwarzenberga, Kalouska a podobnych individui.

Jakykoliv pokus uverejnit v Reflexu neco co neodpovida presne nazorum redakce a ji ovladajicich kmotru je naprosto ignorovan.

M. Kosejk 21.2.2015 9:10

Re: Zkorumpovany Reflex

Další blboun, který si plete Reflex s Respektem. :))

P. Kmoníček 21.2.2015 9:15

Re: Zkorumpovany Reflex

A ještě o tom veřejně píše!

O. Veverka 22.2.2015 8:21

Re: Zkorumpovany Reflex

A ještě se za to nestydí.

J. Mrázek 21.2.2015 8:30

Dobře napsáno. Chybí rozsudek soudu nad GP .

Ale podobných organizací "grýnpÝsáků" po celém světě běhají stovky a nemají jen Al Gora ve vedení ...

B. Hampl 21.2.2015 8:40

Re: Dobře napsáno. Chybí rozsudek soudu nad GP .

Bylo by fajn, kdyby se nějaký novinář začal věnovat i dalším "neziskovkám", například všem těm, které sem tak nutně potřebují přivézt všechny možné uprchlíky...

J. Mrázek 21.2.2015 9:36

Multikulti má jediný účel.

Smíchat nesmíchatelné a pak tu výbušnou směs nechat, aby se vzájemně pomlátila. Cílem je snížení populace na Zemi dle plánů "Římského klubu". Nic proti, ale mohlo by se to dělat "tak trochu přirozeným výběrem" a nevymlátit plošně, ale podpořit užitečné, zatímco parazity vytřídit a minimálně alespoň nepodporovat.Jenže:současná plošná "dehomosapiensisace" bude produkovat ztráty v míře větší, než malé a může znamenat ztrátu schopnosti zachování druhu. Třídit, hodnotit, uvažovat v dlouhodobém horizontu, ne jen na deset let...viz Čína a dlouhodobé vize...

P. Lenc 21.2.2015 8:17

Tak on

se pan Březina cítí ukřivděný?Tak to je opravdu legrační.Jen houšť a větší kapky, melouni.

I. Brezina 21.2.2015 8:23

Re: Tak on

Nechci se pouštět do sáhodlouhé diskuse, ale četl jste ten článek vůbec? O žádnou ukřivděnost nejde, nikdo mne přece odnikud nevyhodil. Jde o to, že média by neměla fungovat na skrytou objednávku svých redaktorů nebo majitelů. Proto jsem se zcela svobodně a z vlastní vůle rozhodl to Reflexu už nepsat. V čem v tom mém rozhodnutí vidíte nějakou "křivdu"? Kdo mi podle Vás jak ublížil?

M. Kosejk 21.2.2015 9:16

Re: Tak on

Teď píšete něco o roce 2004! Proč? Myslíte, že na vaše osobní animozity k Feřtkovi někoho zajímají? Neřešte si osobní spory ve veřejném prostoru, je to ubohé. A to vám odpovídá, vy ubohý zakomplexovaný ubožáku.

M. Kosejk 21.2.2015 9:18

Re: Tak on

oprava překlepu: 

Teď píšete něco o roce 2004! Proč? Myslíte, že vaše osobní animozity k Feřtkovi někoho zajímají? Neřešte si osobní spory ve veřejném prostoru, je to ubohé. A to vám odpovídá, vy ubohý zakomplexovaný ubožáku.

I. Brezina 21.2.2015 10:16

Re: Tak on

Normálně byste mi nestál za odpověď, protože si diskusi pletete s pavlačí plnou nadávek a plivanců (zjevně máte nějaký osobnostní problém – doporučuju návštěvu odborníka). Takže jen věcně: článek není o Feřtekovi, ale o úrovni českých médií a o metodách práce Greenpeace. Ono totiž nestačí umět číst, ještě je třeba přečtenému i rozumět a pochopit smysl textu. A to vám zjevně moc nejde.